• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li su kilogrami razlog za diskriminaciju?
Da li su kilogrami razlog za diskriminaciju?



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2014-04-28 , 2:00 PM

Gledano iz vaše perspektive, da li su kilogrami razlog za diskriminaciju, kako u svetu tako i kod nas?

Ima li razlike u ophođenju prema gojaznim osobama i osobama ''normalne'' telesne težine u našem društvu?

Da li ste nekada bili prisutni u takvoj situaciji, ili ste možda to isto ''osetili na svojoj koži''?


Poruku je menjao/la Life_is_good - Ponedeljak, 2014-04-28, 2:01 PM



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2014-04-28 , 2:41 PM

Nisam neko ko se druzi i gleda kako ko izgleda po figuri tj vanjskom izgledu.
Sto se tice viska ili manjka kg.
Pre cu izbegavati one sto mnogo psuju sto se drogoraju i konzumiraju alkohol do besvesti.

Imala sam priliku u mladjim danima skolovanja biti punija i znam da ima osoba koje zezaju
i govore svasta tad sam ih izbegavala a danas. Bas te gledam ja sa duplo vise kg od mene opet s osmehom kao i tada
jer ni tad nisam zelela da maknem osmeh s lica uvek sam pravila viceve na svoj racun da bi oni shvatili
ali nazalost nisu nikad samo su dosli u situaciju iz koje ce se tesko izvuci.










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 3 | 2014-04-28 , 3:46 PM

Quote Dusomoja ()
Nisam neko ko se druzi i gleda kako ko izgleda po figuri tj vanjskom izgledu.
Sto se tice viska ili manjka kg.
Pre cu izbegavati one sto mnogo psuju sto se drogoraju i konzumiraju alkohol do besvesti.

Bas tako ...

Nikad nisam izbjegavala te takve osobe... niti kad planiram .
Cula sam mnoge sale na njihov racnu... nisam bila prisutna kad nekoga zezaju ... Nije im fino sto to rade..
I oni su ljudi kao i mi :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Vita



555
poruka na forumu
76 586



post # 4 | 2014-05-07 , 4:32 PM

Osoba koja bira prijatelja na temelju njegova izgleda i nije baš prijatelj kakvog bih poželjela u životu.
U srednjoj školi imala sam prijateljicu, točnije najbolju prijateljicu, koja je imala višak kilograma. Nažalost, postojali su oni koji su je ismijavali zbog toga i govorili joj iza leđa. Uvijek mi je bila fantastična ležernost kojom se ona odnosila prema takvim ljudima i staloženost koja joj nije dopuštala da se spusti na njihov nivo.
Nije mi jasno što je to u ljudskoj naravi da ga tuđi izgled toliko dira i zaokuplja da ne vidi pritom svoje mane?


Rekla sam ti lijepo, hvataj drugi let.
Ja sam samo magla, svoj svijet.
Ja sam noć bez snova, jezik ljubavi...
Malo svoja, ne zamjeri.


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li su kilogrami razlog za diskriminaciju?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]