Page 1 of 11
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li su kilogrami razlog za diskriminaciju?
Da li su kilogrami razlog za diskriminaciju?

Gale

1103
poruka na forumu
489 2507

post # 1 | 2014-04-28 , 1:00 PM

Gledano iz vaše perspektive, da li su kilogrami razlog za diskriminaciju, kako u svetu tako i kod nas?

Ima li razlike u ophođenju prema gojaznim osobama i osobama ''normalne'' telesne težine u našem društvu?

Da li ste nekada bili prisutni u takvoj situaciji, ili ste možda to isto ''osetili na svojoj koži''?

Poruku je menjao/la Life_is_good - Ponedeljak, 2014-04-28, 1:01 PM

Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.

11913
poruka na forumu
3116 5475

post # 2 | 2014-04-28 , 1:41 PM

Nisam neko ko se druzi i gleda kako ko izgleda po figuri tj vanjskom izgledu.
Sto se tice viska ili manjka kg.
Pre cu izbegavati one sto mnogo psuju sto se drogoraju i konzumiraju alkohol do besvesti.

Imala sam priliku u mladjim danima skolovanja biti punija i znam da ima osoba koje zezaju
i govore svasta tad sam ih izbegavala a danas. Bas te gledam ja sa duplo vise kg od mene opet s osmehom kao i tada
jer ni tad nisam zelela da maknem osmeh s lica uvek sam pravila viceve na svoj racun da bi oni shvatili
ali nazalost nisu nikad samo su dosli u situaciju iz koje ce se tesko izvuci.

Dich ersetzt keiner.
Niemand.
Niemalz.

6619
poruka na forumu
2784 8145

post # 3 | 2014-04-28 , 2:46 PM

Quote Dusomoja ()
Nisam neko ko se druzi i gleda kako ko izgleda po figuri tj vanjskom izgledu.
Sto se tice viska ili manjka kg.
Pre cu izbegavati one sto mnogo psuju sto se drogoraju i konzumiraju alkohol do besvesti.

Bas tako ...

Nikad nisam izbjegavala te takve osobe... niti kad planiram .
Cula sam mnoge sale na njihov racnu... nisam bila prisutna kad nekoga zezaju ... Nije im fino sto to rade..
I oni su ljudi kao i mi :)

Ja volim jesti. I volim spavati. Zato, ako ti dam svoju hranu ili ti šaljem poruke
kasno navečer, znaj da si posebna osoba u mom životu.

Vita

505
poruka na forumu
54 246

post # 4 | 2014-05-07 , 3:32 PM

Osoba koja bira prijatelja na temelju njegova izgleda i nije baš prijatelj kakvog bih poželjela u životu.
U srednjoj školi imala sam prijateljicu, točnije najbolju prijateljicu, koja je imala višak kilograma. Nažalost, postojali su oni koji su je ismijavali zbog toga i govorili joj iza leđa. Uvijek mi je bila fantastična ležernost kojom se ona odnosila prema takvim ljudima i staloženost koja joj nije dopuštala da se spusti na njihov nivo.
Nije mi jasno što je to u ljudskoj naravi da ga tuđi izgled toliko dira i zaokuplja da ne vidi pritom svoje mane?

I am old enough to know only too well my good and bad qualities, which were often one in the same.

Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li su kilogrami razlog za diskriminaciju?
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]