• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kako "budale" uspiju u životu?
Kako "budale" uspiju u životu?






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 1 | 2014-07-06 , 10:33 PM

Mislim da svatko od nas ima primjer u svom mjestu probisvjeta,nekog tko je jedva zavrsio osnovu,bio budala u kvartu,radio svakakve gluposti ...po mišljenju mnogih totalni idiot i onda se desi da taj "idiot" otvori firmu i postane super uspješan poslovan čovjek sa vezama i poznanstvima ,ugledom i sve što uz to ide.
Ok dozvoljavam da je netko bio budala i onda doživio katarzu ,opametio se i postao uspješan itd ,no što je s budalama koji su ostali budale,sada imaju ne znam kakve aute,love doslovno ko govana itd.
Netko će reći -je takva su vremana ,lova radi sve,netko stoji iza njega,uspio je na nepošten način ,no ja to ne kontam jer i za uspjeh na opisani način treba bit pametan!!!

Zanima me vase misljenje o tome?
Da li ima kod vas takvih, poznaje te li licno te ljude?


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2014-07-06 , 11:30 PM

Ima jedna stvar koju ljudi ne racunaju u ovakvim temama, "budala" radi, grebe, vuce i stvara dok "pametni" prosipa mu*a i inteligenciju i ceka sve na gotovo u 80% slucajeva (mislim na prosecan na balkanski mentalitet), cast izuzetcima. :)

Licno znam mnogo takvih slucajeva sa obe strane zato i kazem to, pri tome ne mislim da sada ovi imaju avione, kamione itd vec onako iznad proseka firme, dobra kola, stanove itd. Dzaba nekom ne 2 vec 5 fakulteta i sve ostalo ako nemas inicijativu i volju da nesto postignes na kraju ces opet da radis za tog "idiota". :)

I onda se naravno postavlja pitanje ko je tu vece budala, a to je vec stvar misljenja. :)

Naravno ne racunam one nazovi mafijase, kriminalce itd posto iako ih ima uglavnom su zanemarljivom broju kada gledas globalno.

Takodje glupost je sama po sebi diskutabilna recimo ja znam coveka koji ima gradjevinsku firmu, ono lik nema pojma ni o cemu (bukvalno kao iz vica) ali taj posao rastura, ono da ga u sred noci probudis i kazes mu onako pospanom procitaj mi ove planove i kazi najbolji nacin da se uradi dosta mu da pogleda i vec prica. Nije ni cudo da se probio u tom poslu i sto mu firma ima dobru reputaciju dok je za sve ostalo duduk. To je samo jedan od primera. :)

Isto vazi i za druge poslove od doktora do bastovana svako ima bar jednu stvar (dok prosecan covek moze da nauci mnogo vise ako ima volje) u kojoj je dobar sve ostalo je stvar inicijative i sposobnosti, cak mozemo reci i hrabrosti da se nesto pocne u danasnje vreme. Hrabrost da se upustis u nesto novo, nepoznato, rizicno, daleko od kuce, da ides na sve ili nista itd je nesto sto velikoj vecini nedostaje. :)








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 3 | 2014-07-06 , 11:54 PM

Quote Admin ()
Ima jedna stvar koju ljudi ne racunaju u ovakvim temama, "budala" radi, grebe, vuce i stvara dok "pametni" prosipa mu*a i inteligenciju i ceka sve na gotovo u 80% slucajeva (mislim na prosecan na balkanski mentalitet), cast izuzetcima.

svaka cast na ovoj izjavi ... :)

Kod nas je takva stvar.. da ako nemas veze neces ni uspjeti i uvijek je bilo i bit ce oni pametnih sto rade za "budale" tako reci .

Quote Admin ()
Isto vazi i za druge poslove od doktora do bastovana svako ima bar jednu stvar (dok prosecan covek moze da nauci mnogo vise ako ima volje) u kojoj je dobar sve ostalo je stvar inicijative i sposobnosti, cak mozemo reci i hrabrosti da se nesto pocne u danasnje vreme. Hrabrost da se upustis u nesto novo, nepoznato, rizicno, daleko od kuce, da ides na sve ili nista itd je nesto sto velikoj vecini nedostaje

sve si rekao :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








305
poruka na forumu
403 1340



post # 4 | 2014-07-07 , 0:14 AM

Quote Admin ()
Hrabrost da se upustis u nesto novo, nepoznato, rizicno, daleko od kuce, da ides na sve ili nista itd je nesto sto velikoj vecini nedostaje.


Potpisujem...


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2014-07-08 , 11:50 PM

Ja bi rekla da bas takav nije budala nego pametan neko cak i bez skole :)
Osoba koja je snalazljiva i sretna iskreno nikad nekog ne nazivam budalom
jer svi oni koi su uspeli do sefa skidam im kapu i zelim jos veci uspeh .
To je dokaz da ne pomaze skola u svemu ;) :p treba biti snalazljiv u zivotu izludirati se proziveti i na kraju ostvariti cilj.




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kako "budale" uspiju u životu?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]