• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li vam je tesko da prihvatite suprotan stav od vaseg?
Da li vam je tesko da prihvatite suprotan stav od vaseg?






172
poruka na forumu
79 708



post # 1 | 2015-03-29 , 0:24 AM

Pa ovako cesto vidjam da se ljudi bas svadjaju zvog toga... neko ima jedan stav neko drugaciji i onda nastane zbrka.... Kako vi reagujete kada je neko protiv vaseg stava, misljenja? Da li postujete tudje ili vas to vrlo uznemiri?


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








712
poruka na forumu
219 844



post # 2 | 2015-03-30 , 10:23 AM

zavisi kakav je stav....


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








782
poruka na forumu
47 137



post # 3 | 2015-03-31 , 8:52 AM

Retko se desi da nemam svoje misljenje o necemu, ali ga ne iznosim ako me niko nije nista pitao B)
Ali ako sam iznela svoj stav o necemu, najzdravija rasprava je sa osobama cije je misljenje drugacije od mog. Obozavam takvu polemiku...jos ako me ubedi da je taj stav ispravniji i bolji od mog...svaka cast. Samo narcisi i glupi ljudi nisu spremni priznati gresku, prihvatiti tudje stavove ako su bolji i ispravniji. Mislim da bi nam, generalno, celo drustvo bilo bolje kada bismo svi imali dovoljno hrabrosti i pameti priznati gresku i poslusati pametnijeg ili iskusnijeg.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 4 | 2015-03-31 , 10:17 AM

Quote elllena70 ()
Retko se desi da nemam svoje misljenje o necemu, ali ga ne iznosim ako me niko nije nista pitao B)
Ali ako sam iznela svoj stav o necemu, najzdravija rasprava je sa osobama cije je misljenje drugacije od mog. Obozavam takvu polemiku...jos ako me ubedi da je taj stav ispravniji i bolji od mog...svaka cast. Samo narcisi i glupi ljudi nisu spremni priznati gresku, prihvatiti tudje stavove ako su bolji i ispravniji. Mislim da bi nam, generalno, celo drustvo bilo bolje kada bismo svi imali dovoljno hrabrosti i pameti priznati gresku i poslusati pametnijeg ili iskusnijeg.

slazem se :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








278
poruka na forumu
43 244



post # 5 | 2015-03-31 , 2:58 PM

Nije mi teško da prihvatim suprotan stav
volim da čujem i tuđe mišljenje kad je nešto važnije i konkretno upitanju....


Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!








172
poruka na forumu
79 708



post # 6 | 2015-04-01 , 11:33 PM

lol ja obozavam take polemike takodje.... zabavne su mi, prosto obozavam.... Ali mi nije jasnno mrzeti neko zato sto ne razmislja kao ti.. van svake pameti O.o


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 7 | 2015-04-02 , 5:19 PM

svi smo mi razliciti i imamo drugaciji pogled na stvari .....tako da razumem druge stavove i spreman sam da ih saslusam
dakle nije mi tesko da prihvatim neki drugi stav ukoliko se ispostavi da je on tacan :)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 8 | 2016-01-01 , 9:10 PM

Quote vega777 ()
svi smo mi razliciti i imamo drugaciji pogled na stvari .....tako da razumem druge stavove i spreman sam da ih saslusam
dakle nije mi tesko da prihvatim neki drugi stav ukoliko se ispostavi da je on tacan



Ja se slažem sa tobom druže ziveli Svaki čovek ima svoj stav, koji se moze prihvatiti ukoliko je isti tacan i koristan da


.....






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 9 | 2016-01-08 , 5:28 PM

Zavisi, ali mi ne smeta i nikome ne branim da ima stav o necemu kakav god hoce, ne dotice me to, jedino ako on meni gura, e onda mi pocne ic na zivce, onda ja udarim kontru, jer sam inace rodjeni kontras :D










66
poruka na forumu
4 29



post # 10 | 2016-01-14 , 2:56 AM

Vrlo cesto ima konkretno obrazlozenje zasto o necemu mislim na taj nacin, ali ako mi neko, takodje konkretnim cinjenicama pokaze da nisam u pravu prihvatam to. Jako ne volim ljude koji imaju stav "moje misljenje i pogresno misljenje" (ako me razumete sta hocu da kazem). Takodje jako volim da polemisem sa ljudima sa razlicitim misljenjem od mog ali do doredjene granice. Mada nekad odmah po pocetku polemike odustanem jer uvidim da nema smisla trositi reci.


Od svega sto imam na sebi najvazniji je izraz na mom licu.








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 11 | 2016-08-12 , 2:42 AM

Quote GothicWolf ()
Kako vi reagujete kada je neko protiv vaseg stava, misljenja? Da li postujete tudje ili vas to vrlo uznemiri?


Hm, zavisi od osobe i nacina na koji mi iznosi taj svoj stav. Nisam zadrta da mislim da sam ja uvek u pravu, nije mi tesko da priznam i kad nisam u pravu, ali ako imam neku svoju teoriju , onda da bi mogao da mi promenis misljenje (naravno u situacijama gde je to moguce) moras da mi argumentujes svaku misao , i da tvoji argumenti budu dovoljno jaki, da me nateraju da se zapitam , da li gresim ili ne :)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 12 | 2016-08-12 , 7:37 PM

Zavisi o cemu se radi. U vecini slucajeva nije.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 13 | 2016-08-12 , 9:17 PM

Uvazavam uvijek i tudje misljenje i postujem naravno,ne prepirem se nikada niti to volim,ako nisam u pravu jednostavno priznam. :D


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








222
poruka na forumu
86 729



post # 14 | 2016-08-12 , 11:00 PM

Quote
Uvazavam uvijek i tudje misljenje i postujem naravno,ne prepirem se nikada niti to volim,ako nisam u pravu jednostavno priznam.
Isto :D










829
poruka na forumu
588 3749



post # 15 | 2016-08-15 , 4:14 AM

Nije mi tesko, cenim svacije misljene i sprreman sam da slusam sve dok ne krene u ubedjivanje ,e onda i ja znam da teram inat pa da  ubedjujem,ali to ne vodi nicemu ,pa u glavnom odustanem kad vidim u kom pravcu ce se prica odvijati..... nema potrebe za ubedjivanje ako izneses dobre argumente prihvaticu i priznati da si u pravu


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li vam je tesko da prihvatite suprotan stav od vaseg?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]