• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » "Moderno drustvo" (Ludi point view nenormalnog covjeka)
"Moderno drustvo"






232
poruka na forumu
1329 2114



post # 1 | 2020-03-29 , 6:22 PM

Malo sam izrevoltiran oko sveg ovog desavanja u svijetu i kod nas , covid19 , ali najvise sto me zapanjuje su ljudi, drustvo u kojem zivimo , i sa kime dijelimo vazduh uopste.

Kao prvo da pocnem od toga u nekim crtama da sumiram lifestyle svijeta oko mene, i odma da kazem ovo je moje licno zapazanje, dozivljaj, pa ako se ko nadje prozvan argumentovano i cinjenicno mozemo otvoriti diskusiju jel te :D 

Dakle kako izgleda nase moderno, super napredno drustvo u 21om vijeku (ponavljam iz mog ugla kako ih ja vidim, zapazam, dozivljavam). Dosta ljudi zivi kroz socijalno drustvene mreze, (Fb, instagram ...) , kako zive zivot na maximumu, kako su svi prepicke i jebaci , istovremeno veliki google filozofi, svima je bitna dobrota, ljepota duse, srca, nemaju nikakve afinitete ka materijalnim stvarima i slicno. Fensy ljudi koji posjecuju iskljucivo fensy mjesta (gradski izvikana i napucana iako po pitanju kvaliteta znak ?) jer na tim mjestima mogu da se sretnu s drugim fensy ljudima i onda to izgleda kao nadmetanje dva curana oko curke. Pokazivanje perja (garderoba, tasnice, satovi, silikoni, telefoni, auta,) i po tome odredjuju "kvalitet" jedno drugoga. Masovno skrnavljenje kucnih ljubimaca, koji sada nakon velike ekspanzije kucica, macica, papagaja itd ... dolazimo da je sada in imati nesto egzoticno , nekog reptila (zmiju, gustera) , nekog pauka, prasice, i da im se posveti sva paznja ovog svijeta, pedikiri , manikiri , garderobice , svoje "stanove i kuce" .... Imamo i raznorazna udruzenja koja se bave pravima istih. Kada smo vec kod prava, dolazimo do toga da su svi "open mind" ljudi, da je biti pripadnik LGBT-a skroz oke i na nivou i njihova prava moraju biti na maximumu ispostovana. Naravno uslovno je da niko zivi ne slusa GRAND, Jalu i Bubu (izvinjavam se ako sam im pogrijesio imena), svi su pankeri, rokeri, reperi i ostalo , svi slusaju Majkl Dzeksona, Rijanu, Eminema itd. I tako bezbroj nekih stvari ali pocecu sa ovima pa cu vremenom update i nastavljati ili ce mi mozda , slucajno neko pomoci da se doda jos ponesto videcemo :)

A sada neka vrsta odgovora i realnosti kako su stvari zapravo, pojavom ovog virusa dje ljudi masovno gube zivote na sve strane svijeta , ljudi pokazuju u velikom broju koliko su u sustini samo kenjatori, al takodje i hvala Bogu pokazuju se u malom broju veliki ljudi koji svojim postupcima i vrlinama postavljaju primjere i da nije sve bas otislo dodjavola. Da pored svih tih modernih i urbanih stvari , ljudi jeb*no moraju da se uce da peru ruke , da posle bilo kakve posete WC-a (kucnog, javnog) trebaju da operu ruke (nevjerovatno ali istinito), da odrzavaju licnu higijenu (ne, to se ne svodi samo sto ces otici kod frizera, i na ostale tretmane vec da ces se redovno okupati , srediti svoj zivotni i radni prostor oko sebe)

Zbog cega su ljudi postali toliko povrsni da sve sto im je do ociju to je to nema dalje, sta se desilo sa zaista bitnim ljudskim vrlinama kojih sve manje i manje ima u generalnom pogledu na drustva? 

Dodatno da pojasnim, nemam apsolutno nista protiv kucnih ljubimaca, ali sto je mnogo MNOGO je ! Da umjesto da se radjaju deca, da se stvaraju porodice , ljubimcima se to nadomestuje i zamenjuje sto je tragicno za cijelo covjecanstvo. S tim sto , pored tog problema imamo i druge vrste problema. Tipa baja oce da je frajer i da npr njegov pas pokazuje nedostatke njegovog ega , uzme vrstu psa tipa pitbull, staford ... koje izdresira vise ka nekoj agresivnosti (znaci nije zivotinja kriva to zelim reci) i onda negde u javnosti s takvim psom seta bez povodca, zastite za njusku, desi se da taj pas napadne necijeg drugog psa, covjeka , strada nevina zivotinja u svakom slucaju i sta onda? Propisi i zakoni po tom pitanju postoje s razlogom. Drugo sto su ljudi bez kulture , i puste psa da vrsi nuzdu svuda naokolo , i ostave "visak" na sred ulice ... Kad vec hoces da imas ljubimca, onda se toga skroz i pridrzavaj , uzmi kesicu i pokupi nered sto je tvoj ljubimac ostavio i brini se za sigurnost drugih kao i za svog. Jos jedan primjer , covjek prije par godina s novim zakonom nije mogao da isplaca rezije za svog ljubimca (u pitanju je bila neka vrsta pitona, ako se ne varam) i mongoloid umjesto da ponudi nekom drugom da preuzme zivotinju , pusti je, ali ne u divljini vec par kuca dalje u jedan sumarak , i zivotinja nedaleko odatle zavrsi u dvoristu covjeka na njegovu tresnju, covjek od straha i neznanja ubija tu zivotinju, ta takozvana udruzenja i ljudi uopsteno napali su i osudili covjeka ko da je bacio bombu u skolsko dvoriste , kako nije znao da je ta zmija bezopasna i da mu nece nista ?! 3 dana kasnije ubijen je slucajno covjek u basti kafica , meta je bio neko drugi on je bio koletarala , mislite da su ljudi osudili vlast i digli prasinu oko toga kao za ubijenu zmiju???? Vazi ....

Ovo za "open mind" i LGBT , pa ljudi moji dragi ... Gey lobby nije za dzabe jedan od najjacih na svijetu i pogledajte u koje se svrhe koristi. Ljudska privatnost i intima je stvar svakog od nas u koje nemamo pravo da zalazimo, ali da npr. ja budem staromodni Balkanac zbog toga sto kazem da ne zelim da moje dijete sjutra u skoli uci kako je to normalna stvar da budes gey , i da tako treba , onda zelim i svoja prava i svoje udruzenje koje ce me zastiti od toga. Da se razumijemo, normalno da cu svoje dijete (sto racunam da bi trebalo svako) da vaspitavam da covjek koji je gey nije nikakav montrum, manje vredan, i da ga treba sikanirati, distancirati i slicno , vec da se gledaju ljudske vrednosti i da jedina podjela medju nama je dobar i los covjek i tacka. (znam da je izlizana floskula ali je to fakat) i da on kao gey nije nista gori ili bolji u drustvu. Zaustavicu se ovde na ovu tematiku i necu zalaziti dublje da ne bih uvredio nekog.

Biti drugaciji ne znaci biti drugaciji tipa sto ces fizicki da promenis nesto ;)

Bice nastavljeno , ako admini uopste dozvole nastavak :D Ovo je samo malo zagrebano po povrsini pa da vidim reakciju .


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba








699
poruka na forumu
750 8679



post # 2 | 2020-03-29 , 10:32 PM

Incredible, pa mislim sta reci posle ovakvog teksta..Kao roditelj koji pokusava da odgaja svoju decu najbolje moguce,shvatam da ima jos mana u nasem modernom svetu.

U  skoli i kod kuce ih ucimo sta su to prave zivotne vrednosti i kojim putem trebaju ici u bolju buducnost.Govorimo im da je skola vazna i da ce im obrazovanje biti odskocna daska ka lepsem zivotu.
Da li je to zaista tako?  Možda jeste u nekom drugom, boljem i pravednijem svetu.  U ovom u kome trenutno živimo realnost je potpuno drugačija. Ko je danas uspešan čovek? Da li je to onaj koji je obrazovan, pošten i pravičan i koji svojim radom ne može da prehrani svoju porodicu ili onaj koji je stekao slavu i bogatsvo na grbači drugog? Da li su uspešni oni mladi ljudi koji du sledili uputstva svojih roditelja i nastavnika, marljivo učili i radili na sebi da bi jednog dana postali „neko“ i „nešto“ ili su to oni drugi koji su bez škole i poštenog rada postali  „nešto“ vredno po nekim novim merilima? Polugole pevačice, zaboravljeni pevači i neobrazovani političari gospodare našim televizijskim ekranima.
Quote Incredible ()
Zbog cega su ljudi postali toliko povrsni da sve sto im je do ociju to je to nema dalje, sta se desilo sa zaista bitnim ljudskim vrlinama kojih sve manje i manje ima u generalnom pogledu na drustva?

Ovo gore napisano je  izazvano ovom tvojom recenicom ;)








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 3 | 2020-03-30 , 6:05 PM

Quote Natasha77 ()
Možda jeste u nekom drugom, boljem i pravednijem svetu.  U ovom u kome trenutno živimo realnost je potpuno drugačija. Ko je danas uspešan čovek? Da li je to onaj koji je obrazovan, pošten i pravičan i koji svojim radom ne može da prehrani svoju porodicu ili onaj koji je stekao slavu i bogatsvo na grbači drugog?


Teto ovaj jedan svijet imamo, nemamo ih 20 :D Ne broji se samo po materijalnom da li je neko uspesan ili nije , ali i iz tog ugla imamo primjere ljudi koji su marljivim radom, trudom dosli do necega. Slazem se s tim da dosta njih je na raznorazne malverzacije i "necasne" nacine dosli do necega, ali nisu svi. 

Biti neko i nesto , ne znaci samo imati brdo novca ili materijalnog necega, kod nas na Balkanu jeste mnogo izrazeno da dosta njih je kroz malverzacije doslo do necega, ali toga ima svugde u svetu pa i kod nas...

Zasto je kod nas tako, pa opet, sami sebi smo krivi ... Drzava nije narod ali narod jeste drzava, i ovaj nas narod ocigledno je zastranio , jer te propalitete koje si navela , rijality programi sa svim mogucim pogresnim parametrima ne bi postojali ako ih narod isqlirao i osudio sva desavanja u njima, te pevaljke i ostale licnosti ne bi takodje bili eksponirani toliko da je narod rekao drugacije.

Ljudima uvijek govorim , evo uzecu sebe za primjer, ne pripadam nijednog stranci, ali svoju gradjansku duznost da izadjem na izbore uvijek ispostujem , ako barem nista drugo ne mogu uraditi , mogu ispuniti svoju duznost . Izgovori svi su zli naopaki i slicno ne prolaze, biram promjenu , a poradi toga politicari imaju vlast zahvaljuci narodu , a zasto narod ne razmislja i ne probudi svoju svijest oko mnogo cega eee to je teto diskusija za beskonacnost.

Ah da i edukovanje i opleminjavanje sebe je nikada lakse jer imas pristup beskonacnom nizu infomacija, tekstova i svega... Al dalje od ytuba zadruga, fb , instagram ljudi ne zele da idu nazalost.

Ljudski rod ima jednu urodjenu manu , da olaksavaju, tjese sebe onim "vidi i ovaj poznati je u kur*u, tako da i meni moja sranja nisu teska" 

Kako rece refren one pjesme "I da svijetlost svih zvijezda skloni se u tamu ako budes malo cvrsci, tad tvoje vrijeme krece. I sta ti znaci to sklanjanje u stranu? Jer ti vidis kao ja , kako oni nikada nece...."


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 4 | 2020-04-27 , 7:38 PM

Znas kako imas tu musku i zensku verziju.

Zenske instagrami, najjace ribe, najbolji zivoti, spanske serije, sapunice, ma princeze

Muski, jebeni likovi, kriminal, ima ona jedna pjesma vuk mobova svi su u kriminalu a niko para nema  xd 

To ukratko tako se moze svesti :D A to se sve moze zahvaliti velikoj eksponaciji 90ih koja je postala legendarna, a ustvari pacovi koji su upasavali trenerke u jakne lol  lol i zapadnom svijetu koji kao sto rece Natasa gleda kako preko tudje grbace da se obogati a da jedva mrdne prstom.










62
poruka na forumu
35 359



post # 5 | 2020-06-16 , 6:58 PM

A baš mi je drago što sam naletio na ovaj post, jer imam nekih stvari da kažem koje me jako iritiraju pa da podijelim sa vama.

Prvo ti rijaliti programi.Neviđeno zlo. I kao što je gore već neko napisao, oni su ti koji postavljaju pogrešne vrijednosti, jer se plasira da je bitno biti popularan i imati pare a sad kako si došao do toga to je manje bitno. Pa ljudi moji na televiziji sa nacionalnom freknvencijom, Pinku, gostuje Kristijan Golubovič, osuđeni kriminalac i on priča svoje dogodovštine iz svog tog kriminalnog života i svi su oduševljeni. Najgore od svega što je to najgledanija emisija bila.Ako mi kao društo to najviše volimo gledati trebamo se zapitati.

Druga stvar jeste ta jednakost. Da se odmah razumijemo, ja sam za potpuno ravnopravnost muškaraca i žena, bijelaca i crnaca, ali to definitivno odlazi u drugu krajnost. Primjetio sam da ti više ne možeš da uputiš nekome kritiku, jer taj neko odmah će se pozvati da ga diskriminišeš po nekom osnovu.Postali smo previše osjetiljivi.

A što se tiče LGBT populacije, iskreno, ja to ne podržavam, ali naravno opet neka svako živi onako kako
želi.Ja se tu bojim jedne druge stvari, da se npr. dozvoli ljudima istog pola, čiji su reproduktivni organi potpuno funckcionalni i koji bi, da žive u normalnom braku, mogli imati djecu, da usvoje dijete prije muškarca i žene koji ne mogu da dobiju dijete. Ovo mi nekad padne na pamet i bojim se da će se ovo jako često dešavati u ovom izopačnom društvu.

I na kraju što se tiče politke i izbora. Mislim da većina ljudi ovdje i ne zaslužuje bolji živo.Zašto? Pa evo ja sam iz RS, ali  u svim zemljama u okruženju postoji ista pojava- kupovina glasova. E sad svi žele kako bi htjeli da žive bolje, da imaju više plate bla bla bla, a onda kada dođu izbori prodaju svoj glas za 50KM ( 25 eura) i glasaju za nekog za koga, 365 dana u godini, govore da je lopov, da ne valja.Naravno, ima ljudi koji jedva sklapaju kraj sa krajem i kojima je tih 50 KM potrebno da prehrane porodicu,kojima su te pare ogromne i te ljude ne osuđujem naravno. Zaključak je taj da sve dok mi budemo glasali za onoga ko nam najviše plati, a ne za onoga u koga vjerujemo da nešto može da promijeni, i ne zaslužujemo bolje.








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 6 | 2020-12-06 , 0:48 AM

Moderno drustvo je doslo do tog nekog nivoa gde se polako gubi sve u nekom vrtlogu informacija i haosa svi su se srodili sa telefonom okovani su za njega on je sve cim se ima vremena gleda se u drustvene mreze da internet je spojio svet a opet nikada vise usamljenih i depresivnih ljudi cini mi se nekako da razvoj nauke ne prati i razvoj coveka mi smo isti isti vec hiljadama godina i ne znamo da se nosimo sa svim tim mozak prima 100 puta vise informacija u danu i sta sve pogledate samo povrsno jer za vise i nema vremena.
a vrednosti su duboko pomerene da ima ljudi koji su izuzetak uvek ali veliki broj njih ima drasticno pomeren sistem vrednosti ako neko ima para ma taj moze sve bar kod nas znam to video sam mnogo puta nas narod bi prodao sve za pare .......
e sad rijaliti su zlo i treba ih ukinuti ja ne znam kako ljudi gledaju tu gomilu neradnika prostitutki i nekih kao pevaca i sta vec pa to je uzas dosli smo da se i deca radjaju iz tih stvari da su tu ljudi koji treba da se salju psihijatru i to narod gleda i ubija vreme a ustvari ispira mozak.
gde su emisije za decu za mlade emisije koje ce ih usmeriti u pravom smeru takvih stvari nema vise sve je samo komercijala ...... i sta mozemo uciniti pa jednostavno je dovoljno je da svako promeni samo sebe i eto problem resen jer kao sto kaze v kao vendeta svakako neki su tu vise i manje krivi ali ako zaista trazimo krivce potrebno je samo da se pogledamo u ogledalo.

sad nadam se da ce ljudi shvatiti sve i krenuti nekim boljim putem ali tesko, mada nada uvek postoji


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








121
poruka na forumu
479 4165



post # 7 | 2021-01-05 , 0:22 AM

Poštovanje mladi ljudi! Čitam ove vaše postove, ili kako ih već zovete, i oduševili ste me svojim razmišljanjem. Puno loših stvari ste naveli u tim postovima i to je naša realnost, nažalost. Ali niko nije postavo pitanje, kako od deteta napraviti čestitog i poštenog čoveka, da razmišlja svojom glavom, da ima svoje uzore, prave, a ne starlete i tamo već šta ste naveli? Vaspitanje potiče iz porodice, od roditelja, baba i deda, predanja, a to se danas ne radi. Zašto? Po mom mišljenju pad svih vrednosti desio se nakon ovih nesretnih ratova, rasturanje porodice, podsticanje mržnje prema onom ko ne misli kao vi, ili je druge vere, nacije itd. Druga stvar je nestajanje srednjeg društvenog sloja koji je nekada držao bivšu SFRJ, ostali su ratni profiteri, izuzetno bogati i na drugoj strani - siromašni. Penzijski fondovi ispražnjeni, roditelji bez posla, deca prepuštena sama sebi, i kako da postanu LJUDI? Obrazovne ustanove nisu tu da nam vaspitavaju decu i omladinu, nego da ih nauče da budu pismeni, da upišu srednje škole i fakultete koje žele, i da im posle toga država obezbedi posao, da podstiču u njima duhovni razvoj (što je prvenstveno roditeljska briga). I da zaključim, ja nemogu više da se menjam, suviše sam stara za neke veće promene, ali vi mladi ljudi okrenite se duhovnim vrednostim, zavirite duboko u sebe i menjajte ono što nije dobro, a pokušajte da to menjate i kod vaših prijatelja. Biće nekima teško ali ne i neizvodljivo. Neznam da li sam promašila temu,možda nisam trebala ni pisati, na mnogo šta sam revoltirana, ali nemogu da utičem na to, za mene je kasno, ali za vas mladi ljudi, nije!


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 8 | 2021-01-17 , 6:24 PM

Quote Vesnabv ()
za mene je kasno, ali za vas mladi ljudi, nije!

Nemoj zamjeriti , ali smatram da nikada nije kasno, ovo je drustvo svih nas, bez obzira na godine i ostale stvari , svi smo djelic necega , i tako da danas / sutra dje god i kad god naidjes na nekog prenesi svoj neki deo price ...

Ovo za kod nas, jeste ima deo i prica oko SFRJ i ratova i svega, ali sve ovo sto nam se sada desava nije proizvod toga, moja na primjer generacija pamti dio tranzicije i promjena pa opet nismo imali ono sto imamo danas, smatram, mislim, da ovo sto sad imamo jeste "demokratiju" .... Usvajamo sve nesto tudje a nase zabijemo ispod tepiha, stidimo se nas samih , tradicije, duha naseg prostora, svi hoce da budu "moderni" , "urbani" , "in" , i samim tim imamo toliko gluposti i primitivizma i povrsnosti ...

Na pitanje kako djecu vaspitavati danas u ovom trenu, moja najbolja predpostavka jeste da im prenosimo ono lijepo od nas , od naseg nekog vremena, bez obzira na skole (koje su tek prica same za sebe) , drustvo i sve ostalo, da se uce normalnom, da im se imputira sve ono iznutra ... Metaforcki , posadis zrno necega i ono treba rasti , a okolina koja i te kako ima uticaja i dobrih i losih stvari, pa samo ce se prilogodjavati sebi shodno, ali najbitnije je sam temelj pocetka.


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » "Moderno drustvo" (Ludi point view nenormalnog covjeka)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]