Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Verujes li da se dobro dobrim vraca?
Verujes li da se dobro dobrim vraca?



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-01-21 , 10:02 PM

Ako nekom pruzis bar malo dobrote, da li ocekujes da ti se vrati?
Da li za svako vase dobro delo ocekujete ''hvala'', ili vam je dovoljna cinjenica da ste ucinili nekome uslugu?


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-01-22 , 0:35 AM

Nikad ne pruzam da bi cula Hvala mene ureci osmeh na licu usreci me ono kad znam ucinila sam dobro delo a meni se to vrati na drugi nacin :) covek sto vide daje duplo dobija :)










78
poruka na forumu
8 11



post # 3 | 2012-01-22 , 4:51 AM

Ako cinim dobra dela, ne ocekujem hvala, hvala nije dobro delo, hvala je samo rec koja je po meni precenjena. Meni to hvala ne znaci mnogo, nee dobijem nista time. Ako cinim nekome uslugu, radim nesto dobro, dovoljno je dda znam da ce tom nekom da bude dobro, da sam nesto lepo uradila i to mi je dovoljno. Nije mi potrebno ni hvala niti bilo sta, zadovoljna sam i bez toga. A ''hvala'' nije svrha dobrih delaa, bar ne po meni. Ja mislim da nas dobra dela opisuju, i da vredimo onoliko koliko smo dobrih stvari uradili. :)





  honey



508
poruka na forumu
691 2800



post # 4 | 2012-01-23 , 2:51 PM

Dobro se dobrim vraca...vjerujem u to....pomazem rado ljudima,i ne treba mi hvala za to... :D :D :D


Sto bolje upoznajem ljude,sve vise mi se svidja moj pas !!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2012-02-12 , 2:03 AM

Uvek se obro vratial na drugi nacim mozda cak i vise :)










592
poruka na forumu
518 8144



post # 6 | 2012-03-22 , 4:56 PM

eh danas tesko da ima toga


http://prntscr.com/ioauvr





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 7 | 2012-03-22 , 6:58 PM

kako kad








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 8 | 2012-03-22 , 8:22 PM

Quote (Leksi)
Da li za svako vase dobro delo ocekujete ''hvala''

Ne cinim nista radi neke zahvalnosti, vec to radim od srca. Sama pomisao da sam nekome pomogla me cini srecnom, ali stvarno. Pomagala sam i ljudima koje ne poznajem, tako da, meni to nije strano.

Quote (Leksi)
Ako nekom pruzis bar malo dobrote, da li ocekujes da ti se vrati?

Pa nisam tip osobe "usluga za uslugu", ali ako bi bila u situaciji da mi je pomoc potrebna, svakako da bih volela da se i meni neko nadje.

Kakvo je vreme doslo, slabo ko ceni neciju dobrotu i pozrtvovanost, ali kontam da se kad tad vrati svakom po zasluzi.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








335
poruka na forumu
29 72



post # 9 | 2012-03-22 , 8:47 PM

Quote (Leksi)
Verujes li da se dobro dobrim vraca?


U mom slucaju je to apsolutno netacna konstatacija.

Quote (Leksi)
Ako nekom pruzis bar malo dobrote, da li ocekujes da ti se vrati?


Nisam u fazonu "Ja tebi, ti meni", bas naprotiv, po prirodi sam altruista, sto nazalost retko ko zna da ceni, jer je vecina tu u fazonu samo kad im treba nesto.

Inace, ako se nadjem u situaciji u kojoj mi je neophodna pomoc, bilo bi lepo da mi se neko nadje, ne zato sto sam ja ucinio neko dobro toj osobi, vec zato sto ona zeli da mi pomogne zbog mene.


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








421
poruka na forumu
65 124



post # 10 | 2012-03-25 , 0:49 AM

Necu da glumim da sam neki dobrica koji ne ocekuje barem hvala.
Volim da pomazem ljudima i to me usrecuje ali isto tako volim i da vidim izraz lica te osobe, koja pokazuje makar osmeh za to sto sam pomogao. Tako znam da sam uspeo a isto tako znam da sam pomogao dobroj osobi kojoj nece biti tesko da kaze tu tesku rec, "hvala", ili makar osmeh da uputi.
Kazem ovo jer mi se desavalo milion puta da pomognem totalnom strancu a on se ponasa kao i da nisam tu i kao da je njegovo pravo da sam u obavezi da mu pomognem tj. da mu budem nekakav sluga. Kako biste se vi osecali?
Samo nemojte da lazete kako bi vam bilo svejedno.

Added (2012-03-24, 10:49 PM)
---------------------------------------------
I da. Kada vam se neko zahvali, znaci da vas je koliko-toliko ispostovao, kao i vas trud. Ipak znaci ali pojedinci(foliranti) nece da priznaju.









2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 11 | 2012-03-25 , 2:19 PM

meni je hvala kad znam da znam da sam nekom pomogla
a sto se tice da se dobro dobrim vraca otom-potom %)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 12 | 2012-03-25 , 7:21 PM

Ne ocekujem 'hvala' jer proslo je vreme kulture.
Ali meni je dobro kad znam da je tom nekom kome sam pomogla dobro.
Mada u zadnje vreme, i ja pazim kome cu da pomognem, jer ne volim bezobrazluk.
Tako da mozda sam i ja proracunata osoba,ali bolje i takva nego namagarcena!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 13 | 2012-03-25 , 9:45 PM

Quote (Deluxe)
I da. Kada vam se neko zahvali, znaci da vas je koliko-toliko ispostovao, kao i vas trud. Ipak znaci ali pojedinci(foliranti) nece da priznaju.


Pa onaj ko ceni to, iskazace na drugi nacin tu zahvalnost, ne mora mi reci hvala, ta rec ne znaci nista..bar meni. Kao sto sam vec napisala, ne ocekujem rec hvala, ali ocekujem da se i meni neko nadje kad zatreba.

Quote (Leksi)
Tako da mozda sam i ja proracunata osoba,

Vremenom shvatis ko zasluzuje da mu se nadjes ako zatreba, jer zasto glumiti budalu.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








421
poruka na forumu
65 124



post # 14 | 2012-03-26 , 10:48 AM

Quote (Anchy88)
Pa onaj ko ceni to, iskazace na drugi nacin tu zahvalnost, ne mora mi reci hvala, ta rec ne znaci nista..bar meni. Kao sto sam vec napisala, ne ocekujem rec hvala, ali ocekujem da se i meni neko nadje kad zatreba.


Ne ocekujes da ti se zahvali osoba kojoj si pomogla a ocekujes da tebi neko pomogne ako zatreba... Neces daleko dogurati jer ce svako to da iskoristi, naravno, ako je to tvoje iskreno razmisljanje.
A to sto sam rekao da ocekujem makar zahvalnost, to se odnosi na potpune strance i samo sam o takvima i pricao u prethodnom postu a one koje poznajem ne bih ni trena razmisljao da li da im pomognem a kamoli da ocekujem zahvalnost jer bih za prijatelje dao mnogo, bez ocekivanja kontrausluge, naravno. Zato su mi i prijatelji.
Ovde me svi poznaju po tome sto svima pomazem koliko mogu a da sam osoba koja je koristoljubiva, pa ne bih hranio svaku zivotinju na koju naidjem i koja nema sta da jede jer sam siguran da mi nece reci hvala. 10000 puta mi se desavalo da kompletnu hranu namenjenu meni, dam nekoj zivotinji i li gladnom detetu koje prosi.
Zahvalnost ocekujem od odraslog coveka kome nije tesko da prevali preko usta tu lepu rec.
Mislim da se razumemo sada.

Added (2012-03-26, 9:48 AM)
---------------------------------------------
Quote (Leksi)
Ne ocekujem 'hvala' jer proslo je vreme kulture.


Ja ipak verujem da je ovaj svet jos uvek zadrzao kulturu koja je osnova jednog drustva.
Quote (Leksi)
Tako da mozda sam i ja proracunata osoba


Daleko od toga. Bio bih isti kao i ostali... Verujem da nisi htela da upotrebis taj izraz vec si htela da kazes da ne zelis biti prevarena od bezobzirnih ljudi?!


Poruku je menjao/la Deluxe - Ponedeljak, 2012-03-26, 11:22 AM





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 15 | 2012-03-27 , 10:53 PM

Quote (Deluxe)
Daleko od toga. Bio bih isti kao i ostali... Verujem da nisi htela da upotrebis taj izraz vec si htela da kazes da ne zelis biti prevarena od bezobzirnih ljudi?!


E da, upravo tako.
Samo se nisam dobro izrazila. Jer, osoba sam koja uvek je tu za druge. I kad osetim da je neko izneverio moje poverenje, i dobrotu, e onda budem ljuta na sebe samu, sto sam bila naivna. I onda obicno kazem: Neka mu, ako ga to cini srecnim.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Verujes li da se dobro dobrim vraca?
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]