Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smrtna kazna - pravda ili zlocin
Smrtna kazna - pravda ili zlocin






718
poruka na forumu
55 286



post # 16 | 2012-12-03 , 12:42 PM

Quote (Korisnica)
Citaj izmedju redova

draga moja korisnice, ja napisem sta mislim, a izmedju redova tvog posta sam procitao i ovo sto sam rekao, znaci nije pametno da ostavljas na mastu svakome sta pozeli jer onda tvoje reci mogu da se prevrnu u nesto sto ti nisi zelela. ja sam procitao ono sto sam video, citajuci izedju redova, tako da moj ti je savet:reci sta hoces jer sta god podrazumevas moze se okrenuti protiv tebe.


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 17 | 2012-12-03 , 1:01 PM

Guto :* postoje osnovne izreke koje se svuda isto tumace i podrazumevaju .
I uvek se izmedju redova vidi i ono sto nije napisano a nekada je cak to i sustina svega.
Kao ona recenica "ko razume shvatice" sto izmedju redova porucuje da nece shvatiti onaj ko ne zeli.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 18 | 2012-12-03 , 1:23 PM

sapienti sat, korisnice.


Poruku je menjao/la gutabgd - Ponedeljak, 2012-12-03, 1:26 PM


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 19 | 2012-12-04 , 2:39 AM

Evo sad u crnoj hronici pise covek bacio zenu kroz prozor i sisao dole zaklao je dok su deca gledala to.
Jel' ta zivotinja zasluzuje zivot?


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 20 | 2012-12-04 , 6:40 AM

da. Jedino sto se dovodi u pitanje jeste kakav. Zivot zna biti i pakao


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 21 | 2012-12-04 , 12:20 PM

Bez obzira na to sto kad izadje na slobodu moze isto da ponovi?


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 22 | 2012-12-04 , 3:03 PM

ko smo mi da sudimo???
da li ce smrtnom kaznom neko ili nesto vratiti moju drugaricu izbodenu 75 puta......?


Poruku je menjao/la ket - Utorak, 2012-12-04, 3:05 PM








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 23 | 2012-12-04 , 9:43 PM

Nece je vratiti ali bi pokazalo drugima sta ce se desiti ako i pokusaju da se tako izivljavaju.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 24 | 2012-12-04 , 10:45 PM

korisnice, pile moje malecko, ti si ta koja nekome nesto ima da kaze za citanje izmedju redova, i pametujes kako neko nije citao, sto bi trebalo da znaci da ti to radis, a onda dokazes da ne umes da citas sta je neko rekao, i sta se krije iza toga. tvoje "ali" na ketin post je ...... mislim da ni sama ne verujes da ces time nekoga zaista uplasiti, nadam se da ces barem trunku mozga upotrebiti i promeniti stav. ja sam lepo rekao da odgledas film i da ne moras mnogo razmisljati posle toga ali ti i dalje pokusavas da nekome nesto objasnis. mislim da si od ovog trenutka na mojoj "ignore" listi. volim ljude koji imaju mozak i znaju ga koristiti. iako si negde izjavila kako imas utisak da delimo energiju ili tako nesto moram te obavestiti da mogu voleti, ceniti i postovati ljude koji koriste mozak za nesto vise od toga da im na forumu budu sve poruke poslednje i da su svima sve odgovorili.
tebi duso moja treba da jos malo porastes i razmislis.

i molim te napisi bar jednu neku rec na moj post da ostane tvoj post poslednji i da slucajno neko nesto ne kaze posle tebe, neka tvoja bude zadnja. i odgledaj zivot dejvida gejla, mozda nesto i saznas.


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 25 | 2012-12-04 , 11:13 PM

Guto ovo je diskusija,ako ne umes da diskutujes nemoj da pocinjes i da meni prebacujes sto ne koristis logiku vec pises ono sto je nerealno bar za Srbiju.
Ja mogu da postujem tvoj stav iako mi se ne dopada ideja da takvi monstrumi slobodno setaju,a tebi smeta moj stav-ne umes da diskutujes i to nije do mene.
Sto se tice postova,koliko pises toliko ih imas,ako zelis vise da ih imas pisi i imaces ih,ne prebacuj mi sto mi se dopadaju ljudi ovde i normalnost foruma.
Ja gledam realnost u zemlji Srbiji,svakoga dana je sve vise ljudi "od pre poznatih policiji" koji setaju slobodno i tek kada urade nesto monstruozno ljudi spomenu smrtnu kaznu.
A to rade jer znaju da im nista nece biti.
Kada bi svako znao sta ga ceka nakon monstruoznog dela bilo bi ih manje.
Kada pomislim na pakao koje su zrtve monstruma osetile nemam empatije prema tim monstrumima.
Nikakve.
Kada pomislim da takve osobe setaju slobodno jeza me uhvati jer nemamo pravni aparat koji bi to resio.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1641
poruka na forumu
171 425



post # 26 | 2012-12-04 , 11:59 PM

Nismo rodjeni da sudimo ,sudi neko drugi








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 27 | 2012-12-05 , 3:25 AM

Jos nesto za Gutu,ne mogu odavde da izmenim postojecu poruku i napisah ovu.
Guto,ti ides linijom manjeg otpora po principu da se priklanjas tudjem misljenju i nemas svoje,ocigledno ti smeta sto ja mislim svojom glavom i ne dopustam da neko manipulise sa mnom a tebi je to neshvatljivo.
Ja nemam nista protiv tebe,nama se razlikuju stavovi ovde i to je ok. po meni.
Mozda ti trebas da razmislis da nisi mozda preterao sa uzivljavanjem u forum,jer ja ovo ne uzimam za zlo,cokam sve i ne drndam se :* .
Nisam negativna ni zlopamtilo,sve je okic :* .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 28 | 2012-12-05 , 1:25 PM

Juce nisam imala vremena da se raspisem kako ja to znam, pa stoga evo sad cu
kao prvo nismo mi krivi sto je zakon takav kakav je, ovakvim stvarima bi trebala da se bavi drzava, a ne mi
Lik koji ju je izboo i koji joj je skinuo skalp i bacio u wc solju nije normalan, a dobio je SAMO 5 godina....
nije do nas...
Ono sto boli ovde sto mi je bila drugarica koju sam volela i pokusacu napisati sve sto sam htela bez emocija
Taj lik, veoma mlad, bas mlad, jer kad je izvrsio to delo nije imao ni 18...
ostavljen od roditelja, u domu, odbacen od prijatelja, upisavao se u gace... to je samo deo njegovog zivota..
niko nije obratio paznju od nadleznih u domu da je par meseci pre tog svirepog monstruoznog ubistva objavio na drustvenoj mrezi snimak slican onome sto ce uraditi par meseci kasnije...
niko nije primetio, niko nije proveravao, psiholozi nisu radili svoj posao,vaspitaci nisu radili svoj posao, cuvari nisu radili svoj posao...
a on je mozda na neki nacin i trazio pomoc a niko ga nije cuo, mozda se u njegovoj ludoj glavi odigravalo svasta a da nije imao kome da se obrati za pomoc...
NE OPRAVDAVAM NJEGOV ZLOCIN NI U JEDNOM MOMENTU, NITI GA BRANIM, SAMO GLEDAM I JEDNU I DRUGU STRANU

Dalje....
Drugarica koja je od njega stradala, je bila jedna vrlo nesrecna devojka, usamljena, volela horore, gledala iz dana u dan po dva horora dnevno, nekad cak i vise, mogu samo da zamislim sta se u njenoj glavi odvijalo(PRI TOM NE ZELIM DA GENERALIZUJEM SAMO PISEM CINJENICE)
U kriminalistici pored profila ubica, postoje i profili zrtve, OVO STO PISEM SU FAKTI A NE MOJE LICNO MISLJENJE
stoga pise u kriminologiji da svaka zrtva na neki nacin mislima, zivotom koji ima skriveno priziva ubicu - OVO NOJE MOJE MISLJENJE PONAVLJAM
ali daleko od toga da ne mislim da kakve su ti misli takav ti je zivot
Tako da ko razume shvatice
E sad kazna

Da li gledajuci ovaj dogadjaj koji se desio treba izvrsiti smrtnu kaznu nad psihologom koji nije radio svoj posao da li i cuvar treba da bude kaznjen smrtnom kaznom, da li vaspitaci koji su trebali proveravati njegovo stanje,, njegove stvari i ostalo pa i njega, pa na kraju i moju vec mrtvu, unakazenu drugaricu kriviti sto je bila nesrecna i poslati na vesala
Dajte ljudi....
Ko smo mi da sudimo..... kome....
Liku koji je umno poremecen, ma da spali ga na lomaci, bice ti lakse , izivljavao se na mojoj nesrecnoj drugarici....
Ma spali i onu vaspitacicu sto ga nije proverila
Ma sPali i psihpologa sto je placen za svoj posao a NE RADI GA
Ma sve da spalimo i onda cemo biti mirni da naredne generacije nece imati roditelje koji ce ih odbaciti, necemo imati generacije koji ce biti nesrecni i onda nece biti nasilja, i sve ce biti lepo i ziveli su srecno do kraja zivota,
E pa ovo noje bajka
Realnost, neko pomenu
Realnost u Srbiji - surova ali ja sad treba da kazem sve na lomacu mamu im.... ma pobiti g..... i gotova stvar i resen problem
I KO JE OVDE DRAGI MOJI SAD NEGATIVAN, IZ KOGA IZLECU RECI MRZNJE......???????????????????????
IZ ONOG KO ZELI DA KAZNI!
Moj stav je oprostiti, da bi nama bilo lakse, nista mi nemamo od toga oko za oko , zub za zub......sem nagomilavanja mrznje u nama samima....OPROST, LJUBAV, RAZUMEVANJE I NASA DUSA JE CISTA
KO RAZUME SHVATICE
Izvinjavam se na velikim slovima, smatram da je vazno a ne znam kako drugacije istaci vaznost tih reci
Ne zezam se u ovom postu ama nimalo
Ne zelim replicirati na replike
Nisam politicar i ne zelim da budem
Ne zelim se svadjati
Ne zelim ulaziti u diskusije
Zelim samo da pokusate da razumete
Ko ne razume molim za postovanje istog
Forum je moje mesto odavno koje shvatam ozbiljno za ozbiljne teme i ne volim sprdanje istog
Stoga budite i vi maximalno korektni prema svima i prema meni i ispostujte to
Prestanite sa sujetama, nigde ne vode, sem u besumucno spamovanje
Ako neko zeli biti poslednji pa ma sta rekao ispostovacu to ali onda cete biti uskraceni za moje misljenje koje znam da vecina ovde koji su dugo na forumu cene
Smatrajte da ako se moje reci izvrnu ruglu, sprdnji ili slicnom, ja cu vas s tugom napustiti, dragi moji prijatelji
Hvala








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 29 | 2012-12-05 , 3:01 PM

Ja nemam empatiju prema monstrumima.
Nikako.
Dovoljno je da pomislim kako su zrtve patile i kako oni nisu imali empatije prema zrtvama.
Zna se ko bi trebalo da ih sankcionise ali u zemlji Srbiji (posto ne znam kako je negde drugde) vrlo brzo se pustaju na slobodu.
I onda setaju slobodni kao tempirane bombe.
Ovo je jedino resenje da ih nema,jer su ustanove za njih pune,i kad ih tamo smeste brzo ih puste.
Na zapadu imaju za ovakve elektricnu stolicu,smrtonosnu injekciju i iako nisam pristalica zapadnih metoda sa ovim se slazem.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 30 | 2012-12-05 , 3:11 PM

nisi razumela poentu,ali ni nema veze
onaj ko razume shvatice :*


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smrtna kazna - pravda ili zlocin
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]