• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Usvajanje djece
Usvajanje djece



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 16 | 2012-05-27 , 9:52 PM

Quote (1divljak1)
Oni ne znaju za ljubav, niko im je pružio nije...

Ali to nije razlog da nisu zeljni ljubavi.
Sto znaci, da svako dete zeli ljubav, srecu, dom. Zeli uskrse, bozice, nove godine.
Zeli prijatelje, zeli pricu pred spavanje.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








287
poruka na forumu
36 149



post # 17 | 2012-05-28 , 0:25 AM

Quote (Leksi)
Ali to nije razlog da nisu zeljni ljubavi.
Sto znaci, da svako dete zeli ljubav, srecu, dom. Zeli uskrse, bozice, nove godine.
Zeli prijatelje, zeli pricu pred spavanje.

NIsam ni rekao da ne žele.. malo smo pobrkali lončiće svi ovdje, ali nema veze...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 18 | 2013-05-30 , 10:51 PM

Ja bi sebi usvojila neko malo crnce po mogucnosti devojcicu :)










2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 19 | 2013-05-31 , 6:23 AM

Dusomoja, Odlican izbor ime moje izgleda da nam je ime opravdalo sto imamo slicno misljenje. . ruza cmok

Meni je san da imam sto vise dece .. I u genetici mi je da imam 4oro i navise , no dobro ne znam dal ce biti tako da ne ureknem ;) Ali kako danas vidim koliko sve majki vuce razlicite vrste bolesti koje uticu na radjanje , plasim se za sebe i pocela sam da razmisljam o ideji o usvajanju :)

Da se ne lazemo pre bih usvojila neko (kao sto kaze Dusomoja) crnce malo nebitno pol i njoj /njemu obezbedila sve uslove i svu ljubav negoo silila sebe na neke tretmane koji mozda uspeju a mozda ne, zavisno od uslova :)

Deca su mi slaba tacka
ruza


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 20 | 2013-05-31 , 12:51 PM

Volim decu tako da boze zdravlja pored svojih vrlo rado bih usvojila jedno ili dvoje dece jos u zavisnosti od finansijske situacije i pruzila im svu ljubav i obezbedila sve sto im je potrebno...


Poruku je menjao/la Andrea-92 - Petak, 2013-05-31, 12:53 PM


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








130
poruka na forumu
333 2852



post # 21 | 2013-05-31 , 1:04 PM

Da..... da imam mogucnosti usvoila bih.


Pazi sta zelis, mozda se ostvari!!








70
poruka na forumu
60 407



post # 22 | 2013-10-03 , 10:12 PM

da zasto ne








712
poruka na forumu
219 844



post # 23 | 2013-10-18 , 9:44 PM

svakako da bih da imam uslove usvojio bih dvoje sigurno....ipak spasavas zivot nekom....


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 24 | 2013-10-18 , 9:46 PM

Quote Dusomoja ()
Zanima me da li bi i pod kojim uslovima usvojili dete... ?

Da, naravno da bi usvojila .. kad ne bih mogla da imam svoje vlastitoo ..
i kad bi imala mogucnosti pored svoje djece da financiram skolujem jos jednoo ... ??


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








314
poruka na forumu
15 192



post # 25 | 2013-10-25 , 4:18 PM

Odluka da ću sebi usvojiti dijete ja pala još u 17 godini kad sam počela da radim sa djecom iz doma za nezbrinutu djecu.
U početku sam radila neke predstave za praznike,a kasnije sam radila mnoge radionice s njima.
Sad težim da sebi uzmem jedno dijete o kojem ću voditi računa tj. kojeg ću moži izvoditi u šetnju, na predstave itd.

Mogla imati djece ili ne, planiram sebi da usvojim dijete i pružim mu svu moguću ljubav koju svako dijete na ovom planetu zaslužuje.

Added (2013-10-25, 3:18 PM)
---------------------------------------------

Quote 1divljak1 ()
Prvo ta djeca ne vjeruju nikome, oni su svjesni u kakvoj su situaciji.. Ne znam da li si posjetila neko sirotište, ali svako od te djece te gleda kao uljeza kada dođeš... Oni ne znaju za ljubav, niko im je pružio nije...


Ne znam o čemu pričaš ali takvu situaciju nikad ali baš nikad nisam doživjela.
Prvi put sam u dom ušla sa 17 godina,a sad su mi 24 i opet kažem : NIKAD TO DOŽIVJELA NISAM!

Prvi put kad sam otišla, jedna mala djevojčica (imala je oko 4 godine) me uhvatila za ruku i vodila po domu, pokazivala svoju sobu i sobu svojih prijatelja. Djeca su me grlila, smijala se sa mnom i na kraju sam skoro pa u suzala otišla kući jer se nisam mogla odvojiti od njih. Emotivno sam vezana za svako dijete iz doma i ne mogu opisati koliku tegobu znam osjetiti kad neko dijete ode ( usvoji se ) ali opet osjećam sreću u isto vrijeme jer će imati oslonac u životu koji se zove : roditelji.










10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 26 | 2017-04-23 , 10:39 PM

Ja cu da usvojim jednog momka pa sta bude smeh
Ali jednog meni posebnog :p










42
poruka na forumu
5 74



post # 27 | 2021-06-08 , 11:09 AM

Naravno da bi.


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Usvajanje djece
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]