• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Usvajanje djece
Usvajanje djece






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-02-08 , 8:12 AM

Zanima me da li bi i pod kojim uslovima usvojili dete... ?










78
poruka na forumu
8 11



post # 2 | 2012-02-14 , 6:23 AM

Meni je mnogo zao te dece, volela bih da mogu da im pomognem, ali mislim da ne bih mogla da usvojim. Nekako bi mi bilo cudno, znala bih da to nije moje dete i plasim se da bih ga odvajala. Ali kad gledam sa druge strane, koliko bi to njemu znacilo i da bih ga sklonila sa ulice, da bi tako imalo priliku za normalan i dobar zivot, tj. lepsi zivot, 2 sansu, onda bih usvojila. I kada uporedim te 2 strane, u meni preovladava ova 2 strana i mislim daa bih usvojila. I da mogu da imam deccu i da ne mogu (ne daj Boze) , usvojila bih i mislimm da ga ne biih odvajala, da bi to bilo kao dete moje krvi. Moj najbolji drug je usvojen i ne mogu da zamislim kakv bi on bio i gde bi bio da ga nisu usvojili i znam da bi mu bilo mnogo tesko kad bi shvatio da su ga njegovi odbacili i da niko drugi nece da ga prihvati , da nema nikoga. Da bi bilo 1 dete manje koje se tako oseca, ja bih ga usvojila. :)





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 3 | 2012-02-15 , 7:44 PM

ja bi jer mi ih je zao


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-02-16 , 8:27 PM

Znajuci stavove mog muza, a poznavajuci i sebe samu, usvojili bi dete samo u slucaju kada ne bih ja mogla da se ostvarim kao majka.
To nesto najlepse sto se moze nekome pokloniti, zastita. Jer sve je lepse kad se ima krov nad glavom, i uslove za lep zivot a pod tim smatram, da jedina trauma sreca, radost, i veselje. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-02-16 , 9:24 PM

da naravno i pored svoje zdravlje boze i sa mogucnoscu da izdrzavam veliku porodicu bez razmisljanja bi usvojio !!!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 6 | 2012-02-19 , 2:49 PM

U slucaju da ne daj Boze ne bih mogla da se osvarim kao majka, ne bih razmisljala ni trena. S druge strane i pored svoje dece, ako budem imala finansijskih sredstava (posto ljubavi, volje imam) zasto da ne. E sve zavisi kako ce mi buduci muz razmisljati :) ne pitam se samo ja.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 7 | 2012-02-21 , 8:32 PM

Quote (Anchy88)
E sve zavisi kako ce mi buduci muz razmisljati :) ne pitam se samo ja.

pa vidi napisao sam iznad tebe xaxaxaxa :p :p :p





  inax



1
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 2012-02-21 , 9:21 PM

Quote (LoveDamon)
Nekako bi mi bilo cudno, znala bih da to nije moje dete i plasim se da bih ga odvajala.

Ja sam mama posvojene djece. Tu nema nikakvog odvajanja, nikakvog cudnog osjecaja. Ja sam im mama i to je ono najljepse! Davno negdje sam procitala kako je jedno dijete za zenu koja ga je rodila (biolosku majku) reklo, ona me je nosila u trbuhu, a mama me nosila pod srcem. To je tocno. Vjerujte mi, volite ih cijelim srcem i dusom !








50
poruka na forumu
2 14



post # 9 | 2012-02-22 , 0:56 AM

Iskreno usvojila bi jer su djeca najvece blago ovog svijeta..


Biljana Stupar








421
poruka na forumu
65 124



post # 10 | 2012-02-22 , 2:29 AM

Danas kada se ljudi u svetu mnoze kao ludi i ova planeta postaje prenatrpana, automatski je sve vise kako starih ljudi, tako i dece koja ostaju napustena. E, da bi se taj "fenomen" smanjio, potrebno je da ne razmisljamo samo o prenosu sopstvenog genetskog koda vec da tu napustenu decu lepo udomimo. U protivnom namnozicemo se toliko da cemo prozdrati sami sebe, bolesti ce nas kositi zbog prevelikog broja jedinki koji je vec sada na zabrinjavajucem nivou. Spas mozemo naci ili u usvajanju nezasticene dece ili donosenjem zakona da svaki par ima samo po jedno dete. Naravno to za Srbiju ne vazi posto nam fale novi prirastaji.
inax, da je vise ljudi kao ti, svet bi bio dosta drugaciji, lepsi! Hrabra si osoba! Svaka cast!


Poruku je menjao/la Deluxe - Sreda, 2012-02-22, 4:11 PM





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 11 | 2012-02-28 , 6:34 PM

jao volim decu, a usvojila bih u slucaju da ne daj Boze ne mogu da imam decu ... msm i da imam mogucnosti takodje bih usvojila.. ipak meni je zao sto neki ostavljeni. ipak i oni traze toplinu i ljubav, tj. da imaju svoje roditelje,jer se osjecaju odbaceni od strane svojih roditelja...


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








95
poruka na forumu
28 222



post # 12 | 2012-05-24 , 0:36 AM

Naravno, i to ne bih morala biti uslovljena ni sa cim..

To je plemenito i ljudski, ali nikako ne bih to uradila iz sazaljenja..

I da, to bi morala da bude ljubav na prvi pogled izmedju mene i djeteta!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








287
poruka na forumu
36 149



post # 13 | 2012-05-24 , 1:38 AM

Quote (Deluxe)
donosenjem zakona da svaki par ima samo po jedno dete

Primjer Kine, davno je kod njih taj zakon donešen...

Quote (MallenaBobbie)
I da, to bi morala da bude ljubav na prvi pogled izmedju mene i djeteta!

Ti bi još birala.. pa nije to pas, to je dijete, ljudsko biće.. Uzimaš dijete, da mu daš novu priliku, uneseš svjetlo u život.. Ne biraš...

Što se tiče mene, mislim da ću usvojiti dijete uz saglasnost svoje buduće supruge, za nekih ko zna koliko godina... Bez uslova,jer pružiti nekome priliku je neopisiv osjećaj...


Poruku je menjao/la 1divljak1 - Cetvrtak, 2012-05-24, 1:42 AM


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








95
poruka na forumu
28 222



post # 14 | 2012-05-24 , 11:54 AM

Quote (1divljak1)
Ti bi još birala.. pa nije to pas, to je dijete, ljudsko biće.. Uzimaš dijete, da mu daš novu priliku, uneseš svjetlo u život.. Ne biraš...


Ne bih birala, ali znam da bi tu bio jedini uslov...

Procitaj jos jednom moju recenicu! Pricala sam o obostranim osjecanjima!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








287
poruka na forumu
36 149



post # 15 | 2012-05-24 , 9:45 PM

Quote (MallenaBobbie)
Procitaj jos jednom moju recenicu! Pricala sam o obostranim osjecanjima!

Prvo ta djeca ne vjeruju nikome, oni su svjesni u kakvoj su situaciji.. Ne znam da li si posjetila neko sirotište, ali svako od te djece te gleda kao uljeza kada dođeš... Oni ne znaju za ljubav, niko im je pružio nije...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Usvajanje djece
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]