• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Ksenofobija
Ksenofobija






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-02-13 , 8:09 PM

Ksenofobija je snazna iracionalana mrznja i nepoverenje prema strancima i njihovim vrednostima, obicajima i navikama. Ona se "hrani" etnickim i verskim predrasudama, rasizmom, nacionalizmom i sovinizmom.... to bi bila definicija.

U stvarnom zivotu se to ispoljava na vise nacina, nekada nismo ni svesni toga.

Koliko ste vi ksenofobični?

Da li uhvatite sebe, da ponekada izdvojite jedinku nesvesno, samo zbog....










335
poruka na forumu
29 72



post # 2 | 2012-03-23 , 2:23 AM

Mislim da je ova fobija produkt predrasuda, bolesne zadojenosti od strane drustva ili roditelja... Srbija je puna ksenofobicara, ima ih na svakom cosku.

Smatram da ne patim od tog oblika fobije, jer me ne zanima necija verska, sexualna, etnicka itd. pripadnost.
Mene zanima da li je neko covek u pravom smislu te reci, sto je danas retkost, ne zanima me da li mu je koza zuta ili braon, da li se sexa sa osobom istog pola, da li se krsti sa 3 prsta s' leva na desno ili obratno ili se klanja (ili sta vec), da li voli da jede meso i sl.


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-03-24 , 4:16 AM

Delim misljenje od Bobby-a!

Samo glup covek moze da ima takve vrste fobija, jer nije bitno kako se neko ponasa neko kako se odnosi prema vama.
Da li je covek ili nije.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2014-06-01 , 8:14 PM

Ja takvu opciju u sebi nemam gledam sav narod isto ako se imalo normalno ponasa
Istina je znam prokomentarisati one sto zive ovdje a teraju svoj neki inat ne zele da se uklope sa okolicom
ja na to kazem samo idi odakle si dosao pa zivi kako vi zivite.
Ne mrzim niti samo krenofobicna

Covek moze u svoja cetiri zida da radi i zivi kako hoce ali ne i u javi ziveti svoje obicaje i neki mentalitet koji je sasvim drugaci.







  Ashat



33
poruka na forumu
10 18



post # 5 | 2014-06-02 , 1:00 PM

Fobija = Strah...
Barem ja tako to rijec intepretiram. I ne, mene nije strah od stranih ljudi, ili njihove Vjere, ili njihove Politike...
Barem "jos" ne.
Bit ce me strah, ako neke od njih dobiju moc svetske politike.
Kao naprimjer ono, sto je bilo pre par tjedana u Sudanu, gdje su mladu Trudnicu osudili na smrt, samo zato sto je katolicke vjere...

Sto se tice rasizma bilo koje vrste, mnogi zaboravljaju da su is sami stranci u vecini svjeta.
Kao sto su vec ovdje prije mene neki napisali; budi Covjek, a na koji se nacin molis ili kojim se jezikom sluzis je sasvim irelevantno.


Poruku je menjao/la Ashat - Ponedeljak, 2014-06-02, 1:01 PM


Voljeti nekog,a ne biti s njim
isto je kao biti kažnjen,a ne biti
KRIV!


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Ksenofobija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]