• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Silovanje u braku
Silovanje u braku






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-02-13 , 8:13 PM

Kod nas ne postoji zakon koji stiti zenu od ovakvog vida nasilja u braku, dok je na zapadu to jasno definisano.

Postavlja se mnogo pitanja da li je silovanje u braku moguce, i da li je u jednoj zakonom odobrenoj instituciji zvanoj "brak", pravo zene da kaze "NE" a da muz to "NE" ne prihvati i na silu uzme sto misli da mu pripada , u najmanju ruku za osudu ..

... da li je to silovanje koje treba da bude kaznjeno kao i svaki drugi vid nasilja bez obzira da li je veza "legalna" ili ne?










2620
poruka na forumu
330 2814



post # 2 | 2012-02-14 , 0:27 AM

Quote (Dusomoja)
pravo zene da kaze "NE" a da muz to "NE" ne prihvati i na silu uzme sto misli da mu pripada

Ja jesam musko, ali sa moje tacke gledista mislim da tako nesto ne moze da 'PRIPADA; nikome.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-02-16 , 8:32 PM

Bolje da ja ne odgovaram na ovu temu, jer ja imam sasvim jedan drugaciji stav na pogled silovanja, pa da ne dodje do rasprave.

Samo cu reci, da mene muz ne moze silovati, to radim ja njemu. :)
Pitam se samo, zasto me ne tuzi. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








1
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 2012-02-16 , 10:06 PM

Poštovanje!
Novi sam ovdje ali evo zanimljive teme;Znam dvije djevojke koje su bile silovane :(
NIKADA za NIKADA nije dopušten taj čin !


Želim gledati terra nova seriju





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-02-16 , 10:16 PM

Quote (Kalahad)
NIKADA za NIKADA nije dopušten taj čin !


101% tacno a i ti dripci koji to rade mislim nasta misle kad nema strasti!! fazon za streljati





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 6 | 2012-02-28 , 6:37 PM

jao teska je tema :( :( ali se slazem sa Kalahad, to je stvarno ruzno...


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 7 | 2012-06-10 , 4:58 AM

Medjuljudski odnosi su takvi da su ljudi jedinke. Svako je poseban. Tako slicni i tako razliciti.

Postoje brakovi u kojima se zena zainati jer joj muz nije sklonio prljave carape, pa mu ne pruza to seksualno zadovoljstvo radi takoreci gluposti, i onda dodje do razmirica. A takvih slucajeva ima bas mnogo.
Umesto da se opusti ona histerise.
Zatim, to uhvati maha i onda nastane taj belaj kad covek hoce da uzme na silu. Ne opravdavam. Ali razumem i njega.

Mnogi muzevi varaju svoje zene jer vise histeru nego sto sire noge da tako kazem. I onda im kriva neka mladja sto je muz otisao. :)

Nisam za nasilje u braku. I dalje sam ona koja siluje :) hahahha


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








718
poruka na forumu
55 286



post # 8 | 2012-06-10 , 10:55 AM

Quote (Leksi)
Samo cu reci, da mene muz ne moze silovati, to radim ja njemu.

Quote (Leksi)
I dalje sam ona koja siluje hahahha

jadan coek lele lol lol lol
pa ti si bas neka opasna lol lol lol

Quote (Leksi)
Mnogi muzevi varaju svoje zene jer vise histeru nego sto sire noge da tako kazem. I onda im kriva neka mladja sto je muz otisao.

sa ovim se apsolutno slazem, uvek je lakse naci ili cak i izmisliti krivca nego uvideti sopstvene greske.

a pod bracnim silovanjem ..... ne mogu da nadjem ni jednu razlicitost izmedju silovanja ZENE LEKSI, tebe ovde ne pominjem, ne pravim razliku izmedju silovanja u braku i van braka, samo sto je jedno lakse od drugog a nisam upucen kako zakon gleda na ovu pojavu u svakom slucaju osudjujem sva silovanja SEM kad me zena siluje, onda se ni ne branim previse


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








81
poruka na forumu
40 161



post # 9 | 2012-06-10 , 10:58 AM

Dusomoja, mislim da se sada i kod nas partner može tužiti za silovanje,
mrzim prisile bilo koje vrste a o silovanju da i ne govorim
za svaku osudu








247
poruka na forumu
18 155



post # 10 | 2012-06-10 , 11:59 AM

Iako nisam udata ne bi volela da pisem o ovome :(


Nije zlato sve što sja.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 11 | 2012-06-11 , 5:50 PM

Quote (gutabgd)
jadan coek pa ti si bas neka opasna

Zato me muz i voli.

Moram reci pa taman me osudile ovde.
Zene su glupa stvorenja. One misle ako se posvadjaju sa muskarcem i uskrate im seks da su njemu nesto ucinili nazao.
E pa ne drage moje, samo ste ga suptilno gurnule u zagrljaj drugoj.
Jer svaki muskarac ce misliti isto: Ako mi moja vlastita zena ne da, ima koja hoce.
I onda kuku lele, muz me vara.
A one su upravo te koje su ih gurnule da varaju.

Ja svom muzu ne mogu reci NE. I nikad mu ne bih rekla Ne. Uvek ga obenozno, i oberucke prihvatim.
Jer bolje da ga ja umorim, nego komsinica, radna koleginica, ili sl. :)

I da zakljucim.
Kad bi zene malo vise svojim muzevima davale, manje bi muzevi bili agresivni i do silovanja ne bi dolazilo.
Jer ako ste se udali za coveka i ako ga volite, nikada mu necete braniti sex.


Poruku je menjao/la Leksi - Ponedeljak, 2012-06-11, 5:51 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 12 | 2012-06-14 , 2:04 PM

Quote (Vladi)
101% tacno a i ti dripci koji to rade mislim nasta misle kad nema strasti!! fazon za streljati


:*


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








759
poruka na forumu
24 112



post # 13 | 2013-02-16 , 2:21 AM

nisam u braku.... ali nesta se mislim... silovanje u braku ? Jeli to realno ?








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 14 | 2013-02-16 , 3:29 AM

Nisam u braku..nisam znala da postoji takvo nesto...NIKAD za tto nesto nebih dopustila i protiv toga sam to je nesto fuj..i takvi muskarci su mi odvratni i gadni... :( :( :(


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  bane



326
poruka na forumu
87 477



post # 15 | 2013-02-16 , 5:13 PM

Leksi,ovo sto si rekla : "Jer svaki muskarac ce misliti isto: Ako mi moja vlastita zena ne da, ima koja hoce." u sustini nije kod svakog tako,bar ko mene ne...ako me devojka odbija,verovatno ima nekakav razlog za to,samim tim,sest cu sa njom i popricati u cemu je stvar,jer mozda ima vise od samog neraspolozenja za sex...verovali ili ne u 80% slucajeva ona mene napada...

Najgora stvar sto je za takve stvari tesko potvrditi dokaze...slazem se sa Leksi, tema je siroka za polemisanje,jer na ove stvari sam veoma osetljiv,da bi dao svakog takvog na streljanje...
u sustini takve osobe su psihicki nestabilne ili poremecene...da me neko ne shvati pogresno,ali danasnje devojke i njihov stil oblacenja je malo kriv za sve siru pojavu silovanja,naglasavam opet,da me nebi pogresno shvatili,ne podrzavam nikakav vid silovanja ili zlostavljanja...


Poruku je menjao/la bane - Subota, 2013-02-16, 5:20 PM


Živi život,kao da ti je poslednji dan...

Come to the cabaret of desire :)


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Silovanje u braku
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]