Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zasto mali broj ljudi ceni iskrenost?
Zasto mali broj ljudi ceni iskrenost?






782
poruka na forumu
47 137



post # 16 | 2012-10-15 , 2:47 PM

Iz iskustva znam da se ljudi boje iskrenih ljudi, naravno oni ljudi koji ne zele da cuju istinu...zato mene niko nista i ne pita :D ;)


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 17 | 2012-10-15 , 4:48 PM

Kazu da, ako ne zelis da cujes istinu od prijatelja, bices kad tad prisiljen da je cujes od neprijatelja.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 18 | 2012-10-17 , 1:23 AM

trudim se biti iskren, i ljudi me najcesce mrze zbog toga...
Samo sto me njihova mrznja ne dira, niti mi to nesto znaci u zivotu...
Ono sto mislim ja cu i reci, pa tko se nadje pogodjen, njegov problem...
Samo sto postoji ona brutalna iskrenost i iskrenost umotana u celofan...
Svi rijeci vole pakirati u pakete...
Jebiga, meni ponestalo celofana...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








409
poruka na forumu
50 74



post # 19 | 2012-10-17 , 10:03 PM

Zato sto sve veci broj ljudi zna sta je svinjogojstvo i to cijeni i postuje, a iskrenost i postenje-sta to bijese? zbunjen








76
poruka na forumu
20 66



post # 20 | 2012-10-21 , 9:24 AM

Неко рече: "Са лажима се живи, истина убија".

Мени је ово објашњење овог проблема.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 21 | 2012-10-29 , 3:29 PM

Zasto
Pa jednostavno jer oni lazu jer oni neznaju sta je iskrenost
Nisu oni krivi ili su se rodili tako ili ih je neko mnogo razocarao










102
poruka na forumu
36 299



post # 22 | 2013-06-30 , 10:06 PM

Ne smatram da je tako jer jos uvek mislim da ima vise dobrih i moralnih ljudi.Neki prihvataju laz, zatvarajuci oci pred istinom, jer istina cesto boli.


I'm not telling you it's going to be easy, I'm telling you it's going to be worth it.









4
poruka na forumu
0 0



post # 23 | 2013-07-01 , 0:04 AM

Quote (Morena)
Zasto u danasnje vreme jako mali broj ljudi ceni iskrenost?


Ne radi se o tome koliko ljudi ceni iskrenost, svi cene. Stvar je u tome što malo njih zapravo ima hrabrosti da je kaže...


Poruku je menjao/la Theseus - Ponedeljak, 2013-07-01, 0:04 AM


Res, Non verba!








11
poruka na forumu
1 23



post # 24 | 2013-07-01 , 3:43 AM

Jedna od najveće vrednosti čoveka je iskrenost ,ona čini osobu karakternom u pozitivnom smislu,ali je jako teško biti iskren,mnogo ljudi zloupotrebljava to i ne samo to....mislim da i određeni tipovi ljudi ne umeju ili neće da razumeju iskrene sekvence i iskazivanja,mislim da se ne treba skrivati i treba biti iskren i otvoren ukoliko je to moguće pa šta god da se desi ili ima za posledicu treba izdržati.Iskrenost je najjača konekcija u ljubavi,porodičnoj ljubavi,prijateljstvu i prema sebi.


Poruku je menjao/la Agressor - Ponedeljak, 2013-07-01, 3:44 AM


:) Sasvim običan dečko..








91
poruka na forumu
62 453



post # 25 | 2013-07-01 , 6:11 AM

Iskren sam...mnogo puta mi se obilo o glavu..ali..njihov gubitak...
Neko mi jednom prilikom rece..da sam surovo iskren...i kada treba mozda precutati...ja ipak kazem...ebg...
Dosta puta...zbog toga ispadoh kod drugih majmun ili sta vec...njihovo je da misle sta im je volja, ili sta im se vise svidja...
Nekada sticem utisak...da ljudi...pokusavaju da se sklone od iskrenosti...ne znam..


http://youtu.be/1yw1Tgj9-VU








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 26 | 2013-08-27 , 1:19 AM

Quote (zauvekja)
Nekada sticem utisak...da ljudi...pokusavaju da se sklone od iskrenosti...ne znam..

Pa pokusavaju. Svako ima nesto sto ne zeli da cuje.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 27 | 2013-08-27 , 7:15 PM

Quote (Theseus)
Ne radi se o tome koliko ljudi ceni iskrenost, svi cene. Stvar je u tome što malo njih zapravo ima hrabrosti da je kaže...


potpisujem :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 28 | 2013-12-25 , 0:54 AM

Istina je bolna . Retko ko ce danas ce reci istinu pa po cenu da boli ... Retko ko ce saslusati sta ima da mu se kaze a da u glavi dok slusa ne razmislja vec neki odbrambeni mehanizam koji ce izgovoriti kako bi se zastitio od boli ...

Mnogo je ljudi danas koje cete cuti da ce reci "mozes da mi verujes, necu te povrediti" ili " ne brini se nikom necu reci" a retki su oni koji zaista tako postupe kao sto kazu ...

Jednostavno postali smo takvi da gledamo sami sebe :) Retkost je ( ne kazem da nema izuzetaka naravno nista licno) da se nadje neko ko drzi rec i ko je uvek iskren 100% :)

Valjda je dosao taj period kad se plasimo da cemo ostati sami ako ne"ublazimo" istinu koju izgovaramo nekom... Pogotovu ako je to neko ko nam je mnogo drag i kojeg ne zelimo da povredimo i kojeg zelimo da zadrzimo . Osecamo i sami da makoliko taj neko nam mozda bio najbolji prijatelj i slicno , iako kaze da moze da podnese istinu, ustvari mozda ce se ponasati tako ali ce ga zaboleti i nesto ce se promeniti u tom odnosu :)

Slusamo stalno ono "Mi smo najbolji prijatelji trebamo si sve iskreno reci , jer ko ce ako ne mi - nista ne moze pokvariti nas odnos" ... ali ustvariii uveeek postoji onaj crv sumnje da ce to ipak zaboleti i pored svega toga :)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 29 | 2014-01-06 , 6:10 PM

Quote Nutella92 ()
Istina je bolna . Retko ko ce danas ce reci istinu pa po cenu da boli ... Retko ko ce saslusati sta ima da mu se kaze a da u glavi dok slusa ne razmislja vec neki odbrambeni mehanizam koji ce izgovoriti kako bi se zastitio od boli ...

Mnogo je ljudi danas koje cete cuti da ce reci "mozes da mi verujes, necu te povrediti" ili " ne brini se nikom necu reci" a retki su oni koji zaista tako postupe kao sto kazu ...

Jednostavno postali smo takvi da gledamo sami sebe Retkost je ( ne kazem da nema izuzetaka naravno nista licno) da se nadje neko ko drzi rec i ko je uvek iskren 100%

Valjda je dosao taj period kad se plasimo da cemo ostati sami ako ne"ublazimo" istinu koju izgovaramo nekom... Pogotovu ako je to neko ko nam je mnogo drag i kojeg ne zelimo da povredimo i kojeg zelimo da zadrzimo . Osecamo i sami da makoliko taj neko nam mozda bio najbolji prijatelj i slicno , iako kaze da moze da podnese istinu, ustvari mozda ce se ponasati tako ali ce ga zaboleti i nesto ce se promeniti u tom odnosu

Slusamo stalno ono "Mi smo najbolji prijatelji trebamo si sve iskreno reci , jer ko ce ako ne mi - nista ne moze pokvariti nas odnos" ... ali ustvariii uveeek postoji onaj crv sumnje da ce to ipak zaboleti i pored svega toga


Potpisujem!

Sve si objasnila ruza


.....








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 30 | 2014-01-10 , 11:33 PM

Mislim da su ljudi izgubili poverenje u druge ljude da je tesko poverovati nekome i kad je iskren
A zasto?
Iz razloga jer su puno puta poverovali,pa se ustanovilo kontra.
Ja sam naprimjer lako poverljiva i znam da mi je to velika mana ali eto gledam nekako drugacije na sve
pomislim pa zasto bi me neko lagao nema od tog koristi.
Ali eto i kad padnem na foru ja opet verujem drugi put i tako se nikad necu nauciti.
Ponekad se pitam sta je stvarno iskreno i dobijem odgovor, to je ljubav majke ili deteta jer mali patuljci ne umeju jos da lazu.




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zasto mali broj ljudi ceni iskrenost?
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]