• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Samopovredjivanje..
Samopovredjivanje..



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-03-27 , 8:46 PM

Da li vam se ikad desilo u zivotu nesto da ste zeleli da povredite sebe?
Sta mislite o cuterima (sekacima kako ih zovu) koji radi svojih privatnih neresenih problema povredjuju sebe na razne nacine?

Kako im pomoci?


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








335
poruka na forumu
29 72



post # 2 | 2012-03-27 , 9:16 PM

Quote (Leksi)
Da li vam se ikad desilo u zivotu nesto da ste zeleli da povredite sebe?


Da. Kad nesto zabrljam, pa kazem kako bih sebe kaznio, ali sve ostane na toj prici. Mislim da je svako od nas nekad rekao nesto tako za sebe. Naravno, da se nisam bicevao, sekao sebi vene, bacao se niz stepenice i sl.

Quote (Leksi)
Sta mislite o cuterima (sekacima kako ih zovu) koji radi svojih privatnih neresenih problema povredjuju sebe na razne nacine?


Iskreno, nemam pojma o cemu je tu rec... Ali su mi poznate one "spravice" kojima je samokaznjavaju previse religiozne osobe. To su oni kao bicevi, korbaci ili sta vec... Kapiram da ti cuteri odgovaraju negde ovim "spravama", ako ne , bar vrse istu funkciju - povredjuju.

Neki ovo koriste u sexualne svrhe, neki da bi privukli paznju na sebe, neki iz religioznih ubedjenja, neki na taj nacin "prinose zrtvu" svojoj savesti, ne bi li je "oprali" itd. U svakom slucaju, licno smatram da je to produkt psihickog disbalansa.

Osvrnuo bih se na sexualne perverzije. Bice sigurno atakovanja na mene, pa da se odmah "ogradim". Ja, licno volim one fazone sa lisicama, vezivanje i tako to. Ali me ne lozi da nekog bicujem ili neko mene do iskrvarenja, da me vezuje dok mi ne stane cirkulacija ili ja nekog, da se hranim necijim bolom uopsteno.

Quote (Leksi)
Kako im pomoci?


Samo strucna medicinska pomoc, prevashodno psihoterapija, radna terapija, podrska porodice, prijatelja, razgovor.


Poruku je menjao/la Bobby88 - Utorak, 2012-03-27, 10:52 PM


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-03-27 , 9:17 PM

luda jesam al do mere jos ne :D
Pa boli to jbt ja umirem i kad cupam obrve a kamoli da se secem ziletom to nema sanse
Neznam ali mislim takvima moze samo psyhijatar da pomogne mi nemozemo razumeti sta je u njima da izaziva to sto rade da uzivaju u tom bolu
Njih nesto goni na to a sta je to neznam.

U glavnom zao mi je takvih osoba njih neko ismijava a nezna ni sam da moze to isto doziveti jer oni to ne rade da bi nekog fascinirali
naprotiv oni kriju te povrede










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-03-27 , 9:39 PM

Bol ne trpim inace, mozda sam kukavica, ako jesam, neka sam, ali da sebe sama povredjujem, niti mi je ikad palo na pamet, niti cu, previse volim sebe.

Quote (Leksi)
Sta mislite o cuterima (sekacima kako ih zovu) koji radi svojih privatnih neresenih problema povredjuju sebe na razne nacine?

Razlog znaju samo oni, a slazem se sa Bobijem sto se tice nacina kako im pomoci.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-03-28 , 2:43 PM

Da li sam ikada pomislila jesam.
Da li sam nesto strasno uradila sebi i to sam.
Ali to nije uzelo maha, jer je bilo dok sam bila totalno mlada 18g :)
I to je mladost ludost.

Smatram da takvim osobama koji se vole samopovredjivati jer na taj nacin kaznjavaju sebe, isto tako to su osobe koji imaju velikih porodicnih ili ljubavnih problema, i koji jedino tako na taj nacin beze od stvarnost. Umesto da se obrate psihijatrima.
Ali drzava je takva kakva jeste, i ako odes psihijatru odmah si lud. Ali strucna pomoc je njima preko potrebna.

O cuterima mislim da su to ljudi, koji nemaju hrabrosti suociti se s vlastitim problemom, i razgovarati o tome. Jer dugo to ciniti, prelazi u bolest.
Kada bi se desilo da to radi neko koga znam, prvo bih ga isamarala pa onda odvela da mu se pomogne. Jer samar je kao povratak u stvarnost.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 6 | 2014-05-08 , 10:33 PM

Quote Leksi ()
Da li vam se ikad desilo u zivotu nesto da ste zeleli da povredite sebe?

Hvala Bogu jos nije i nadam se da nece nikad

Quote Leksi ()
Sta mislite o cuterima (sekacima kako ih zovu) koji radi svojih privatnih neresenih problema povredjuju sebe na razne nacine?

Ne mogu da ih svatim nikako.. ne objasnjivi su mi .. nerazumijem kako ti ljudi razmisljaju...
npr:zasto da ja sebi nanosim jos vecu bol zbog tamo nekog.. da sjecem vene %) ili sta ja znam
pocnem da pijem tableta neka %) kuku majko ... koliko mi je zao takvih ljudi toliko i nije ... nzm ne mogu i ne znam
da li cu ih ikad svatiti .
Ne znam kako ce drugi svatiti ovo sto sam napisala.. ne vidim nikakvu poentu u tome ..evo npr :djevojke
koje sebi rezu vene ..jer nju neki momak vise nevoli, prevarioo ju je i tako nesto slicno... pa prevari i ti njega
vrati mu istom mjerom..
Ili jos bolje sto mogu da urade je to da nabace osmijeh srede se ljepo .. znacii da vidi sta je izgubio ..
a one jos gore naprave od sebe lele
Ja bih se njih brte dobro natukla ... :)

Quote Bobby88 ()
Samo strucna medicinska pomoc, prevashodno psihoterapija, radna terapija, podrska porodice, prijatelja, razgovor.

bas to ..druge nema .. :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








417
poruka na forumu
137 1408



post # 7 | 2014-05-08 , 11:02 PM

Kao klinac sam par puta ugasio 3-4 cigarete na ruku ,ali to je bila "mladost-ludost".Medjutim imam mnogo oziljaka od noza po rukama ,nogama,torzou i od cigareta takodje sto sam dobio na poklon od brace Rusa u zarobljenistvu za vreme moje vojne "SoF" karijere.Dosta preloma i mnogo raznih oziljaka ,kako od ranjavanja ,tako i od vucenja po zemlji i betonu.Ne volim bas da se prisecam tih trenutaka ,ali sta je tu je...sada sam penzioner i pijem lekove i imam svoju terapiju koja pomaze koliko-toliko.Kako god to ne spada u samopovredjivanje ,osim malo stvari u mladosti ,a ljudi /odrasli i formirani/ koji to rade definitivno treba da posecuju Psihijatra ,jer su samim tim cinom opasni po sebe tj. skloni su samoubistvu /ponekad i nesvesno mogu da preteraju/ ,iako sam cuo da takvi ljudi nalaze uzivanje u tome sto sebi rade.Mada opet i ja takodje redovno posecujem Psihijatra i idem na okupljanja tj. u grupe Veterana Rata ,pa nekako zivim sa time /mada mi barem jednom na dan prodje kroz glavu da uradim nesto sebi.../.Sve u svemu ,dobro je dok je moja draga pored mene ,jer me ona izvlaci iz mnogih teskih momenata kada nalete /bez nje bih se verovatno vec odavno ubio/.Stvarno ne znam sta bih bez nje ..... par


Poruku je menjao/la zajackod - Cetvrtak, 2014-05-08, 11:06 PM








278
poruka na forumu
526 2505



post # 8 | 2014-05-09 , 0:31 AM

Quote LAstrumfi ()
Ja bih se njih brte dobro natukla

Ma bravo! :)


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 9 | 2014-05-10 , 1:06 AM

Quote Leksi ()
Da li sam ikada pomislila jesam.

:) ali hvala bogu pa je na tome i ostalo :)








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 10 | 2014-05-14 , 3:11 PM

obicno veliki problemi u porodici ili na ljubavnom planu dovode do tih stvari da ili mozda nerazumevanje okoline neuklapanje u istu i slicno ....takvim osobama je potrebno pomoci da razumeju i prihvate ko su i sta su i da se sa problemima nosi na drugi nacin a ne tako da mada je to cesto veoma tesko i potrebno je duze vreme :)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT





  Ashat



33
poruka na forumu
10 18



post # 11 | 2014-05-14 , 4:40 PM

Mislim, da postoji razlika izmedju "Cutera" i Osobe, koja sebi reze Vene ili pije velike kolicine Tablete.

Ovo drugo su "samo" Osobe koji su suicidno ugrozene, ili pokusavaju na taj nacin doci do centra neke paznje.

Cuteri su sto se toga tice sasvim druga prica.
Oni boluju od jedne vrste Borderline Syndoma.

Poznavala sam jednu Djevojku koja je od toga bolovala.
Imala je dobru Obitelj, bila dobra u skoli, imala dobro Drustvo... Moglo bih se reci, skoro perfektan zivot.
Ali na njenim Rukama i Nogame, Tjelu skoro da i nije bilo mjesta, gdje nije bilo oziljaka.
Uvijek je bila u dugim hlacama i majicama dugih rukava, cak i kod najvece Vrucine, Sport nije pravila, tako da u njenoj okolini skoro nitko nije zbao sta se desava.
Ti oziljki nikad nisu bili toliko duboki, da se ozbiljno prvrjedi.
Nije se htjela ubit, nego samo "Krv pustit, vidjet je"... kako mi je pokusavala ona to njeo djelo objasniti.
Ona se, tako je pricala, na taj nacin osijecala da je ziva. To je bilo njen Nacin, da izadje na kraj sa pritiskom okoline, jer su svi od nje ocekivali samo uspijehe.
Naravno da je takvim Osobama potrebna strucna pomoc!

Ali ti nikad neces moci nekome pomoci, ako taj netko tu pomoc ne zeli.
Zato je njima, ne samo strucna pomos potrebna, nego i neka vrasta razumljevanja i velike potpore prijateljstva, da bi uopste ta osoba dosla sama do zakljucka, da se treba ljeciti.

Nekoga radi toga natuc je, sto se mene tice, najgora moguca stvar, sto se kod takvih Ljudi moze ucinit i cesto dovodi do jos gorih rezultata, nego sto je bilo.


Voljeti nekog,a ne biti s njim
isto je kao biti kažnjen,a ne biti
KRIV!








61
poruka na forumu
78 435



post # 12 | 2014-06-01 , 3:09 AM

LAstrumfi, bas zato sto nista ne znas o tome i ne razumes ih i ne treba da pises nesto o tome,zadrzis misljenje za sebe jednostavno..


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 13 | 2014-06-01 , 7:57 AM

To su ljudi kojima je potrebna hitna pomoc lekara prvo opste prakse da im previju rane a onda strucnih lica da im prepisu lekove i terapije.

Jeziva mi je i sam pomisao na njih i uzasno mi je zao jer zaista moras jezivo da budes bolestan kako bi sekao sam sebe.

Jezivo i tuzno istovremeno.

Da li mogu da se izlece ne znam ali hitno im treba psiholoska pomoc i lekovi koje doktori prepisuju za takva stanja.



"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








172
poruka na forumu
79 708



post # 14 | 2014-06-04 , 3:38 PM

Korisnica, tu doktori nmg pomoci nista.... dok oni sami neodluce xd


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 15 | 2014-06-04 , 3:42 PM

Quote GothicWolf ()
Korisnica, tu doktori nmg pomoci nista.... dok oni sami neodluce xd


Nema sa tim zezanja.Ako nece da se lece Laza Lazarevic.Nisu takve osobe sposobne za normalan zivot.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Samopovredjivanje..
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]