• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Nastanak coveka - evolucija
Nastanak coveka - evolucija






76
poruka na forumu
20 66



post # 1 | 2012-08-09 , 3:56 PM

NIje cilj da govorimo koje je nase misljenje kako je covek nastao nego da iznesemo nase misljenje o ovoj teoriji.

Povod mi je bio jedan tekst koji sam nasao na RTS

četvrtak, 09. avg 2012, 12:32 -> 12:50

Identifikovana nova vrsta ljudi

Antropolozi su na severu Kenije pronašli fosilne ostatke koji dokazuju da je pored Homo erektusa i Homo habilisa istovremeno postojala i treća vrsta Homo rudolfensis. Time je pobijena dosadašnja tvrdnja da su ljudi evoluirali pravolinijski od majmuna do čoveka.

Naučnici su identifikovali novu vrstu ljudi, koja je živela u Africi pre oko dva miliona godina, prenosi Bi-Bi-Si.

Prema izveštaju objavljenom u naučnom časopisu Nature, antropolozi su utvrdili da su postojale najmanje tri odvojene vrste ljudi u isto vreme na severu Kenije.

Njihovi nalazi su suprotni ustaljenom mišljenju naučnika da su ljudi evoluirali pravolinijski od majmuna do sadašnjih ljudi, a ne u više evolutivnih pravaca.

Nalazi su zasnovani na nedavno otkrivenim fosilnim ostacima lobanja i dve vilice, starim između 1,78 i 1,95 miliona godina.

Prethodno je 1972. pronađena lobanja koja pripada vrsti Homo rudolfensis i bila je drugačija od lobanja iz istog perioda, jer je imala pljosnato lice i relativno veliki mozak.

Naučnici nisu mogli da dokažu postojanje nove vrste samo na osnovu prve lobanje, ali tri nova fosilna ostatka dokazuju, po njihovom mišljenju, da je Homo rudolfensis zasebna vrsta koja je postojala sa drugim ljudskim vrstama.

Do pre pola veka su naučnici smatrali da je najstarija vrsta ljudi, pre 1,8 miliona godina, bila Homo erektus, ali su onda otkrili vrstu Homo habilis.

Ta vrsta je bila još starija, ali je živela istovremeno kada i Homo erektus. Sada naučnici smatraju da je Homo rudolfensis postojao u isto vreme.

Bi-Bi-Si citira profesora Krisa Stringera iz Prirodnjačkog muzeja u Londonu, koji smatra da postoje dokazi da su ljudi evoluirali na različite načine u zavisnosti od regiona.

"Kao da je priroda razvila različite prototipove sa različitim svojstvima, od kojih je samo jedan, naš predak, bio uspešan u evoluciji", rekao je Stringer.








478
poruka na forumu
107 311



post # 2 | 2012-09-12 , 11:03 PM

Ne znam zasto je ovo takva senzacija,meni nije, no to sam samo ja. :)
Pa naravno da otkivaju stalno nesto novo ali sve je to nista naspram onog sto ova planeta krije.
Ovo je sad koja ono ljudska vrsta?
Tko zna koliko ih je jos bilo a mi to ne znamo ni necemo nikad znati sa sigurnoscu.
Ma sto mi zapravo znamo uopce?
Znamo ono sto nam serviraju, pricu koja se uklapa u popularne teorije evolucije a svako malo tvoritelji ili sljedbenici iste sami sebe pobijaju i mijenjaju pricu pa sad ti vidi.
Stalno iskapaju neke tragove, povezuju, a zapravo ni sami pojma nemaju, samo pretpostavljaju.
Ono sto ne mogu ugurati u svoju pricu guraju pod tepih kao npr. one divovske ljudske kosti sto su pronadjene u nekim pecinama u Americi i na Bliskom istoku.
Procjenjuje se da su te divovske kosti stare tek oko 25.000 godina, a ti ljudi bili su visoki od 2,5-3 metra i veoma napredni no o tome sute jer se to ne uklapa u njihove okvire a slicnih primijera ima milijun.
Jos malo pa ce objaviti kako su majmuni zapravo nastali od ljudi nekom genetskom mutacijom.
Drago mi je kad nadju nesto novo ali u njihove teorije ne vjerujem bas, sve su to samo pretpostavke.
Ovaj Homo rudolfensis je samo jos jedna karika u spetljanom lancu koji nikad necemo rasplesti.


Poruku je menjao/la Fizica - Cetvrtak, 2012-09-13, 3:35 PM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








76
poruka na forumu
20 66



post # 3 | 2012-10-01 , 10:58 AM

Quote (Fizica)
Ne znam zasto je ovo takva senzacija,meni nije, no to sam samo ja.


Potpuno se slazem. Ni meni ovo nije senzacija. Naravno ne u smislu da sam ovo vec znao ili tako nesto, nego me nije ocaralo kao nesto kolosalno sto ce da promeni moju potpuno percepciju coveka...

Razlog sto sam ovo stavio je da pokazem prirodu nauke. Naime, cesto ljudi misle da sve znaju i razumeju. Ovakve stvari i ovakva otkrica pokazuju sta je nauka. Ono kako su mene ucili, nauka se zasniva na induktivnom zakljucivanju, sto ce reci na verovatnoci. Cak i kada se neki eksperiment 100 puta uradi i svih sto puta se ponove rezultati govori se o velikoj verovatnoci, a ne o apsolutnoj istini. Kada pocne da se ne sumnja u neke teze i kada se prestane sa pitanjima nauka prestaje da to bude i postaje najnegativniji primer nekog dogmatskog ucenja.

Sama teza da je covek nastao od majmuna je davno pala u vodu, jer je lanac koj vodi od tog "majmuna" do danasnjeg coveka nepotpun nakon sto je pronadjeno da su neki "darvinisti" podmetali izmesane kosti coveka i nekih primata, ali ljudi i danas imaju neku potrebu da nauku posmatraju kao neku psedo-religijsku oblast i niko ne istrazuje dalje. Receno je da je covek nastao od majmuna i to je tako! Pa nije! Nauka se zasniva na verovatnoci. Postoji velika verovatnoca da se covek razvio od neke vrste nekih primata od kojih ce kasnije da se razviju i majmuni i covek, ali to je nauka, ne "dogmatika" (stavljam pod navodnike jer one dogmatike koje sam ja izucavao su veoma ispitivane i istrazivane i nisu nedodirjive).








314
poruka na forumu
15 192



post # 4 | 2013-03-02 , 3:47 PM

Da li znaš kako su ljudi prema svjetskim atropolozima izgledali nekad u prošlosti ????

Pitam te to isključivo jer ja često sa svojom profesoricom koja je antropolog na mom fakultetu diskutujem na tu temu :)










66
poruka na forumu
4 29



post # 5 | 2013-03-14 , 4:21 AM

Pogledajte tabelu pri dnu stranice kako su na vikipediji to odradili :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolution


Od svega sto imam na sebi najvazniji je izraz na mom licu.






USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 6 | 2013-04-11 , 10:35 PM

Svemir je nastao iz kosmičkog oblaka prašine i gasova prije 4,5 milijarde godina :)


Poruku je menjao/la muharemhuskic7 - Cetvrtak, 2013-04-11, 10:36 PM








386
poruka na forumu
90 1169



post # 7 | 2013-04-11 , 11:08 PM

Da ja cvrsto verujem u evoluciju coveka...ne samo u ljudsku nego u evoluciju svih zivih bica na zemlji :D

Dokazano je...vidljivo golim okom cak se i ucilo u osnovnoj skoli :D ko je bezao ili nije ucio ne zna :D :D gj










592
poruka na forumu
208 1412



post # 8 | 2013-04-29 , 2:14 PM

Čovek nasto evolucijom od majmuna zvanično. Sad od tačno kog neznam, jer majmuna ima još a neki nisu evoluirali u čoveka zbog uslova. Sad dal je tamo neki antropolog mešo kosti il našo ih tako neznam. Još se nije pojavila teza da smo nastali od slona tako da ova još uvek zvanična zadnja :D
Nastali smo od neke biljke il životinje to je sasvim sigurno, od adama i eve nismo jer oni nepostoje a i da postoje od nečega morali i oni nastati neverujem u ono e bog dao rebro i nasta adam xd to je više lepa priča kao bajka i nich više, nema logike u tome :)








142
poruka na forumu
234 1993



post # 9 | 2013-04-29 , 5:57 PM

Po meni je ova teorija cista glupost!!!
"ovo je bilo tako AKO je ovo bilo ovako" milion nekih "ako" nista nije siugrno utvrdjeno...
Ne vjerujem u vecinu stvari sto serviraju svjetski mediji... sve je to iskrivljeno i prezentirano na nacin koji njima odgovara...


Tol'ko stvari se moze raditi ustima... zasto ih trositi na pricanje?








379
poruka na forumu
207 1209



post # 10 | 2013-05-26 , 0:59 AM

Verujem u evoluciju ali verujem i da su nam vanzemaljci poslali ovde.


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.








1203
poruka na forumu
58 815



post # 11 | 2013-05-27 , 10:48 PM

Ja verujem da je bog stvorio planetu i ljude ali da je jos neko drugi tu umesao prste :D





  KeX



69
poruka na forumu
225 1015



post # 12 | 2013-05-28 , 0:54 AM

Evolucija je Teshka izmishljotina, Koka nastala od T-Rex-a ... od chega je glista nastala? Od nekog kopitara mozhda ... o tome se mozhe prichat danima. I Noah je u Arku potrpao iste zhivotinje s kojima i mi zhivimo pa nijedna nije evoluirala ... :D a proshle su hiljade godina ... ne vjerujem u tu i takvu teoriju :D


Nepismen !








61
poruka na forumu
78 435



post # 13 | 2014-06-25 , 5:31 PM

KeX, ti si ozbiljan ili se sprdas? :) cuj Noah je potrpao iste zivotinje i one nisu evoluirale..prvo to je mit (nema cvrstih dokaza da se tako nesto dogodilo)..drugo da bi nesto evoluiralo potrebno je dosta vremena,a s' obzirom da su ljudi napisali mit o nojevoj barci i nije proslo puno,bar ne dovoljno za tako nesto..inace vrste evoluiraju u teskim uslovima,kada im je to jako potrebno,ako mogu da obezbede hranu i imaju neke povoljne uslove,nemaju potrebu da evoluiraju..ne moras da verujes u teorije,ali bar bi trebalo da imas neki validan argument zasto ne verujes.. :)


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.








256
poruka na forumu
33 238



post # 14 | 2014-06-25 , 6:23 PM

Bicu veoma kratak za sve evolucioniste! B)






  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 15 | 2014-06-25 , 6:51 PM

U svakom slucaju cu da pre poverujem u evoluciju, cak cu pre i da poverujem u to da su nas vanzemaljci doneli ili stvorili nego u ono sto nam prodaju verske organizacije sirom sveta bez obzira koja da je u pitanju.


Forum » Opste diskusije » Misterije » Nastanak coveka - evolucija
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]