Forum » Opste diskusije » Misterije » Smak Sveta
Smak Sveta






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 31 | 2012-12-17 , 9:00 PM

Gledam neke na tv-u kako hoce 21.12.2012. da budu u pecini kraj sela Kremna . :smajlikojisekrsti:


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 32 | 2012-12-20 , 0:24 AM

Još samo 2 dana do smaka sveta!


Apokalipsa, koja je prema kalendaru Maja najavljena za 21. decembar, sve je bliža, zbog čega ljudi traže način da prežive.

Dugo najavljivan smak sveta trebalo bi da se dogodi za samo dva dana. Apokalipsa, koja je prema kalendaru drevnih Maja zakazana za 21. decembar 2012, do sada je izazvala najviše pažnje u svetu jer su se brojna proročanstva starog naroda do sada ostvarila. Zato su ljudi širom sveta postali sve nestrpljiviji u iščekivanju tog sudbonosnog trenutka za čovečanstvo, ali i ubrzali pripreme ne bi li nekako uspeli da ga prežive.

Amerikanci i Rusi su od svih naroda na svetu najozbiljnije shvatili dolazak apokalipse. Tako je jedan proizvođač haj-tek podzemnog skloništa za preživljavanje postigao rekordnu prodaju svog izuma, a kako se 21. decembar približava, zbog potražnje ne može dovoljno da ga proizvede.
- Nemam neko posebno mišljenje o majanskom kalendaru, ali kad je jedan astrofizičar došao kod mene da kupi sklonište i rekao mi da treba da se pripremim za odbranu od solarnih baklji, radijacije i elektromagnetnog zračenja, zapitao sam se šta da radim. Mislim da ću za svaki slučaj otići ispod zemlje 19, a izaći 23. decembra – rekao je vlasnik proizvodnje skloništa Ron Habard.

Na drugom kraju sveta, građani Rusije već danima prave zalihe najvažnijih namirnica, a sad je to postalo posebno intenzivno. Da ne bi nastala opšta panika među ljudima, ruski premijer Dmitrij Medvedev morao je da umiri javnost.
- Ne verujem u kraj sveta. Ako ga ikad i bude, ne mislim da će to biti ove godine – naglasio je Medvedev.

Što se tiče potomaka drevnog naroda Maja, oni negiraju da će se 21. decembra dogoditi apokalipsa i objašnjavaju da će se tog dana završiti samo jedan od kalendarskih ciklusa. Oni su nedavno pozvali svetske turističke organizacije da opozovu najavljenu „proslavu“ sudnjeg dana jer vređa majansku kulturu, pošto se koristi u komercijalne svrhe.










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 33 | 2012-12-20 , 1:39 PM

Sutra je taj dan lol .
Kako mogu ovi anglosaksonci toliko da budu u panici,nije mi jasno o cemu se tu radi uopste.
Amerima je ispran mozak-sta kaze predsednik sveto im je slovo i ljudi se ponasaju u skladu sa tim.
A sta sa ostatkom sveta,kako iko to moze da shvata ozbiljno?
Neki idu na Rtanj,neki u pecine ispod Kremne,neki u Francusku na neku planinu,u Kini imaju neke lopte za prezivljavanje-sta nije u redu sa ljudima koji toliko veruju medijima? zbunjen


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 34 | 2012-12-20 , 3:18 PM


Sve što (ni)ste htjeli znati o majanskoj apokalipsi


Eto, 21. decembar 2012. je na vratima i vrijeme je za informiranje – hoće li svijet propasti u petak i kako? Srećom, razni stručnjaci imaju odgovore na ta pitanja i možemo vam odmah reći – nije sve tako crno

Maje zapravo nisu bili ljubitelji smaka svijeta

Maje zapravo nikad nisu predvidjele apokalipsu. U njihovim tekstovima nije izričito rečeno da će 21. prosinca, 2012. doći do smaka svijeta, no datum ima određeno značenje za tu južnoameričku civilizaciju – označava kraj jednog dijela kalendara koji traje 5.125 godina.

S obzirom da se radi o kalendaru, nije teško pogoditi kako nakon jednog ciklusa slijedi još jedan takav. Mnogi znanstvenici koji se bave tom temom (drevnim južnoameričkim i srednjeameričkim civilizacijama) kažu kako bi Maje prije slavili nego očajavali što su dočekali kraj 'velikog ciklusa'.

Kustosica latinoameričke umjetnosti i arheologije u Prirodoslovnom muzeju u Floridi Susan Milbrath kaže kako ne postoji niti jedan majanski zapis o smaku svijeta 2012. Izvršna direktorica Udruge za unaprjeđenje studija o Srednjoj Americi Sandra Noble kaže kako bi Maje u svoje vrijeme gotovo sigurno slavile što žive tijekom kraja b'ak'tuna – velikog ciklusa koji traje 5.125 godina, te je dodala kako je cijela priča o kraju svijeta u 2012. čista laž smišljena kako bi se dobro i lako unovčila.

'Maje su predvidjele kako će svijet nastaviti dalje baš kao i uvijek – da će 7.000 godina u budućnosti sve izgledati potpuno isto. Mi u svemu tražimo kraj, no Maje su uvijek tražile potvrdu ponavljanja bez promjena. To je potpuno drugačiji pogled na svijet od našeg', komentirao je arheolog William A. Saturno kalendar iskopan u Xultunu.

Čak se ni datumi ne poklapaju

Iako se stalno priča o 21. decembru, 2012, taj datum nije nužno tačan. Kao kod većine proročanstava o smaku svijeta postoji niz nejasnoća kad bi svijetu točno trebao doći kraj.

Većina 'proroka' se nakon što dan koji su najavili kao zadnji prođe bez apokalipse uglavnom lupi dlanom po čelu i 'prisjeti se' kako zbog ovog ili onog razloga nisu dobro izračunali cijelu stvar, pa zatim pomaknu smak svijeta dovoljno daleko u budućnost da stignu napisati još jednu knjigu o tome.

Maje nisu koristili moderni gregorijanski kalendar, pa se do sada kao sudnji dan već spomenuo i 28. listopad, 2011, te 31. Ožujka 2013. Drugim riječima, ako nam planet ne eksplodira prije Božića, još uvijek nam može upropastiti Uskrs.

Majama 2012. nije bila posebna godina

Samo dva od oko 15.000 tekstova koje su Maje za sobom ostavili spominje 2012. godinu. Čovjek bi pomislio da smak svijeta ipak zaslužuje malo više pažnje, ali to je samo naše mišljenje.

Astronomi – ali i astrolozi

Razlog zašto bi netko uopće mogao iskoristiti ostavštinu Maja kao temelj za smak svijeta je jednostavan – Maje su bili vrsni astronomi i matematičari. Kao što svi znamo, jednom kad su nebeska tijela u igri, NASA redovito gubi od 'vidovitog Vjerana' i sličnih osoba koje vole šestarom šarati po Jupiteru i Saturnu.

Nije slučajno da je 21. decembra i zimski solsticij – značajan dan za nadnaravne sile – a kad se tomu doda i činjenica da će Zemlja tada biti 'savršeno poravnata' sa Suncem koje će skrivati 'centar' Mliječnog puta, onda znate da je 'Vjeran' imao svoje prste u cijeloj priči. Naime, prema raznim pobornicima mističnih sila, u tom ćemo trenutku biti odsječeni od energije koja stiže iz svemira. Taj 'značajni' trenutak trebao bi nas pročistiti i duhovno obnoviti.

Razlog zašto je tako mnogo riječi u navodnicima je, naravno, jer je jedino zimski solsticij stvaran – dan kad je Sunce u podne najniže na obzorju. Sve ostalo je plod igre s šestarom.

Sjeverna Koreja zna da svijetu nije kraj 2012.

Valjda jedina država na svijetu u kojoj je smak svijeta zabranjen 2012. je Sjeverna Koreja. Naime, osnivač te azijske države Kim Il Sung navršio bi sto godina da je još uvijek živ, pa je 'nemoguće' da će te godine doći do apokalipse (ako je oni sami nisu uzrokovali).

Iako mislite da se šalimo, vlasti u Sjevernoj Koreji već su uhapsile nekoliko vlasnika filma '2012' kako ne bi dalje širili protudržavne ideje. Ukratko, 2012. je najljepša godina za Sjevernu Koreju.

Nudistički bunker

U Tulumu (ime je samo nevjerojatna podudarnost) na majanskoj rivijeri u Meksiku grupa Talijana gradi bunker koji neće svoje korisnike samo spasiti od smaka svijeta, već će im pružiti i zadovoljstvo da ga dočekaju potpuno goli. U potpunosti ih razumijemo – u slučaju da je svijetu stvarno došao kraj, ni mi taj trenutak ne bismo htjeli dočekati u odjeći.

NASA pruža otpor

NASA (Američka nacionalna uprava za aeronautiku i svemir) odlučila je pružiti otpor praznovjerju i dati svoj doprinos istinoljublju na YouTubeu. S obzirom da ne moraju poslati nikoga na Mjesec ili Mars (kriza je i njih pogodila) znanstvenici su našli vremena (i novca) snimiti seriju filmova o tome zašto neće doći do smaka svijeta.

Što čeka one koji vjeruju

U slučaju da se jednostavno ne date uvjeriti da će se Zemlja nastaviti normalno okretati i da ćete u petak kao i uvijek morati otići na posao, slijede neki od mogućih scenarija onoga što će vam se dogoditi.

- Zemlja će se sudariti s tajanstvenim planetom Nibiru i ne moramo vam ni pričati da to nikakva pričuva neće uspjeti zakrpati.
- ledeno doba će početi i konačno ćete moći posjetiti Egipat – pješke!
- poplava biblijskih razmjera progutati će kopno – napokon ćete moći povesti suprugu na ono krstarenje koje ste joj uvijek obećavali
- crna rupa će progutati Zemlju – nadamo se prije nego Vidoviti Vjeran stigne reći 'aha, baš kao što sam i predvidio'
- preživjet ćete na srpskoj planini i stvoriti neka nova i neočekivana poznanstva










45
poruka na forumu
1 4



post # 35 | 2012-12-20 , 4:57 PM

Nece ga biti ni za mozda 3,5 miliona godina jer nase sunce ima jos helijuma za 5 miliona godina a i da ide neki asteoid nece skoro da da da


ChIkAbOoM








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 36 | 2012-12-20 , 9:37 PM

Ostalo nam je 10 i po sati zivota lol tik-tak lol kad se probudim za posao kad ono moj krevet lol na ledini lol ja sama lol .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1597
poruka na forumu
77 196



post # 37 | 2012-12-20 , 11:16 PM

Smak sveta hm kao
Pa da popijemo nesto ZIVELI rakija ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli ziveli








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 38 | 2012-12-21 , 0:54 AM

Ziveliii juhu u cast smaka sveta juhu .
Sta kaze smak sveta kad dodje u Srbiju?
Idem dalje,vec sam bio juhu .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 39 | 2012-12-21 , 10:40 AM

eeee, ljudi, u koliko je sati, da ne zakasnim, zamislite, da se uspavam za tako vazan dogadjaj kao sto je smak sveta, bio bi mi bbedak, dajte recite mi u koliko je sati

lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 40 | 2012-12-21 , 12:10 PM

Bio je ej u 6 ujutru,zvoni mi fon oko 7 kao e prezivesmo a ja kao mhm da uuu...
lol lol lol
"Maje govorile prorocanstva pisar ih klesao u betonskim blokovima 2012.god. kad kaze on nema betonskih blokova a Maje rekose -U al' ce da se istripuju ." lol


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 41 | 2012-12-21 , 12:25 PM

e docekasmo i taj dan, u zrdravlju i veselju....
hoce li vise to lupiti???
evo ja sam spremna :D


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 42 | 2012-12-21 , 2:11 PM

xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd trt milojka


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 43 | 2012-12-21 , 2:47 PM

xd xd xd


Poruku je menjao/la Macor - Petak, 2012-12-21, 2:49 PM


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 44 | 2012-12-21 , 5:04 PM

lol Aman lol zaman lol hooocee liii.......... lol boli me glava ceo dan jel' to znak lol


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 45 | 2012-12-21 , 5:36 PM

Quote (gutabgd)
eeee, ljudi, u koliko je sati,

Pa svabe kazu veceras u 21h e sad ako bude sta od toga da se izljubimo sta kazete :D pospana :pospana: pospana ljubi vas Maja vidimo se na party :D

:D :D :D :* :* :*




Forum » Opste diskusije » Misterije » Smak Sveta
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]