• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Pronađena Atlantida (Istina?)
Pronađena Atlantida






386
poruka na forumu
90 1169



post # 1 | 2012-12-10 , 7:17 PM

Slika se može vidjeti putem Google Oceana, a nalazi se na koordinatama 31 15'15.53N 24 15'30.53W, piše Telegraph, a pronašli su je historičari koji istražuju postojanje Atlantide, Dr. Charles Orser i Bernie Bamford.

Atlantida je, po grčkoj mitologiji, otok legendarne drevne kulture, o čijem samom postojanju i lokaciji nema čvrstih dokaza.

Prvi put Atlantidu spominje starogrčki filozof Platon, koji kaže da je ona razorena prirodnom katastrofom, najvjerojatnije potresom ili potopom 9.400 prije njegovog rođenja.

U davna vremena, iza moreuza "Herkulusovi stubovi" (Gibraltar), zabilježio je Platon, prostirao se veliki otok koji se zvao Atlantida. Otok je imao površinu oko 154.000 kvadratnih milja, a na njemu je živjelo oko 20 miliona ljudi.

'Plodne ravnice bile su ispresjecane mnogim kanalima, koji su služili kao vodeni putevi za prijevoz razne robe i poljoprivrednih proizvoda. O bogatstvu ove hipotetične civilizacije govori podatak da je njen glavni grad bio opkoljen visokim bronzanim zidovima, a dvorci, vile i hramovi bili su prekriveni zlato i srebrom', pisao je Platon, koji je isto tako tvrdio da je Atlantidu progutalo more nakon potresa i vulkanskih erupcija.

Tim naučnika s njujorškog državnog Univerziteta koji je pronašao sliku tvrde da ovo otkriće zaslužuje veću pažnju i dalje sitraživanje jer da bi se Atlantida mogla nalaziti na ovoj lokaciji.

Google Ocean, ekstenzija popularnog Google Eartha, omogućuje korisniku da virtualno istražuje morske dubine i pruža uvid u skrivena bogatstva mora i okeana.


Fajlovi: 6661137.jpg (124.7 Kb)









85
poruka na forumu
1 9



post # 2 | 2012-12-10 , 8:35 PM

E ako je. :) Sad znam gde cu na odmor. lol


"Pametniji nikada ne moze toliko da popusti,koliko glup moze da zategne!"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-12-11 , 9:44 AM

Quote (alakay)
E ako je. Sad znam gde cu na odmor

:D Hajd onda vidimo se na odmoru i ja cu :D :D

Hmmm da je pronadjen Grad ispod mora to se odavno zna i bas ovaj kao na slici se cesto prikazuje u crticima ili u filmovima
pa nista novo nije kad je dokazano d aje nekad celi svet pod vodom bio .

Kad smo kod pronalazenja juce mi moja drugarica koja je iz Turske rodom kaze da su pre 3g u sred Istanbula kopajuci za neki objekat pronasli Luku gde su se nekad Brodovi usidravali iako nije doslo do velike price o tome Turci su to potiskali ali da postoji svugde nesto ispod to je tako .

E sad se upravo razmisljam da kupim sebi Bager :D :D








USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 4 | 2013-04-11 , 10:13 PM

Pronadjena jeste, pronašli su i staklenu piramidu :)





  Chip



61
poruka na forumu
10 55



post # 5 | 2013-04-27 , 4:59 PM

jao to sad idem googlati volim istoriju


every saint has a past every sinner has a future








1203
poruka na forumu
58 815



post # 6 | 2013-05-29 , 1:29 PM

Postoji i jos jedna teorija a to je da su kao vanzemaljci atlantidu oteli sa zemlje :)








49
poruka na forumu
8 103



post # 7 | 2013-06-06 , 12:17 PM

Atlantida je bila drevno carstvo starih grka, kao što je osmansko carstvo bilo doba vladavine Sulejmana I. Veličanstvenog da


Poruku je menjao/la Süleyman - Cetvrtak, 2013-06-06, 12:18 PM


Ben muhteşem Süleyman duyuyorum








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 8 | 2013-06-25 , 11:53 PM

jako interesantna tema.. e sad cu to da istrazim na googlu bas me zanima ;) volim te historiske gradove uvijek su me privlacili
Quote (Roby_the_King)
Prvi put
Atlantidu spominje starogrčki filozof Platon, koji kaže da je ona razorena prirodnom katastrofom, najvjerojatnije potresom ili potopom 9.400 prije njegovog rođenja.


koliko dugo prati sva ta saznjanj o njoj potopom je nestala .... cak ima i film o njenom nestanku .. kao priblizno tome sta se je desli...

Quote (Avenger)
Postoji i jos jedna teorija a to je da su kao vanzemaljci atlantidu oteli sa zemlje

tu teoriju sam i ja cula i gledala na Histori canal :) i ako uspijem pronaci zapis na yt postvim ga


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  KeX



69
poruka na forumu
225 1015



post # 9 | 2013-06-26 , 0:23 AM

hAh pa chini mi se svake godine pronadje se po 2-3 Atlantide ... :D


Nepismen !








1203
poruka na forumu
58 815



post # 10 | 2013-06-26 , 5:38 PM

Quote (Desk-T0P)
hAh pa chini mi se svake godine pronadje se po 2-3 Atlantide ...

Pa da...zato sto su skoro svi stari gradovi tako gradjeni...slagali su kamen na kamen ;)








90
poruka na forumu
11 23



post # 11 | 2013-12-16 , 10:41 PM

Ja verujem da je Atlandita postojala, jer je jedno ostrvo nestalo u erupciji jednog vulkana u Grčkoj, kako sam čuo. Da su bili napredni, ne može se tvrditi, makar ja ne verujem u to. Ako je jedno ostrvo bilo previše napredno, kako to da nije imalo efekta na ostatak, a kopno od tog ostrva uopšte nije udaljeno veliki broj kilometra.








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 12 | 2014-04-16 , 10:03 PM

mnoge se teorije ispredaju o atlantidi ali malo njih ima konkretnih na osnovu dokaza mislim......jda li je to bilo zaista napredno ostrvo koje su bogovi potopili u velikom zemljotresu ili je to samo legenda ostaje da se raspravlja i dalje......atlantidu su pronalazili na svim stranama sveta gde god bi pronasli kakav ljudski grad ispod nivoa mora a zaboravlja se da je more nekada bilo mnogo nize pa su ljudi svoja naselja pravili mnogo blize vodi i kada se nivo podigao naselja su ostala ispod povrsine .
u orginalnom delu atlantida je locirana zapadno od herkulovih stubova sto je danasnji gibraltar otprilike tako da bi ona trebalo da je u atlanskom okeanu ........ali konkretni dokazi nisu nadjeni nigde za sada :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 13 | 2014-04-17 , 3:06 PM

Ja mislim da nije istina :p ;)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''


Forum » Opste diskusije » Misterije » Pronađena Atlantida (Istina?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]