• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Kad umrli usetaju u nas san
Kad umrli usetaju u nas san






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-02-28 , 6:12 PM

.. iz neke druge ravni, iz neke druge egzistencije (ukoliko nešto posle smrti uopšte i postoji)

... kako i zašto...

Milorad Pavić u knjizi ''Kutija za pisanje'' u nekom pasusu kaže da se duše mrtvih služe našim snovima kao čamcima na svom putu...
Jedna osoba mi govori kako su svi snovi produkt nataloženog nesvesnog u nama, nikakvo predskazanje sa sobom ne nose... sem onih u kojima nam se mrtvi javljaju... Jer to su susreti duša... jedino mesto gde je susret umrlog i živog moguć... Jer mi, kad spavamo, naše duše - to kažu neka učenja kojima se ona priklanja - oslobađaju se tela, u želji da osete onu iskonsku slobodu i napoje se u tim transcedentnim prostranstvima... i tako je moguće videti i razgovarati nekog pokojnog...
Ali to nisu dobri snovi, dodaje. Zbog mešanja svetova...

Da li vi imate kad takve snove?
Da li su u tim snovima te umrle osobe mladje ili iste kao pre smrti?
Sta znace takvi snovi zna li ko ?










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 2 | 2013-03-28 , 11:53 PM

par puta sam sanjala nekog ko je umro i ko mi je bio drag i blizak.

uglavnom su iste kao onda kad su umrle ili ih uopste ne vidim samo cujem

sta znace ne zna,ali vjerujem u snove dosta mi ih se ispunilo

eto zanji put sam sanjala svekrvu,mene kao napada neka zmija,a sve neki kamenjar i pokoje drvo,saa strane gori velika vatra i ona vristi i govori : Reci .....(mom muzu,a njenom sinu) da spali tu zmiju odmah nista vam dobro nece donjeti...

5 dana mi se vrtilo po glavi nikako nisam mogla da dodjem sebi

Ako je istina da tako mozemo da komuniciramo,onda mislim i vjerujem da nam voljene osobe pokusavaju sa onog svijeta reci sta da radimo i zastititi nas.j


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








782
poruka na forumu
47 137



post # 3 | 2013-03-28 , 11:56 PM

Uranijum....uvek je lose kad sanjas svekrvu... :D

Ja kad sanjam nekog ko je mrtav, samo mu upalim svecu sutradan. :)


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 4 | 2013-03-29 , 0:02 AM

elllena70, ahahahahahahahaha ako ako bolje ponekad sanjati nego stalno gledati ahahahahahahahah

i ja upalim svjecu :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2013-04-16 , 11:47 PM

Quote (elllena70)
Ja kad sanjam nekog ko je mrtav, samo mu upalim svecu sutradan.


+1

Uglavnom su isti kao sto su bili, nekad se desi da budu malko drugaciji, da ih ne prepoznam odmah...znam da su oni, ali lik nekako drugaciji.
A ja licno uglavnom sanjam stvari, ljude koje pominjem u toku dana.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








387
poruka na forumu
90 1169



post # 6 | 2013-04-18 , 0:12 AM

Znam da je opasno ako sanjas umrlog da te vodi negde tj da pristanes da ides snjim %) Kazu da je to opasno....E sad ja sam dosta sanjao mrtve ne vezano za bliznje ili ne...ali ih cesto sanjam.










122
poruka na forumu
117 761



post # 7 | 2013-04-18 , 1:25 AM

Takodje i ja ali kazu kao da ako sanjas zivu osobu da je preminula produzavas toj osobi zivot... ali jbg sve ima svoje ... zbunjen


Uvek ima nade... ;)








379
poruka na forumu
207 1209



post # 8 | 2013-05-26 , 0:25 AM

ja ne sanjam ni zive ni mrtve. meni je fino. :p :D


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.





  bane



326
poruka na forumu
87 477



post # 9 | 2013-05-26 , 1:16 AM

par puta sam sanjao....i nije mi se bas svidelo,nekako je sablasno....nije nesto da toliko verujem u to,ali sam u vecini slucajeva nakon neceg takvog sto sam sanjao,uzeo da procitam tumac snova...dosta se toga obostinilo,ali ne znam opet,mozda je sve samo slucajsnost nzm nzm

u sustini,sutradan posle sanjanog odem i upalim svecu,miran ja,mirni oni :D


Živi život,kao da ti je poslednji dan...

Come to the cabaret of desire :)








314
poruka na forumu
456 4349



post # 10 | 2013-06-22 , 11:20 PM

Sanjam cesto mrtve i uvijek snovi imaju znacenje ovisno koga sanjam, cak mi nekad i snovi kazu sta ce se desiti u bliskoj buducnosti...

Bolje da ne pricam o tome, prepascu i vas i sebe! :)










8
poruka na forumu
0 10



post # 11 | 2013-10-11 , 0:04 AM

Skoro sam sanjala svog pokojnog ucitelja,koji je pred celim nepoznatim razredom rekao , samo tebe znam ovde.. Sad ako neko moze da mi kaze sta bi ovaj san trebao da znaci.. nzm










712
poruka na forumu
219 844



post # 12 | 2013-10-13 , 3:59 PM

Da li vi imate kad takve snove? -imam...
Da li su u tim snovima te umrle osobe mladje ili iste kao pre smrti? - iste su
Sta znace takvi snovi zna li ko ? - nemam pojma al treba se sveca upaliti za mrtve odma posle sanjanja istih...


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








759
poruka na forumu
24 112



post # 13 | 2013-10-24 , 3:03 PM

Sanjao sam jednom svog pokojnu dedu, kako izlazi iz jednog starog ormara, kojeg se inače nešta i plašim...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 14 | 2016-02-25 , 11:07 AM

Nemam takve snove ali da mogu pozeleti volela bi videti jednog momka samo jednom jos tuga odavno je otisao bez i jednog pozdrava bez onog maki kretenu moj :) :(










35
poruka na forumu
75 135



post # 15 | 2016-02-26 , 8:49 PM

Nikad prije nisam sanjala mrtve, dok jedna nekad vrlo bliska osoba nije preminula. Sanjam ga kako se vraća i u snu se radujem i svaki put je drugačiji razlog 'povratka', kao zabuna je bila, netko drugi njegova imena je umro, krivo su javili i hrpa nekih 'izgovora'. Isti je kakvog ga pamtim i osjetim onu bliskost koju sam nekad osjetila. Ti su sni toliko realni i intenzivni da gotovo da mogu osjetim to prisutvo.
I onaj momenat kad se budim, onih par sekundi dok mozak još ne shvaća da je to bio samo san nažalost, ja sam neopisivo jako sretna.
Ne znam što znači i da li je dobro, ali nemam ništa fizičko od njega, stoga, dok imam snove i njega u snovima, za mene je to dobro.


'Nine out of ten voices in my head tell me I'm insane. The tenth voice hums the Tetris theme...'


Forum » Opste diskusije » Misterije » Kad umrli usetaju u nas san
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]