Forum » Opste diskusije » Misterije » Veštičarenje (Magija)
Veštičarenje






386
poruka na forumu
90 1169



post # 16 | 2014-01-16 , 4:06 PM

Epa magija je postojala i pre Hrista ali se onda umesala i crkva i onda je magija polako gubila na znacajnosti.Nije magija samo bacanje vradzbina nego i lecenje biljem npr.

Vama su govorili da je magija samo zla magija jer su se plasili msm takav stav je crkva imala.Da crkva nije umasala svoje prste ne bi se toliko nevinih zena koje nisu imale nikakvu vezu sa magijom zrtvovale i bacale u vodu da se udave i sve to zbog straha dakle ne mozes nesto da pricas kad ni ne znas sta je i kako je..sve se na kraju svodi na-rekla kazala.

Da ne mozete da shvatite daje ne koriste svi za lose stvari tu je i pomoc ljudima,pokusajte nesto da shvatite a ne samo da hejtujete ko i uvek...I da se bazirate na filmove

Quote strumfeta_mala ()
većinom to rade ljudi koji ne mogu da podenesu tudju srecu .. kad ne mogu druge vidjeti sretne ..


Strumfetice bar ti razmisli malo pametna si mi :* ,kao sto postoji dobro i lose u ovom svetu mora da postoji i u svetu magije i vesticarstva.

Belu ili Dobru magiju mi ne dirajte :D ali se slazem da za Crnu.....ko god nanosi ljudima zlo bice spaljen heheheheh nego sve vise se i muskarci bave magijom crnom sto je ranije bilo samo zenski posao hehehhe dakle crna magija NE zla vestica i naravnop da se slozim sa [b]Vagabond83, bice spaljena hehhe da










14
poruka na forumu
2 22



post # 17 | 2014-03-06 , 7:12 AM

Manje vise. Upoznat sam i malko sam istrazivao na svoju ruku Vlasku ekipu, s obzirom da ih imam i medj` bliskom rodbinom.
Oni se mole Jahveu (Bogu, Alahu, kako ga vec smatrate ili zovete) i necastivom, sve u zavisnosti cije im usluge trebaju.
Vecinom su prevaranti, ali ima onih cija je kako da napisem, MOC prava i koji mogu da ucine dobrocinstvo ili napakoste.
Gore su neki pisali o spaljivanju vestica i sl. To je zaostavstina katolicke crkve u koju mi hvala Bogu ne verujemo.
Medj` srednjovekovnik juznim Srbima, a i posle oslobodjenja od osmanlija bilo je primera spaljivanja *vestica*, ali se tome stalo na put zakonom *oko za oko, zub za zub* Milosa Obrenovica, kako je navedeno, da nam se civilizovan svet ne bi smejao i sl.
Ako vas nesto zanima o tome, rado bih kuckao na tu temu.

Added (2014-03-06, 5:12 AM)
---------------------------------------------
E ovako,
Strumfeta je napisala *većinom to rade ljudi koji ne mogu da podenesu tudju srecu .. kad ne mogu druge vidjeti sretne*
Ovim dolazim do problema. Krece panika, histerija.. Crkla mi je najbolja krava.. Ona komsinica sa urokljivim ocima mi je cudno gledala kravu.. To su neka necista posla.. Optuzicu je i obogatiti pricu sa detaljima kao sto su *orgijala je sa demonima, jahala na obrnutoj ljubicastoj kravi za vreme punoc meseca i pretvorila se u kozu sa 2 glave*.
Citirao sam svedocanstvo nekog Engleza iz XVIII veka.
Znaci po strumfeti, ako ti u zivotu krene lose, to je neka vradzbina. Pronadjes osobu koja te je mrko gledala i udri je. Na lomacu! Isti problem ima moj prijatelj. Njegova devojka je bolesna od cega sve ne. Epilepsija, neki ludi virus cije ime ne znam, otac u teskom stanju, kancer. Majka pala u ocaj, onemocala. Brat narkoman i propalica. Krive komsinicu da im baca uroke. Mislim da je treba spaliti!!!! TO NE MOZE BITI SLUCAJNO! A oni su kao ateisti, omg!
O tome se radi, prosto je.. Nevolja dovodi do straha, neceg neosnovanog kao sto su te otpuzbe i sl.. Strah preraste, desi se njesra i uvece vec peku marsmelou na *vestici*.
O masovnoj histeriji i lovu na vesticama u vrlom novom svetu ne bih pisao.. Ta tema je previse degutantna za moj osetljiv probavni trakt.



Stvarno sam hteo da napravim vremeplov... Dobro, sadio sam i stabla petardi pa i automobila, pomfrita.. Cega sve ne. I nista nije uspelo od toga.








16
poruka na forumu
5 56



post # 18 | 2014-03-24 , 8:07 PM

Bacchus, gj lepo si to objasnio..tako se i ja sa babom raspravljam oko magije,njima je to u selu bila normalna stvar da krive komsije ako im krava poblesavi,pas pobije sve kokoske u kokosinjcu i ostalo.. lol nego sta ti znaci ovo: ,,To je zaostavstina katolicke crkve u koju mi hvala Bogu ne verujemo'' ? Je l' vi ljudi verujete u Bog-a ili u crkvu?? procitajte nesto aman i skontajte cemu je sluzila crkva i popovi i cemu dan danas sluze..


Poruku je menjao/la Shady-Slim - Ponedeljak, 2014-03-24, 8:08 PM


But no matter how many fish in the sea. It'll be so empty, without ME!








379
poruka na forumu
207 1209



post # 19 | 2014-03-27 , 5:01 PM

Ja u to verujem imala sam kontakta sa jednom. Ona je bila obicna dobra bakica, bar sam ja tako mislila kasnije sam cula od mame da je.... a i ja sam videla tu zenu kojoj je uvracala, toj zeni toliko uvracala da su mislili da je poludila, i hteli su da je u ludnicu smeste. Jos sam cula mnoge price, ja u to verujem. a za knigu Malleus maleficarum sam u jednom casopisu sam procitala. 5 kniga koje su odnele najvise zivota u istoriji.


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.








172
poruka na forumu
79 708



post # 20 | 2014-04-19 , 8:03 PM

Quote Roby_the_King ()
Epa magija je postojala i pre Hrista ali se onda umesala i crkva i onda je magija polako gubila na znacajnosti.Nije magija samo bacanje vradzbina nego i lecenje biljem npr.

Vama su govorili da je magija samo zla magija jer su se plasili msm takav stav je crkva imala.Da crkva nije umasala svoje prste ne bi se toliko nevinih zena koje nisu imale nikakvu vezu sa magijom zrtvovale i bacale u vodu da se udave i sve to zbog straha dakle ne mozes nesto da pricas kad ni ne znas sta je i kako je..sve se na kraju svodi na-rekla kazala.


E da se crkva nije umesala mnogi bi umreli od straha bas od magije... Ona moze i da ubije..... Samo se zapitaj koliko ljudi ima da im je zivot unisten bas zbog toga...
A to za dobru magiju.... e pa pazi ovo... Magija, nema veze bila ona crna ili bela ona je demonska... A postoje isceljitelji koji imaju darove od Boga oni su u redu.... a ovi ostali sto rade rituale za novac, srecu jeste demonsko i za to plate nzm kolko.....
Koliko je magija unistila ljude razmisli? I sama astrologijaja je slicna tome.... (Za mnog astrologe ljudi misle da imaju dar od boga.. Zapravo ne , sve te informacije se ne dobijaju tim putem kojim oni misle, demonsko je.. Samo ni astrolozi neki nisu svesni tome....)

Bezopasna kao i trascidentalna meditacija(inace sekta za koju dosta njih nema pojma, i po meni ta meditacija ne ostavlja posledice samo po one koji su "veci nivo") u pocetku ti bude dobro a posle si na*ebao.... sve se to vrati...
Uostalom ko se bavi time misli da je iznad svih, Drugi ljudi mu izgledaju jadno jer nemaju slicno misljenje kao i on, o zbog toga ih smatra jadnima jer je on na visem nivou i dostigao nzm ni ja šta.... Uostalom tako zaslepljen ne zna ni gde se nalazi... Isprogramiran je da ne vidi ništa drugo....

Dosta njih i recimo kazu da ce ti pomoci oko necega i za*ebu te....

To je opasno i netreba se igrati time, niti okultizmom niti sektama.....

Magija se koristi u mnogim sektama.... I donosi zlo....
Dosta sekti koriste to "isceljivanje"
Bas sam skoro gledala jedan clanak, naime devojka isceljuje sve koje dotakne rukom, Zapravo radi se o pentakostalcima, tamo je to i naglašeno... (sekta, zapravo oni i veruju da se i na njih može spustiti sveti duh i obdariti oh raznim moćima), i samo to ti govori o cemu je reč.... Još citam komentare i neko napiše nešto u smisli bog je blagoslovio uglavnom pravoslavac... Sto uopste nema veze sa pravoslavljem... I eto takvi su vecina tih "isceljitelja", a najgore sto ljudi misle da je to u duh u pravoslavne vere....

I da ako te vračare rade i belu i crnu magiju odjednom zar ne vidite da tu ne štima nešto? Zar osoba koja se bavi crnom magijom može koristiti ujedno i belu ako je toliko dobra? Ne ne možes biti u isto vreme i demon i anđeo.. Što samo po sebi nešto znači A eto vi za takve mislite da su obdarene, dobre, osobe koje pomažu drugima i najviše se uzdate u njih.. Pa čemu to?

Bela magija je štetna. dobri su samo oni koi imaju dar od Boga da lece i sl. sad to isceljivanje se ne smatra pod ovu magiju to su sad vec neke parapsiholoske sposobnosti, mada se i magija svrstava u te sposobnosti....
I crkva da se nije umesala gde bi mi sada bili..... Kao sto sam rekla ovo za astrologiju nesto je i slicno za belu magiju.... Zapitaj se od koga sve tooo.... A to isceljivanje... Retko ko da nije laznjak.....
Uostalom sve se desava sa razlogom, ne treba ti magija za nista... Ako nesto ne mozes da resis tako je trebalo biti, Mozda to ima i svoje dobre strane...

Ne razumem osobe koje ce radije otici kod vracare da ima kaze sta ce im se desiti nego radije otici u crkvu i pomoliti se....

E raspisa se ja o ovome.... xD


Poruku je menjao/la GothicWolf - Subota, 2014-04-19, 8:12 PM


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








61
poruka na forumu
78 435



post # 21 | 2014-06-02 , 5:10 PM

Koliko gluposti na jednom mestu neverovatno.. :)
Nekodaleko, i sto si ti ubedjena da ona nije poludela zbog drugih stvari nego bas zbog toga sto joj je ova uvracala? :)
GothicWolf, Samo mi nije,jasno kako mozes da verujes u sve sto o tome procitas,tj ne da verujes vec iznosis ovde nesto kao da su opste poznate cinjenice..astrologija je glupost,oni ne dobijaju nikakve informacije od demona,boga ili slicno..isto vazi i za magiju..ja nzm jos da je negde zabelezeno,da neko koristi magiju,a da to nije igranje sa ljutskim umovima,prevara,iluzija..I kakve uopste veze ima dal je to u duhu pravoslavlja ili ne? svakom smeta konkurencija,pa tako i popovima,nece sigurno da ti kazu idi kod vracare :D


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 22 | 2014-06-02 , 5:26 PM

Quote Bacchus ()
Znaci po strumfeti, ako ti u zivotu krene lose, to je neka vradzbina.

haha pa nisam sad bas tako mislila..... Normalno je da covjeku krene i nesto lose .. to sam samo navela primjer
Mislim da si me tu pogresno razumio. Desi se svakom da pogleda nekog ruzno, krene mu lose, to ne znaci da je on
u tom Vesticarenju.. sta ja znam vec...
TO je bio prm. da neki samo eto ne mogu da podenesu tudju srecu , neko ko je na tebe ljubomoran, ko ti
zavidi na tome svemu sto imas, pa moguce je da bi presao na tu sto kate Roby crnu magiju da ti unisti i to malo srece.

Da ima ljudi zavidni.. koji ne mogu vidjeti druge sretne.. pa im je krivo , dzaba neka imaju sve .aa al su spremni na
sve pa i na to Vesticarenja/Čaranje probaju da vide to nekog kako mu ide lose .. Ne mora on tebe gledati prijeko ili nesto cudno da ti pozeli lose ..Naprotiv taj sto ti zeli lose ce da ti se smije ,ulizuje, bit ce uz tebe, trazi ono dobro, da iskoristi protiv tebe..

Quote Roby_the_King ()
Strumfetice bar ti razmisli malo pametna si mi ,kao sto postoji dobro i lose u ovom svetu mora da postoji i u svetu magije i vesticarstva.

nisam rekla da ne postoji takvo nesto vec samo sam rekla da se trudim da u to ne vjerujem .. cula sam sve i svacega tako da nista me vise ne moze da iznenadi.
Samo kazem molim Boga da me nikad tako nesto nesnadje.. da me zaobidje u svom mogucem smislu
i da mi je zao svake osobe koja se sauci sa tim ??


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








172
poruka na forumu
79 708



post # 23 | 2014-06-04 , 10:41 PM

cannabis,

Quote cannabis ()
, Samo mi nije,jasno kako mozes da verujes u sve sto o tome procitas,tj ne da verujes vec iznosis ovde nesto kao da su opste poznate cinjenice..astrologija je glupost,oni ne dobijaju nikakve informacije od demona,boga ili slicno..isto vazi i za magiju..ja nzm jos da je negde zabelezeno,da neko koristi magiju,a da to nije igranje sa ljutskim umovima,prevara,iluzija..I kakve uopste veze ima dal je to u duhu pravoslavlja ili ne? svakom smeta konkurencija,pa tako i popovima,nece sigurno da ti kazu idi kod vracare


A jesam li ja rekla da to govorim na osnovu procitanih knjiga? Nije tako tu su neke cinjenice a i druge stvari o kojima ne bi ovde....
1 od milion njih ima to "nesto" tj nije laznjak, ima neke sposobnosti i sl (i ne pricam ovo onako "na osnovu procitanih knjiga" ) Sad razumem da ne verujes u to, naravno bez dokaza da postoji, ali isto tako ima i onih koji su uvereni da postoji tako nesto iz licnog iskustva...
Sada ako nisi doziveo nesto tako ne znas o tome... (ja ne laprdam bezveze ovde sigurno...)
Jeste prevara i to velika prevara! Jadno mi je kad vidim da se neko vucara po tim vracarama i daje nzm kolko para i ne dobije nista na kraju...

Ali sto jes jes oni najvise zarade para zabludjivanjem drugih, samo sto nekima trebaju oci da se otvore....

A za pravoslavlje kazem da mi je nekako nesmisleno da se pravoslavci obracaju takvima, ziveci u zabludi...


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








61
poruka na forumu
78 435



post # 24 | 2014-06-06 , 1:16 AM

GothicWolf, Ne moze to sto ti pises da bude cinjenica,mozes da mislis da je tako..Nije bitno dal' si ti nesto videla ili si sigurna da je tako,to i dalje nije cinjenica..Cinjenica je nesto sto se moze dokazati i mora biti potkrepljena dokazima..Naravno da neki veruju u to jer imaju neka iskustva za koja misle da imaju veze sa tim,ali to ne znaci da ljudi imaju takve sposobnosti..Znaci ti mislis da se pravoslavlje nesto mng razlikuje od ostalih religija? Takvima se obracaju maloumnici,nema to veze dal su pravoslavci,katolici,protestanti..Covecanstvo zivi u tolikoj zabludi,da se nece odbuditi ni za 1000 godina..te vestice i vracare su sitni prevaranti,ima mnogo gorih i vecih


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.








172
poruka na forumu
79 708



post # 25 | 2014-06-07 , 2:38 PM

cannabis, e pa sad.... ako nisi doziveo. nesto tako les ni verovatii... ja znam da one postoje i sta mogu da urade.. a o veri necu sada... (po meni ima mnogo razlika al necu sad o tome) ... Jedno je sigurno da im se nikad ne bi obratila..ima dosta koji lazu i kupe pare al isto tako i koji ne lazu ali su i dalje smece po meni... (opet napominjem xd)
A i jestevglupo to kad im neide u zivotu odma misle da im je navracano jbt O.o.... A i onaj tarot na tv-u kad naidjem na to dodje mi da placem kolko su ljudi glupi i na sta trose pare...... -.-

Added (2014-06-07, 1:38 PM)
---------------------------------------------
Nisu sitni prevaranti, itekako su VELIKI prevaranti...



Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








256
poruka na forumu
33 238



post # 26 | 2014-06-07 , 5:06 PM









172
poruka na forumu
79 708



post # 27 | 2014-06-07 , 7:31 PM

Inace ima mova serija na ovu temu "Salem" gledam je odlicna je...


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








49
poruka na forumu
30 132



post # 28 | 2014-06-07 , 11:08 PM

pomislio bi covek da je u XXI veku prevazidjeno optuzivanje zena da se bave vesticarenjem i da se ne veruje u to ....


imam milion godina
i nadživeću boje ...








16
poruka na forumu
5 56



post # 29 | 2014-06-08 , 1:50 AM

Sharlo, Lepo si rekao ''pomislio bi'' :)


But no matter how many fish in the sea. It'll be so empty, without ME!








196
poruka na forumu
100 512



post # 30 | 2014-08-10 , 5:50 AM

Vjerujem da postoje..


Moj potpis


Forum » Opste diskusije » Misterije » Veštičarenje (Magija)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]