• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Masoni - Illuminati??!!!
Masoni - Illuminati??!!!






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 1 | 2014-01-28 , 4:09 PM

Mnogi su vjerovatno culi za te masone ili illuminate, al' dali vjerujete da oni zaista postoje....
Prvo se pojave dokazi koji ukazujku na to da fakat postoje, pa onda crkva odbija cinjenicu da ih ima....
Osim toga, oni koji misle da postoje, govore kako oni žele stvoriti novi svjetski poredak....znanje umjesto religije....

Sta vi mislite o tome???


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








111
poruka na forumu
3 34



post # 2 | 2014-01-28 , 4:38 PM

Nisam ništa pročitao, ali na osnovu ovoga što si napisala, mislim da crkva sve to potrekpljuje jer si rekla
Quote strumfeta_mala ()
govore kako oni žele stvoriti novi svjetski poredak....znanje umjesto religije....

što znači da to crkvi ne ide u korist, naravno da će govoriti suprotno od "dokaza". Isto tako što je i CIA krila dokaze o vanzemaljcima, isto tako ako Iluminati " postoje" saznati za nekih 10ak godina, ako i onda saznamo :)
To je neko moje mišljenje o tome.








387
poruka na forumu
90 1169



post # 3 | 2014-01-28 , 6:41 PM

Kada saznamo bice kasno verujte <_< Nacuo sam nesto kako nas posmatraju i prate svaki nas pokret,ali opet iza toga moze da stoji velika propaganda.Da oni ustvari ne postoje da

Ne verujem u nista dok ne vidim svojim ocima










2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 4 | 2014-01-28 , 7:23 PM

prvo ovako masoni i iluminati nisu isto, iluminati su nastali u nemackoj davnih godina i imali su te neke ideje koje naravno nisu odgovarale tadasnjim vlastima tako da su oni ubrzo unisteni i nikada nakon toga se nisu zvanicno oformili ponovo mada mnogi govore o tome da su neki od njih pobegli u tada novi svet ameriku i tamo nastavili da sprovode svoje ideje tako stoo su se infiltrirali u americke masone.
masoni sa druge strane postoje i dan danas u velikom broju zemalja cak sta vise oni se ne kriju jer je odlukama velikih loza skinuta tajna skrivanja ima vec tri godine od toga,skoro je u srbiji mislim pre dve godine vracena svetlost kako oni to kazu odnosno ponovo je otvorena velika loza srbije koja je kao jedina legitimna trenutno jer ostale nisu dobile dozvolu od neke druge loze za svoj rad.
tako da masoni postoje to vise nije tajna majstor velike loze srbije zaboravio sam mu ime ali znam da je po struci zubar je bas o tome pricao u nekim interrvjuima,inace da bi se uslo u lozu mora vas neko predloziti ako ispunjavate njihove uslove naravno a to je poboznost,nije vazna vera ali poboznost jeste znaci ateisti ne mogu u lozu, i naravno u svojoj struci morate biti medju najboljima nije opet vazna koja struka ali jeste da budete elita u tome.

toliko od mene ima tu dosta stvari ali ovo je dovoljno :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2014-01-28 , 7:40 PM

Quote vega777 ()
prvo ovako masoni i iluminati nisu isto

to ti je bre jedno te istoo ...

Illuminati su grupa koja prakticira oblik vjere poznat kao "prosvjetljenje". To je Luciferianstvo, i oni uče svoje sljedbenike da njihovi korijeni sežu u drevne misterij religija Babilona, Egipta i Keltskog druidizma. Oni su uzeli od svega toga ono što oni smatraju "najboljim", temeljne prakse, te ih spojili zajedno u jaku okultnu disciplinu. Mnoge skupine na lokalnoj razini praktikuju štovanje drevnih božanstava kao što su "El", "Baal" i "Ashtarte", kao i "Izida i Oziris" i "Set".
a to isto rade i masonii nista drugaciji od njih nisuu ..


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 6 | 2014-01-28 , 8:01 PM

strumfeta_mala, nije isto potrazi malo nacices,iluminati su bili vecinom po skolama organizovani i gradovima juzne nemacke nisu trajali ni 20 god mislim i unisteni su i to je bilo to nikada posle toga se zvanicno nisu oformili ponovo e sad drugo je sto ih razni pisci stavljaju u svoje knjige tek onako zbog njihovih ideja ili sto im je ime opasno.


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








111
poruka na forumu
3 34



post # 7 | 2014-01-28 , 9:19 PM

http://www.youtube.com/watch?v=SfcGQvL5p3Q Evo nasao sam na YT o tome sto je vega777, govorio. Odgledacu kasnije obavezno, samo me jedno zanima.

vega777, Oni se jave tim ljudima koji su najbolji u svojoj struci ili sta, ne razumem bas najbolje? :D
I da li su Iluminati "obicni ljudi" ili nesto poseduju? :/


Poruku je menjao/la mozila013 - Utorak, 2014-01-28, 9:21 PM








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 8 | 2014-01-28 , 9:53 PM



Masoni su ljudi koji organiziraju to sve te neke skupine tako se zovuu a illuminati je skupna ta njihova kako se zove .

ukucajte na googlu illuminati u nazad tj ITANIMULLI I vijdet cete sta ce vam se otvoriti ;)
...


u ovom video fino vam je sve objasnjeno ko su masoni a ko illuminati ... naravnoo oko razumijete eng. ;)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 9 | 2014-01-28 , 10:26 PM

strumfeta_mala, pa to je ono sto sam ja i rekao iluminati su nestali malo pre 1800 e sad jesu li se infiltrirali u masone ko zna svako prica svoju pricu i hiljade strucnjaka prica drugacije :D
a ova slika piramide za to ne znam previse je teorija prisutno da se nesto sa sigurnoscu moze tvrditi,ali kazem ti masoni su sada javni ne krije se nista kako sami kazu 99 posto njihovog rada je javno imas zvanicne njihove knjige koje su oni izdali bas loza srbije za nju znam tvrde da je to istina naravno i da ne treba citati razne gluposti od drugih pisaca e sad sta je istina tesko reci ;)

mozila013, masoni te moraju pozvati obicno neki od njih koji ti je prijatelj i bloze te poznaje znaci moras biti pogodan razumes da ispunjavas te neke uslove koje sam pominjao,ali konacnu odluku donosi cela loza glasanjem :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








592
poruka na forumu
208 1412



post # 10 | 2014-01-29 , 11:48 AM

Masoni - po nekim zapisima prvi nastali u škotskoj 1589 godine. To je bratska zajednica koja u okviru zajednice de se nalazi trudi povećati moć, bogatstvo i uticaj. Ima više loža/redova koji nenastoje međusobno ratovati il se takmičiti za prevlast na tuđu ložu. Imaju strogi poredak sa gospodarom reda i rangovima de manje značajan član bespogovorno mora slušati naređenja.
Ilumimunati - navodno nastali u prošlom veku (al ima mnogo teorija o tome). Sličnija organizacija templarskog. Zanima ih isto kao nekad templare bankarstvo, moć, uticaj dobit na globalnom nivou. Nemaju stegu religije i pokušavaju upravljati tokom istorije.

Ovo su totalno 2 različite stvari koe imaju dodirnih tačaka u želji za moći, novcem i uticajem. Ali masoni neporiču da postoje već se znaju ko su, gde su, kako se zovu i to nekriju. Zbog filmova, teorija zavere i dosta neki stvari ljudi ih brkaju i na internetu ima previše spekulacija te nijedna od ove dve stvari nema zvaničnu potvrdu svog postojanja. Neki tvrde da su masoni nastali od templara, ilumunati od nacista al obe organizacije su pomalo obavijene misterijom što budi maštu običnog čoveka :)








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 11 | 2014-01-29 , 3:10 PM

stvar je u tome da i Masoni i illuminati imajju isti znak priamida i ono njihovo oko


znam i ja da je svaki od njih nastao u drugacijem perijodu al gledajuci razne dokumentarce.. i klipove na yt
svi se prestavljau sa

a kod masona je isto to samo na novcanici


i svi teze ka tom novom svijetskom poretku :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








592
poruka na forumu
208 1412



post # 12 | 2014-01-29 , 4:01 PM

Osnovni grb masona je vako neke varijacije oni su u stvari u prevodu slobodni zidari, imaju oni grbova bezbroj koji su različiti ko u fudbalskim klubovima. Ovo oko možda je neko uzo kao znak i tu se sličnost završava :)
Ovo oko je delo teorije zavere kroz dokumentarce i pretpostavke da su ilumunati ameri i stavili su svoj grb na dolar. Oslanjanje na take dokumentarce i klipove sa YT su malo naivne jer kakih dokumentaraca ima tonu danas,ispade da smo mi vanzemaljci a najmanje zemljani xd isto na YT ja i ti može snimimo klip i tvrdimo šta god želimo :D
Sve se svodi ko Biblija "Ja verujem da je sve u bibliji tačno, al nemogu dokažem ni najmanju sitnicu i nije provereno" :D


Fajlovi: 4985846.jpg (240.7 Kb)

Poruku je menjao/la Heaven - Sreda, 2014-01-29, 4:05 PM








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 13 | 2014-01-29 , 6:52 PM

to neko citao Dan Brown-a :D

slazem se sa vegom potpuno

a iluminati postoje od kad je crkve ako ne i pre....

i Josip Broz je kako navode bio u iliminatima

ajao zao mi sto nemam sad vremena da pisem,a ova tema mi je odlicna,kad uvatim vremena ima se rastrtljam uz kafu :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








712
poruka na forumu
219 844



post # 14 | 2014-01-29 , 7:10 PM

Iluminati ili Prosvijetljeni je naziv koji se odnosi na nekoliko grupa. Historijski, odnosi se na Bavarske iluminate iz doba prosvijetitelja i na tajno društvo koje je osnovano u toku 18. vijeka. Međutim, u savremeno doba značenje se odnosi na tajnu organizaciju čije aktivnosti dolaze kao vlada iz sjenke, navodno izazivaju svijetske krize preko vlada i korporacija, predstavljaju savremenu inkriminaciju i kontinuitet sa Bavarskim iluminatima. U tom slučaju, Iluminati se uzimaju kao referenca za Novi svjetski poredak. Mnoge teorije zavjere vjeruju da Iluminati kao gospodari uma predstavljaju vođe u vladi Novog svjetskog poretka. Zbunjujuće predstavlja činjenica da se unaprijed izjašnjavaju nekoliko sadašnih bratskih grupa, koje imaju riječ Iluminati u svom imenu.
U ranijim slučajevima, Iluminati su predstavljali određenu elitu prosvijećenih ličnosti, koje nisu bili za saradnju ali su jedino dokazali svoju prosvijećenost, kao što se danas intelektualci dokazuju svojim obrazovanjem i intelegencijom. To su ličnosti koji su postali iluminati i koji posjeduju arhivu o najvišem mističnom razumjevanju univerzuma (svemira). Mnoga tajna društva sa tradicijom mistike i konkretno predstvljaju dio iluminata ili prosvijećenosti, to su Rozenkrojcerski red i Martinisti kao prvi Bavarski iluminati.
Masoni, također nazivani i "slobodni zidari" (engl. free masonry, francuski franc-maçonnerie) je mistični, strogo hijerarhijski organiziran pokret koji je nastao u prilikama liberalnog prosvjetiteljstva. Nadovezuje se na tradiciju zidarsko-klesarsko-graditeljskih cehova pa otuda proizlaze njihovi simboli šestar i kutnik. Prve masonske lože nastale su u Engleskoj. Uoči Ivandana 24. lipnja 1717. godine, četiri londonske lože stvorile su veliku ložu za London i Westminster, koja je šest godina kasnije postala Velika loža Engleske. Masonerija je u Engleskoj bila oružje kojim se služila britanska politika, a u 19. stoljeću sve više ima utjecaja na druge države preko određenih loža. Članovi nekih loža bili su, među ostalima, engleski kraljevi i poznati političari Edvard VII., David Lloyd George, Winston Churchill i dr.Francuski mislioci Voltaire, Denis Diderot, Jean-Jacques Rousseau, Victor Hugo i drugi kao članovi loža unose revolucionarne, buržoaske ideje protiv feudalnog poretka. Njemačke lože, za razliku od ostalih, u svoj program uvode kršćanski nauk. Okupljaju mnoge filozofe, pisce i glazbenike, npr. Johann Wolfgang von Goethe, Johann Gottlieb Fichte, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven.


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 15 | 2014-01-29 , 11:06 PM

vega777, znam da se masnoni ne kriju da idu to javnoo sve ... mnogo toga pratim o njima ..
kad kazem da su mi isti i masoni i iluminatii.. jer si idu na to da uzizu lucifera.. znaci tj. prizivaju te svoje neke "bogove" tamo
recimo ja gledam mnogo toga o njima .. cak ima jedna grupa ljudi .. koji idu svijeto i istrazivju to sve njihovo .. ima na jednom svom cd 51 epizodu toga .. svega ... mozes li vjerati da njih od 5.rice clanova ostalo je samo 3 .. jedva cekam da snime sad za 2013 i 2014 godinu ..

stvar njihovg tog istrazivnja je u tome .. da pronale te njihove znakove kojima oni prestavlju narodu .. za koje mi nismo vidjeli
naravno na nama je da li cemo u to vjerovati ili ne .. :)

recimo madona je javno priznla da nevjeruje u nista i da je ona mason.. :D i pogledaj njene neke koncerete i slike
vidjet ces da vecino se nesto nalazi sa piramidom ito onom sa okom ..
da su joj spotovi vecino prestavljni neki starijim pismom ... takodje za rihhanu isto tako mogu da kazem ..

britnni madaona... i jos jedna pjevacica su snimile duet ne znam tacno koja .. al nestoo ide madona silazi niz 13 stepenica
zasto trinest.. jer je to kaoo taj neki broj .. koji .. je za tog nekog njihovog "boga" kad moram tako da kaze...
mnogo mnog jos toga ..
evo imas ovdje na yt


LaMistress, jedva cekam da se ti raspises sigurno znas mnogoo toga ...
Heaven, jeste i taj je njihov grb :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Misterije » Masoni - Illuminati??!!!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]