• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Paraliza sna
Paraliza sna






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2014-06-05 , 8:38 PM

Psihološki paraliza sna nastaje kada se mozak „probudi“, a tijelo ostane paralizovano. Osoba je svijesna svega u prostoriji u kojoj se nalazi, ali ne može da se pomjera. Može da traje nekoliko sekundi do nekoliko minuta i najčešće je propraćena halucinacijama.
Da li vam se to kad desilo ?
Sta pomisljate tad ?
A desi li vam se da zelite nesto da kazete vristite zovete a nemozete?










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 2 | 2014-06-05 , 11:09 PM

Quote Dusomoja ()
A desi li vam se da zelite nesto da kazete vristite zovete a nemozete?

meni se je ovo desilo, hm ne jednom vec vise puta, strasn je osjecaj mogu reci ..
imas osjecaj kao da ti neko ili nesto drzi tvoje tijelo, ne znam ne mogu da opisem , niti se mozes da pomjeris ni nista,
a usta ne mozes da otvoris..da zoves nekoga, cujes sebe, kako zoves pokusavas nekog zovnuti al ne mozes.
I kad dodjes sebi, tako sam se osjecala zadihano, srce mi brze lupa, i voda mi se pije , kao da sam zedna , :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








54
poruka na forumu
1 16



post # 3 | 2014-06-10 , 7:49 AM

Čitao sam malo o ovome, pošto se desilo mom bratu još pre mnogo godina, i majka mi je rekla da je njoj neka žena rekla kako je to kao vampir, pa sam malo istraživao :)
Naime, može biti namerno izazvana (tako što bi trebalo da taj neko ostane budan 15 minuta, ali da se ne pomera uopšte) Ili može da se desi tik pre nego što neko zaspi, ili se probudi.
Što se halucinacija tiče, ljudi kojima se dešavalo kažu da je to teror bukvalno, tipa neko stoji pored kreveta, leži na toj nekoj osobi, i jedini način da se taj ,,teror" izbegne je da kad se desi ta paraliza sna, je citiram: Whatever you do, do not open your eyes (šta god da se desi ne otvaraj oči)
Meni se nije lično desilo iako sam pokušavao namerno da je izazovem hahaha :D Tako da sve ovo što sam napisao, pročitao sam, i ako neko pouzdano zna da nešto nije tačno, neka ne zameri. :)








61
poruka na forumu
78 435



post # 4 | 2014-06-14 , 3:28 PM

obicno se desava kad spavam na ledjima..svestan sam okoline ili cujem o cemu pricaju ljudi ako su u blizini,ali se ne mogu pomerati..navikao sam vec na to,posto mi se cesto desava tako da i nije neki problem..ranije sam imao i te nazovi-halucinacije,vidim da neko stoji pored ili tako nesto..to traje po par sec ili 2,3 min najvise,bar kod mene..
D4mj4n, nzm na koji nacin mozes otvoriti oci,jer da mozes jednostavno bi se probudio i sve bi bilo ok..nema nikakve opasnosti,pa da ti ne smes otvarati oci,nzm ko je to pisao..inace ako zelis da iskusis paralizu sna,nekad kad si umoran lezi na ledja i pokusaj da zaspis,ali nemoj da se okreces i mrdas..mada ti nesto i ne preporucujem,svakako nije lep osecaj.. :)


Poruku je menjao/la cannabis - Subota, 2014-06-14, 3:29 PM


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.








54
poruka na forumu
1 16



post # 5 | 2014-06-18 , 4:37 AM

Quote cannabis ()
D4mj4n, nzm na koji nacin mozes otvoriti oci

Ne znam ni ja, jer kao što rekoh:
Quote D4mj4n ()
Tako da sve ovo što sam napisao, pročitao sam, i ako neko pouzdano zna da nešto nije tačno, neka ne zameri. :)

I pokušao sam na taj tvoj način da izazovem to, opet bezuspešno, baš me neće, a zanima me kakav je osećaj. :D








295
poruka na forumu
45 307



post # 6 | 2015-02-09 , 11:39 PM

I nemoj da pokusavas da izazoves, ako izazoves 1 mozda ce se to ponavaljati, a realno, grozan je osecaj. Meni se to desavalo nekoliko puta, ali kako se secam, samo kad sam lezao na stranu. Svestan sam svega ali ne mogu da se pomerim ma koliko se trudio, ali to traje nekoliko sekunde sva sreca, inace ako se nekom to desi, ja uvek gledam da pomerim nozni prst, cim uspem da pomerim nozni, onda posle ceo mogu da se pomeram.


My life, my rules!








118
poruka na forumu
280 2811



post # 7 | 2016-09-04 , 1:11 AM

Jednom mi se desilo i toliko mi se spavalo da sam bukvalno sa bratom gledauci film samo zadremala  bio je mrak samo je tv bio upaljen, odjednom sam se probudila, nisam imala nikakve halucinacije jednostavno nisam mogla da se pomerim niti da izgovorim bilo sta. Moj brat se bio uspavao i cak sam u celoj toj situaciji zvala njega jer se nekako gusis nije uopste prijatno a u sebi kazem, ne znam ni sto se trudim da ga probudim kad ni kad sam "trezna" jedva ga budim a ne kad ne mogu ni glas da ispustim. u svakom slucaju jako je strasno nekako imas osecaj da si gotov. :D


“And I urge you to please notice when you are happy, and exclaim or murmur or think at some point, 'If this isn't nice, I don't know what is.”








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 8 | 2016-11-15 , 9:11 PM

Nije mi se dešavalo,ali pretpostavljam kakav je osećaj..
Gledao sam i film shadow people,pa ko hoće može da pogleda :)


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees





  buuuu



16
poruka na forumu
15 141



post # 9 | 2021-07-17 , 10:43 PM

postoji to. 
svijest se budi u trenutku određene prisutnosti.
može eskalirat u veći napad od toga valjda kad skonta da ne može ništa ali uglavnom 
tome nije cilj da se prokaže. 
kome se događa, ne ignorirat, ne se bojat. 
i glavna stvar razmislit zašto se to događa








197
poruka na forumu
197 1524



post # 10 | 2021-07-19 , 9:23 AM

Četvrta faza sna – REM faza

REM faza (Rapid Eye Movement – brzi pokreti očima) četvrta i poslednja faza ciklusa spavanja.
Telo prvi put uđe u REM san oko 90 minuta nakon što zaspi.

Tokom ove faze sna, oči se pokreću lijevo-desno iza zatvorenih kapaka. Otkucaji srca počinju da se ubrzavaju.

Ovo je stanje bliže budnom stanju nego ostalim fazama spavanja. U REM snu moždani talasi počinju da liče na moždane talase budnog stanja.

Otkucaji srca i brzina disanja se ubrzavaju. REM faza je i kada se većina ljudi sanja.

Mozak privremeno paralizuje ruke i noge kako bi spriječio tijelo da djeluje iz tih snova.
(preuzeto s interneta :D )








16
poruka na forumu
129 1090



post # 11 | 2023-03-11 , 0:26 AM

Mislila sam da se to samo meni događa.
Budna sam i svesna svega, ali telo potpuno paralizovano.
Nekome je očigledno ovo smešno, ali osećaj je užasan.
I ni u ludilu ne bih pokušala,, "da pokušam to sama da izazovem, baš da vidim kako je". Srce ubrzano radi i pomisliš da ćeš zauvek da ostaneš nepokretan.


Forum » Opste diskusije » Misterije » Paraliza sna
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]