• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Moto klubovi – lice i nalicje
Moto klubovi – lice i nalicje






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-08-16 , 10:08 PM

Motociklizam sepojavio u Severnoj Americi sedamdesetih godina proslog veka. Te prve moto
klubove cinili su povratnici iz vijetnaskog rata.  Bili su to polu divlji ljudi skloni nasilju.Prvi moto klubovi bili su kriminalne  grupe.Bavili su se prodajom oruzja, droge I prostitucijom. U te klubove spadaju Hell
angels, sons of anarchy, Mongols, Outlaws  I slicne MC (outlaw motorcycle clubs) grupe.





Svi clanovi tih MCklubova bili su ljudi sa “debelim” krivicnim dosijeima I jako dobro poznati
policiji.  MC su uvek u sukobu sazakonom. Zbog njih je ceo moto svet dosao na los glas. Posebno je to eskaliralo
u pravu mrznju prema ljubiteljima motora  kada je grupa od 400 clanova Hell Angels-aokupirala San Bernardino gradic od 1000 stanovnika. Okupacija je trajala par
dana. Sve novine su pisale o tome I u narednih desetak godina se o motoristima
pisalo jako lose I povezivani su sa kriminalom.  Jedan od najvecih I najpoznatijih MC klubovasu svakako Hell Angels. Toliko jaka organizacija koja ima svoje clanove po
celom svetu. Bilo da je ogranak u evropi, americi ili novom zelandu pravila
ponasanja su ista.



Tek srediniomosamdesetih godina proslog veka pojavio se jedan clanak u novinama u kom je
pisalo da motorist nisu tako losi I da je u stvari samo mali broj njih povezan
sa kriminalom. Tada je receno da  1%  cine MC klubovi, a 99% MK (moto klub-ovi).  MK – to su kluboviljubitelja motora I voznje koje spaja prijateljstvo I ljubav prema motorima.
Oni imaju svoja zanimanja od kojih zive I nemaju veze sa kriminalom. Kada je pocelo da semenja misljenje o motoristima I da se dele na MC i MK klubove. Vecina clanova
MC klubova je dodala 



Tacnije bili suponosni da su oni pripadnici onih 1%.Bilo da su MC ili MKklub. Clanovi I jednog I drugog postuju svoje klubske boje. Stim da clanovi MK
svoje boje nose sa ponos, a mogu I bez njih da se provozaju, a clanovi MC
klubova ne smeju biti vidjeni bez svojih boja. Ako vec vozite motorili imate zelju da ga kupite, dobro razmislite o tome da li cete uci u neki
klub. Nekada je ulaz u klub jako lagan ali izaci iz toga jako tesko. Pre svega
se jako raspistajte o svim moto klubovima u svojoj okolini I tek onda se
prijavite za neki od njih ukoliko zelite biti clan moto kluba.


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








829
poruka na forumu
588 3749



post # 2 | 2016-08-16 , 10:22 PM

Pa eto da kazem  da ne volim motore ,,dva puta padao sa njih za malo nisam glavu izgubio ....

Dobar clanak  u svakom slucaju ,pa ko voli nek procita   i razmisli   ;)


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 3 | 2016-08-16 , 10:31 PM

Ravnodusna sam prema motorima,niti ih volim niti ih mrzim,ali bih voljela nekada cisto onako zbog znatizelje da naucim da vozim.
Interesantna tema opet,cak i dalje motoriste povezuju sa nekim losim stvarima i osudjuju,cula sam to mnogo puta.Po mom misljenju glupost je tako osudjivati ali eto...


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 4 | 2016-08-16 , 10:34 PM

Problem su samo oni koji imaju na prsluku 1%
ali oni su bacili senku loseg na onih 99% dobrih ljudi
koji cisto uzivaju u voznji.


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 5 | 2016-08-16 , 10:39 PM

Upravo tako,ali problem je inace sto ljudi osudjuju tako-uradis milion dobrih stvari i samo jednom pogrijesis i odmah si los.Ljudi uzivaju u voznji i vole motore i sta ih briga realno,tako i treba.


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 6 | 2016-08-16 , 10:42 PM

Ma ne volim ih vidit, nit ih mogu ocima smislit, imam par drugova koji voze i ok su.Ali sto voze ludacki i sijeku krivine tako bahato, kao da samo oni posjeduju put, to mi najvise ide na zivce, da ne idem u detalje, da me ne ponese :D ne volim ih nimalo.










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 7 | 2016-08-16 , 10:47 PM

Fox1e®, ojj gdje si ti sto ne posjedujes put i sto lagano ulazis u krivine,nisam te prepoznala izvini. lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 8 | 2016-08-16 , 10:51 PM

Ti mala da sutis xd   lol ja se drzim svoje trake :p










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 9 | 2016-08-16 , 10:53 PM

Šta je mali aaa? Našla sam te u neobranom grozdju pa sad begas? :p lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 10 | 2016-08-16 , 11:30 PM

ljut Ja sam se uvijek drzao propisa, nemoj da me predstavljas u losem svijetlu kazna :D










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 11 | 2016-08-16 , 11:40 PM

Ma šalu na stranu ali ja nisam jos upoznala covjeka koji pazljivije vozi i da nije dobio cak jos nijednu kaznu.Svaka tebi cast! :D %)


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 12 | 2016-08-16 , 11:55 PM

Sta ti je, teba znat :D okac







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 13 | 2016-08-17 , 2:21 PM

Iako nisam u tom fazonu (auto je auto) imam par prijatelja bajkera, bio sam na poprilicnom broju bajkerski zurki i okupljanja i nikad nije bilo nekih problema.  :)

Sto vise ako cemo realno 100x su bili normalniji i opusteniji ljudi tamo nego na onim "narodnjackim" zurkama.








13
poruka na forumu
4 23



post # 14 | 2016-08-17 , 4:20 PM

cjeli clanak istina govorim iz osobnog iskustva.Prije par godina u mom mjestu naletjeli hell angels ogranak iz hrvatske .Dosli sa namjerom da uzmu reket od motorijade koja se odrzava u mom gradu a poprilicno je velika mislim cak i jedna od najvecih u hr .Dodjose nisu dobro prosli dobili su takvih batina od policije zavrsili u zatvoru zapljenili im motore i vozila i sve to diskretno malo tko je znao da se to dogadjalo.Nakon toga nisu vise nikad dosli a ima od tog dogadjaja par  godina .

Added (2016-08-17, 4:20 PM)
---------------------------------------------
a poznajem mnoge istinske bajkere to su inace normalni ljudi vole putovanja cestu da se dobro provedu napiju i najedu









2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 15 | 2016-08-21 , 8:37 PM

po meni sasvim je ok da postoje moto klubovi jer se pokazalo dosta puta da su to sasvim ok ljudi mogu reci da i sam poznajem nekoliko njih i super su likovi, naravno neminovno je da se oko njih zbog ipak drugacijeg izgleda i stila zivota ispredaju razne price ali kao sto kaze u tekstu samo taj 1 posto kvari onih ostalih 99


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Opste diskusije » Misterije » Moto klubovi – lice i nalicje
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]