• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Tajna đavolјeg jezera
Tajna đavolјeg jezera






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-08-26 , 10:51 PM



Amazon – prašuma koja krije najveće tajne ove planete. To jedom najređih vrsta životinja, ptica i bilјaka. U toj šumi sakriveni su ili izgublјeni
celi gradovi. Šta se desilo tim gradovima i njihovim stanovnicima? Gde su nestali
i koje blago su skrivali?

Jedan od natraženijih gradova Amazona je grad Manoa. Mnoge ekspedicije su išle u potragu za tim čudnovatim gradom.Mnoge se nikad nisu ni vratile. Članovi ekspedicija su nestajali sa lica zemlјe
misteriozno kao što je nestao i grad za kojim su tragali.Retki su oni koji su preživeli put u Amazon u potrazi za zlatnimgradom Manoa. Oni  koji su preživeli  doneli su  sa sobom jezivu priču.


Priča o zlatnom gradu – Manoa datira još od davnina. Kada suprvi konkvistadori dotakli tle južne amerike. Priču o zlatnom gradu prvi je ispričao
Francisko Orlean. On je tvrdio da je jednom bio primlјen i ugošćen u prestonici
„pozlaćenog čoveka“. Celo telo vladara grada bilo je premazano finom zlatnom prašinom
i sijao je kao da je sam on napravlјen od zlata. Sam grad je bio na stubovima na
sred jezera. Stubovi su bili izliveni od masivnog zlata i nosili su na sebi pozlaćene
ulice, zgrade i palate. Ceo grad je bio od zlata.U zadnjih par vekova razne ekspedicije su išle u potragu za timgradom. Jedna od tih ekspedicija je bila ona koju je predvodio Helmut Cimerman.
Ta ekspedicija je umesto zlatnog grada pronašla Đavolјe jezero.


Jedini svedok koji je preživeo da to ispriča je bio Al Henson.Po njegovoj priči čista sreća ili neko božansko proviđenje ga je spasilo te noći.
„Kamp je bio na obalama jezera. Nјega je oko ponoći probudiloneko jaukanje iz džungle. Bio je ubeđen da je to neko od njegovih drugova. Krenuo
je u šumu ubrzo zatim je jaukanje prestalo. Posle samo 10-tak minuta vratio se u
kamp ili na mesto gde je kamp bio. Tu nije bilo kampa nije bilo ničega sve je nestalo.
Bila je to čistina prazna i pusta. Pobegao je u šumu. Tu je lutao 9 meseci dok nije
naišao na indijance koji su ga odveli do prvog naselјa. Tada je svet čuo priču o
đavolјem jezeru.Naša priča je skorijeg datuma.Sve se odigralo – polovinom prošlog veka krajem maja 1952-gegodina. To je bila ekspedicija Vilijama Nikolsa i njegovog brata Tima. Krenuli sa
još 17 lјudi da traže izgublјeni grad Manoa na obalama đavolјeg jezera.

Uz put su pravili beleške, a jedna od njih bila je crna u njusu upisana imena onih kojih više nije bilo: Dan Melter umro od ujeda nekog insekta,
Piter Koblejn otišao po vodu do reke i nije se vratio, Alan Vin pao sa stene i slomio
vrat, Tim Vilkins nađen rastrgnutog stomaka, Rod Kajb umro od groznice, Helmut Baumen
nestao dvanaestog dana putovanja, Valter Perkins poginuo u napadu plemena Paipai,  Stjuart Tejlor umro od groznice, Hoze Ringelsumro od ujeda zmije....Ostatak družine je stigao na obale đavolјeg jezera. Vilijam je ostao na jednoj strani jezera, Tim je sa dvojicom otišao na drugu stranu. Imali su radio stanicei mogli su se čuti.


U 23:45 Viliam je pozvao brata da čuje kako je njima sa one stranejezera. Pitao je kako su oni na onoj strani i da li su legli da se odmore. Nikom
nije bilo do sna, bili su isuviše uzbuđeni onim što ih je čekalo narednog dana.
Ako su u pravu sutrašnji dan bi im doneo bogatsvo i slavu.Dok je Viliam nagovarao brata i dva druga da legnu i da se maloodmore, njega je prekinuo glas njegovog brata. Počeo je da muca i vrištiIz jezera izlaze!!!!... Hej, ovo je nemoguće!!! .. nemogućeeee....idu,idu ka nama Upooooomoooć!!!!Viliam je uspaničeno pitao Tima ko ide? Šta se to dešava?
Tim je samo rekao: Iz jezera... gotovi smo... Tada se veza prekinula i čula se samo zloslutna tišina.
Viliam je probudio ostatak družine i rekao im šta je bilo. Hteo je da ide na drugu
stranu da vidi šta je bilo. Niko nije hteo sa njim. Kada je krenuo sam je Herb Densing
pošao sa njim na drugu stranu da vide šta je bilo. Otišli su i nikad se nisu vratili.
Nestali su. Ostala tri člana su ujutru prešli na drugu stranu i nisu našli ništa.
Samo čist prostor ni traga da je tu neko bio.Šta se desilo tim mladim lјudima? Ko je to izlazio iz jezera?Da li je tu smešten zlatni grad Manoa? Sve su ovo pitanja koja čekaju odgovore,
a i mi sa njima.


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 2 | 2016-08-26 , 10:58 PM

Opaa,jako interesantno,ajde da trazimo to. ahah :D Zato bolje se drzati poznate teritorije i ne zalaziti u cudna i napustena podrucja iako su jako misteriozna i zanimljiva. :D


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








13
poruka na forumu
4 23



post # 3 | 2016-08-26 , 11:05 PM

zanimljiv clanak .Da li je netko u danasnje vrjeme vrsio istrazivanja na tom jezeru ,da li je netko pokusao da objasni nestanak tih mladih ljudi ?

Added (2016-08-26, 11:05 PM)
---------------------------------------------
Good_girl, volio bih da to istrazim ja volim nepoznato . zbunjen









2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 4 | 2016-08-27 , 11:17 AM

lele ubices me tetka :lele:
Zbog tebe necu vise krociti nidje nego sedeti kuci na svom krevetu lol


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








124
poruka na forumu
189 1557



post # 5 | 2016-08-27 , 11:45 AM

Nadam se da ti je krvet jako nizak, jer ispod kreveta zive.....


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 6 | 2016-08-27 , 6:36 PM

To je to! Od danas spavam u dnevnoj sobi! :o bezi


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








124
poruka na forumu
189 1557



post # 7 | 2016-08-27 , 9:58 PM

Uh gde nadje dnevnu sobu bas :(
One uvek imaju velike prozore zbog svetla, a to opet nije tako sigurno svako moze
da razbije prozor i da udje ili da te cudno gleda kroz isti ili .....


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 8 | 2016-08-28 , 3:04 PM

Quote Atina1 ()
ili .....
Da te zaskoci brows :lol:

Ma ja bi bas zaronio da ja vidim sta se tu desava, je*** mu zivot! :D Radoznale prirode pa jbg :D


Poruku je menjao/la Fox1e® - Nedelja, 2016-08-28, 3:07 PM










124
poruka na forumu
189 1557



post # 9 | 2016-08-28 , 3:59 PM

Ti bi ali naucnici i istrazivaci to mesto i danas izbegavaju i ako imaju
savremenu tehnologiju, niko nece tamo da ide jer %)


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 10 | 2016-08-29 , 0:09 AM

Ma danas se svako i zove istrazivacem, nista ja to ne vjerujem dok ja to sam ne vidim sta je i kako je to :D










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 11 | 2016-08-29 , 0:22 AM

Fox1e®, bolje se ti sinko drzi BMW-a,nisu avanture za tebe! :p lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 12 | 2016-08-29 , 0:27 AM

Ma nije njemu do avanture, on bi da zaroni i mozda nadje neki zlatni tanjir ili tako nesto :D


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 13 | 2016-08-29 , 0:28 AM

Opet me napada javno, tacno ne znam vise sta da ti radim :D










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 14 | 2016-08-29 , 0:30 AM

Fox1e®, ahh ma mene je tesko stabilizovati. lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 15 | 2016-08-29 , 0:48 AM

Fox1e® trk na djavolje jezero izroni neku zlatnu kutlacu i
onda je tresni po glavi da dodje sebi  :lol:


Poruku je menjao/la Atina1 - Ponedeljak, 2016-08-29, 0:49 AM


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)


Forum » Opste diskusije » Misterije » Tajna đavolјeg jezera
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]