• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Sirene
Sirene






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-09-05 , 0:12 AM

Iz dubina mora vrebaju razna bića poznata i nepoznata. Neka odtih bića su nam na neki način draga, a neka ne. Sirene spadaju u nama draga morska
bića i ako one  ne postoje.


Sirene se opisuju na razne načine. Uglavnom ih opisuju pola ženapola riba ima dugu kosu i između prstiju plovne kožice. Ovaj opis se podudara i
sa opisom  stvorenja iz severnog Pacifikaumibohzu – sveštenik mora (tako ga zovu japanski hroničari).Da li sirene postoje ili ne?Pitanje je koje postavlјaju zbunjenimornari, naučnici, pisci i pesnici još od najranijih dana putovanja po moru. Istina je da  i sada o eri savremene opreme, podvodnih kamera i podmornica, nismo bliže odgovoru  - da li  sirene postoje ili ne?.


Jedno od verovanja je da neka morska bića mogu vremenom da mutirajuu nešto slično lјudima.  Jedan od tih morskihsisara je i morska krava koja je nekada davno živela na kopnu. Postoji mutacij kod
lјudi koja se zove sirenofilija odnosno bebama noge srastaju i izgledaju kao sirene.
Sve ovo bi bili dokazi da sirene ne postoje.Ali... uvek ima ono ali.
Šta raditi sa skeletima sirena koji su sačuvani?

Ljudi su oduvek bilifascinirani pričama, legendama i mitologijomvezanom za sirene,nagađanja  o stvarnim sirena i dalјe postoje.Ljudi su vekovima  u potrazi za pravim živim sirenama.  Najveću pažnju istraživača je privkao leš nečega za šta se smatrada je sirena. Mrtvo stvorenje je nađeno na plaži u Maleziji.

Još jedna mrtva sirena nađena na obalama tropskih mora.


Dok naučnici traže dokaze za postojanje ili nepostojanje sirena.Priče o njima i dalјe bude maštu svih.
Oni koji veruju u njih postavlјaju jako jednostavno pitanje. Priče o njima postoje
kod svih naroda koji žive na obalama mora i nema ih kod onih koji ne žive. Svi mitovi
ih isto opisuju skoro do tančina. Svi koji veruju u njih pitaju: Da li su one nekada
postojale i slobodno plivale morima jer nije moguće da svi narodi imaju iste priče
o njima. Ti narodi se nisu posećivali. Možda su postojale, možda i danas postoje samo se kriju od nasu morskim dubinama. Ko zna možda je ovo slika sa obala nekog tropskog ostrva.


Postojaleili ne one bude maštu vekovima unazad, a sigurno će to da radi i u budućnosti


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 2 | 2016-09-05 , 0:21 AM

Ja konto razlicite sirene na autima lol lol  

Dobra tema atina :D Ja nebih mogao da odolim jednoj ovakvoj nema sanse :D


Poruku je menjao/la Fox1e® - Ponedeljak, 2016-09-05, 0:22 AM










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 3 | 2016-09-05 , 0:23 AM

Svugdje se moze procitati nesto o tom mitu,dosta sam o njima procitala u Odiseji i u par pjesama.Uvijek su opisivane kao prelijepa bića sa divnim glasom kojim su odvlacile mornare u smrt.Smatram da je to jos jedna legenda ali mi je i dalje jako privlacna i dobra za citanje. :)
Bravo tetka :D gj


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 4 | 2016-12-18 , 2:01 PM

Vidjao sam dosta klipova na yt,sad verovatno su svi montirani,ali ko će ga znati..


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees





  Marko

Zidamo kule a zaboravljamo temelj
380
poruka na forumu
236 1471



post # 5 | 2017-01-17 , 11:46 PM

I ja sam vidjao sirene. najvise u Piratima sa Kariba i vampirskim Dnevnicima, i po onome sto sam video, lepe su samo spolja, iznutra su djavoli. :D Pa cekaj, ne razlikuje se nista od ostalih zena, samo sto mogu da disu pod vodim i imaju seksi peraja. :D




Forum » Opste diskusije » Misterije » Sirene
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]