Forum » Opste diskusije » Misterije » Nastanak sveta -koju teoriju podrzavate
Nastanak sveta -koju teoriju podrzavate






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-01-27 , 7:43 PM

Ovo pitanje je po meni baza znanja..... svi pokusavamo da verujemo u oba...
da verujemo u boga i bibliju... i da verujemo u darvina i nauku...

ali u sustini.. gledajuci razlike koje postoje vec u bazi obe teorije ... nije moguce verovati u oba... znaci mnogi od nas se nalaze izgubljeni izmedju te dve teorije...










335
poruka na forumu
29 72



post # 2 | 2012-01-29 , 2:48 AM

Ja sam "Darvinovac". :) Ti? :)


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








437
poruka na forumu
65 203



post # 3 | 2012-01-29 , 2:51 PM

DUSO MOJA''Ovo pitanje je po meni baza znanja..... svi pokusavamo da verujemo u oba...
da verujemo u boga i bibliju... i da verujemo u darvina i nauku...

ali u sustini.. gledajuci razlike koje postoje vec u bazi obe teorije ... nije moguce verovati u oba... znaci mnogi od nas se nalaze izgubljeni izmedju te dve teorije...''JA MISLIM ISTO








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2012-02-05 , 11:50 PM

Ja se ne nalazim izmedju dve teorije ja verujem u boga i sta on zapisao ili kakva mi sudbina tako ce da bude pa makar i taj smak sveta .
Samo boze nek bude na brzinu :D







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-03-25 , 10:22 PM

Ako me neko pita kako sam nastala, ja cu reci : U grehu svojih roditelja. Tj. seksualnim cinom. :)

A kako je svet nastao, e tu sam Darvinovac, kao i Bobby :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








592
poruka na forumu
518 8144



post # 6 | 2012-03-30 , 10:20 PM

hm dobro pitanje na koje svako ima svoje misljenje i verovanje :)


http://prntscr.com/ioauvr








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 7 | 2012-04-04 , 5:31 PM

pa ovako

kad bi me neko probudio u sred noci i pitako kako je nastao covjek ja bi rekla od majmuna

nekako ne mogu da prevarim pricu da je adam odjednom stvoren a eva od njegovog rebra mada vjerujem u bibliu al to nikako


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








437
poruka na forumu
65 203



post # 8 | 2012-04-04 , 6:04 PM

Quote (Leksi)
Ako me neko pita kako sam nastala, ja cu reci : U grehu svojih roditelja. Tj. seksualnim cinom.

A kako je svet nastao, e tu sam Darvinovac, kao i Bobby

da ima tu velikih pitanja svi t+znamo kako smo nastali ali kad gledate nikad kraja ona od njene majke ona d njene i nikad kraja :)





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-04-05 , 1:26 PM

andela, onda tvoje smatranje daje mi zakljucak, da su i Adam i Eva imali roditelje, jer ako ljudi nastaju tako kako nastaju, a znamo sta je potrebno, onda verovatno i oni su. Te opet po ko zna koji put, mit o Adamu i Evi je netacan, sto govori, da su ljudi mnogo naivni i skloni da veruju propagandi koju mediji sire, a i crkve, i slicne ustanove. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 10 | 2012-05-08 , 1:15 AM

Sacekajte malo, koliko sam procitao u naslovu pise nastanak sveta, a ne covjecanstvo, znaci svet je jedno, a covjecanstvo je sasvim drugo. Ako pricamo o covjecanstvu, onda podrzavam Darvinovu teoriju, jer je ipak ona naj verodostojnija...ali mislim da nije 100% tacna, ali dok se ne dokaze to, bice kako je rekao Darvin. A ako pricamo o nastanak sveta, e to je tesko reci, jer ima puno teorija o to...mnoge mogu da se uzmu kako tacnije, ali ipak ima i neke nedostatke u same teorije... :)










287
poruka na forumu
36 149



post # 11 | 2012-05-08 , 1:19 AM

Moj prijatelj je dao veoma dobar odgovor na ovo pitanje: " Moj otac je vjerski dužnosnik, a mene uče da je svijet nastao do velikog praska... U šta da ja vjerujem ?"


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 12 | 2012-05-08 , 1:22 AM

za sad moj predlog ti je u ono u sto ti zelis, dok se ne dokaze (ako se ikako moze...) ali ipak za ovo BIG BANG pocnuju da dokazuju...znaci u ono sto ti zelis, niko ti ne moze reci u sta da vjerujes :D










287
poruka na forumu
36 149



post # 13 | 2012-05-08 , 1:25 AM

Quote (ace1)
ali ipak za ovo BIG BANG pocnuju da dokazuju


Ipak ja više vjerujem u nauku.. Ali on je još uvijek u zabludi :D


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 14 | 2012-05-08 , 2:03 AM

Quote (1divljak1)
Ipak ja više vjerujem u nauku..


mada ni u to nemozes vjerovati ... :) jer kako kaze nauka ...
Велики прасак представља научну теорију о пореклу универзума као о ширењу простора и материје, који је у почетку био бесконачно мали простор бесконачно великог притиска и топлоте у неком коначном времену у прошлости. Сама идеја је настала из посматрања која указују на то да црвени помак галаксија (Хаблов закон) показује да се галаксије удаљавају једне од других, што наводи на тврдњу да су галаксије биле некад међусобно много ближе него данас.


No sto je bilo pre tog malog univerzmu, znaci on je morao nekud opet biti, znaci u neki drugi univerzum ili prosto, nije mogao onako samo da bude u svemir...znaci neki prostor je moralo biti, tako da izgleda koliko i da se vracamo unazad u vreme i prostor, to nikad necemo saznati od kud ustvari potice nastanak sveta. :)










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 15 | 2012-05-08 , 2:10 PM

to je isto kao pitanje ko je rtariji kokoska ili jaje


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!


Forum » Opste diskusije » Misterije » Nastanak sveta -koju teoriju podrzavate
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]