• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Mogu li godine biti prepreka za ljubav?
Mogu li godine biti prepreka za ljubav?






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-10-18 , 5:24 PM

Koja je najidealnija razlika u godinama između partnera? Neki kažu da je poželjno da razlika između parova ne bude više od deset godina, dok drugi smatraju da je šesnaest godina razlike zadnja granica. Prije ulaska u odnos sa dosta starijim partnerom treba riješti nekoliko stvari, izboriti se za kompromis ako je neko stariji ne znači da je uvijek iu pravu, zatim riješiti pitanje materijalnih interesa i svakako sexa.
Mogu li godine biti prepreka za ljubav? Ispod koje granice Vi nikada ne bi išli, uprkos ljubavi?



Fajlovi: 1985183.jpg (17.8 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 2 | 2012-10-18 , 6:11 PM











718
poruka na forumu
55 286



post # 3 | 2012-10-18 , 6:24 PM

idealna razlika u godinama .... malo mi je neukusno razmisljanje o tome jer bio sam i u vezi gde sam bio 12 godina mladji i u vezama a sad sam i u braku sa nekom koja je 4 godine mladja od mene, i u svakoj vezi je nesto bilo gotovo idealno, a nesto skripalo. zajednicka interesovanja sam nalazio i kod mladjih od sebe i kod starijih, tako da je moje misljenje:
ili ne postoji barijera zvana fizicke godine zivota nas ogranicavaju..... ili sam ja idealan partner!

idealan partner sigurno nisam znaci ostaje samo druga opcija


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 4 | 2012-10-19 , 2:15 AM

mislim da je bitnija intelektualna i psihicka zrelost od fizickih godina...
bitni su zajednicki interesi, razumijevanje... bitni su zajednicki ciljevi i ideje...
dobna razlika s vremenom se smanjuje, nije isto kada je jedan partner 20 a drugi 30, i kada je jedan 30 a drugi 40...
s vremenom ta razlika postaje sve manja...
za nista ne postoji univerzalan odgovor, tako ni za ovo, taj broj godina koji bi bio idealan varira od para do para...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2012-10-19 , 7:57 AM

Ako pricam o sebi onda mogu samo jedno reci nikad me nije ni privukao neko 10g stariji
Tako da mislim ipak tu ljubav umesa prste dal si odabirali ili ne godine ne igraju ulogu kad je ljubav u pitanju
Ali... moje mislljenje je da netreba preterati da je sve preko 10g malo hm mozda ne u mladosti ali zato u 40-trdesetim i dalje










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2012-10-31 , 2:38 PM

Quote (Dusomoja)
Ako pricam o sebi onda mogu samo jedno reci nikad me nije ni privukao neko 10g stariji

a mlađi... šala...

mislim da ne postoji granica u godinama u ljubavi... ako mi se neko sviđa, ako osjetim da je to to, pa godine nisu bitne... i ne zanima me mišljenje okolice... jer mi živimo na prostorima gdje je sve čudno i začuđujuće...
dakle, ako mi se neko sviđa, ako postoji hemija, ako i ja njemu odgovaram... ma koga briga za godine... bitno je da je nama dobro ;)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 7 | 2012-10-31 , 8:57 PM

ja sam sebi dao granicu plus 10 tako i u minus mada u minus moze i dvanaest , ljubavni zivot naneo mi je ceo taj krug od 10 minus do 10 plus tako da ga ne menjam :D








1006
poruka na forumu
50 416



post # 8 | 2012-10-31 , 9:27 PM

Sto bi se reklo: "Godine su samo broj, a zatvor je samo prostorija."
Sve dok su oba partnera punoletna, meni je ok. Jedino ako je ta razlika bas prevelika, onda ne.












10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2012-11-04 , 2:08 AM

Quote (devils_angel)
a mlađi... šala...

:D Mladje uvek sladje naravno tako se kaze ma najbolje je kad smo tu negde ne preterana razlika. ;)
Verujte uvek s epitam kakva je to ljubav ona 25 a on 50 g ili obrnuto zelim reci kad je velika razlika
pa meni se zeludac samo na pomisao okrene a kamoli da uf %) %)










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 10 | 2013-01-16 , 1:01 PM

Quote (Dusomoja)
Mladje uvek sladje

slazem se...
bas su slatki ovi "momcici" :D


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Tufna



42
poruka na forumu
24 125



post # 11 | 2013-01-16 , 4:05 PM

Nikad nisam voljela mlade... sto sam starija to vise pomicem barijeru starijih tipova :P
godine nisu ni problem..al npr. ako je partner stariji vise od 10 godina ili toliko.. kad dode starost to se itekako osjeti...nije pravilo ali u starosti je sigurno bolje da su partneri tu negdje sa godinama...
meni to nikada nije bila barijera niti ce biti. godine su najmanji problem.ali iskreno voljela bi da mu muz bude stariji max 7 godina..
al u globalu...godine ne trebaju presudivat.. ako su oboje odrasli.. a isto tako pretjerivanje ne pozdrzavam.. primjerice razlika 20 godina..








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 12 | 2013-01-16 , 4:12 PM

Ja licno sam za starije od sebe. :)
Ne preterano velika razlika..
Bitno da mi imamo dobru komunikaciju i sve ono sto ide uz jednu kvalitetnu i normalnu vezu.
E sad ja licno ne volim mladje i iskreno izbegavam ih.
Zasto je to tako, ne znam ni sama da navedem razlog, samo znam da ne volim.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








314
poruka na forumu
456 4349



post # 13 | 2013-01-17 , 4:23 PM

Prava ljubav godine ne broji! :p

Razlika u godinama, po meni je tolerantna do 5-6 godina sa muske i zenske strane...preko 10 godina, to mi je pedofilija! :D
Preterana razlika u godinama (vise od 10-15g) dovodi do sukoba u misljenju, razlicita shvatanja i pogledi na svijet, problemi...na kraju to prerasta u nezdrav odnos!

Sve u svemu, nije vazno koliko ko ima godina, vec koliko je zreo.....kao sto ima osoba od 19/20 godina da su potpuno zrele, isto tako ima i nezrelih od 35/40 da se ponasaju kao djeca! :) Po meni, sve je u mentalnom sklopu licnosti, i naravno sa razlikama ne treba pretjerivati! :D


Poruku je menjao/la Mima24 - Cetvrtak, 2013-01-17, 4:29 PM










1354
poruka na forumu
453 256



post # 14 | 2013-01-17 , 5:01 PM

Prava ljubav godine ne broji, sve je to stvar nas samih i nasih principa! ;) :)


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 15 | 2013-02-02 , 2:52 PM

Nemogu kad je ljubav glupa bem joj sve ne pita za godine uf :D




Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Mogu li godine biti prepreka za ljubav?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]