• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Znamo li voljeti?
Znamo li voljeti?






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-11-22 , 1:02 PM

Zaljubljenost i ljubav su pojmovi koji se jako cesto poistovjecuju. Tocnije zaljubljenost se poistovjecuje sa ljubavlju. Pa tako par udje u vezu i u vrlo kratkom roku izjavljuju ljubav. Potom dolazi do neslaganja te ogromnih razocarenja u osobu za koju su se kleli da vole. Naravno, svu krivnju svaljuju na tu osobu. Ta/taj drugi je kriv za ogromno razocarenje u ljubavi.
U tu svrhu pomazu i pjesme koje cesto pricaju o neostvarenim ljubavima te ih velicaju. Primjera ima na svim poljima pa tako i u knjizevnosti. Jedna od najpoznatijih neostvarenih velikih ljubavi jeste Petrarcina ljubav prema Lauri koja mu nikada nije uzvratila osjecaje. Medjutim on je o njoj napisao more tekstova gdje se kune u ljubav te joj ostaje odan do kraja zivota (i njenog i svog).

Postavlja se pitanje...sto je zapravo Petrarca volio? Lauru ili svoju ideju o njoj? Kako se netko moze kleti u ljubav prema osobi koju niti ne poznaje posteno? Nije li to zapravo zaljubljenost u vlastitu ideju ljubavi? Nije li to i razlog velikih ljubavnih razocarenja jer da uistinu volimo tog drugog ne bi li ga/ju prihvatili sa svim manama, vrlinama i razlicitostima? Nije li najlakse zaljubit se u vlastitu ideju te proklinjat sve duge koji se ne uklapaju u tu ideju? Svi drugi su krivi, a nikako nasa iluzija.

Znate li voljeti? Brkate li zaljubljenost i ljubav? Volite li nekog uistinu (ne mora nuzno biti u romanticnom smislu..moze se voljeti i prijatelja pa cak i nakon sto nas povrijedi)?


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








1354
poruka na forumu
453 256



post # 2 | 2012-11-22 , 3:36 PM

Quote (devils_angel)
Kako se netko moze kleti u ljubav prema osobi koju niti ne poznaje posteno? Nije li to zapravo zaljubljenost u vlastitu ideju ljubavi? Nije li to i razlog velikih ljubavnih razocarenja jer da uistinu volimo tog drugog ne bi li ga/ju prihvatili sa svim manama, vrlinama i razlicitostima? Nije li najlakse zaljubit se u vlastitu ideju te proklinjat sve duge koji se ne uklapaju u tu ideju? Svi drugi su krivi, a nikako nasa iluzija.


LJUBAV NAS PONEKAD CINI GLUPIM, NE PROMISLJENIM, SLEPIM, UHVATIMO SE SAME ZALJUBJENOSTI I SVE DRUGO NE POSTOJI ZA NAS DOK SE NE DESI NESTO LOSE, TEK ONDA SHVATAMO DA LI SMO I KAKO, KOLIKO VOLELI TU OSOBU. SHVATAMO NASE GRESKE STA JE BILO I STA JE MOGLO BITI DA SMO BILI PAMETNI. MSL DA NIKO DOK NE UDARI GLAVOM O ZID ZASLEPLJENOSTI NE SKONTA SVOJE PRAVE EMOCIJE I ZNACENJE RECI 'LJUBAV" I "VOLIM TE"


Fajlovi: 5817786.gif (9.7 Kb) · 4113618.jpg (26.5 Kb)

Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-11-22 , 8:58 PM

Quote (devils_angel)
Naravno, svu krivnju svaljuju na tu osobu

Znam i umem voleti i to u recima opisati nemogu sve vreste ljubavi prema nekome dal to fam prijateljski ili voleti nekog na poseban nacin.
Desavalo mi se istina je zaljubim se i pomislim volim ali shvatim brzo nisu to prave reci za taj osecaj
I nije istina da tad okrivljujem njega naprotiv ja sam kriva ja koja sam brzopletna koja pricam mnogo ja koja
osecaje pretvara u reci pa pogresi.

Osecaj ljubavi opisan je na milione puta samo da se nalazimo u tudjim recima ili svako od nas za sebe zna kad voli i kad je zaljubljen.
Imala sam priliku biti jako zaljubljena pa zavoleti ali mnogo nazalost nije sudbina dala
Ali taj covek mi je pojasnio mnogo toga pojasnio mi kako treba sa recima kad kako i kome reci od tad je mnogo vremena proslo
I verujte uvek se setim tih saveta mada i za tu ljubav bi neko rekao glupost ili zaljubljenost ali istina je ja sam njega stvarno volela










409
poruka na forumu
50 74



post # 4 | 2012-11-24 , 7:20 PM

Ja znam, a za ostale ništa ne mogu reći, pitajte njih. :p





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-11-24 , 7:38 PM

Ja volim volim zene , i zaljubim se pet sest puta u roku od tri minuta :D :p :p :p





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-11-26 , 3:01 PM

Znam. I razlika je ogromna izmedju zaljubljenosti i ljubavi. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2012-11-28 , 8:11 PM

Ne znam odgovor na to pitanje.
Zaljubljenost je kada vidite samo vrline partnera jer za vas on "nema mana" (tj.njegove mane pretvarate u glavi u vrline).
Ljubav je kada znate i vrline i mane partnera i takvog ga prihvatite bez pokusaja da ga menjate jer to podrazumeva prihvatanje nekoga takvog kakav jeste.
Mislim da je da odgovor ali nisam potpuno sigurna u to.
Elem,ljudi cesto vole svoju predstavu o nekome (nerealnu sliku nekoga u svojoj glavi) a ne nekog kakav zaista jeste.
"To je ono kad se ljudi vole a ne poznaju,onda krive jedni druge sto se ne razumeju."


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2012-12-06 , 11:53 PM

Vratila sam se na ovu temu s razlogom
Mnogo puta sam sebi pitanje postavila da je to ljubav ili zaljubljenost prema nekome
ponekad mislila d avolim da je to ljubav ali sad shvacam da je to zaista smao bila zaljubljenost
onaj car simpatija drag ali se nije pretvorilo u ljubav

Razlog tome je uvek bio samo jedan ja nikad nisam pustila nekog iz svog srca
koliko god puta sam pokusala trudila se cak dosla do toga da mislim gotovo je zavolela sam
varala sam se nije to ljubav bila.

Neko ce reci to ne valja to je ovo ili ono ali mislim da svi moramo proci neki test u zivotu da bi shvatili sta stvarno ljubav znaci kako
mi zaista volimo i sta smo spremni.

Ja mislim da sam prosla test ili ga pred kraj vodim ali znam ma koliko god puta da volimo i na koliko god nacina uvek postoje te neke osobe koje nam se zavuku duboko u srce i razum da ih niko s tog mesta ne moze pomeriti.
Da li sam naucila ili ne pokazace vreme
Jedno znam voleti umem i volim e sad dal je to pogresno ili ne ljubav nezna za granice.










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 9 | 2014-04-09 , 2:37 PM

Quote Leksi ()
Znam. I razlika je ogromna izmedju zaljubljenosti i ljubavi.

tacno takoo :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 10 | 2014-04-13 , 7:44 PM

Ja znam, naravno :* ;)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Znamo li voljeti?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]