• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Sta je to prava LJUBAV? :) ("Da li PRAVA ljubav uopste postoji?")
Sta je to prava LJUBAV? :)






1354
poruka na forumu
453 256



post # 1 | 2012-11-24 , 5:59 PM

Mozda je i glupa tema al evo:

Sta je po vama prava ljubav, da li ste je ikada doziveli. . .

Kada sam ja uzasno patila zbog bivseg decka, klela ceo muski rod i sl., jedna meni veoma draga osoba mi je rekla sledece: "Svi su oni kreteni do onog pravog". Verujem da se ista logika moze primeniti i na pripadnike muskog roda.

Sto se tice toga "neces naci bolju od mene", ja sam obicno slusala "neces naci nikog kao sto sam ja niko te nece voleti kao ja" na sta je obicno bila replika "Hvala Bogu!"

Ljubav u globalu je jedna apsurdna stvar, volimo i trazimo ono sto nas povredjuje, i ne mozemo bez toga, ali zna da bude i predivna, ispunjavajuce. Uostalom, ne mozes ni ocekivati da se do cilja stize bez ikakvih rupa u putu.

Pomenuti scenariji koji se ponavljaju ce se i ponavljati dok neko ne pokusa da ih promeni. Ali iz nekog razloga, ljudima je lakse da igraju staru, dobro poznatu igru, umesto da pokusaju da nesto promene...
Nekome se i moze desiti da ubode iz prvog puta, ali to je tako retko...
Mislim da ljudi grese kada ocekuju da moze sve odmah i sad i nikako drugacije. Ljubav nije zamisljena tako da prva/prvi koji naidju budu sve ono sto nam prija i sto zelimo sa njima da delimo. Ljubav je zamisljena tako da sve te veze coveka nauce sta mu prija, sta ne, dokle moze a dokle sme i obrnuto, dakle nauce i pripremaju za onu pravu, kompatibilnu osobu. Tako, da kad ta osoba naidje tu i ostane.




Fajlovi: 9076905.gif (9.7 Kb)

Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 2 | 2012-11-24 , 6:17 PM

Quote (djawolica87)
Sta je po vama prava ljubav, da li ste je ikada doziveli. . .


Mislim da nisam jos uvek dozivela tu pravu ljubav... da li postoji, ja verujem duboko u sebi da postoji i da je samo pitanje vremena kada ce mi se desiti.
Ne valja posto poto srljati i siliti, kad kao sa svim u zivotu, pa i u ljubavi ne ide nista na silu.
Pokusaji, probe, nam daju samo iskustva, mislim da me je svaka veza naucila necemu novom, necem sto treba da promenim, sto treba da negujem kod sebe.
Prava ljubav je uzajamno davanje razumevanja, tolerancije, paznje, neznosti, podrske, romanticnih trenutaka. Svako ce je definisati na svoj nacin, tacna definicija ne postoji, ali je svakako nesto posebno, nesto sto nam daje snagu, motivise nas da budemo bolji.

Evo jedan citat, koji ja podrzavam, a i nekako mi je pogodan za temu :)

Ljubav je uvek nova. Nije važno da li volimo jednom, dvaput, deset puta u životu – jer se suočavamo sa situacijom koju ne poznajemo.
Ljubav nas može odvesti u pakao ili u raj, ali uvek nas nekud odvede.
Treba je prihvatiti, jer je ona hrana našeg postojanja.
Ako je uskratimo sebi, umrećemo od gladi gledajući žudno u drvo života, a nećemo imati smelosti da pružimo ruku i uberemo plodove.
Treba tražiti ljubav, čak i onda kada to podrazumeva sate, dane, nedelje razočarenja i tuge. Jer onog časa kada krenemo u potragu za ljubavlju, i ljubav takođe polazi nama u susret. I spasava nas.

Ljubav ne postavlja suvišna pitanja, jer ako počnemo da mislimo, počinjemo i da se plašimo. To je neki neobjašnjivi strah i ne vredi ni da ga prevodimo u reči. Možda je to strah od prezira, od neprihvatanja, strah da se ne prekine čarolija. Izgleda smešno, ali je tako. Zato se takve stvari ne pitaju nego rade. Treba okušati sreću.
- Paulo Koeljo - Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala
I svima preporucujem da procitaju tu knjigu ako nisu, ja sam je procitala par puta i nekako je na divan nacin opisana ljubav.

Quote (djawolica87)
"Svi su oni kreteni do onog pravog".

Verujem da smo svi mi to jednom bar rekli u besu, ali kada malo razmislimo, shvatimo da nisu svi isti, nego smo jednostavno nailazili na pogresne osobe. A verujem da sve to ima svoje razloge. Mozda da jednog dana kada naidjemo na osobu i kazemo e to je to, znamo da cenimo :)

Quote (djawolica87)
Uostalom, ne mozes ni ocekivati da se do cilja stize bez ikakvih rupa u putu.

Sitnih problemcica uvekk ima :) ne kazu dzabe posle svadje sve je sladje. I to ponekad dobro dodje, sumnjam da postoji idealna veza bez nekih svadjica :)

Quote (djawolica87)
Mislim da ljudi grese kada ocekuju da moze sve odmah i sad i nikako drugacije.

Treba imati strpljenja, vere, pozitive..Nista ne moze odmah i sad. Budimo strpljivi, budimo svoji, a dve osobe se kad tad pronadju, neke pre neke kasnije.
Ljudi ocekuju iz razloga jer gledaju oko sebe, pa vide parove srecne zaljubljene i onda pozele da je i njima tako. I pitaju se zasto se i njima ne desi takva ljubav. Polako desice se. :) Kad bude vreme. I onda cete s razlogom moci reci: Vredelo je cekati :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








123
poruka na forumu
299 1417



post # 3 | 2012-11-24 , 6:34 PM

Naravno da to famozno i misteriozno osecanje koje zovemo LJUBAV postoji, doduse kako doci do njega i zadrzati ga e to je vec neka druga tema :D

Postoji jedna izreka koja glasi "moraces poljubiti puno zaba dok napokon ne naidjes na princa" mislim da je sve to normalan tok dogadjaja, svi mi tezimo nekom svom idealu LJUBAVI koja je za svakoga drugacija i pre ili kasnije cemo je i naci. Ostaje samo nada da cemo u tom momentu imati snage i razuma da je i prepoznamo, priznamo, zadrzimo i negujemo ruze



Poruku je menjao/la jabozza - Subota, 2012-11-24, 6:40 PM


Život je ono što nam se događa dok pravimo druge planove....








409
poruka na forumu
50 74



post # 4 | 2012-11-24 , 7:18 PM

Šta je to kriva LJUBAV? :p





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-11-26 , 3:09 PM

Ne postoji.
Ljubav je jedna. I moze da se oseti ili ne oseti, zavisi od tusiranja. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-12-06 , 11:59 PM

Sta je prava ljubav pa valjda ona i u dobru i zlu
Kad je ne ovisna o situaci kad ne izlazi iz glave kad je on ceo svet ma ceo kontinent :D










2620
poruka na forumu
330 2814



post # 7 | 2012-12-07 , 2:21 AM

Prava ljubav danas ne postoji. Sve se vrti oko para.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 8 | 2012-12-07 , 11:24 AM

Quote (Macor)
Prava ljubav danas ne postoji. Sve se vrti oko para.


Macor moram da te pohvalim, veliki je napredak sto si uopste dosao da pises u ovoj temi :D To je dobar pocetak :p hihihihihii :*


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 9 | 2012-12-07 , 6:52 PM

Quote (Morena)
Macor moram da te pohvalim, veliki je napredak sto si uopste dosao da pises u ovoj temi To je dobar pocetak hihihihihii

Zezas me, a? Neka, neka.. :D


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








782
poruka na forumu
47 137



post # 10 | 2012-12-07 , 11:25 PM

Znacemo kad je nadjemo, zar ne?
I ako stvarno bude prava, necemo moci naci prave reci da je opisemo.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 11 | 2012-12-08 , 9:55 PM

Jabozza par :) .
Prava ljubav je kada je neko bezrezervno uz mene i kada su svi ostali protiv o cemu god da se radi.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2012-12-10 , 8:39 PM

Prava ljubav je kad nekog volimo i dalje iako nas i uvredio i prekinuli i sve ono zbog ceg bi ga trebali mrzeti a mi i dalje volimo

Tako ja mogu opisati tu cudnu ljubav koja tesko bledi koja krsi granice







  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 13 | 2012-12-10 , 10:48 PM

Prava ljubav?
Ljubav nema definiciju i nikada je nece imati... Ako ikada bude definisana, tog trenutka ce prestati i da postoji...








409
poruka na forumu
50 74



post # 14 | 2012-12-11 , 6:38 PM

Podjela na krivu i pravu ljubav je ironična. Bivše ljubavi su lijepe. Dobra podloga ili uvertira za kvalitetne treninge nabijanja mišićne snage bez nužnog praćenja kvantitativnog povećanja mišićne mase, koja će jednoga dana, sasvim sigurno isčeznuti, a snaga će i dalje rasti. Nije to nikakva igra jači protiv slabijeg...ili igra dominacije...to je potpuna predaja ponosa i časti... pomalo vrckasta ali stalna 'borba' za njegovu naklonjenost i obratno...Medno-krvavi zgoditak, bez 'vratolomnih virova', jer dozvoljeni su samo oni koji će da rasprše i podgriju energetsko jelo za akumuliranje pozitivne energije, koja obostranim zalaganjem postaje sve snažnija i plodnija.
I ide to tako dalje, do prekosutra bih mogla srati i filozofirati... :D
Suština je:
'I took the good times, I'll take the bad times
I'll take you just the way you are...'









2620
poruka na forumu
330 2814



post # 15 | 2012-12-12 , 1:04 AM

Prava ljubav je kad ti volis sebe i sebe voli tebe. :p


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Sta je to prava LJUBAV? :) ("Da li PRAVA ljubav uopste postoji?")
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]