• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Virtuelna ljubav
Virtuelna ljubav






1354
poruka na forumu
453 256



post # 1 | 2012-12-12 , 1:11 PM

Da li je ljubav preko interneta "prava?" ?

Skeptici smatraju da o ljubavi ne može biti govora jer navodno "zaljubljeni" ne znaju ko se stvarno nalazi s druge strane ekrana. Za većinu, ljubav preko ovog medija nije stvarna. Smatraju da su osjećaji koji se bude rezultat mašte i vešto sklopljenih fraza. Jer, ne možemo se stvarno zaljubiti bez vizualnog i audio podražaja, tj. bez fizičke prisutnosti. Da li je baš tako?

Jedna od bitnih karakteristika komunikacije preko Interneta je ANONIMNOST. Anonimnost pruža slobodu izricanja misli, stavova, ideja, na osnovu kojih se ljudi upoznaju. Upoznavanje teče brže, iznutra prema van, otkrivajući licnost, karakter, senzibilitet, naklonosti, motivacije, ukratko ono što svaku osobu čini posebnom. Budući da su reči osnova komunikacije preko kompa, svako od nas koristi ih kako zna i ume. Ili, kako želi. Postoji izreka da su reči date čoveku da bi bolje mogao/mogla sakriti svoje misli. Dok jednima Internet otvara vrata slobode izražavanja misli, iskrenosti i hrabrosti, drugima pruža mogućnost za prijevaru, laži i smicalice. Internet je medij koji je kao alat dostupan svima. Odgovornost kako će se ko njime služiti leži u ljudima, ne u nedostacima medija.
PREDNOSTI :

1. KRUG LJUDI u kojem možemo sresti srodne duše proširen je sa vlastite ulice, grada i zemlje na CELI SVET;
2. ljudi se upoznaju na osnovi zajedničkih interesa što uveliko doprinosi razumijevanju i razvitku osećaja međusobne pripadnosti, privlačnosti, prijateljstva i ljubavi;
3. neugoda ili nesigurnost koju osećamo u direktnom kontaktu ne postoje, ljudi su skloniji bržem i iskrenijem otkrivanju vlastitih misli i stavova;
4. misli su, sređenije, promišljenije zbog mogućnosti editiranja teksta;
5. osjećaj samoće gotovo da i ne postoji, uvijek će se naći neko ko je spreman komunicirati sa nama.

MANE :

1. nedostatak popratnog gesta, boje glasa ili izraza lica, odsustvo fizičke blizine;
2. odsustvo mirisa, ukusa i dodira
3. nesporazumi u komunikaciji
4. neiskrenost osoba koje zloupotrebljavaju medij predstavljajući se lažno, iskrivljujući činjenice ili igrajući uloge kako bi se "grubo" našalile na račun drugih; postoje ljudi koji lažu o svom poslu, godinama, bračnom statusu, deci, pa čak i polu, zabavljajući se na račun onih koji im veruju.


DA LI JE VIRTUALNA LJUBAV PRAVA?

Da bismo mogle odgovoriti na osnovnu zamerku da ljubav preko Interneta nije "prava", trebamo najpre definisati "pravu ljubav". Postoji li uopste definicija prave ljubavi? Nije li to jedna od onih stvari o kojoj znamo sve dok nas niko ništa ne pita. Čak i ako ne možemo tačno opisati što je to ljubav, sve smo duboko uverene da je znamo prepoznati.

RAZLIKE I SLIČNOSTI IZMEĐU PRAVE I VIRTUALNE LJUBAVI

U "pravoj ljubavi" upoznajemo nekog na zabavi, u diskoteci, u školi, na fakultetu, na poslu, na odmoru. Pažnju će nam privući neka izvanjska manifestacija: glas, oči, osmijeh, hod, figura, kosa. O njemu ili njoj ne znamo ništa, ali osećamo fizičku privlačnost. VANJSKO, FIZIČKO je početni, odlučujući faktor selekcije. Na temelju privlačnog detalja, naša MAŠTA vođena našim željama gradi osobnost koja nam se sviđa. U većini slučajeva upoznavajući tu osobu tragamo, u stvari, za dokazuje da je osoba koja nas je privukla, upravo onakva kakvom smo je sami/e zamislili/e. Mašta je neizostavni faktor svake ljubavi. Preteramo li u korist izmaštanog na štetu stvarnog, naći ćemo se u situaciji neugodnog "buđenja" koje mnogi i mnoge doživljavaju nakon što su bili/bile uvereni/e da su pronašli/e onog "pravog" i onu "pravu".

U virtualnoj ljubavi, upoznajemo nekog pisući i primajući e-mail poruke, ucestvovajuci u nekoj raspravi ili igri. Pažnju nam privlači odraz nečije ličnosti: stil izražavanja, reči kojima se koristi, duhovitost, šarm, znanje, informisanost i uzbuđenje zbog zajedničkih interesa. O njemu ili njoj saznajemo brzo i mnogo na osnovu izrečenih ideja, misli, stavova, mišljenja. UNUTARasnjE, LICNO je onaj početni, odlučujući faktor selekcije. Netko se dopisujemo sa više "srodnih duša" da bismo na kraju ipak odabrali samo jednog ili jednu. Zašto? Na osnovu čega? Baš kao i u "pravoj ljubavi", na osnovu nečeg nedefinisanog, što spada u sferu znanja srca, a ne uma. MAŠTA ispunjava nepotpuna mesta između rečenica. Opasnost da ostanemo "zavedene" vlastitom maštom jednaka je kao i u "stvarnom" životu.

Za vreme upoznavanja u "pravoj ljubavi" par izlazi i upoznaje se kroz razgovor. U virtualnoj, upoznavanje teče takođe kroz razgovor, ali pisane rieči. I partner i partnerica nastoje pokazati svoju najljepšu i najbolju stranu kako bi se svideli jedno drugom. Mogućnosti prevare i dovođenja u zabludu preko Interneta iste su kao i u svakodnevnom životu. Koliko puta odaberemo partnere verujući da ih poznajemo, da bismo u vrlo kratkom vremenu otkrile da živimo sa strancem. "Nije on bio takav", govorimo. Nije li? Naravno da jeste. Šta nas je zavaralo? Vidimo li uvek istinu gledajući partneru u oči?

S druge strane, u stvarnom životu obmana je mnogo suptilnija. Kao prvo reči kojima nas netko dovodi u zabludu o svom karakteru ili stavovima, zamagljene su bliskošću ili dodirom, smeškom koji očarava ili glasom koji nam skreće pažnju od značenja izrečenog, poljupcem koji nam briše iz misli pitanja koja mogu biti od presudnog značenja. A kad dođe vrijeme da fizički dodir zamene reči, za mnoge je već kasno.

Na kraju krajeva, nije li cilj kod upoznavanja upoznati OSOBU, onoga ili onu koji se kriju IZA prekrasnih očiju, privlačne figure i melodičnog glasa? Nije li karakter osobe, ličnost, misli, stavovi, interesovanja, temperament, znanje, senzibilnost ono što nastojimo pronaći u partneru/ici i uskladiti sa vlastitima? Vrlo često, ono što nas je privuklo postaje nevažno otkrijemo li da nismo "srodne duše". S druge strane, odgovaramo li jedno drugom intelektualno i emotivno, fizički izgled postaje nevažan.
Jedno je sigurno, upoznavanje preko Interneta odličan je početak za svaku buduću vezu. Da li će se ona i obistiniti pri prvom fizičkom susretu, te da li će do fizičkog upoznavanja uopste doći, zavisi o ljudima. Internet je samo medij koji nas spaja. Sve ostalo zavisi od nas samih. Kao i uvijek!


Kakvo je vaše mišljenje o ovom fenomenu?


Fajlovi: 5854732.jpg (56.1 Kb) · 2191277.jpg (18.8 Kb)

Poruku je menjao/la djawolica87 - Sreda, 2012-12-12, 1:20 PM


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 2 | 2012-12-12 , 1:34 PM

Volecemo se dok nas nestanak struje ne rastavi xd .
Volecemo se dok ne saznas da sam ozenjeni tip koji ima decu xd .
Jao,ja smejem,svasta mi pada na pamet xd vicevi itd.
Moguce je dokazano,bila je na Pinku ili Prvoj ne znam sad prica o dvoje koji su se upoznali preko neta i vencali.
Nisam pristalica toga jer smatram da je net komunikacija distance i kao takva apsolutno nesigurna,sve moze da se isfolira.
Uzivo je uzivo,cak ni tada nisi siguran ko je ta osoba,komplikovanje preko neta svog zivota mi deluje kao zaludjivanje.
Nisam protiv toga.
Ne smetaju mi oni koji to rade sve dok mene licno ne ugrozavaju meni je u redu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-01-11 , 6:24 PM








  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 4 | 2013-01-11 , 11:31 PM

virtualna ljubav uglavno postane stvarna ,virtuala je samo jedan deo komunikacije kao i telefon npr kada ti upoznas nekog dobijas ili trazis telefon, Sto ?? xaxaxaxa znaci sve se svodi na isto sa sve mane i vrline , nekada su se pisala pisma , pa onda se pojavio telefon , pa sms poruke , i sada virtualnost mada koja nekog vodi u stvarnost, ali nekog sa one gore mane drzi i dalje skrivenim , ja sam za virtualno jer je stvarno jos sladje nakon toga xaxaxaxaxax :p :p :p
:D :D :D








869
poruka na forumu
1519 5936



post # 5 | 2013-01-12 , 2:58 AM

Može neko da mi bude simpatičan, da rado čitam njegove postove ali da ga volim? ...kako bih...ako ga ne znam uživo, ako mu nisam čula glas, malo mi to bez veze. Za dublja osjećanja moram nekoga znati.Iza vlastitoga kompjutora nalazimo se u reali ... Vladi, 300 ljudi 300 cudi

Added (2013-01-12, 0:58 AM)
---------------------------------------------
Spaziše avatare,
ona njegov, on njen.
Začara ga njezin pogled
onako polusnen.
Ma, to je žena moga života,
da je ne spazih na avataru
bila bi božja greota.
Kroz njenu glavu
protrča misao kako
bi bilo šteta
da nije ugledala
taj osmeh sa interneta.
I nastadoše muke slatke,
porukice dražesne, kratke,
još poneki smajli
vatru potpiruje
nešto poput strasti
iz njih navaljuje
Zaključiše oboje:
prava je ovo stvar
što ne izmisliše ranije
internet bar.



Vodite ljubav, a ne rat. A možete i oba, venčajte se








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2013-01-13 , 0:05 AM

Koliko virtualne ljubavi. I realne samoće..


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








759
poruka na forumu
24 112



post # 7 | 2013-02-17 , 3:37 AM

da li je virtuelna ljubav zapravo platonska ? <_<








64
poruka na forumu
3 34



post # 8 | 2013-02-24 , 1:59 PM

NWA_ZANJ, moze biti :D


COLONIA FOREVER :D








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 9 | 2013-02-25 , 11:56 PM

Quote (Korisnica)
Volecemo se dok nas nestanak struje ne rastavi .

Quote (Korisnica)
Jao,ja smejem,svasta mi pada na pamet vicevi itd.

e
takvo nesto nevjerujem jer ta osoba sa druge strane moze mi svasta nesto smutiti..reci nesto sto zapravo nije ona/on ...
i tako to ...nisam za too.. <_< %) %)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 10 | 2013-02-26 , 4:21 PM

Eto osetila sam i verovala ali me juce neko ubedio da to nije istina pa se pokusavam sabrati i misliti da nije istina hmm samo ovaj osecaj je ipak cudan :D










869
poruka na forumu
1519 5936



post # 11 | 2013-02-26 , 4:26 PM

Dusomoja, Ti si se zaljubila ruza :)


Vodite ljubav, a ne rat. A možete i oba, venčajte se








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2013-02-26 , 4:46 PM

mirela, ahhaahaa ma ja sam oduvek zaljubljena samo eto malo zbunjena nekim objasnjenjima ;) :D










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 13 | 2013-03-11 , 3:45 PM

Quote (Incredible)
Tacno tako,jednostavno neciji karakter,osobine,stav nekoga mozes da osjetis,mozes da cujes i procitas od tog nekoga,dodjes do nekog zakljucka kakav je taj neko,ni realno ni virutelno ne mozes biti siguran da ne grijesis dok to sve ne probas sa tim nekim Foliranta,laznjaka i svih ostalih negativnih ljudi ima u jednom i drugom svijetu,dokle god se radi o necemu izmedju 2 ljudi,mogu se roditi i emocije i ljubavi i sve... Naravno stvori se temelj,posle se radi na tome da se dodje do JAVE i da se sagradi sve to nesto u pravom nekom obliku i sve ostalo....


KAKO si ti to fino rekaoo...bas finoo...ah upravu si sto se tice toga...svega..al iza toga svega ..uvijek ces se pitati neke stvari i uvijek ce postojati ono alii..
sta ako ti vidis tu osobu u JAVI i ona ti se nesvidi bas kao sto ti se svidjela u virtualnom svijetu..sta..ako je ta virtualna osoba i osoba u JAVI dvije razliciti osobe,, ciste suprotnostii...eh to je onda jedan veliki upitnik??? kako i sta dalje ..

uhhh ima tu necek u tom virtualnom svijetuu ..tako da kazem..moze se svasta dog..i osjetiti neke "trzavice" neka povezanost sve to..mozes prepoznati osobu pe nekim stvarima i vidjeti kakva je ona u stvari..
ima svasta nestoo a i sto kazes
Quote (Incredible)
Dokle god postoji zelja,postoji i mogucnost

:D :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








314
poruka na forumu
15 192



post # 14 | 2013-03-11 , 3:53 PM

Nije to za mene, nemam ja za toga vremena :D

Java je java










52
poruka na forumu
24 91



post # 15 | 2013-03-11 , 4:02 PM

da pohvalim pjesmu koju je izdeklamovala doticna persona Mirela,odusevlejno sam virtuelno realisticki odusevljen,pa d ai ja dam svoj sud o ovoj temi koja drma svetom i ostatkom vasione...elem,kao prvo steta sto virtuelna ljubav nije na naduvavanej pa da lepo odem sa njom na more,skinem s e u sorc ili skroz do goel koze ako smo na nekoj kamenito pjskovitoj nagoj nutricionistickoj nudistickoj plazi,u korpici flasa vina,plasticne case,burek i malo soli,ja je izvucem iz dzepa,pumpu sklopim i pocnem da duvam i duvam,narod gleda,svako svoju brigu mori,ja je lepo naduvam i mi se volimo i gledamo zalazak sunca,posle ako se pocnem daviti u mutonoj vodi morskoj sa soli,samo je strasno zgrabim i prislonim uz sebe i svoje nago polugolo tjelo obraslo erotizovanim stucovanim dlakama u podnozju grudnog kosa...posle gledamo na internetu ljubavnu seriju o dovje koji su se tako smuvali,ja zato glasam za ljubav,pa bila on avirtuelna ili ne,ipak je ona kriva za prelepe trudnoce na ovom svetu,hvala


filozofija smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesna


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Virtuelna ljubav
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]