• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Volela/o bih da moj brak bude nalik na..
Volela/o bih da moj brak bude nalik na..






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2014-03-01 , 8:34 PM

Odrastajuci, hteli mi to ili ne, pratimo desavanja i odnose u braku nasih roditelja.
Pamtimo one lepe, manje lepe i lose stvari.
Upravo brak nasih roditelja moze da nam sluzi kao primer da jednog dana imamo sliku kakav bi brak zeleli, a kakav sigurno ne bi.
Obicno deca koja odrastaju uz roditelje u cijem braku postoji nasilje, ceste svadje, zele da jednog dana njihov brak bude potpuna suprotnost.

Da li bi ste vi zeleli da imate brak slican braku vasih roditelja?
Da li ste posmatrajuci njihov zajednicki zivot naucili nesto (ako jeste mozete navesti) sto ce te sigurno pokusati primeniti u svom braku?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








712
poruka na forumu
219 844



post # 2 | 2014-03-02 , 12:18 PM

pa bas i ne bih voleo da imam brak poput mojih roditelja,oni su se razveli kad je meni bilo pet godina pa tako od tog filma nista.to si upravu kad kazes da deca u roditelja koji su imali problema u braku zele totalnu suprotnost 100% tacno, da naravno trudicu se da budem totalna suprotnost mome ocu i da cjenim svoju buducu suprugu ili majku moje djece.


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2014-03-02 , 3:20 PM

smjesni, Bravo..da znas da si me odusevio sa poslednjom recenicom, da ces ceniti suprugu i majku svoje dece. To svaki muskarac treba. I zena naravno.

Moji roditelji su evo 30godina u braku, bilo je svadjica, ima ih i danas, sto je normalno za svaki brak, ali su mi skroz slatki kad se posvadjaju, jer je moja mama ljubomorna kao pasce. Srecom tata je jako stalozen i uspeva da izadje na kraj sa nama, tri zene u kuci, slozicete se nije nimalo lako (mama, sestra i ja).

Volela bih da danas sutra imam supruga koji ce biti pazljiv, vredan i stub porodice kao sto je to nama tata bio i ostao.
I pored brojnih kriznih perioda (sto se tice finansija) uvek smo se snalazili, tacnije tata se snalazio, naucio je da radi poslove koje je mislio da mu nece nikad trebati.

Nekako kad ih pogledam, pa kad mama zaskoci tatu da ga cmace, a on onako drven(to sam povukla na njega, skrta sam na pokazivanju emocija), ja puknem od smeha.
Meni je to divno, da i pored 30godina braka i par godina veze postoji ljubav.

I iskrena da budem volela bih da jednog dana kad zapocnem svoj zivot, budem u mogucnosti da im maksimalno pomognem, jer mislim da ce sta god uradila i na koji god nacin im pomogla, to biti malo da im se oduzim na svemu sto su mi pruzili.

Mada oni najvise od svega zele da moja sestra i ja budemo zdrave, srecne i da osnujemo zdravu porodicu, kako kazu citiram ih: "Za nas dvoje ce uvek biti, samo vi budite ispunjene na svim poljima."


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 4 | 2014-03-02 , 4:11 PM

Quote Anna_Anna ()
Da li bi ste vi zeleli da imate brak slican braku vasih roditelja?
Da li ste posmatrajuci njihov zajednicki zivot naucili nesto (ako jeste mozete navesti) sto ce te sigurno pokusati primeniti u svom braku?


Uf , moji su se razveli kad sam bila mala, tako da se nadam da mi nikad pogled na brak neće biti kao tatin koji je ostavio mamu sa 4oro dece.

Majka mi je bila i otac i majka i zbog toga je izuzetno mnogo cenim ko osobu, jer nije bilo lako vaspitati sama nas 4oro :)

Ona mi je motiv da guram dalje , jer šta je sve žena proživela i psihički i zdravstveno i fizički to je samo za divljenje i ništa manje od toga.

Nadam se staloženom braku , međusobnoj staloženosti i poverenju, Nadam se poštovanju i pomaganju na svim poljima gde je to potrebno. Na međusobnom dogovaranju i deljenju obaveza.

Nadam se da ću biti dobra majka kao moja majka, i da ću naći dobrog muža poput mog ujaka, koji nam je zamenio oca skroz i koji je to divno uradio kao da smo mu rođena deca koju bi voleo da ima ,a nažalost nema :)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 5 | 2014-03-02 , 5:04 PM

Kako god okrenes, ni jedan brak nije savrsen, tako da ni brak mojih roditelja nije potpuno savrsenstvo, ali bih volio da imam brak kao sto su moji roditelji! :) 31 godinu su u braku, pretrpjeli su sve i svasta i opet su ostali skupa :) to je za respekt :)




Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Volela/o bih da moj brak bude nalik na..
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]