• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Ljubljenje na javnom mjestu?
Ljubljenje na javnom mjestu?






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 1 | 2015-03-12 , 5:42 PM



Imate li išta protiv ljubljenja i dijeljenja nježnosti na javnim mjestima?
Ili vam je to sasvim normalno?


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








272
poruka na forumu
399 1461



post # 2 | 2015-03-12 , 7:18 PM

pa.. nemam nista protiv.. mislim, nikada bas mi nije bilo ni bitno mjesto.. zvizdi XD








Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 3 | 2015-03-12 , 9:16 PM

Alergicna sam na to. Kad se hvataju/zvalave na sred busa ili ulice ili na nekom skroz javnom mestu, dodje mi da namerno prodjem izmedju. Ili da povracam, rastrzana sam <_<








295
poruka na forumu
45 307



post # 4 | 2015-03-15 , 10:13 AM

Meni je to glupo, mogu reci i "sramota" automatski mozes da budes i u centru paznje nekim ljudima, tako da...ja to ne primenjujem na javnim mestima..


My life, my rules!





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 5 | 2015-03-15 , 11:48 AM

Iskreno zaboleme za druge ljude i za njihovo misljenje, radim sta hocu i kad hocu. Ako mi se ljubi na sred ulice uradicu to, samo kod nas na balkanu se jos ljudi opterecuju sta totalni stranci misle o njima. :)








869
poruka na forumu
1519 5936



post # 6 | 2015-03-15 , 3:58 PM

Tako je ADMINE POTPUNO SE SLAZEM STVOJIM MISLJENJEM gj

kOME SMETA NEK PROSETA


Vodite ljubav, a ne rat. A možete i oba, venčajte se








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 7 | 2015-03-15 , 8:45 PM

nemam nista protiv toga ali moze se reci da ne treba preteravati npr u busu i slicno....... navale jedno na drugo kao blesavi
ali sveukupno nemam problema sa tim .....neka cveta ljubav ;)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 8 | 2015-03-15 , 11:58 PM

Posto vidim da se pominje misljenje drugih ljudi, da se ogradim - nisam protiv toga zbog misljenja drugih, zabole me, vec nisam vaspitana da igram tenis krajnicima u javnosti. Kod mene je stvar vaspitanja, ne misljenja drugih.

Inace, nije bas da se ljudi ne ljube zbog misljenja drugih, u dobrom delu sveta se kaznjava, na primer:
-U Francuskoj, na primer, dalje važi zakon iz 1910. godine, kojim se zabranjuje ljubljenje na peronima železničkih stanica. Kazna za ljubljenje može da se "zaradi" čak i u Italiji.
-U Eboliju, u Kampaniji, važi zakon koji zabranjuje ljubljenje u automobilu, a kazna za prekršaj je 500 evra.
-Na slavnom britanskom univerzitetu Oksford, zabranjeno je ljubiti se u kampusu, pa je za zaljubljene određena "zona za ljubljenje" - u lokalnoj menzi.
-Islamske zemlje ne tolerišu mnoge sitnice.Tako je u Istanbulu u restoranu od bračnog para na turističkom putovanju zatraženo da za stolom sede jedno nasuprot drugom, a ne jedno pored drugog.
-U unutrašnjosti Turske, javno ljubljenje može da donese i ozbiljnije probleme. Zakonski obračun sa nežnostima pred očima javnosti, još je stroži u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Poljubac pred drugima, apsolutno je isključen i u veoma posećenim letovalištima, čak i među supružnicima. Godine 2010. se, tako, u Dubaiju britanski bračni par poljubio u restoranu i zbog toga dobio - mesec dana zatvora!
-U Dubaiju se za neprikladno ponašanje smatra ne samo ljubljenje, nego i grljenje, plesanje, ili puštanje glasne muzike na javnom mestu. Vanbračni parovi ne smeju da se drže za ruke. I, pažnja, oznaka muškarca i žene na istim vratima toaleta ne znači da tamo mogu da budu zajedno. Zbog toga je jedan češki bračni par na aerodromu saslušavala policija. Novčana, ili čak zatvorska, kazna preti onome ko je pod dejstvom alkohola uhvaćen mimo mesta gde je dozvoljena njegova prodaja.
-Egipat je, takođe, ljubljenje pred svedocima stavio na crnu listu. Građani Tajlanda ne smeju javno ni da se drže za ruke, ali se turistima, "blagonaklono", gleda kroz prste. Stroga zabrana ljubljenja važi u malezijskom metrou.
-Ljubljenje na javnom mestu zabranjeno je i u Japanu. Tamošnji zakonodavac ovu zabranu argumentuje činjenicom da se poljupci smatraju uvodom u seksualni čin, a logično je, stoga, da je predigra na javnom mestu nedopustiva.
-Ista praksa postoji i u Indiji, gde se izlivi osećanja tretiraju kao krajnje intimna stvar i rezervisani su za prostor iza zatvorenih vrata. Iskazivanje ljubavi na javnom mestu dozvoljeno je samo u filmovima i to - najvećim zvezdama.

U prevodu, u svim civilizovanim zemljama i gradovima (Japan, UK, Francuska, Italija, Dubai) znaju kako da se ponasaju u javnosti :)


Poruku je menjao/la Mrs_Iglesias - Ponedeljak, 2015-03-16, 0:07 AM








278
poruka na forumu
526 2505



post # 9 | 2015-03-16 , 0:43 AM

Quote
Alergicna sam na to. Kad se hvataju/zvalave na sred busa ili ulice ili na nekom skroz javnom mestu, dodje mi da namerno prodjem izmedju. Ili da povracam, rastrzana sam


isto, isto :)


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.








640
poruka na forumu
67 157



post # 10 | 2015-03-16 , 3:21 PM

LJubim se, mazim i svašta nešto i boli me ćošak da







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 11 | 2015-03-16 , 10:35 PM

Mrs_Iglesias, auuu sreco previse ti vremena provodis na serijama. :D

80% tih drzava koje si navela vrsi teski teror nad zenama, silovanja su zakonom dozvoljena (ne bukvalno dozvoljena ali nema kazne i zena nema pravo da podnese tuzbu), kamenovanje, nasilna kastracija zena, kupovina zena itd su samo neke od blagodati u kojima uzivaju zene Egipta, Dubaija, Ebolija itd. Generalno o ostatku islamskih zemalja da ne pocinjem, sam Egipat je 2 drzava u svetu po brutalnosti i ugnjetavanju zena. Mislim da je njima ljubljenje najmanji problem, zaboravi ti ono sto gledas po serijama, turistickim prospektima itd, pogledaj malo kakvo je stanje naroda u tim "civilizovanim" zemljama. ;)

A tek o Tajlandu bih mogao da ti pricam ali ovo nije ta vrsta sajta, sama rec "zabrana" ne postoji u recniku Tajlandskih cura. :D

Sto se Francuske tice, da sve se bojim da je Pariz i Francuska generalno poznati kao grad/drzava ljubavi samo zato sto niko ne sme da se ljubi u javnosti.

U Italiji sam bio par puta i iskreno ne da se ljube nego se jos cudim da nisam naleteo da se je*u na sred ulice sta sam tamo sve video i nikom to ne smeta.

Sada sam u Studgartu i pre par dana odrasli ljudi 50-60 godina se ljube na sred ulice ko neki klinci i nikom zivom to ne smeta, o omladini da ne pocinjem.

Te price o zakonu ne piju vodu posto se u praksi ne primenjuju nigde (sem na pocetku navedenim zemljama gde sve one zene zive u blagostanju).

Kod nas balkanaca je poznato da nam svaki qc smeta, ali ako ti sada te stvari smetaju sta ce da bude kad budes imala 40-50 godina, nemoj da zavrsis ko neko cangrizalo. :p

Sve u svemu ako je "normalno i drustveno prihvatljivo" da se gomila gejeva (da budem politicki konkretan) paradira gradom polugola, hvata se i ljubi u isto vreme uvijajuci se kao kinez na kreku da vidim ko ce da se javi da mu smeta ako se neko ljubi s devojkom u javnosti. Otisao bi tamo gde sunce ne sija. da






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 12 | 2015-03-16 , 11:17 PM

Za Tajland priznajem, ne znam ni sto sam to napisala, nego 'ajde "po udzbeniku" tako stoji :D

Za Dubai se ne slazem, oni su civilizovaniji od svih tih zemalja. Zene placaju isto kao sto ih placaju i u Beogradu, samo sto se obrcu mnogo vece pare, a trgovine zenama ima u svakoj mogucoj zemlji. I sad kad bolje razmislim, stvarno se ne secam da sam za toliko vremena tamo videla neki par. Mada nisam ni gledala, iskreno. :D

Ali nije to poenta, poenta je bila da nije da se samo ljudi na Balkanu jos opterecuju misljenjima drugih, negde se stvarno kaznjava, bez obzira na njihovo misljenje. :)

I poslednji put kad sam proverila, ovo je jos uvek bila demokratska drzava (na papiru makar), sto znaci da imam puno pravo (a rekla bih i da ga nemam :D ) na svoje misljenje i da kazem kad mi i da l' mi nesto smeta. Teme se valjda i otvaraju da bi se razmenila misljenja. Ne postoji nesto oko cega ce se svi sloziti.

Ti kazes da, ja kazem ne. Jos neko ce reci da, jos neko ce reci ne. Ako me to cini dzangrizavom, jesam, hvala. :D


Poruku je menjao/la Mrs_Iglesias - Ponedeljak, 2015-03-16, 11:17 PM





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 13 | 2015-03-16 , 11:32 PM

Ma da Dubai rules, evo bas se secam slucaja od prosle godine gde je uhapsena jedna norvezanka sto je prijavila da je silovana ako se ne varam i osudjena na 16 meseci jer je dozivela seks van braka, divna zemlja. :D

Te zemlje su super za otici na nedelju/dve i provesti se na plazi itd ali tesko da bi iko ko dolazi sa zapada i demokratskih zemalja mogao da se usklopi u taj sistem vrednosti, tamo sigurno ne bi pisali po forumima i FB stvari koje pisemo ovde.

Sama kazes da je ovo demokratska zemlja i ja imam pravo da se ljubim na ulici, tebi i drugima ne mora da se svidja to ali nemate pravo da mi to uskratite. :p

Mada ok salu na stranu ne bih ja ni odgovorio na onaj post da nisi navela Dubai, Egipat i generalno islamske zemlje kao primer kako se treba ponasati prema zenama. :D

Iskreno dok nisam video ovu temu nikad nisam ni pomislio da ima ljudi kojima to smeta, kamoli da ima omladine kojima to smeta. 100 ljudi 100 cudi...

Odo ja sad, nek malo i drugi pisu... :*






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 14 | 2015-03-16 , 11:39 PM

Pa lepo ja kazem, zemlja za primer, seks i treba da se praktikuje samo u braku. lol

Ma ok, razumemo se. :)





  Orion



203
poruka na forumu
228 1631



post # 15 | 2015-03-16 , 11:55 PM

meni osobno ljubljenje na javnom mjestu ne smeta, dapače, baš mi je slatko vidjeti dvoje kako idu i ljubakaju se i šire tu ljubav i sve što ide u nju... :D

s druge strane, imaš recimo par kojeg duže vremena poznaješ i viđaš ih vani, ali nikada se ne ljube... evo moje glave ako ti ne prođe glavom da nešto s njima ne štima kad ne pokazuju nikakve nježnosti.. i onda ideš i tražiš onu najobičniji znak kako bi se uvjerila u suprotno, a to je poljubac... onda, o čemu mi pričamo?

no, ima jedna situacija gdje me nak smeta kad se ljubakaju, a to je u društvu na kavi... takve odmah pošaljem u sobu :D

Added (2015-03-16, 10:55 PM)
---------------------------------------------

Quote Mrs_Iglesias ()
Pa lepo ja kazem, zemlja za primer, seks i treba da se praktikuje samo u braku.


volis nekoga ne znam koliko, ali ti ne štima u krevetu, pa s vremenom zaguši se sve među vama radi sexa... šta onda? :D


╔═══╗ ♪
║███║ ♫ [ ғʀᴇᴅᴅɪᴇ ᴍᴇʀᴄᴜʀʏ - A kind of magiC ]
║ (●) ♫
╚═══╝♪♪ ▄ █ ▄ █ ▄ ▄ █ ▄ █ ▄ █
ᴍɪɴ●- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ●ᴍᴀx


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Ljubljenje na javnom mjestu?
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]