• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Da li nedostatak novca,u vezi ili braku moze da unisti istu?
Da li nedostatak novca,u vezi ili braku moze da unisti istu?



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-01-13 , 11:34 PM

Smatranja sam da ako je ljubav jaka pregrmi se sve, pa cak i nedostatak novca.
Jer danas nemas, sutra imas.

Uzecu u obzir svoj brak.
Ostala sam uz muza i kad nismo imali i kad jesmo.
Sve sto smo stekli, stekli smo zajedno.
Kad smo se preselili u nas prvi stan, imali smo samo dva tanjira koja nam je posudila mama moja, kao i escajg za nas dvoje.
Sve ostalo smo stekli sami, malo po malo.
Bitno je sam verovala u nas, i u njega, kao i on u mene.

Zanima me vasa iskustva i misljenje...


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








314
poruka na forumu
33 42



post # 2 | 2012-01-14 , 11:37 AM

Da se ne lazemo, mnogo je opustenija situacija kada ima novca nego kada ga nema. I u braku, ali i u zivotu uopsteno. E sad, ako je brak ( veza ) dovoljno jak(a), onda ne postoji problem ili prepreka preko koje par ne moze pregurati.
Ja i suprug takodje, kada smo dobili dete bili smo nezaposleni oboje. Dve godine kasnije sam se ja zaposlila, iza toga i on. Realno ne mogu uporedjivati godinu za godinom u tom smislu. Hvala Bogu sve je bolje.
Znaci, utice novac na balans braka, veze...ali iskrena i prava ljubav pravazilazi sve. I tacka. :D








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-01-14 , 10:37 PM

Nikad nisam bila u situaci da nemam zato nemogu da kazem mnogo ali
poznavajuci sebe za mene je ljubav i vera u nju sve verujem izdrzala bi i to da ja i osoba s kojom sam nemamo nista kao sto je Leksi prosla i danas je ponosna na to.
Lepo je procitati ili cuti koliko ljudi veruju jedno u drugo koliko poverenje igra ulogu a ponajvise to da u novcu nije sve.
O toj temi mogu da pricam al nije mesto ;)


Poruku je menjao/la Dusomoja - Subota, 2012-01-14, 10:40 PM










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-01-16 , 5:50 AM

Svi vrlo dobro znamo da novac nije preduslov srece, tako da se slazem devojke sa vama.Bitan faktor jeste, jer verujem da je najcesci razlog svadja upravo nedostatak njega, ali opet ne moze nista da se meri sa time ako kraj sebe imate osobu koju volite koja vas voli, koja vas razume, podrzava i tu je da zajedno prebrodite sve ono tesko sto vam zivot stavlja kao iskusenje :) Novac je od danas do sutra, kako moze lako da se stekne, tako moze i lako da se izgubi, a prava ljubav je retka, zato glasam za LJUBAV :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-01-17 , 8:10 PM

Mislim da ni novac nije razlog sto dolazi do svadje. Nego do svadje dolazi do neimanja ideje kako doci do novca.
Jer kao sto znamo novac mi zaradjuemo, nasim radom, a isto tako se desi da ostanemo bez posla samim tim i bez novca.
E sada, one koje ne veruju u bolje sutra, pocece da napadaju muzeve sto nije nasao posao, umesto da se potrude zajedno da nadju posao, da nadju opciju da se covek zaposli, ili zena. E tu je glavni problem, sto se uvek svadja svodi na novac, a ne na razmatranje kako doci do istog, e kad bi to dvoje ljudi seli i umesto kritikovanja, razgovarali o tome kako da se zaposle, svadje ne bi bilo.
Ja sam to tako uradila sa svojim muzem, i ucinkovito je.
Lako se posvadjati, ali draze mi je kad sednemo i rezonujemo sve opcije.
A opcije uvek postoje, samo se nekad malo vise sakriju, ali su tu.

Ljubav pobedjuje sve pa i bankrot. Jer u ljubav se moze ulagati samo ljubavlju, a novac u materijalne stvari koje su prolazne.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 6 | 2012-03-11 , 1:04 AM

pa danasnji brakovi zato i traju po pola godine eto razloga ne svuda ali balkanski siptom je to navise rasporstranjen <_<








335
poruka na forumu
29 72



post # 7 | 2012-03-22 , 9:44 PM

Quote (Leksi)
Smatranja sam da ako je ljubav jaka pregrmi se sve, pa cak i nedostatak novca.
Jer danas nemas, sutra imas.

Uzecu u obzir svoj brak.
Ostala sam uz muza i kad nismo imali i kad jesmo.
Sve sto smo stekli, stekli smo zajedno.
Kad smo se preselili u nas prvi stan, imali smo samo dva tanjira koja nam je posudila mama moja, kao i escajg za nas dvoje.
Sve ostalo smo stekli sami, malo po malo.
Bitno je sam verovala u nas, i u njega, kao i on u mene.


Alexis, draga, tvoje zivotno iskustvo je odraz PRAVE LjUBAVI i cuvenog "I u dobru i u zlu", tako da mi na momente zvuci cak i bajkovito... :) Svaka cast!

Nazalost, u danasnje vreme se veze i brakovi zasnivaju bas zbog materijalnih prilika, tako da se sve svodi na: "Kad glad pokuca na vrata, ljubav iskoci kroz prozor." ili ti "Ljubav do poslednje kinte."


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








305
poruka na forumu
403 1340



post # 8 | 2012-05-03 , 10:36 AM

Pa kao sto je NOVAC sastavni deo zivota i igra veliku ulogu u njemu,tako i u vezi ili braku je,cim manjka novca odma se tu neke tenzije podizu i pocinju mala prepucavanja i na kraju raskid veze ili braka....mislim cast izuzecima ali dosta veza i brakova je puklo zbog novca.


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-09-19 , 8:58 PM

Quote (Don_Petar)
cim manjka novca odma se tu neke tenzije podizu

Ali Petre, kakva je to ljubav koja te gleda kolko dinara imas u dzepu????
To ljubav nije.
A ako u takvim kriznim situacijama veza i pukne, tu nije ni bilo ljubavi ali nikad.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 10 | 2012-11-18 , 9:44 PM

Da.

"Novac na vrata ljubav kroz prozor".

Ljubav se ne jede i ne pije tako da dostatka novca dovodi do kraja.

Leksi nemam utisak da si ostala ikada sa njim bas bez novca jer spominjes stan- i da mislis na vas i da mislis na stanovanje opet potrebne su pare za to.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 11 | 2012-11-19 , 1:39 PM

mislim da ne, ako je ljubav prava...... u stvari znam iz licnog primjera... ostali smo skupa i kada smo najmanje imali...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2014-04-20 , 4:36 PM

E pa to je ono vise s eu ljubav ne veruje vec u novac.
licno nemogu odgovoriti na temu jer nisam bila u tome niti znam kako je
ali znam jedno ako se volimo prosicemo snacemo se a nismo jedini stvoreni postoji i familija. :)










100
poruka na forumu
108 243



post # 13 | 2014-05-04 , 2:54 AM

Ako ima ljubavi nista nije vazno ,ma sta da se desi ostace zajedno ali ako nema mali problemcic ide mami i trazi razvod .A sad da ne pricamo o tome da se u danasnje vrijeme brak zasniva na materijalnoj osnovi a ne ljubavi i da je dubok dzep bitniji od ljubavi . :)


Tražeći ono što mi treba, a što ni sam ne znam tačno šta je, išao sam od čoveka do čoveka, i video sam da svi zajedno imaju manje nego što imam ja koji ništa nemam, i da sam kod svakoga ostavio ponešto od onoga što nemam i što tražim.

Ivo Andrić

Kako je čudan i glup insan. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 14 | 2014-05-17 , 10:33 PM

ne bi trebalo da je unisti ako je ljubav prava novac nebi trebalo da je problem naravno danas se sve vrti oko njega ali ipak u nekim normalnim okolnostima kada se ima dovoljno za neki normalan zivot zaista ne vidim razloga za uticaj novca na vezu da a cak i kada nastanu problemi sa njim pa tada se ta prava ljubav i treba pokazati :) da


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








145
poruka na forumu
383 664



post # 15 | 2014-05-17 , 11:54 PM

Meni je više važna ljubav nego novac. Ja, hvala Bogu, radim i imam novca kad god mi treba za nešto. Novca će biti dok god postoji svet, ali ljubav...e to ima samo dok si živ, a posle kad umreš gotovo je. Zato treba iskoristiti priliku koja se pruža. Novac je najveće prokletstvo danas upravo zato što s njim možeš kupiti sve, ali ljubav ne i ona se nikad neće moći kupiti. Mada ima budala koje misle:" Ako imam para lako je naći curu..." Da ako je sponzoruša...Novac je bitan za život, u svakom slučaju, ali ipak nije sve u njemu. Da nije ljubavi, svet ne bi ni postojao


Poruku je menjao/la lavinitrija - Subota, 2014-05-17, 11:56 PM


Muskarac pre braka skida zvezde sa neba...
Posle mu je tesko i sijalicu da promeni. . .


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Da li nedostatak novca,u vezi ili braku moze da unisti istu?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]