• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Poliandrija – ženski san
Poliandrija – ženski san






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-10-03 , 8:25 PM


Poliandrija je jedna vrsta poligamije – jedna žena i više muževa.Ovaj običaj je prestao da se primenjuje u skoro svim državama. Jedina država gde
se ovo još uvek praktikuje je Tibet.


Specifičnost  ove pojavena Tibetu je i ta da su muževi uglavnom i rođena braća. Na Tibetu se ova pojava
zove još i „bradska poliandrija“. Ovde je pitanje ko je pravi biološki otac kog
deteta. Majka može ali i ne mora reći ko je otac kog deteta. Mada nekada ni sama
majka nije sigurna u to ko je otac kog detata. O tome se ne priča jednostavno –
sva su deca naša.

Kada je  Kina anektiralaTibet politička situacija je ostala ne promenjena sve do početka 60-tih godina.
Tada kreću političke reforme, kao i reforme polјoprivrede, odnosno, vlasništva nad
zemlјom i porezi se menjaju. Jedna od mera je bila i zabrana tih poliandrijskih
brakova.

Zabrana postoji ali ti brakovi se i danas sklapaju. Kada se sklapa takav brak obično sve oko toga „odradi“ najstarijibrat. On ide na sastanak sa budućom ženom, a i na venčanju on je mladoženja. Pristanak
na ovakav brak daju i mladini roditelјi. Samo najstariji brat sa kojim je mlada
i zvanično venčana se predstavlјa kao muž ostala braća se nazivaju „peng jia“ (Peng Miško, odnosno, dodatak).

Deca rođena iz tog braka se gledaju po majci. Samo mladoženjusva deca zovu otac a ostale „očeve“ zovu stičevima.Kao jedina žena u porodici ona mora da održava balans izmeđumuževa čak i kada je seks u pitanju, kao i da održava dobre odnose sa porodicom
svojih muževa. Ona ima pravo da svoju naklnost pokaže prema jednom od muževa u odnosu
na druge kao i to da izabare sa im će provesti noć. Kada je sa izabranim mužem on
inad vrata sobe stavlјa cipelu kao znak da ih ne  uznemiravaju.Ovakve porodice veoma sretne, čak sretnije od nekih monogamnih. Sistem braka na tibetu je možda nama neobičani stran, ali njima nije. Oni žive sretno.



Da li i vi podrzavate ovu vrstu braka? Da li bi pristali na ovaj brak? Da li zenama treba dozvoliti da imaju harem ili ne?
Da  cujem Vase iskreno misljenje :D


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 2 | 2016-10-03 , 8:34 PM

Hahahahahah al' ubode temu svaka ti čast haahahah
Jojj ja ne znam,nesto se dvoumim.Piše ovako:
Quote
Kao jedina žena u porodici ona mora da održava balans između muževa čak i kada je seks u pitanju

Jbt zamisli ta zena ima 4 muža pa onda ona preuzima funkciju opstinskog pecata,nije to mala stvar. lol
Nije mi nesto to interesantno da imam vise muzeva,nekad i sa jednim je tesko na kraj izaci a kamoli sa vise njih. lol
Ja sam iskljucivo za monogamiju,sto je moje,moje je i ne bih nista sa drugima da dijelim. :D


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 3 | 2016-10-03 , 8:36 PM

Quote Good_girl ()
Ja sam iskljucivo za monogamiju,sto je moje,moje je i ne bih nista sa drugima da dijelim.

Pa i ne delis nista. Sva cetvorica su tvoja i samo tvoja :D


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 4 | 2016-10-03 , 8:57 PM

Atina1, Nisam se dobro izrazila sad sam skontala hahaha Mislila sam da mi je samo jedan potreban,znas kako kazu:Jedan ali vrijedan. lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 5 | 2016-10-03 , 8:58 PM

Good_girl kod na se kaze - od viska glava ne boli, samo od manjka lol


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 6 | 2016-10-03 , 9:01 PM

Atina1, hahahaha pa dobro ne bi mi smetalo onako da se dvojica ponude i jedan me masira a drugi pravi neku klopu ali nekako sve sto vise pisem sve mi vise izgleda uvrnutije(moj mozak opet sve iskrivi kao inace hahaha) tako da ostajem pri misljenju navedenom gore. :D hahaah


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 7 | 2016-10-03 , 9:06 PM



sta njoj fali :D

I nije to uvrnuto. Nego sto vise pises sve ti je to primamljivije znamo se lol Priznaj bice ti lakse


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 8 | 2016-10-03 , 9:15 PM

Hahahahaah ne znam sta njoj fali,ali meni nije primamljivo i dalje,nemoj vise da me ubjedjujes. lol lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 9 | 2016-10-03 , 10:12 PM

aman vidi teme ... a ja gledam kako da izadjem na kraj sa ovim jednim svojim :D lol
Mada cuj nije to lose ni da ih imas malo vise kad vako recimo idem u schoping :D
dobro dodje da mi nosaju kese ako nista drugo :D lol

nEKA meni ovog jednog ... on ovako nekad ljubomoran .. kuku sta bi bilo da su sva 3. hehe aman
pa ja ne znam kud bi onda :D lol lol
to bi rat izbioo ..

Nisam za to da muskarci imaju vise zena .. niti da zene imaju vise muzeva .. nekako mi to ne ide nestooo ne sjeda mi :D
auuu pa to onda malo malo pa ....... grupno stid stid kuku :o :o sram sad :D lol

Nit sam kakv šejik .. da ih sve mogu izdrzavatii ... 
Quote Good_girl ()
Atina1, hahahaha pa dobro ne bi mi smetalo onako da se dvojica ponude i jedan me masira a drugi pravi neku klopu ali nekako sve sto vise pisem sve mi vise izgleda uvrnutije(moj mozak opet sve iskrivi kao inace hahaha)
najjaca izjava ko da si mi procitala moje misli :D ccc

Zamisli da imas 4 covjeka eto .. i da sve cetvorica imaju teperaturu .. aman lol kuku pa to nema pomoci hitnu bi morala zvati .. :D lol


Poruku je menjao/la LAstrumfi - Ponedeljak, 2016-10-03, 10:22 PM


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 10 | 2016-10-03 , 10:17 PM

Gledaj ih, pune srece, da je kakav grupnjak, jelda brows   :p  eeee a vamo sve fol jedan dosta, nikad nije dosta NIKAD :D










5
poruka na forumu
5 39



post # 11 | 2016-10-03 , 11:43 PM

U fazonu, samo jasi svi smo nasi :D I nije mi jasno, ako su 2 brata, on nema strica da se razumemo il' mozda ima ? :D
Poubijali bi se mi medjusobno ne ide to, c, aa :D








124
poruka na forumu
189 1557



post # 12 | 2016-10-03 , 11:48 PM

Oni tako zive navikli su. Ko zna mozda su i odrasli u takvoj porodici. Jednostavno obicaj kao i svaki drugi. Ovde zena ima vise muzeva, a kod arapa muz ima vise zena :)


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)





  Marko

Zidamo kule a zaboravljamo temelj
380
poruka na forumu
236 1471



post # 13 | 2016-10-04 , 0:01 AM

Quote Atina1 ()
Da li i vi podrzavate ovu vrstu braka?
Ne podrzavam. Vaspitan sam da podrzavam brak sa jednom zenom koja ce da me vara. :D
Quote Atina1 ()
Da li bi pristali na ovaj brak?
Nikad. Da stojim u redu i cekam za seks nema sanse. I to koji sam baksuz, bio bi pri kraju. Ili ono, zna se tvoje vreme. U 4 ti, u 5 ovaj, u 6 onaj. A sta ako ja ocu u 6 ? :D Ili od 4 do 6 ? Poubijali bi se mi na balkanu oko toga. Kako oni mogu da se razumeju, ne znam. U braku jedna, sa strane koliko se zakaci. :D
Quote Atina1 ()
Da li zenama treba dozvoliti da imaju harem ili ne?
Zene vec imaju harem. 

Ne podrzavam, zbog brace, ali ni ne osudjujem. Borile su se za ravnopravnost, pa im smeta sto moraju da rade. Tako da i ovde ne bi bolje prosle. Mislim kako koja. :D Jedino mi je malo morbidno sto se uzima sa rodjenom bracom. Pristao bih svoju zenu da podelim sa drugarom, trojka, grupnjak, al sa bratom, koja je takodje i njemu i meni zena, ne. :D Kad muskarci mogu da imaju harem, zasto ne bi i zene ? 

Obecao sam Atini da cu biti iskren. :)










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 14 | 2016-10-04 , 7:49 AM

ako su braca ne dolazi u obzir boze sakloni i sacuvaj

Ali brate nije fer imas ih toliko i moraju jedan po jedan,ja bi okacila cipelar iznad vrata i zurka neka pocne lol bilo bi puc,puc,ozezi,ozezi lol
a uzivanja onda bi dvaki drugi dan bila na bolovanju od iscasenja lol a oni mi morali da kuvaju,ciste,peru,lizu rane itd lol

nedao Bog samo,sto rece Strumfi da svi dobiju temperaturu uu isto vreme lol lele


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








124
poruka na forumu
189 1557



post # 15 | 2016-10-04 , 2:18 PM

pa nisu svi u isto vreme lele o cemi vi mislite. Jedan po danu nesrece .....ccccc... jaooo lele
one bi sve stalno :o


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Poliandrija – ženski san
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]