• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Oči ... Ogledalo duše
Oči ... Ogledalo duše






2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 16 | 2014-01-07 , 9:53 PM

U danasnje vreme ljudi su valjda toliko navikli da se pretvaraju i lazu da se vise nista ne zna nzm

Po nekom nepisanom pravu trebalo bi da su oci te koje odaju i ne daju lazna osecanja , ali videh mnogo primera gde te gledaju u oci i lazu :(

Ja imam jedan drugi problem :) Jesam iskrena i to cak toliko nekad bolno da ono nema opravdanja za mene ali ne volim mnogo kontakt ocima :o Imam zelene oci ali licno smatram da to nema veze sto su zelene.. Vec do mene same.. Jednostavno ako gledam nekog dugo u oci meni je to smesno i pocnem da se smejem :) Nisam navikla biti ozbiljna i onda to je nekad pozitivno al me plase one ozbiljne situacije u kojima nije primereno da se smejem :) tad izbegavam kontakt ocima dugoo :) Ebiga nzm


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 17 | 2014-01-07 , 10:07 PM

da tacno je danas se laze na sve strane cak i bez nekog realnog povoda e sad da li to mozes videti u ocima mozda ponekad :D
vidjao sam ljude sa velikim krupnim ocima cim ih pogledas vidis da je to dobra osoba :D
dok ljudi sa malim stisnutim ocima obicno treba bezati od njih,nekome po opustenom pogledu mozes videti da mu je ravno do kosova :p drugi te gleda onako kao da ce sad da skoci na tebe :p
sve u svemu moze se reci da su ogledalo duse i mnogo se moze zakljuciti iz necijeg pogleda ali ponekad to i nije moguce :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








33
poruka na forumu
15 84



post # 18 | 2014-01-09 , 12:37 PM

E ovako,što se tiče očiju mogu da prenesem svoja iskustva :D .
Volim osobe da gledam pravo u oči dok razgovaram sa njima,ako im pogled luta (odnosi se na devojke)očito im nisam interesantan i odmah bataljujem svaku priču dalje zasto bih davio i nju pa i sebe,ukoliko su oči širom otvorene i onako tople,svetlucave,znači da postoji nešto,imam neku šansu i pokušavam je ne upropastiti glupostima.Ukoliko su zenice raširene to znači da se toj osobi dopada vaše društvo,prijatno joj je tada tražite druge signale ako zelite nešto.
Ako je osobi dosadno, kapci će se spustiti i osoba će delovati nezainteresovano. Ili su možda na pola zatvorili oči jer im je neugodno. Ako ste na spoju, a druga se osoba ovako ponaša, očito nije previše zainteresovana,širom otvorene oči, podignute obrve i osmeh pokazuju sreću i interes,kad neko prilazi s podignutim obrvama to ocrtava pozitivne emocije zbunjen Ljudi sužavaju oči kad im je nešto odvratno <_< Neki ljudi gledaju prema dole kad se bave emocijama

Jedan prosečan muškarac na ženi najpre pogleda oči, pa tek onda - i to baš ovim redosledom - grudi i zadnjicu.
Da bi im oči izgledale što veće i lepše, gotovo sve žene ih šminkaju, jer upravo one ispoljavaju stepen zainteresovanosti za ono što posmatramo, pa čak i sa erotske tačke gledišta. Naime, što je interesovanje veće, više nam se dopada da posmatramo, a što više i intenzivnije posmatramo - zenice se sve više šire. Nepostojanje interesovanja ili preterana stidljivost čine da naši pogledi na drugu osobu budu kratki i neprimetni.

E sad da objasnim malo i o boji očiju ...

Iza plave boje očiju često se krije bura. Njihovi vlasnicu su ljudi od akcije, ali i strastvene i intuitivne osobe.
Smeđe oči ukazuju na karakter okrenut razumu i mudrosti, ali iza te praktičnosti često se krije nežno srce i živi duh.
Sive oči pokazuju mešavinu inteligencije i realizma, sentimentalnosti i efikasnosti, intuicije i radoznalosti. Radi se o uravnoteženim osobama, dok svetlosive oči ukazuju na nežnost i razdraganost.
Postoje još i zelene oči koje pokazuju postojanost i smelost, žućkaste - koje ukazuju na malicioznost i realizam (u starim knjigama se čak kaže kako su to oči ubice), a postoje i one bezbojne koje govore o zagonetnoj prirodi.Crne oči, pri tom, ukazuju na veliku strast koja može biti skrivena, ali će ipak izaći na videlo. Plave oči otkrivaju ljubavnika koji će sve dati za svoju vezu. Izbegavajte tamnosmeđe oči ako mrzite svađe, jer su one često znak da je njihov vlasnik sklon izlivima gneva. Zelenooki ljubavnik mogao bi uložiti suviše energije u senzualni deo odnosa, dok oči boje lešnika ukazuju na osobu koja se posvetila traženju iskrenog partnera.

Osobe sa velikim očima su često ratoborne i raskošne prirode koja može da sagori energiju. Iza njih su često romantičari i sanjalice. Male oči, pak, ukazuju na radoznalu osobu koja bi mogla biti neverna u ljubavi, baš zbog potrebe za novim iskustvom.Uvučene i zaklonjene oči su znak inteligentne osobe sa velikom moći rasuđivanja, koja želi da o svakoj stvari dobro promisli, što ponekad može preći i u sitničavost. Sitne i uske oči, nalik malim pukotinama, pak, otkrivaju osobe koje se boje stvarnosti i bilo kakvih eksperimentisanja, pa ni svet oko sebe često ne žele da sagledavaju u punom svetlu i ne žele se prikloniti novim idejama.
Razmaknute oči mogu biti znak da se stvari posmatraju sa prilične distance i bez osećaja za detalje, dok 'zbijene' oči ukazuju na izraženu moć koncentracije, tačnost i naglašeni osećaj za realnost. Međutim, one često otkrivaju i osobu ograničenih intelektualnih prostora upravljenih u jednom smeru.

Eto potrudio sam se da napišem skoro sve što znam o očima,a t tema me odavno fascinirala još kao klinac sa nekih 17-18 god sam se zainteresaovao za govor očiju i mogu iskreno reći da koristeći bukvalno čitanje iz očiju retko kad grešim,najbolje se čitaju oči voljene osobe,često puta se vidi baš ono što je može usrećiti....nadam se da će nekome biti zanimljiv tekst B)










1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 19 | 2014-02-02 , 5:26 AM

Naravno da su ogledalo duse,bilo da su, plave, zelene, crne, smedje, crvene, zute......ne bitno je.....oci nas odaju :)

Added (2014-02-02, 3:26 AM)
---------------------------------------------

Quote Obi-Wan-Kenobi ()
Smeđe oči ukazuju na karakter okrenut razumu i mudrosti, ali iza te praktičnosti često se krije nežno srce i živi duh.


znaci tacno nema dalje gj


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Oči ... Ogledalo duše
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]