• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Neverstvo
Neverstvo






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2012-03-01 , 9:36 PM

Sve mi je bliža pomisao da na svaki seksualni čin treba gledati kao na proces u koji su uključene četiri osobe (Sigmund Frojd)

Na šta je Frojd mislio kada je izjavio da svaki seksualni čin podrazumeva proces u koji su uključene četiri osobe? Moguće da iza ove izjave leži ideja da za vreme seksualnog čina muškarac ili žena možda zamišljaju sliku neke treće osobe.
Izvesna istraživanja pokazala su da je približno 55% odraslih osoba u nekom trenutnu počinilo prevaru. Ono što je daleko interesantnije jeste podatak da je čak 90% ljudi maštalo o drugim osobama u različitim periodima braka ili partnerskog odnosa.

Po materijalu "Archives of Sexual Behavior"
Kod muškaraca najčešći uzrok preljube je sposobnost da se lako uzbudi i nesigurnost u svoje seksualne mogućnosti. Poslednji uzrok na prvi pogled deluje nelogično. Ipak, autori istraživanja objašnjavaju da muškarac nesiguran u svoje seksualne moći započinje vezu sa strane, jer u slučaju neuspeha ne mora ponovo da se sretne sa tom ženom.

Za žene najvažniji faktor koji utiče na preljubu je kvalitet veze sa stalnim partnerom. Nezadovoljstvo vezom u celini dva puta povećava verovatnoću da će žena načiniti preljubu, a seksualno neslaganje sa partnerom je utrostručuje.

Da li se slazete? I kakvo je vase misljenje?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-03-01 , 9:57 PM

Hmmm nebi bas rekla da izjava gore pase
Kao prvo pricaju o celokupnom musko zenskom rodu,pri tom ne spominjaju da smo svi po malo razliciti
Sto se tice muskaraca nebi rekla da imaju strah kakve su njihove sexualne kvalitete jer oni su svi ubedjeni da nema boljeg :D
Znaci oni su rodjeni s tim da kazu i dokazu da su majstori zanata ;) :D
Kad je rijec o mastanju trece osobe.... :D pa sad .... :D svasta coveku moze na pamet da padne tj mi nase misli nemozemo komandovati,iako moram reci tako nesto mi se nije desilo.

A o zenama da im je bitna stalna veza i to ne stima jer ima zena koje ne zele stalnu vezu nego samo jedno a to je sex
To je jedna posebna vrsta
Dok druga vrsta cezne za neznostima osobe koju voli i s njom izmenjuje sve u toku sexa pa cak mozda i misli o trecoj osobi :D :D (malo sale)
Sto se tice sexualnog ne slaganja sa partnerom hmmm .... Takvi parovi se raspanu ili varaju iz jednog razloga
a to je jer u njihovoj vezi nema price nema maste nema zelja, ustrucavaju se razgovarati otvoreno.
Da toga ima mislim da bi sex bio savrsen samo se treba otvoriti i reci to to i to :D
eto to bi bilo to idemo sledeci /a ;)










1641
poruka na forumu
171 425



post # 3 | 2012-03-02 , 9:24 PM

Sta je to





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-03-09 , 1:02 AM

Istina ziva! Obozavam Frojda. Steta sto je umro.

Evo da se ne foliram.
Ja kad vodim ljubav s muzem uvek je prisutan i Dzoni Dep!
E sada koga moj muz zamisli u nanosekundi ja ne znam, kaze da samo na mene misli.
Naime, ja sam njemu rekla, on se ne ljuti, i rekao mi da koji sam baksuz da cu ga i upoznati koliko ga zelim, mislim da vidim :D hahahha


Poruku je menjao/la Leksi - Petak, 2012-03-09, 1:03 AM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-03-09 , 1:16 AM

Prevare bilo da su stvarne ili prisutne u našim fantazijama, češća su pojava nego što smo to spremni da priznamo. Čitava jedna oblast psihologije odnosi se upravo na psihologiju seksualnih fantazija. Ovom temom vrlo temeljno se pozabavio Bret Kar, eminentni psihoanalitičar, koji je u svojoj knjizi Seks i psiha otkrio brojne istine o našim najskrivenijim fantazijama.Jedna od njih jeste i ljudska sklonost da varamo svoje partnere u fantazijama ali i u realnosti.

Izvesna istraživanja pokazala su da je približno 55% odraslih osoba u nekom trenutnu počinilo prevaru. Ono što je daleko interesantnije jeste podatak da je čak 90% ljudi maštalo o drugim osobama u različitim periodima braka ili partnerskog odnosa. Ove statistike govore u prilog onome što veliki broj nas već zna a to je da varanje nije retka pojava. Često smo joj svedoci, kada vidimo dečka ili devojku našeg prijatelja u društvu nekoga drugog i jasno nam je da tu nisu sasvim čista posla. Nekada smo i sami akteri u ovoj vrlo popularnoj drami.

Postavlja se pitanje zašto, šta je to što nas tera da varamo? Motivi za prevaru mogu biti raznovrsni. Ona je vrlo često podstaknuta čistoseksualnim porivima. Nekada su u priču uključene emocije, bez seksualnog kontakta (ono što zovemo emocionalnom prevarom). Najčešći tip prevare jeste kombinovani tip u kome je prisutno i fizičko i emocionalno vezivanje.

Iako bi veliki broj ljudi koji varaju, na pitanje zašto to rade rekli «Ne znam, došlo mi, to je jače od mene…» svaka prevara zapravo ima svoju funkciju i vođena je određenom idejom svesnom ili nesvesnom. Neke prevare su isključivo istraživačke prirode i u funkciji su ispitivanja izdržljivosti sopstvene veze i provere da li sa strane možemo naći bolji seks, razgovor, druženje…Ako se uverimo da ne možemo, sigurniji smo u odnos koji već imamo. Neka neverstva umanjuju strah od bliskosti i od toga da ne postanemo potpuno potčinjeni partneru. Vrlo su česte i takozvaneosvetničke prevare kojima nanosimo osvetu partneru za određenu povredu ili uvredu. Nekada na saznanje ili priznanje o prevari reagujemo prevarom. Prevara može da služi kao odskočna daska za izlazak iz vezekoja nosi sve više razočaranja. Ova vrsta prevare kao da predstavlja potez kojim ćemo da «uprljamo» odnos koji imamo a kojim već neko vreme nismo zadovoljni i na taj način utvrdimo sebe u odluci da je raskid ispravno rešenje.

Motivi za prevaru mogu biti potraga za raznovrsnošću kao i potraga za nezadovoljenim emocionalnim ili fizičkim potrebama. Ona je vrlo često sredstvo kojim ćemo sebi da dokažemo da smo i dalje poželjni ili potentni kada primetimo da naš partner gubi interesovanje za seks sa nama. Prevara može biti i manevar kome pribegavamo kako bi sebe zaštitili odstraha od bliskosti i stapanja sa jednim jedinim partnerom. Uvereni da na taj način gubimo svoju autentičnu slobodu, povremena neverstva vratiće nam ideju da smo slobodni i da nismo zarobljeni u monogamnom odnosu. Ovo uverenje istakao je gore pomenuti Bret Kar kada je citirao nepoznatog autora koji je tvrdio da muškarac mora sebi nekako da olakša monogamiju. Sumnjamo da je ovaj princip ograničen samo na mušku populaciju. Danas je sve veći broj i muškaraca i žena koji smatraju da monogamija nije prirodno ljudsko stanje već da predstavlja društveno nametnut standard koji nas košta osećanja krivice kada radimo ono što je naše prirodno pravo a to je da vodimo raznovrstan život u svim sferama svog funkcionisanja pa tako i u seksualnoj.

Pitanje monogamije nosi sa sobom brojne polemike u vezi sa prevarom i njenom opravdanošću i sve je popularnija tema u brojnim raspravama mladih ljudi. Ove rasprave najčešće se svode na pitanje opravdanosti varanja partnera. Oni koji su za prevaru smatraju da vernost predstavlja romantičnu iluziju o monogamnosti ljudske vrste. Oni su uvereni da ljudi ne varaju samo zato da ne bi bili uhvaćeni i da ne bi doveli u rizik svoju vezu ali ne i zato što ih prevara kao takva ne privlači. Sa druge strane, osuđivanje prevare najčešće ide uz uverenje da sigurnost u monogamni odnos predstavlja osnovni preduslov za uključenost u partnerski odnos.

Pored toga što je pitanje opravdanosti prevare usko povezano sa različitim stavovima prema monogamiji, ona takođe dovodi u pitanje i to koliko jeiskrenost važna u partnerskom odnosu. Da li je prevara nešto što, ukoliko počinimo, treba da priznamo ili da čuvamo kao strogu tajnu?

Stav da prevaru treba priznati ide pod ruku sa uverenjem da je iskrenost u vezi vrhovni princip i da bez iskrenosti nema ni kvalitetnog odnosa. Radikalno drugačiji pristup je verovanje da je iskrenost u odnosu dve osobe čista iluzija. Koliko mi zaista možemo da poznajemo drugu osobu?Mnogi će čak reći da u zdravoj vezi nema prostora za iskrenost. Danny Crane, junak serije Boston legal, koji je uveliko postao idol većeg dela muške populacije tvrdi da iskrenost nije nešto što se planira unapred niti princip kojim treba da se vodimo. Prema njegovom mišljenju, iskrenost se izmišlja tj. krivotvori na licu mesta. Dakle, važno je delovati iskreno dok lažemo! Ovaj primer govori u prilog tome da iskrenost koja je nekada bila neprikosnoveni princip u vezama više nije u modi. Slažemo se da je ovakav stav u velikoj meri radikalan ali nije ništa više radikalan od ideje da je potpuna iskrenost moguća.

Šta je to što osobu navodi da prizna prevaru? Priznanje može u osnovi imati nastojanje da se rasteretimo bolnog osećanja krivice. Nekada ono može imati skrivenu nameru da proverimo da li nas partner voli uprkos našem lošem ponašanju. Ako nam oprosti onda znamo da nas on bezuslovno prihvata sa svim našim manama i slabostima.

Kao što vidimo, motivi za prevaru mogu biti raznovrsni. Pitanje njene opravdanosti prepliće se sa različitim stavovima prema monogamiji dok pitanje njenog priznavanja zavisi od značaja koji se pridaje iskrenosti u partnerskom odnosu.

Ne želimo da tvrdimo da je prevara apriori loša ili dobra. Ona može biti odraz naših interesovanja, strahova, potreba za eksperimentisanjem sa svojom seksualnošću…Ona svakako može predstavljati pretnju po opstanak veze. U nekim slučajevima međutim ona može biti izlet na osnovu koga ćemo saznati šta je to što nam nedostaje u našoj vezi i što će nas podstaći da osnažimo one aspekte našeg odnosa za koje smo utvrdili da su slabi.

Kakav god da je naš stav u vezi sa prevarom, bilo da je podržavamo ili ne, bez obzira da li smatramo da je ona nešto što se obavezno priznaje partneru ili da se drži u tajnosti, postojeća istraživanja u ovoj oblasti a i naše iskustvo sugerišu nam da ona kao i mnoge druge stvari nije strana ljudskoj prirodi.
Quote (Anchy88)
Sve mi je bliža pomisao da na svaki seksualni čin treba gledati kao na proces u koji su uključene četiri osobe (Sigmund Frojd)

cetri osobe ja i vrsnjak ona i vrsnjakinja cista matematika !!!
mada u fantazijama dosada nikad nisam bio taj koji ce na bilo koji nacin omalozavati zensku osobu zamisljati je sa drugom totalo bezveze onako posteno !!! Varale me mnoge i ja sam ih varo ;)








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-07-02 , 7:25 PM

Quote (Vladi)
Motivi za prevaru mogu biti potraga za raznovrsnošću kao i potraga za nezadovoljenim emocionalnim ili fizičkim potrebama.

U ovoj recenici je mnogo odgovora!!!!
Ljudi su postali nezadovoljni uvek se zeli vise uvek se cezne za novim necim bilo to rec o sexu ili bilo cem drugome ne postoanje ne razumevanje dovodi do misli druge osobe i mnogo pitanja kao sto su kako bi bilo ili sta ako.
Kako god mislim da je cifra koju su naucnici proveravali mnogo porasla i bice jos veca.







  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 7 | 2012-08-27 , 11:33 PM

I previse sam varao...
Na to gledam na cudan nacin, mozda opravdavam sam sebe...
Varanje samo po sebi nijezasnovano na sexu, da je tako ne bili nama muskim bilo lakse platiti neku tetu i nikada ju vise ne vidjeti???
Zasto svi trazimo neke veze??? Mislim da samo trazimo osobu koja nam pase, da trazimo osobu s kojom nam je bolje nego s ona s kojom smo u vezi...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2012-09-13 , 11:02 PM

Nazalost narod se mnogo iskvario postali smo nezadovoljni svime a ne samo partnerom
Kad bi svi bili iskreni svako drugi bi imao na sta da se pozali
samo pitamo li se jedno
ako promenimo partnera da li ce nam biti bolje,drugacije ili isto
To neznamo naravno pronadjemo tu neku srodnu dusu provodimo vreme s njom
ne smatramo to prevarom jer nije doslo do sexa
a da li je to zaista samo druzenje da li smo mi vec zakoracili u tu prevaru
i kako bi reagovao nas partner na to naravno ne pitamo se

na mnoga pitanja neznam odgovor tako ni na ovo pitanje nemam tacan odgovor
Mozda jednom odgovorim tacnije a do tad cao







  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 9 | 2012-09-14 , 2:02 AM

a prevara je samo sex?
Prevara nisu ona druezenja koja zavrse s mislima sto bi bi bilo kad bi bilo???
Zar zagrljaj nije prevara?
Meni osobno iskren i njezan zagrljaj su puno intimniji od sexa...
A zasto varamo???
Svako ima neki svoj razlog i opravdanje...
Razumijem one koji varaju, i ne osudjujem ih...
I zavidim onima koji nemaju potrebu za tim...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 10 | 2012-09-14 , 2:15 PM

Quote (sad_clown)
a prevara je samo sex?

Ne nije samo sex
Ja sam se lose izjasnila gore sad vidim da fale neke reci
Prevara je ako vise vremena provodimo s drugom osobom koja nas privlaci nego s onom s kojom smo
Ako nam je osoba pocela biti privlacna ako nam fali kad nije tu
Sve se to moze navesti pod prevaru
A tek kad dodje do toga da se srecemo negde skrivajuci se i ako nije doslo do sexa opet kazem Prevara je
jer ako nije tad nemozda da znaci nece suttra ;)










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 11 | 2014-07-06 , 4:21 PM

Pravi muškarac je kao vuk samotnjak. Ili je sam ili sa jednom vučicom.
Jurnjavu za ovcama ionako obavlja čoban. B) :p


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Neverstvo
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]