• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Recept za bol srca
Recept za bol srca






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2012-03-13 , 4:58 PM

Upravo citam jednu knjigu "Moc pozitivnog misljenja" Norman Vinsent Pil...i evo zelim jednu pricu da podelim sa vama. Mozda ce vam biti mrsko da je procitate, al eto moze vam nekad koristiti :)

"Molim vas prepisite mi nesto za bol srca". Ovaj Neobican i prilicno patetican zahtev uputio je covek kome je njegov lekar rekao da osecanje nemoci na koje se zalio nije organskog porekla. Njegov problem je bio u tome sto nije mogao da prevazidje osecanje tuge. Patio je od bola koji je pogadjao njegovu licnost, koji je bio posledica osecanja velike tuge.

Lekar mu je savetovao da se obrati nekome za duhovni savet i terapiju. On je onda koristeci se i dalje medicinskom terminologijom, ponovio pitanje: "Postoji li duhovni recept koji ce umanjiti moju unutrasnju bol?" Shvatam da svi ljudi tuguju i trebalo bi i ja, poput njih, da budem u stanju da se suocim sa osecanjima. Ucinio sam sve sto je bilo u mojoj moci, ali nisam se smirio. Ponovo je zamolio uz tuzan, blag osmeh: "Prepisite mi nesto za bol srca?"

"Recept" za bol srca stvarno postoji. Jedan od elemenata je fizicka aktivnost. Onaj ko pati mora izbegavati iskusenje da sedi i tuguje.Osmisljen program fizickih aktivnosti koji ce zameniti beskorisno tugovanje, smanjuje napetost u onom delu naseg uma gde se odvija proces misljenj, gde se bavimo mislima o zivotu i gde osecamo mentalni bol. Aktivnost misica koristi jedan drugi deo mozga i na taj nacin prenosi napetost na drugo mesto i donosi olaksanje.

Vratite se u pravo u glavne tokove zivota. Vratite se svojim starim prijateljstvima. Stvorite i nova. Ispunite vreme odlascima u setnju, na jahanje, plivanje ili igrom - neka vam krv prostruji telom. Zadubite se u nesto sto je vredno truda.

Kako vi "lecite" svoju bol? Sta radite u tim trenutcima, kako se borite sa svojim osecanjima?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 2 | 2012-03-13 , 6:03 PM

pa kardiolog i internista pomazu kod taki bolovi :p








1354
poruka na forumu
453 256



post # 3 | 2012-03-13 , 6:16 PM

Slomljeno srce je medicinski fenomen

Malo je onih koji u životu nisu bar jednom patili od slomljenog srca. Iako zvuči kao metafora, slomljeno srce je zapravo zdravstveno stanje koje nastaje kada smo pod velikim stresom ili prolazimo kroz emotivno buran period, poput raskida veze, smrti bliske osobe ili gubitka posla.

slomljenog srca sa medicinske tačke gledišta.
Sindrom slomljenog srca takođe se naziva "kardiomiopatija uzrokovana stresom". Simptomi su slični simptomima srčanog udara, uključujući bol u grudima i poteškoće sa disanjem. Dobra vest je da vremenom simptomi nestaju, a za razliku od pacijenata koji su pretrpeli srčani udar, ljudi sa slomljenim srcem ne trpe dugoročne posledice.



Samo jednom sam patila i nikad vise :)



Fajlovi: 2266744.jpg (67.0 Kb) · 1411694.jpg (161.3 Kb) · 8379598.jpg (90.7 Kb)

Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 4 | 2012-03-13 , 9:51 PM

Ja se ne trujem tabletama :D


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-03-13 , 11:59 PM

Quote (BMW)
Ja se ne trujem tabletama :D

I nemoj nikada :) svaki raskid se preboli!
Samo je potrebno da imamo volju da nastavimo dalje i da se trudimo da sto manje vremena provodimo sami u 4 zida, prepusteni razmisljanju :)
Ja sam nakon raskida plakala i plakala :) ali sam onda jedan dan sebi rekla: Idiote da li je iko vredan tvojih suza i zivaca, NIJE, e pa onda kad nije, lepo nastavi tamo gde si stala pre njega :) i od tada nisam suzu pustila, izlazila sam, provodila se, ispijala kafe sa drustvom :) i evo me zive i zdrave :)
Sada kad se setim da sam uopste i suzu pustila za njim, bude mi smesno :)

Naravno desilo mi se i da sam izgubila osobu koja mi je mnogo znacila u zivotu, nekoga ko je bio moj uzor, moja podrska. To je najveci sok u mom zivotu, mnogo mi je trebalo vremena da se oporavim..Jednostavno, to se nikad ne preboli, samo se vremenom nauci ziveti sa tim :( i kad god se setim te osobe (sada je proslo 2godine), setim se svega lepog sto je ucinio za mene. I uvek se nasmejem jer je on uvek umeo da me nasmeje :*


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-03-30 , 9:52 AM



Fajlovi: 6886719.jpg (46.3 Kb)






  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 7 | 2012-04-08 , 1:52 PM

Svaki od raskida prebolila sam uz drustvo i pesmu, i basket.
Nista nije nemoguce. Istina je da boli, ali ne traje nista do veka.
Postoje dani kada opet zaboli, ali brzo se stabilizuje.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








437
poruka na forumu
65 203



post # 8 | 2012-04-08 , 5:46 PM

ne trujem se tabletama to prebolim tesko ali prebolim :D








478
poruka na forumu
107 311



post # 9 | 2012-04-09 , 11:45 AM

treba se isplakati posteno,slušati srcedrapajucu glazbu,napisati oprostajno pismo-pri tome mislim staviti na papir sve svoje osjecaje i bol koju u tom trenutku osjecas, izbaciti tugu iz sebe, a zatim to spaliti i krenuti dalje.
Vrijeme lijeci sve rane, pa tako i tu,iako ce mozda oziljak ponekad zaboljeti...


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 10 | 2012-04-09 , 12:16 PM

ako nesto nije valjalo treba prekinuti, zatvoriti vrata proslosti i otvoriti vrata buducnosti ...
Nikad ne znamo ko tamo negde ceka bas nas








409
poruka na forumu
50 74



post # 11 | 2012-09-14 , 4:31 PM

NEBOL, najbolji lijek. Dokazano negdje tamo, otklanja sve bolove i probleme. ruze



Fajlovi: 5143562.jpg (30.5 Kb)

Poruku je menjao/la ALLURE - Petak, 2012-09-14, 5:18 PM








782
poruka na forumu
47 137



post # 12 | 2012-09-14 , 5:33 PM

samo vreme..................vreme leci sve.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 13 | 2012-09-14 , 5:56 PM

da se objesim na neko drvo ... to ti je najbolji lek za sve bolove lud










10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 14 | 2012-09-17 , 9:37 AM

jbt luda
Quote (ace1)
da se objesim na neko drvo ... to ti je najbolji lek za sve bolove

Samo dA te cujem jos jednom da tako pricas ja cu te obesiti si me cuo i to onoj maloj garavoj oko vrata :D :D :p ;)

Tugu moze neko drugi ublaziti
a vreme ce uciniti svoje tako da ce bol PRESTATI










1354
poruka na forumu
453 256



post # 15 | 2012-09-17 , 11:16 AM

Quote (elllena70)
samo vreme..................vreme leci sve.

Slazem se. . . A dok to ne prodje nek vam je bog u pomoci ;) :D


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Recept za bol srca
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]