• Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum » Info » Info Centar » Rešenje za JAVA problem na Google Chrome
Rešenje za JAVA problem na Google Chrome



  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 1 | 2015-04-15 , 10:41 PM

Od danas korisnici koji koriste Google chrome mogu da naiđu na novi problem sa javom koji se pojavio juče. Zbog nekog razloga Chrome ne detektuje javu u mnogim slučajevima pa je potrebno uključiti tu opciju ručno.

Prvo unesite sledeci tekst u vas pretraživač (može i samo kopiranje teksta ispod):

chrome://flags/#enable-npapi zatim idete ENTER.

Primer (kliknite na slike za uvećanje):



Otvori vam se novi proyor u njemu pronađite: Enable NPAPI i omogućite ga (ukoliko imate pretraživač na nekom od domaćih jezika pisaće vam Omogući NPAPI).

Primer kako se to radi:



1) Primer onoga što tražite, kao što vidite u okviru ispod Enable NPAPI piše disable pošto je kod mene omogućen, ukoliko kod vas piše enable kada kliknete na to vi omogućujete opciju za javu.

2) Kada omogućite Enable NPAPI morate da sačuvate izmene i restartujete pretraživač klikom na Relaunch Now (ili Restartuj za one koji imaju neki od naših balkanskih jezika).

Ovo je alternativno rešenje od strane kompanije Oracle koja proizvodi javu i očekuje se da će problem uskoro biti rešen.


Fajlovi: 2190953.png (7.9 Kb) · 2564480.png (124.3 Kb)





  Kanac



4
poruka na forumu
1 20



post # 31 | 2015-04-30 , 11:28 PM

Izvinite sto sam vam dangubio vase dragoceno vreme i ovim stavljam tacku na ovaj problem hvala svima .








1
poruka na forumu
0 1



post # 32 | 2015-05-18 , 10:19 PM

Za sve vas koji cekate da Google resi problem sa Javom - necete docekati.
Od 15 aprila Google je izbacio podrsku za NPAPI (Javu), a kao privremeno resenje ostavili su mogucnost da moze da se ukljuci NPAPI rucno. Kazem privremeno jer negde u septembru ce i to potpuno izbaciti. Kao razlog navode da NPAPI (a sa tim i java) nije dovoljno stabilna, izaziva dosta problema i prekomplikovana je za odrzavanje. Umesto NPAPI (Jave) morace se preci na nesto drugo.. U prevodu to znaci da ukoliko administratori vojvodinanet ne izbace javu i predju na neki od drugih standarda, kao primere pominju Encrypted Media Extensions sa HTML5 ili Google-ov NaCI Native, od septembra na Chrome vojvodinanet nece nikako raditi.
Inace, ovo nije samo Google, i Microsoft je iz Internet Explorera izbacio NPAPI podrsku a nece je biti ni u novom "Spartan" browseru. Jos uvek ne znam koliko ce Mozilla Firefox zadrzati podrsku za NPAPI (i samim tim i javu) ali ide se ka tome da se potpuno izbaci sa interneta.

Evo clanak na engleskom: http://arstechnica.com/informa....plugins

I jos par linkova za admine/developere:
http://blog.chromium.org/2013....pi.html
http://www.infragistics.com/communi....es.aspx


Poruku je menjao/la locodog - Ponedeljak, 2015-05-18, 10:25 PM








1
poruka na forumu
0 0



post # 33 | 2015-09-03 , 7:46 PM

The Chrome browser does not support NPAPI plug-ins and therefore will not run all Java content. Switch to a different browser (Firefox, Internet Explorer or Safari on Mac) to run the Java plug-in. More info

je l postoji neko resenje? ne bih da menjam browser ako ne moram.. Skinula sam i ovo na prethodnoj stranici, i nista nece jer nemam NPAPI.





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 34 | 2015-09-03 , 10:35 PM

Quote ValBlaz ()
The Chrome browser does not support NPAPI plug-ins and therefore will not run all Java content. Switch to a different browser (Firefox, Internet Explorer or Safari on Mac) to run the Java plug-in. More info

je l postoji neko resenje? ne bih da menjam browser ako ne moram.. Skinula sam i ovo na prethodnoj stranici, i nista nece jer nemam NPAPI.


Ne postoji resenje s obzirom da je to do Googla i Oracle, a mi ne uticemo ni na jedno. Polako se ukidaju serveri koji zahtevaju javu ali i dalje je potrebna ne samo kod nas nego na svim slicnim sajtovima tako da morate da promenite browser dok gledate sadrzaj.

Instalirajte extensions i moci ce da se gleda jedno 60% sadrzaja i na chrome. :)

Vise o Chrome i javi mozete videti ovde: http://www.vojvodinanet.com/forum/2-4002-1


Forum » Info » Info Centar » Rešenje za JAVA problem na Google Chrome
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]