Forum » Info » Info Centar » Rešenje za JAVA problem na Google Chrome
Rešenje za JAVA problem na Google Chrome



  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 1 | 2015-04-15 , 10:41 PM

Od danas korisnici koji koriste Google chrome mogu da naiđu na novi problem sa javom koji se pojavio juče. Zbog nekog razloga Chrome ne detektuje javu u mnogim slučajevima pa je potrebno uključiti tu opciju ručno.

Prvo unesite sledeci tekst u vas pretraživač (može i samo kopiranje teksta ispod):

chrome://flags/#enable-npapi zatim idete ENTER.

Primer (kliknite na slike za uvećanje):



Otvori vam se novi proyor u njemu pronađite: Enable NPAPI i omogućite ga (ukoliko imate pretraživač na nekom od domaćih jezika pisaće vam Omogući NPAPI).

Primer kako se to radi:



1) Primer onoga što tražite, kao što vidite u okviru ispod Enable NPAPI piše disable pošto je kod mene omogućen, ukoliko kod vas piše enable kada kliknete na to vi omogućujete opciju za javu.

2) Kada omogućite Enable NPAPI morate da sačuvate izmene i restartujete pretraživač klikom na Relaunch Now (ili Restartuj za one koji imaju neki od naših balkanskih jezika).

Ovo je alternativno rešenje od strane kompanije Oracle koja proizvodi javu i očekuje se da će problem uskoro biti rešen.


Fajlovi: 2190953.png (7.9 Kb) · 2564480.png (124.3 Kb)








1
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 2015-04-19 , 9:28 AM

hvala puno gj


mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm








16
poruka na forumu
2 9



post # 17 | 2015-04-19 , 10:44 PM

Super radi sve hvala puno! ruza


Student and Developer





  Trol



7
poruka na forumu
0 30



post # 18 | 2015-04-21 , 3:36 AM

Prije nego bilo sta uradite treba da znate da sada postoje tri verzije fp a to su NPAPI, PPAPI i Active x.

NPAPI je namjenjena za Mozilu,Safari a PPAPI za Operu i Chrom i Active X za IE .

Skinite SVE 3 ili samo jednu verziju sasvim je svejedno ( jer radi sve extra i kada su sve 3 instalirane (ovisno koji browser koristite)).

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer.html

Ja koristim Mozilu i samo sam instalirao NPAPI i radilo je sve extra . Medjutim kad sam intalirao Chrom tu se pojavio isti problem kao kod vas . Onda sam skinuo tu verziju fp za Chrom i ukljucio je na isti nacin kako vam je gore navedeno (jedini moguci :D ) . Onda sam morao da dozvolim javi da se pokrece isto kao i kod Mozile i sad sve radi bezprijekorno :)

Sve gore navedeno sam radio na najnovijim updejtima Mozile i Chroma :)

Ukoliko vam i dalje nece pokusajte sa starijom verzijom fp v14 .Provjerite Javu da li je sve uredu sa njom i obavezno updejtajte Javu i FP na vrijeme :)


Poruku je menjao/la Trol - Utorak, 2015-04-21, 3:42 AM





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 19 | 2015-04-21 , 5:59 PM

i Nappi je sredjen, ali zasto mi daje ovo .... nikako nece da se uradi update???



P.S. Java jos se ne updatuje, ali isntalirao sam najnovije verzije na Adobe Flash, Adobe Air i Adobe Shockwave i filmovi sto nisu mi radili...sad proradili ... probajte, mozda uspe i kod vas


Poruku je menjao/la ace1 - Utorak, 2015-04-21, 6:11 PM







  Trol



7
poruka na forumu
0 30



post # 20 | 2015-04-22 , 8:29 PM

Nije to nis strasno ,to je samo greska koja se desila prilikom instalacije updejta . Trebas samo deinstalirati tu staru ,izbrisati postojeci folder Jave na svom C:\ disku pa onda ocistiti redzistri sa ccleanerom . Onda instaliraj javu ali offline (znaci da je skines na komp pa onda instaliraj ) i trebalo bi da ti onda radi sve kako treba :)

Filmovi rade jer imas javu ali staru i radice jos neko vrijeme na staroj :)





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 21 | 2015-04-22 , 10:22 PM

Trol: Hvala druze, samo sam deinstalirano staru i instalirao ovaj novi i sve je oki... :) Hvala jos jednom :)







  Kanac



4
poruka na forumu
1 20



post # 22 | 2015-04-23 , 10:27 PM

kod mene vise nece nijedna serija da radi , ucita prvi minut i kraj i sa ukljucenim NPAPI i sa iskljucenim i nova verzija googlehroma i nemam pojma vise sta da mu radim ustvari znam moram do prve prodavnice da kupim ceo komp a ovaj da bacim kroz prozor
hehe <_< :(

Added (2015-04-23, 10:27 PM)
---------------------------------------------
evo sad sam probao neke serije ( daredevil )do 8-e serije sve radi kako treba , a 8 -a , 9-a , 10-a i 11-a serija ucita do prve minute i dalje nece a 12-a radi bez problema cak nisam morao ni da cekam da ucita malo pa da se krene sa gledanjem .
naravno problem je i sa ( the flash ) do minute ucita i dalje nece .... zadnja je u pitanju The Flash S01E19 (2015)

prijeđi na mozillu ili operu.. jeftinije nego uzeti novi comp xd
Orion


opera je katastrofa a na muzili ne mogu da nadjem resenje tog problema a kad budem naredjao sve brauzere javicu da li je sve u redu .....


Poruku je menjao/la Kanac - Cetvrtak, 2015-04-23, 10:53 PM





  Sober



2
poruka na forumu
0 0



post # 23 | 2015-04-23 , 10:38 PM

Konacno. Vec sam pocela da ludim. Sreca pa sam nasla ovu temu. Hvala!








5
poruka na forumu
0 0



post # 24 | 2015-04-24 , 1:05 AM

Kod mene isto proradilo na prvu... Hvala puno





  Trol



7
poruka na forumu
0 30



post # 25 | 2015-04-24 , 2:41 PM

Quote Kanac ()
kod mene vise nece nijedna serija da radi , ucita prvi minut i kraj i sa ukljucenim NPAPI i sa iskljucenim i nova verzija googlehroma i nemam pojma vise sta da mu radim ustvari znam moram do prve prodavnice da kupim ceo komp a ovaj da bacim kroz prozor


Hmmm ... Po ovome sto sam procitao moze biti vise razloga za taj problem .
Prije nego bilo sto uradis preporucujem ti da promjenis browserr i ako bude sve radilo kako treba na tom drugom browseru onda je do chrom ,a ako bude isto kao i na chromu onda moze biti do servera, do tvog neta ili u najgorem slucaju da ti je komp zarazen sa nekim malwerom ili nekim drugim zlocudnim virusom .

Ako si sve odradio kako treba i ako su java i flash instalirani i NPAPI aktiviran kako treba onda mora da radi .
Moze se desiti da ti je chrom korumpiran pa nece da radi kako treba ,stoga ti predlazem da ga deinstaliras ocistis redzistri sa cc-om i ponovo instaliras. Isto ovo uradi i sa javom i fp ,pa vidi hoce li onda moci .

Quote ace1 ()
Hvala druze, samo sam deinstalirano staru i instalirao ovaj novi i sve je oki...


Nema na cemu i drugi put :))








387
poruka na forumu
34 201



post # 26 | 2015-04-26 , 11:09 PM

meni je ovaj put ovo sa javom veliki problem,jer nista ne vredi sto uradim.prvo sto mi se pojavi je da je java blokirana i jedino sto mogu da uradim je da idem na ok ili na listu gde treba da unesem stranice gde ce biti dozvoljena,sto sam probala,ali je nemoguce uneti bilo sta.inace,ja sam na mozili i ono sa npapi,nemam.ako ima nesto sem cekanja da rese problem,javite. :)


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 27 | 2015-04-26 , 11:11 PM

tatjana73, ugasi adblock ako ga imas posto on blokira iskakuci prozor za omogucavanje jave. :)








387
poruka na forumu
34 201



post # 28 | 2015-04-26 , 11:37 PM

ups...imam :)


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn





  Kanac



4
poruka na forumu
1 20



post # 29 | 2015-04-29 , 7:28 PM

ponovo postavljam pitanje za ove serije koje jos uvek ne mogu da pokrenem ???
evo sad sam probao neke serije ( daredevil )do 8-e serije sve radi kako treba 9-a , 10-a i 11-a serija ucita do prve minute i dalje nece a 12-a i naravno 13-a radi bez problema cak nisam morao ni da cekam da ucita malo pa da se krene sa gledanjem .
naravno problem je i sa ( the flash ) do minute ucita i dalje nece .... u pitanju je The Flash S01E19 (2015)
svaki dan isprobavam jedne iste serije i isto se desava cak sam probao na razlicitim browserima jedino na hromi radi ono sa npapi na drugim nisam mogao da nadjem resenje znam da cete mi reci ocisti kes i ostale stvari koje ponavljam vec duze vreme ali nije do toga sigurno jer nije moguce da neke serije i filmovi rade kako treba a da ove koje sam naveo nece da se pokrenu zato vas molim da me ispostujete i nema potrebe da me zajebavate kao sto je bilo juce stvarno nisam to zasluzio .
hvala unapred





  Trol



7
poruka na forumu
0 30



post # 30 | 2015-04-30 , 1:02 PM

Quote Kanac ()
svaki dan isprobavam jedne iste serije i isto se desava cak sam probao na razlicitim browserima jedino na hromi radi ono sa npapi na drugim nisam mogao da nadjem resenje


Onda ti je do tih drugih brovzera ... Deinstaliraj ih ocisti redzistri pa ponovo instaliraj ,aktiviraj javu.fp tj omoguci da se pokrecu i kao sto rece Admin gore ISKLJUCI Blocker ako imas(da bi mogao da aktiviras flash i javu ) i mora da radi :)

PS: Jesi li instalirao fp za mozilu ??


Poruku je menjao/la Trol - Cetvrtak, 2015-04-30, 1:05 PM


Forum » Info » Info Centar » Rešenje za JAVA problem na Google Chrome
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]