• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info » Tutorijali » Kako koristiti android mobilni telefon kao daljinski za PC (Android, iPhone, tablet..)
Kako koristiti android mobilni telefon kao daljinski za PC



  Byk



64
poruka na forumu
16 103



post # 1 | 2017-12-14 , 9:01 PM

Edit: Ovo radi uz pomoc Wi-Fi konekcije tako da vam na telefonu mora biti ukljucen Wi-Fi i kompjuter i telefon moraju biti na istoj internet mrezi (modemu/ruteru). Koristi se kao lan povezivanje i ne umanjuje vam internet brzinu. Zaboravio sam to napomenuti kad sam otvorio temu, evo ga u edit- u ;)

To je ono kad legnete u krevet i pustite nesto da gledate pa vas posle mrzi da ustanete da pustite nesto drugo ako zelite da nastavite sa gledanjem, ugasite kompjuter ili da promenite epizodu.... sta god.

Stavio sam naslov android jer ja to koristim ali mogu se koristiti i ostale stvari, ostavicu web adresu pa mozete proveriti sta sve podrzava.

Instalacija za kompjuter:
Odete na
Code
https://www.unifiedremote.com/

Kliknete na Download I skinete Latest Server
Imate nize da birate Windows, Mac OS, Linux ili Drugo.
Nadjite exe koji ste skinuli i instaliraje server.

Za mobilni idite na Play Store iliti Play Prodavnica (zavisi koji jezik koristite) i kucajte Unified Remote i instalirajte aplikaciju.

Kad pokrenete aplikaciju samo idite na Basic i to je to. (Basic za mene posto koristim besplatnu aplikaciju, tj nisam je kupio)

Nije puna verzija aplikacije koju koristim, instalirao sam besplatnu verziju, ali ima sve sto vam treba.
Koriscenje tastature i misa.

Kontrole su jednostavne i mislim da ce svako znati da rukuje ali evo prevoda sa engleskog ko ne razume:

Koristite touch da simulirate pokrete misa.
1 dodir za levi klik misa.
Dodir sa dva spojena prsta za desni klik misa.
Vucite sa dva prsta za skrol (tockic na misu za gore-dole).
Dugo drzite da bi vukli fajl ili sta god vec. Kad ste ga dovukli na zeljeno mesto dodirnite prstom da ga pustite.

To je to.

Moze se koristiti i Bluetooth na nekim telefonima (i starijim koji nisu android) ali za to morate imati Bluetooth na kompjuteru ali to je vec druga tema.

Uzivajte ;)


Poruku je menjao/la Byk - Cetvrtak, 2017-12-14, 10:53 PM





  mdma



2
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 2018-04-30 , 12:37 PM

hvala drug za ovaj tut, nisam znao za ovu mogucnost. jako korisno svaka cast





  Byk



64
poruka na forumu
16 103



post # 3 | 2018-05-02 , 9:37 AM

Quote mdma ()
hvala drug za ovaj tut, nisam znao za ovu mogucnost. jako korisno svaka cast
Nema na cemu. Drago mi je da je nekome koristilo :)


Forum » Info » Tutorijali » Kako koristiti android mobilni telefon kao daljinski za PC (Android, iPhone, tablet..)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]