• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Izmedju jave i sna
Izmedju jave i sna






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-03-11 , 9:08 PM

Lepo je sanjati, lepo je biti zaljubljen, lepo je imati neke snove, neke zelje, neke planove, neku imaginaciju savrsene buducnosti i savrsenih odnosa... imaginaciju savrsene ljubavi.

Ali koliko vas ti snovi ocepljuju od prave realnosti, od pravih uzitaka, od pravih zivotnih realnih zadovoljstava? Koliko dopustate sebi da vam snovi upravljaju vama i time se na neki nacin odricete prave lepote... lepote stvarnog zivota? Koliko ste puta bili u situaciji da zbog svojih snova upadnete u patnju?



Realnost me gazi i ubija i donosi patnju svaki dan
San o necemu.... mi odrzava ravnotezu, u suprotnom, realnost bi me naterala da postanem... surova, cinicna i.... ono sto ne zelim, i ne dozvoljavam sebi...praznina je laksa uz povremen snove....
San o necemu.... je jedino sto me drzi u ovim nocima...

O cemu najcesce mastate i kakav je osecaj dok ste u tom nekom cudno svetu jave i sna?










1641
poruka na forumu
171 425



post # 2 | 2013-03-11 , 9:46 PM



Uvek postoji nada








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-03-11 , 10:00 PM

Kad mastam o ljubavi nije ona uvek vezana za njega tj osobu koju volim
Ona je cesto vezana za gradove zivotinje rodno mesto ta moja masta je ponekad kao realnost kao da sanjam u javi
Znam se tako zamisliti odlutati daleko i d ame neko zove ja necu reagovati dok me ne dodirne i razbudi
Moje maste su najcesce o danima kad sam bila mala o rodnom mesto o zivotu koji je tako lep a smatram da je kratak
Mastam cesto o jendoj osobi moje misli su tad kao stvarnost kad se uhvatim u osecaju d ami je osmeh na lucu kazem sebi
E Majo pa ti si posasavila %)










2620
poruka na forumu
330 2814



post # 4 | 2013-03-11 , 10:20 PM

Srce moje samohrano,
k'o te dozva u moj dom?
Neumorna pletisanko,
što pletivo pleteš tanko
među javom i med snom.

Srce moje, srce ludo,
šta ti misliš s' pletivom?
K'o pletilja ona stara,
dan što plete, noć opara,
među javom i med snom.

Srce moje, srce kivno,
ubio te živi grom,
što se ne daš meni živu
razabrati u pletivu
među javom i med snom! :)


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2013-03-12 , 0:56 AM

tako ne kako


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 6 | 2013-03-12 , 1:15 AM



"Snovi su prozori naše mašte, unutrašnjeg duha i snage, naših najskrivenijih i najtananijih želja, snovi su pokazatelj svega onoga što bismo mogli, kada bi čvrsto verovali da su čuda moguća, kao što verujemo u ovaj trenutak!"

"Snovi se ostvaruju. Bez takve mogućnosti priroda nas ne bi gurala da ih imamo."

Volim da sanjam, mastam, imam svoj mali svet, u koji znam da odlutam ponekad i lepo mi je.
Ali jos uvek imam dobru ravnotezu izmedju jave i sna, ne dam sebi da previse poletim, bas iz razloga da se ne bi razocarala. Jer ne volim razocarenja.
Osetljive sam prirode, pa me dosta stvari, ljudi znaju razocarati.

Verujem da svi mi imamo neke svoje snove koje tezimo da ostvarimo, koji nas drze, teraju da idemo napred, daju nam snage da se borimo.
Medjutim, svako ima neku svoju sudbinu, neko dobru, neko losu, koja nas natera da imamo svoje snove ili da ih nemamo.
Razumem i da ih neko nema, sticajem losih okolnosti. Ali razumem i kad neko bezi u taj svet, bezeci iz realnosti.

Ja imam neke realne snove.
Mastam da jednog dana imam lepu zdravu, veliku i normalnu porodicu, sa puno dece, punu ljubavi, srece i lepih trenutaka..puno malih slatki zdravih, srecnih beba..da su uz mene moji najmiliji i to je jedini san kojem tezim, sve ostalo sto dodje uz to, dobrodoslo :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








712
poruka na forumu
219 844



post # 7 | 2013-10-02 , 5:34 PM

vecinu vremena provodim sanjareci imam svoj svijet i oko njega kineski zid.... B) :D


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 8 | 2014-01-16 , 7:40 PM

Izmedju toga svega ostaje nam samo masta...
a kazu.. masta radi svasta.. pa ja cu da mastam dugo.. dok ne isprobamo jedno drugo :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 9 | 2014-01-18 , 4:05 AM

Quote smjesni ()
vecinu vremena provodim sanjareci imam svoj svijet i oko njega kineski zid....


Smjesni da ne bih ja nista vise ovdje dodala








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 10 | 2014-01-20 , 7:00 PM

da izmedju je ponekad veoma lepo jer masta takva i moze biti :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 11 | 2014-02-23 , 2:39 PM

da ga budna sanjam jedini mi hobi :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Pegy



51
poruka na forumu
9 65



post # 12 | 2014-03-02 , 10:03 PM

Jos uvek verujem u nemoguce , svom snagom svog bica. Nije bitno da li ce proci sat, dan, mesec ili godina, znam da ce biti onako kako SANJAM, kako ZELIM, kako MOGU..I pored svih zivotnih oluja i bura jos uvek imam strpljenja, cekacu, sve velike stvari se cekaju, videces da sam u pravu ,
reci cu ti tada... Verujem, a to je dovoljno ! :)


Nisi moj život, ali si jedina sa kojom želim da ga proživim. Nisi moj svijet, ali si ono najbolje u njemu.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 13 | 2014-05-08 , 9:39 PM

Quote Dusomoja ()
O cemu najcesce mastate i kakav je osecaj dok ste u tom nekom cudno svetu jave i sna?


Hm ... ja kad sanjam .. mastam ...
Ovako nekad legem .. pa zamisljam da sam negdje daleko .. od svih .. u prirodi ..
kraj nekog jezera(potoka) ne bitnoo ... bitno je da ima vode... da se cuje onaj zumor vode.. kako tece..
ptice... svijezi zrak...
Tu se nalazi kuca.. koja je vecinom od stakla ... da volim mnogo svijetlost... pored toga svega jos neko je tu pored mene
I sve je fino i ljepo ... do trenutka kad otvorim oci i svatim da je to samo san .. neka masta.. koja ces
se mozda nekad ili nikad ostavriti... pribliznoo :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








172
poruka na forumu
79 708



post # 14 | 2014-05-10 , 1:38 AM

Obozavam da sanjam moje rtd snove xd i dodje mi da se ubijem kad me neko probudi pa onda pokusavam obicno da nastavim san... Povdezujem ih sa realnosti :D


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 15 | 2016-02-25 , 9:45 AM

Ponekad se probudim u sred noci , i osetim kako moje srce ubrzano kuca, i sretna sam u tom momentu da je samo san ,da sam se probudilam, tad uzdahnem duboko i nastavim sa spavanjem dalje.
Cesto mi se u snove pojavljuju osobe koje mnogo gotivim i volim, nacinjavaju mi neke stvari sto me vredzaju pocinjem plakati vikati ali niko me ne cuje. Naravno ujutro kad se probudim razmisljam o snu a neke i zaboravim pa nemogu da se prisetim.
Taj dan mi bude cudan svako malo me neko pita zasto sam zamisljena a ja naravno ma neee sve je uredu
Nezelim objasnjavati ne objasnjivo zelim te misli zadrzati samo za sebe.




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Izmedju jave i sna
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]