• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Brak zbog papira.
Brak zbog papira.






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-01-27 , 10:20 PM

U danasnje vrijeme se sve cesce cuje kako se neko vjenca samo za papire da bih imao mogucnost da ode u bijeli svijet!

Dakle: Da li bi pristali na brak zbog papira??
Ako da, zasto i kakve motivacije imate za to?? :)










421
poruka na forumu
65 124



post # 2 | 2012-02-18 , 0:03 AM

Ako i na brak gledamo kao na interes onda je sve izgubljeno. Mislim da je potrebna jedna velika poplava koja ce zbrisati ljude sa lica ove nase Zemlje koja je sve razorenija od strane istih! Zalosno kakve gluposti pravi covek. Ako ljubav stavljamo na papir onda naravno to nije ljubav. Valjda ne gledas proracunato ka partneru sa kojim planiras da ostanes dok te nesto tamo ne rastavi, da l' ces da ga ojadis ako se desi i to, razvod. Ma pukli smo!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-02-18 , 0:15 AM

U braku sam.
A da nisam, nikada ne bih pristala na tako nesto.
Jer to rade samo ljudi, koji ne vide ntii jedno drugo resenje, pa posezu za tim.
Nisam osoba koja je ikada volela interes, osim interesa za samu sebu. Malo sebicno, ali je najbolje.
Naucena sam da svaki problem ima resenje, samo treba ziva glava.

Ako nema ljubavi, brak je propast, a ako se u brak ulazi radi interesa, onda ce kad tad pucati, kako musko tako i zensko po savovima. A to je do prvih 5 godina braka.
Jer nemoguce je glumiti toliko. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2012-02-18 , 10:33 AM

Nisam u situaci da bi mogla tacno na pitanje odgovotiti ali pokusacu neku razliku pojasniti

Brak zbog papira znaci i ovo:

Ima mnogo zena ili ljudi koji nude brak da bi neko dobio papire ali to kosta jedno 5.000-6.000 h.e
To znaci s tom osobom nema niko nista vencaju se na sudu moraju dA budu prijavljeni na isti stan ali ne mora da stanuju skupa.Naravno to nesmiju zandari znati :D
Znaci mora da je namesteno kao da zive skupa zbog kontrola a u stvari jedno od njih stanuje negde drugo.

Takvih slucajeva ima i mnogo vise nego mislimo,takvi brakovi su na papiru samo a rastaviti se mogu samo nakon 5g da bi papiri ostali ako se prekine bracno stanje pre tad se gubi sve.

Evo slucaj poznanica iz Bosne zena ima 56g dovela je od sestre sina ovamo vencala se s njim on dobio vizu i doveo svoju zenu i dete ovako je da zvuci malo glupo to mu je rodjena tetka ali to je samo potpis bio koji je njemu i njegovoj porodici mnogo doprineo.

Ja sam vise za ono zaljubiti se pa ziveti s tom osobom u braku
ali brak radi papira i s tom osobom steci porodicu to nebi nikad pa makar prosila :)







  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 5 | 2012-04-25 , 1:43 PM

u braku sam,al da nisam i da mi se ponudi naravno da nebi


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








1641
poruka na forumu
171 425



post # 6 | 2012-04-25 , 6:56 PM

Jadno








1354
poruka na forumu
453 256



post # 7 | 2012-04-27 , 4:27 PM

Sta je to brak, jel se to maze na hleb, jede? Molim vas pojasnite mi, hehe salim se :)

Brak zbog papira ne dolazi u obzir.
Kad malo bolje razmislim uopste ne razmisljam o braku :)

Suvise je sirok pojam za mene jos uvek "BRAK" . . .
Sve u svoje vreme, nikad se ne zna, AL ZBOG NEKE KORISTI, PAPIRA NIKAKO, NE DOLAZI U OBZIR!!!


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








5
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 2012-04-27 , 4:45 PM

U braku sam...zbog ljubavi,ali da nisam,a da bi tako nekome pomogla pristala bi. Npr. neko tko živi npr. u nekoj državi sa strogim zakonima,diktaturom,u kojoj vlada glad ili drugi oblici narušavanja osnovnih ljudskih prava i nema mogučnosti odlaska iz te zemlje osim ako mu se brakom omoguči državljanstvo negdje drugdje...zašto ne...naravno samo na papiru i dok mu ne pomognem,a onda svako svojim putem da





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-08-20 , 7:01 PM

U danasnjem dobu, tj. ovom 21. veku, danas je takvih brakova koliko hocete.
I najcese pucaju munjevitom brzinom.
Razlozi za rastavu braka su smesni. Nisu vredni ni da ih nabarajam.
A to sve znam, jer mi je drugarica advokat, i svakodnevno me obavestava o takvim slucajevima.
Sramota danasnjice rekla bih.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








1641
poruka na forumu
171 425



post # 10 | 2012-08-20 , 8:01 PM

To je obican wc papir





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 11 | 2012-08-20 , 9:31 PM

Ma brak nevalja ni ovako a kamoli za papire :D :D :D





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 12 | 2012-08-25 , 8:56 PM

Vladi, pa to sto tvoj brak ne valja. Mozda je zbog nedostatka tolerancije
izmedju tebe i zene. Jer ako ti vuces na svoju stranu, a ona na svoju, necete se vi zajednickog hleba najesti.
Tako kaze stariji svet. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 13 | 2012-08-27 , 10:48 PM

Razvodim se...
U brak nikada nisam vjerovo niti cu vjerovati...Kada sam se vjencao napravio sam to da bi udovoljio svojoj bivsoj...
U brak zbog papira vjerujem vise nego u ovaj ajd mo reci klasicni brak...

Kada se ljudi vjencaju iz ljubavi, sto se je njima promjenilo??? Vole se i postuju vise nego dan ranije??? Ma dajte molim Vas, napravili su veceru, potrosili hrpu para, ona ce najvjerovatnije uzeti njegovo prezime i morati ce mjenjati sve domumente pa ce potrositi jos hrpu para... Notorna tradicionalna, konzervativna glupost... Zamisli, sad smo vjencani pa je ona moja...
Pa nije zena krava da bi bila moja... Ja sam sad njen, ma mozes misliti, ni nezelim gledati na sebe kao na neciju svojinu...

Brak radi papira je sredstvo za postizanje cilja, i razumijem ljude koji za njime posezu...
I taj/ta koji se na taj nacin zeni/udaje znaju da ce na taj nacin doci do necega do cega bez toga nebi dosli...
U ovoj situaciji bi samo rekao da cilj opravdava sredstvo...

Ionako takvi brakovi nakon par godina zavrse s razvodom, kao uostalom i pola brakova iz ljubavi...

Ali makar "supruznici" imaju neke koristi iz toga...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








718
poruka na forumu
55 286



post # 14 | 2012-08-28 , 10:00 AM

ne razumem, ako se ozenim i to bude moj prvi susret sa zvanicnom i zakonskom zenom pred maticarem, i sledeci put se sretnemo kod sudije da se razvedemo i da je iskesiram, ne razumem u cemu je problem. ako dobro shvatam prica je o braku za papire, nigde u temi nije data opcija ziveti u braku iz koristi. brak iz koristi je ono za sta sam nasao opise ali ili sam ja pogresno shvatio naslov ili postoji neka greska u naslovu.
znaci ukoliko bi nam trebalo da "zavrsimo" papire ne vidim zasto se ne bi smo zvanicno razveli udali/ozenili na neko vreme pa se vratili i zvanicno. dogod u krevetu spavamo moja zena i ja kakve veze ima sta gde pise?


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 15 | 2012-08-28 , 11:20 AM

Leksi, bravo kolumbo otkrio si vrucu vodu u bojler niko nije pitao za bracne savete nema p :p otrebe za soljenjem usoljen sam mnogo


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Brak zbog papira.
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]