Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zivot u drugoj zemlji.
Zivot u drugoj zemlji.






130
poruka na forumu
333 2852



post # 16 | 2013-04-23 , 3:00 PM

Da otisla bih, razlog volim promene. Ali samo negde gde je toplo i gde ima palza tj more!!!


Pazi sta zelis, mozda se ostvari!!






USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 17 | 2013-04-30 , 11:33 AM

Jedino radi posla i steći nove prijatelje, poslovne partnere ... :) da








592
poruka na forumu
208 1412



post # 18 | 2013-04-30 , 2:27 PM

Otišo bi zbog mnogo čega. Žao mi što je tako al moja zemlja sve više nalikuje na neku afričku de cveta nemaština, bezakonje i neka smaračka politika koja puno priča i ništa neradi, doduše malo više obećava u priča kad su izbori al to je sve lele








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 19 | 2013-04-30 , 6:12 PM

Mnogo godina je proslo otkako ne zivim gde sam rodjena i sa godinama
se covek privikne i shvati da se nece nikad vratiti i cesto puta hvata nostalgija
pomisao kako bi bilo vratiti se ali onda dodje ona misao ne ovo sve nebi imala ovu zadovoljnost
ovaj zivot i mogucnodt tako da je ova zemlja jednim delom i moja iako
se ovdje nisam rodila ali veci dio sam u njoj provela nego u rodnom mestu i smatram
da malo ko kome se prilika pruzi nece otici samo jedno je velika razlika
svaka min je programirana i veci je stres ali zato i bolji standard zivota i mogucnosto
covek se mora boriti i raditi gde god da je naravno ako ima gde i zasto.










712
poruka na forumu
219 844



post # 20 | 2013-10-02 , 4:00 PM

prije svega zbog bolje buducnosti, otisao bih dje se lijepse zivi definitivno.....


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 21 | 2014-06-01 , 10:12 AM

Ovdje noci nisu tako plave ,nigde sunce nema takav sjaj
ovdje nisu takve trave, zemljo moja zemljo moja .










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 22 | 2014-06-01 , 10:24 AM

Duso jesi razmisljala da kad odes u penziju vratis se u Bosnu da zivis?

Hvata te nostalgija,cini mi se da je to kod tebe doslo sa godinama.

Nisu vise pare i ostalo dovoljni kad ti zemlju gde si i ljude tu ne vidis kao svoje.Nisi tu rodjena,nisu tu preci,komsije,onaj vazduh i sloboda.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 23 | 2014-06-01 , 10:36 AM

Korisnica, :) Ne nisam razmisljala niti cu se vratiti to znam ali veruj mi svaki put kad prelazim granicu u Bosnu ja stanem autom odma poslije granice negde i udahnem vazduh kao da je drugaciji kao da sve lepse mirise,
A sad nazalost ne mirise ali bice bolje.
Kad kazem Bosna ja mislim na celokupnu BiH znam ja postoji rs i federacija ali meni je to ipak smao bosna sve

Nisam se rodila ali sam bilo toliko mala da je neni sve ovo normalno oko mene ali kao sto ti kazes
s godinama dodje ta ceznja meni pogotovo sad otkako se desilo to s poplavama dusa me boli uhhh

Kakko god mislim i onaj ko se rodio i ne negde drugo zna odakle mu poreklo i malo ko da ga ne vuce zelja
ali ziveti bi tesko bilo s enauciti na sve uslove koji su za 80% tezi nego ovdje.










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 24 | 2014-06-01 , 11:14 AM

Duso deci koja su odrasla i rodjena preko nije stalo do toga odakle su,sa mnogima sam pricala i vecinu bar briga-dolaze da ispostuju svoje.Osecaju se kao nemci,austrijanci,italijani-tamo rodjeni,odrasli,tamo im je sve.Proslost njihovih nema im znacaja.

A vecinom one koji su rodjeni ovde stignu stihovi Aleksa Santica:



Posebno deo:

"Овде вас свако познаје и воли,
А тамо нико познати вас неће;
Бољи су своји кршеви и голи
Но цвијетна поља куд се туђин креће."


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 25 | 2014-06-01 , 5:37 PM

Quote Korisnica ()
Duso deci koja su odrasla i rodjena preko nije stalo do toga odakle su


Pa moj brat je rodjen ovdje i mogu ti reci isti je ja tako da nebitno gde ko rodjen kad tad ceznja povuce a on i onako cesto ide mada naravno ovdje mu je kuca ovdje pripada smao poreklo se nikad ne zaboravlja a cim se nase prezime ovdje izgovori mozes imati drzavljanstvo ali njihov i kao oni mi nismo svi mi zavrsavamo sa c ( sa kvakicom ) :)







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 26 | 2014-06-01 , 5:58 PM

Reko sam X puta i reci cu opet neka bezi svako ko moze odavde.

Niko ko je otisao i uspeo da nadje posao napolju nije se vratio i to je cinjenica. Ja sam 1000 puta rekao ko ode i prica da mu je lose napolju (a zbog nekog razloga mnogi to rade) neka se odmah vrati i uziva ovde u ovom nasem blagostanju, posto otici negde gde je lose iako mu je ovde bilo bolje, i stalno pricati kako je tamo lose, a opet ostajati tamo je po meni licemerno. Cim ostaju tamo znaci da nesto jeste bolje nego tu inace bi se vratili. :)

Da ne bude zabune u ovo sto sam napisao gore ne racunam ove kao sto su Dusa i slicni koji su odrasli napolju i dodju godisnje mozda jednom na letovanje kod nas, vec one koji su odrasli ovde i otisli napolje. :)





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 27 | 2014-06-01 , 8:13 PM

Ja živim u Bosni i ne želim da idem nigdje iz nje ;)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 28 | 2014-06-01 , 8:30 PM

BMW, :D Zemljak moj jos za tebe rade mama i tata videces za par g kad budes zaradjivao sam za svoju fam.
Pozeleces otici veruj mi ali ne zato sto ces zeleti vec ce te zivot i neimastina naterati na to. :*

Sefe u pravu si mnogo im psuju m govore vaki su naki su tesko im tamo vamo ali niko se ne vraca a razlog bas to sto kazes Bolje im je imaju sve.










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 29 | 2014-06-01 , 8:39 PM

evo da se i ja oglasim u ovoj temi ...
Znaci , imala sam priliku i sve da odem iz ove nase drzave Bosne, znam da nije neki uslov da se moze prezivjeti i biti u njoj
da imas da radis (svi znamo sto se tice posla da se ide preko veze) .
Da bih mogao da odrzis zivot famelije kad dvoje radi i da imaju solidnu neku minmalnu platu sa 600Km da ne govrim o eurima
moze se mjesec dana prezivjeti ...

Jeste da je zivot u drugoj zemlji bolji i uvijek ce biti. ja i za toga stojim.
Al ti nemas onog sto imas u svojoj domovini.

Vi ce te sigurno meni reci da sam luda i nesto ...
Moja citava porodica je vani... Otac,mati i brat su mi u Sloveniji, drugi brat je u Austriji ... i ja sam mogla da idem al nisam htijela vjerujte mi.
Sad ce neki reci, da sam ostala zbog momka... da VAM NAMA KAZEM DA NISAM ...
Jednostano .. nema toga da me vuce sta da idem tamo .. odem ja njim svima u posjetu..

Al da ostavim ovo ovdje sto ima .. ne znam da li cu ikad moci.. ovu ljepotu balkansu.. ovo sve uzivanje , sto ima .. ovdje.
Nadam se da necu morati ici ikad zivjeti u drugu zemlju. :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 30 | 2014-06-01 , 9:39 PM

LAstrumfi, a jbg ali ajd sada ruku na srce i budi iskrena otac, majka, braca napolju ti ni ne moras da radis (da je kod nas tako dobro ni oni ne bi otisli). A da nekim slucajem radis 28 dana mesecno po 8-9+ sati za 150-230e bez prijave i osiguranja video bi bil onda isla. :)

A verovali ili ne ima ljudi da rade i za 90-100e mesec dana svaki radni dan po 8 sati (kod kineza) i nema necu, rade zato sto nemaju sta drugo, sta mislis bil oni otisli negde da im se ukaze prilika.

Zarada je daleko od toga da bude jedini faktor za selidbu gde su zakoni o kojima mozemo samo da sanjamo, ovde je radnik kao rob cak i ako ima posao i bice sve gore (ne znam koliko je vas citalo novi zakon o radu). :)

Mislim nemoj da me shvatis pogresno super je sto ti je ok ali treba biti realanonako u globalu, ima i kod nas ljudi koji nemaju razloga da idu negde ali oni su u jako malom broju kada gledamo onako neki prosek. Znam da je malo teze u pocetu nikoga skoro ne znas ali majko pa upoznati ces i tamo ljude, steci prijatelje itd... :)

Ja znam licno masu ljudi (moj ujak medju njima) koji su imali prilike da odu pa nisu i sada proklinju taj dan i otvoreno kazu koliko su naivni bili.

A te price nema tamo ono sto ima ovde to nikada nisam razumeo, voda je mokra i tamo, ljudi se vesele, izlaze, druze, placu, zaljubljuju se itd ne znam sta se tacno misli pod "lepotom balkanskom" posto prirode ima svugde. Ne znam sta to nema napolju, a da ima ovde.

To jest ima jedna stvar tamo mora da se radi, radnim danima nema opijanja i bleje to se radi vikendom, takodje ne mozes biti krkan i primitivac pa da te smatraju facom itd, ali to je normalna stvar da je srece i kod nas bi tako bilo. :)

Takodje znam mnogo (ali bas mnogo) ljudi koji su vikali nikada ne bih otisao, moja zemlja bla, bla, bla ono klasicna prica za ljude te vrste ali su skoro svi sada napolju i kada im isteknu vize po 50x zovu gazdu da pitaju kada ce opet da se ide (bas je danas bio jedan do mene). Kad novcanik oseti razliku prazna prica pada u vodu. U vecini sveta ljudi idu za poslom po drugim zemljama pa i kontinentima samo je pitanje ponude, uvek se ide za boljim i perspektivnijim zivotom.

U svakom slucaju to je neko moje misljenje generalno o toj temi iako bi mogao do sutra da pisem, ne mislim sada nikoga posebno da se ne bi nasao neko prozvan. :)


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zivot u drugoj zemlji.
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]