• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Stranac u rodnom kraju
Stranac u rodnom kraju






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-01-27 , 10:38 PM

Kako se vi osecate kad odete u rodno mesto?
Da li vas drugi gledaju kao i ostale ili se osecate kao da ste s neba pali i pomalo drugaciji?










421
poruka na forumu
65 124



post # 2 | 2012-02-17 , 11:51 PM

Kao stranac. Skolovao sam se van rodnog mesta. Cetiri godine srednje i sest godina faksa, 3-5 puta godisnje posecivao svoje mestasce.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-02-18 , 10:38 AM

U rodno mesto idem jednom u g i osecam se ponekad kao alisa u zemlji cudesa.
Zalosno je ali tako je.
Em sam ja njima drugacija a i oni meni,ponekad dok sedim negde u prirodi se prisecam lepog vremena drustva kojeg tu vise nema a sad sam ja stranac svima kao i oni meni jer je to drugi narod osobe koje ja ne poznajem.
Zato se kaze za nas koji zivimo van Balkana gde god dodjemo mi smo stranci .







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-03-29 , 10:49 PM

Osecam se najlepse u svom rodnom kraju.
Najlepse mi je kad odem u svoju Banjaluku i prosetam uz reku Vrbas (to je moj prvi momak u koga sam se zaljubila), i legnem na obalu i mastam. Tada sam najbogatiji covek na svetu.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 5 | 2012-04-25 , 1:25 PM

drugacije potpuni stranac %)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-08-20 , 6:52 PM

Istina je da su sada neki novi klinci, neka nova deca, neka nova razmisljanja, neka nova odgajanja,
ali ja i dalje imam taj osecaj da sam kod svoje kuce u svom rodnom kraju.
I kad me caca zagrli osecam se najlepse.
Nikada covek ne moze ako istinski voli svoj rodni kraj da se u njemu oseca strancem.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2012-08-22 , 10:04 PM

Nazalost iako je to moj rodni kraj u zadnjih godina nije to vise to nema vise nikoga koga sma nekad poznavala
gde god s eokrenem svi mi nepoznati osecaj je groznam ali osecaj koji se udise jos je onaj stari to me raduje ma koliko da sam stranac za njih ipak je od tamo i moje korjenje










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 8 | 2012-09-06 , 1:02 PM

osjecam se kao da nikada nisam tu ni zivjela... sve je drugacije, zgrade, ljudi... ulice su nekako uze.... zato i ne idem, apsolutno me vise nista ne veze, stranac sam bez premca


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2012-09-07 , 2:36 PM

Pa to vam je isto kao i net gde god odes ili koliko se god zblizili s nekim opet smo stranci
Ja sam za njih stranac ali bosna je za mene moje rodno mesto i ostace u mom srcu ona stranac nikad nece biti ma
koliko da se osecam kuci tu gde sam u meni duboko ima ona mala lampica koja cezne za necim







  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 10 | 2012-09-08 , 12:40 PM

rodjen sam u sloveniji, ali odrastao sam u jednom slavonskom selu...
stjecajem okolnosti otisao sam odonuda sa svojih nepunih 16...
i od tada mjenjam gradove i drzave... spisak samo raste i raste...
nakako kada idem u slavoniju, osjecam da idem doma...
mada sam stranac... dodjem u mjesto u kojemu su ona djeca koja su se igrala uz cestu kada sam ja odlazio sada ljudi...
sada se igraju njihova djeca...
roditelji su mi ondje, sestra, brat... i to je to sto me veze za slavoniju, nista drugo...
jer svega onoga cega se sjecam vise nema...
nema onih oraha, nema onog drustva, nema ni Spire kod kojeg smo se skupljali...
sve je to nekamo vrijeme odnjelo...
i kada dodjem bude tamo jos takvih stranaca kakav sam i sam...
i gledamo se, i nemamo vise nista zajednickog... a nekada smo i mi bili ona djeca uz cestu...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 11 | 2012-12-21 , 2:18 AM

Kao svoja na svome iako nemam nista svoje od nekretnina a tamo sam rodjena i to je to.
Znam dobre strane,znam lose tog mesta ali se osecam kao da tu pripadam :* .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








175
poruka na forumu
5 29



post # 12 | 2013-02-27 , 4:56 PM

Osecam se kao domaci, iako sam bio odsutan 6 ili 7 godina
:D :D :D :D :D :D :D








399
poruka na forumu
155 997



post # 13 | 2013-05-02 , 3:24 PM

Lepo se osećam kada odem tamo, i dalje imam porodicu i prijatelje koji me vezuju za to mesto, najviše se osećam kako kod kuće kada se šetam tim ulicama u kojim sam odrastala i u kojim sam se igrala, imam puno lepih sećanja koja me vezuju za svoj rodni kraj i verovatno će me vezivati zauvek i kada ne budu više ti ljudi tu i kad se svi razidju :)


Koliko me je ko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kada ima ko da sve i ponese..






USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 14 | 2013-05-07 , 3:52 PM

Osjećam se super u svom rodnom kraju ...
Toliko me stvari vezuje za moj rodni kraj .... jednostavno svi prijatelji i provedeno djetinjstvo da








131
poruka na forumu
53 225



post # 15 | 2013-07-22 , 4:05 PM

p volim kad odem ali to je jako retko,nista nije isto i ne osecam pripadnost,vraca u proslost :D :D :D


PARTIZAN FOREVER


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Stranac u rodnom kraju
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]