Forum » Razonoda » Upoznavanje » Pravo ime znacenje
Pravo ime znacenje






78
poruka na forumu
8 11



post # 1 | 2012-02-16 , 6:14 PM

Koje je vase pravo ime?
Napisite neku zanimljivost o svom imenu:
-Kako ste dobili ovo ime?
-Da li biste menjali ime?
-Da li vase ime ima neko posebno znacenje, da li u prevodu sa nekog jezika nestoo znacii, da li je uspomena na nekoga...?
-Poreklo (Srpsko, Rusko...)
:)





  Tea



306
poruka na forumu
132 141



post # 2 | 2012-02-16 , 6:41 PM

Zgodna ti je tema ;)

Kao sto mi i nick glasi tako se i zovem..Tea :)
Da se moje starce pitalo.. zvala bih se Marina ali zahvaljujuci svom starijem braci koji je mjesec dana plakao i zahtjevao da se zovem Tea,danas nosim to ime i hvala mu na tome.. :D
Koliko mi je poznato značenje imena dolazi od grčkog thea što znači božica iliti boginja ... :D


...Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv.. :))
Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe da se puno lomataš po bespućima. Ne bato... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.
U tome je tajna...
U tome je jedini trik... :)))))








78
poruka na forumu
8 11



post # 3 | 2012-02-16 , 6:53 PM

Hvala. :)
Evo za moje ime. :)
Moje ime je Nadja, ja mislim da je rusko ime. Znaci ''ona koja uliva nadu, utesitelj'', tako mi pise na plocici sa imenom. :D
Mom ocu i njegovoj sestri ime pocinje na N, pa je moralo i moje, pa su videli jednu pevacicu u Grandu-Nadju, pa im se svidelo ime i moja tetka je prekukala za to ime. Da se moja mama pitala zvala bih se Tara ili Ema, a po dedi Tomislavka, jer se on zove Tomislav, moja baba je glasala za ime Nevena, po njenoj babi, ali hvala Bogu pa je Nadja. :) Ne bih menjala ime, svidja mi se, i nema puno njih sa ovim imenom tako da mi je lepo, u skoli sam jedina Nadja. :)





  Tea



306
poruka na forumu
132 141



post # 4 | 2012-02-16 , 6:55 PM

LoveDamon, stvarno ti je krasno ime.. ;) :*


...Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv.. :))
Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe da se puno lomataš po bespućima. Ne bato... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.
U tome je tajna...
U tome je jedini trik... :)))))








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-02-16 , 7:00 PM

:) Ime mi je dala majka. Bio je dogovor da mi tata da ime Nikola ako budem decak(posto se tada nije znao pol), ali ipak sam bila curica. Srpsko, hrišćansko nasleđe. Potiče iz starohebrejskog “Hannah” tj. “hanna” od korena h-n-n, u značenju “milost, zahvalnost”. Ime je majke Bogorodice Marije, pa je preko kalendara postalo popularno i sveprisutno širom hrišćanskog sveta od najranijih vremena do danas. Od ovog imena izvedena su imena Aneta, Anita, Anica, Anka, Ankica, Anja i Eta. Volim svoje ime i slaze mi se uz mene :) Svetsko a nase.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








249
poruka na forumu
75 51



post # 6 | 2012-02-16 , 9:36 PM

Quote (Anchy88)
Ime mi je dala majka. Bio je dogovor da mi tata da ime Nikola ako budem decak


ne bi bilo u redu da se zoves kao ja :p hehehe :D

Srpsko, hrišćansko nasleđe. Potiče iz grčkog "Nikolaos", "nikao" u značenju "pobeđivati" + "laos" u značenju "narod". Rasprostranjeno je kod svih evropskih naroda od najstarijeg vremena do danas zahvaljujući istaknutom korifeju i arhijereju iz maloazijske pokrajine Likije čije je ime ušlo u hrišćanski kalendar. Ime je od najranije prošlosti nosilo nekoliko papa, ruskih careva, kraljeva, prinčeva, vojskovođa i veliki broj drugih velmoža. U 11. veku kult Svetog Nikole je bio podstaknut na Balkanu prenosom njegovih moštiju u Bari. U našem narodu kult Svetog Nikole raširen je od starine, što potvrđuje i činjenica da je Sveti Nikola najčešća porodična slava. Od ovog imena izvedena su imena Kola, Kole, Kolja, Nikica, Niko, Nikoleta, Nikolija, Nikolina i Nine. pravo ime uz moj personaliti B) :D :D


...resiv da ti pisam pesna,ali nemam rima,toa je dokaz deka si neinspirativna,prazna i nikakva,gnusna rgja i gnida.....

Mogu svemu da se oduprem,izuzev iskusenju :)
Nije bitna duzina stapica,vec magija u njemu!
Dva je drustvo,tri je orgija...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2012-02-16 , 10:48 PM

Ime mi je dala mama :)

Značenje imena Maja

Maja (grč. Μαῖα, Maĩa) u grčkoj mitologiji najstarija je Plejada, jedna od sedam Atlantovih i Plioninih kćeri.

Kao i njezine sestre, rođena je na brdu Kileni u Arkadiji te je stoga smatrana i planinskom boginjom. Maja je bila najstarija, najljepša i najsramežljivija. Također je i boginja poljā.
Maja - /lat. Maia - božica prirasta i plodova u rimskoj mitologiji.

Nadimci: Majana, Majica, Maca, Maša, Maše










1597
poruka na forumu
77 196



post # 8 | 2012-02-17 , 0:51 AM

Bic boziji (Atila)
Mislim da pase mojim osobinama. cao
Da sam zensko bio bih Luca,Lucia. ;)


Poruku je menjao/la skech1213 - Petak, 2012-02-17, 1:16 AM








78
poruka na forumu
8 11



post # 9 | 2012-02-17 , 1:08 AM

Tea, hvala tii :) :*
I da, moji su sve vreme mislili dok sam bila u stomaku da sam musko, tako da sam se zvala Luka dok se nisam rodila. :D


Poruku je menjao/la LoveDamon - Petak, 2012-02-17, 2:30 AM





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 10 | 2012-02-18 , 0:39 AM

Aleksandra se zovem, i odazivam, kad me neko zove :) ahhahaa
Drustvo me zove Leksi. :)

ALEKSANDRA

Značenje: Srpsko, hrišćansko nasleđe. Potiče iz grčkog “Alex(ks)andros”: alex(ks)o (zaštita) + aner, andros (muževan, muškarac). Ime je čuvenog makedoskog vojskovođe i vladara Aleksandra Velikog, utemenitelja grada Aleksandrije na obali Egipta, čuvenog zbog kolosalnog svetionika i najveće biblioteke tadašnje epohe.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








421
poruka na forumu
65 124



post # 11 | 2012-02-18 , 11:53 AM

Zovem se Ivan. Ima jedna zanimljivost o tome kako sam trebao da se zovem.
Posto je moj otac planirao da dobije jos jednu cerku a da ustvari nije znao sta ce ispasti (glup izraz jbt ) hteo je da mi da ime... ELEKTRA!!! Da. Kakva bih opasna riba bio! brows2
Nemam pojma zasto je bio opterecen tim imenom ali doprinosi i to sto radi u elektrodistribuciji pa... Ma ko ce ga znati! %)








1354
poruka na forumu
453 256



post # 12 | 2012-02-26 , 0:56 AM

Moje ime je kao i nik marija
Ime sam dobila od tate
Nema posebne price kako sam dobila to ime, tati se svidjalo i dao mi ima Marija
sve sto znam o svome imenu jeste da je vezano za bibliju: Марија од Миријам, библијско име, хебрејско
Nosi ga više osoba koje se spominju u Svetom pismu. Najčasnija je među njima Isusova Majka, koju kršćani oslovljavaju: Blažena Djevica Marija, Majka Božja (Bogorodica).
Upravo s obzirom na to Marija je stoljećima najraširenije ime u kršćanskim zemljama, s vrlo mnogo inačica, a često i u sklopu s drugim imenima. Hrvatski oblik imena Marija uzet je prema latinskom izričaju: Maria. U izvornome hebrejskom jeziku glasi Mirjam. Mariolozi iznose šezdestak pokušaja tumačenja ovog imena, ali značenje riječi ostaje i dalje dvojbeno. U aramejskom jeziku ime se izgovara Mariam, pa jedno tumačenje kaže da dolazi od riječi mar(a) - gospođa, uzvišena ili, prema staroegipatskoj riječi mry(t) - ona koju Bog ljubi.

Drugi tumače da hebrejska riječ Mirjam dolazi od hetitske riječi (imena) Maria u značenju koja je kao koplje, riječ mari, naime, znači koplje.

Ovo je sve vezano za moje ime :D


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








1641
poruka na forumu
171 425



post # 13 | 2012-02-26 , 2:02 PM

Moje ime je Dragan , znam samo da je staro nista posebno





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 14 | 2012-02-26 , 3:38 PM

Vedad se zovem

Dobio sam ga od tate i mame

i ne bi ga menjao


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''





  Maree



169
poruka na forumu
14 35



post # 15 | 2012-03-04 , 5:53 AM

Ima Marko sto je ocigledno x) Puno ime mi je Marko Djordjevic- Linc , Marko se zovem po dedinom bratu koga je rano izgubio i koga je mnogo voleo :) . Trebao sam da se zovem Konstantin fala Bogu i dedi da nisam :D . A sto se tice ovoga Linc to mi je pravo prezime, dedin otac je bio Nemac i posto je tada bilo zeznuto vreme komunizma a on se u medjuvremenu zaljubio u Srpkinju morao je da promeni prezime i izabrao Djordjevic kako bi sakrio poreklo :D Sada je to vraceno i prezime mi je Djordjevic-Linc :)


Pametan covek moze da se razocara samo u sebe.
Da je zivot lep nebi se rodili placuci.
Ja sam lepak za lepotice, tema za hejtere (:


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Pravo ime znacenje
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]