• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Ko bolje podnosi bol???
Ko bolje podnosi bol???






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-10-17 , 10:46 AM

Ko bolje podnosi bol i bolest uopće? Muškarci ili žene? Rezultati brojnih anketa pokazali su da muškarci jako loše podnose bolove te da u trenucima slabosti imaju strašnu potreba za suosjećanjem i stalnim maženjem.

Pitamo vas... Ko bolje podnosi bol???



Fajlovi: 9378133.jpg (10.2 Kb) · 5017156.jpg (13.8 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








782
poruka na forumu
47 137



post # 2 | 2012-10-17 , 11:12 AM

Ma, kakvi muskarci i bol....poseku prst i jaucu kao da im je neko otkinuo glavu...i samo znaju reci (oni malo stariji) ...mi smo imali vojsku...kao da to znaci da su se napatili u zivotu. Kad rode dete...priznacu im snagu i izdrzljivost.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








640
poruka na forumu
67 157



post # 3 | 2012-10-17 , 12:04 PM

Nisam nikad bio žena, pa ne mogu reći tačno, ali za sebe tvrdim da jako dobro podnosim bolove. Ne žalim se, ne jaučem, samo sam agresivan u tim trenucima. Ne prilazi! B)
U globalu, muškarci su fizički jači, pa je red i da bolje podnose fizičku bol, a žene su psihički jače, te one na tom polju odnose pobjedu.










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 4 | 2012-10-17 , 12:57 PM

Iskreno, mislim da zene bolje podnose bol...
Muskarci jesu fizicki jaci, ali i mnogo brze se "raskukaju" kada ih nesto boli i brze padnu "u postelju" skupa sa malom prehladom.
Mada je cesto ponavljana ona foskula "porodjani bolovi" ali vjerujte... boli kao... ne mogu da opisem sta... nemam rijeci... ali ipak niti jedna zena nije umrla od tog bola... dakle, imate li jos dilema??


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 5 | 2012-10-17 , 9:15 PM

u pravilu zene bolje podnose bol, to se zna...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








409
poruka na forumu
50 74



post # 6 | 2012-10-17 , 9:51 PM

Ojjjj anketo ko te izmisli, a tek pravila , po kojim to pravilima? Boze mili, oko svacega se nauka stvara.
Ja smatram da je bol bol ( bio on zenski ili muski), i da ne postoji nekakva "vaga" ciji je bol tezi i nepodnosljiviji. Neko je slina pa slina, od jedne bubuljice na guzici podici ce citavu bolnicu, a neko i pored toga sto boluje od najgorih bolesti, reci ce da je bol podnosljiva i da ce izgurati do kraja.





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 7 | 2012-10-17 , 10:06 PM

Zene bolje podnose bol.... Muskarci se prave da su jaki, ali nisu, mozda ono prvih dana na primer od kad bi prekinuli vezu, ali onda zapadnu u depresiju i sve to... a kod zene je obratno, oni prvi dana tuguju, a posle UDRE BRIGU NA VESELJE :D










640
poruka na forumu
67 157



post # 8 | 2012-10-17 , 10:15 PM

Čitao sam neke studije o podnošenju bola među polovima i tvrdnja da žene podnose bol bolje od muškaraca je netačna, tačnije nedokazana. U testovima koji su sprovođeni pokazalo se da muškarci imaju veći prag tolerancije prema bolu, što znači da su žene veće kmeze i da je suština u tome da se sve može svesti na individualan doživljaj u kome motivacija igra bitnu ulogu.
Što se tiče porođajnih bolova, bilo bi nefer sa moje strane da negiram postojanje velikog bola, ali mislim da bi to muškarci bolje podnijeli :p Žensko tijelo se priprema mjesecima za porod ; Muškarci bi to iznijeli bez priprema, ponosno i htjeli bi još :p
Gdje nalazite svoje muškarce-pekmeze???
Malo šale....


Poruku je menjao/la Kratos - Sreda, 2012-10-17, 10:16 PM










421
poruka na forumu
65 124



post # 9 | 2012-10-17 , 10:40 PM

ALLURE, bravo!
Za porodjaj ne mogu nista da komentarisem ali ne mozete da kazete da bi muskarci podneli ovako ili onako porodjaj jer su zene anatomski drugacije gradjene i kroz evoluciju su se prilagodile za takve stvari kao sto su porodjaji i podnosenje porodjajnog bola. Zato su muskarci muskarci a zene su zene. Kako mislite da bi se muskarac porodio tj. kako da prodje plod kroz usku musku karlicu? Muskarac bi tu prosto riknuo!

Za sebe mogu da kazem da imam visok prag izdrzljivosti i mogu mnogo jak bol da izdrzim.
A za zrdavstveni problem nikada ne skacem niti panicim. Ne pijem lekove i ne jurim kod lekara za svaku sitnicu. Dva puta sam samo bio kao dete usled dehidriranosti. Ovako nikada.
Mada poznajem koliko muskaraca toliko i zena, koje za svaku glupost dizu frku i pored male glavobolje ili povisenog pritiska umiru. Onda nastaje propast sveta. lele








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 10 | 2012-10-17 , 11:13 PM

Covek nije ni svestan sta sve moze da podnese, dok ne dodje u tu situaciju, da iskusi bol. Bilo fizicku bilo psihicku.

Postoje ona grupa ocajnika, koji panice i u svakoj sitnici vide kraj, svet se rusi, nema izlaza(poznajem ih i od takvih treba bezati). Od obicne posekotine, prave dramu, kao da Ne daj Boze umiru ili imaju neku neizlecivu bolest koju prate bolovi.
A opet postoje i oni koji stojicki podnose sve to. Da covek prosto mora da im se divi.

Ja sam licno dosta osetljiva osoba, mnoge stvari me pogadjaju, previse brinem za druge, vise nego za sebe, ponekad neke stvari ne bi trebale da me doticu, ali takva sam da ne mogu da se ogradim.
S druge strane bilo je teskih, stresnih situacija koje sam "prezivela". Tako da sam mozda ipak jaka, jer sam uspela da se podignem, nakon padova.

Lakse trpim fizicku bol to je sigurno. Mislim da nijedan psihicki bol, ne moze da se meri fizickim.

A porodjaj(nemam jos uvek takvo iskustvo)ali za to sigurno mogu da kazem da su zene cudo prirode, jer im je dat taj dar, da mogu da na svet donesu jedno ili vise malih slatkih bica, koji su smisao zivota.
Bol verujem da je velika, ali sama pomisao da na svet donose malo slatko bice je dovoljna snaga, da to poodnesu herojski.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








24
poruka na forumu
0 0



post # 11 | 2013-03-05 , 10:10 PM

Mislim da zene bolje podnose bol..








345
poruka na forumu
17 143



post # 12 | 2013-03-05 , 10:26 PM

zene...to je cak naucno dokazano
neki dan sam bas to gledao na Discovery channel


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








15
poruka na forumu
0 6



post # 13 | 2013-03-05 , 10:40 PM

Skroz individualna stvar. Za sebe mogu reci da sam veoma osetljiv i da kukam cak i bubuljice kad mi stiskaju.
Inace, da je dokazano naucno - nije, dokazano je samo da zene i muskarci razlicito dozivljavaju bol. Stoga, diskutovanje oko toga ko bolje podnosi bol - zene ili muskarci, bi bilo isto kao diskutovati o tome ko se bolje oseca u toku seksa.
Opet kazem, to je skroz individualna stvar.








130
poruka na forumu
333 2852



post # 14 | 2013-04-23 , 10:13 AM

Zene naravno!!! pospana


Pazi sta zelis, mozda se ostvari!!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 15 | 2013-04-23 , 1:21 PM

ZEne naravno.. prvo jer su rodile i to je jedan od bolova koji je najveci mislim da je tako... drugo njima kad je tesko isplacu se izbace to iz sebe.. i trece zene imaju najbolju prijeteljicu kojoj otovre se i kazuu i razumiju se zatoo manji broj zena ide psihijatru nego muskii :D

Muskarci teze.. jer to sve drze u sebi i potisnu a nisu ni svejsni sta ih ceka kasnije i kako je too ... eeeee :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Ko bolje podnosi bol???
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]