• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Da li ljudi zapravo žele umrijeti?
Da li ljudi zapravo žele umrijeti?






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-11-22 , 12:52 PM

Zapadnjacki pogled na zdravlje covjeka svodi se na suzbijanje simptoma prakticki silom. Istocnjacki pristup je cjelovitiji ali i zahtjevniji. Ljudi zapada obicno prvo, naravno, biraju zapadnjacki sistem. To je cesto i logicno jer kada se bolest zamijeti u nekom poodmaklom stadiju potrebno je ponekad sto prije zakrpat pacijenta bilo kako samo da 'drzi'. U tome je zapadna medicina prilicno ucinkovita. Medjutim kada krene proces oporavka pacijenta cesto se desi da isti u jednom trenu stane i ne mrda te se jedino simptomi drze pod kontrolom ili cak bolest krene pobjedjivat. Tada mnogi ljudi pokusaju pronaci alternativne metode lijecenja ali vrlo brzo odustanu od toga. Zakljuce kako su ''probali sve'' ali ''sto je tu je'' te nastave uzimati zapadnjacku terapiju dok polako umiru. Gdje je doslo do ''problema''. Pa, kod istocnog sistema bolest se lijeci tako da se uklanjaju uzroci, a ne simptomi. Za uklanjanje uzroka najcesce je potreban veliki rad na sebi, promjena stila zivota, pristupa zivotu, odredjenih zivotnih obrazaca i razmisljanja i td. I tu ljudi odustaju. Ne kazu "ja to necu" vec proglase citavu stvar "gluposcu" ili "nemogucom" te zakljuce da su napravili sto su mogli i gotovo.

Da li se radi o tome da su ljudi nevjerojatno lijeni? Da njima 110% vlada ego? Ili da zapravo zele umrijeti?
Masa ljudi kaze "ne zelim umrijeti" ili "zelim ozdraviti" ali nece poduzeti uistinu sve da ostanu zivi ili ozdrave. Jel to oni lazu sebe ili druge? Zasto?


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-11-22 , 8:49 PM

Quote (devils_angel)
Jel to oni lazu sebe ili druge? Zasto?


Sebe
Zato sto misle nema nada zato sto su slabi da se bore ili misle i onako nemam za kog ziveti

Smatram da je zivot jedinsvena sansa i da nas sutra moze trefiti bolest ali netrebamo joj se sasvim prepustiti.
Covek da zivi uvek ima razlog samo treba da ga se seti .

Nemogu da pricam o ljudima koji boluju dugo vremena kojima nema nade da ozdrave koliko god
bedno bilo ili sebicno sto cu sad reci ponekad je bolje umreti nego se godinama patiti.

Neznam sta mene ceka ali se nadam ne dugorocna bolest i onda smrt ako brate umirem onda na brzinu iznenada :D










718
poruka na forumu
55 286



post # 3 | 2012-11-22 , 11:45 PM

Quote (devils_angel)
lazu sebe ili druge

lazuci druge oko sebe nadaju se da ce uspeti da slazu i same sebe.

Quote (devils_angel)
Da li se radi o tome da su ljudi nevjerojatno lijeni?

ili se opredeljuju za liniju manjeg otpora i jednostavno prepustanje.

a i sazaljenje je mocno, velika vecina umirucih dobijaju sazaljenje od svih te je i njima dozvoljeno da sazaljevaju sami sebe.
pravdajuci se" nisam ja kriv/kriva, tako je sudbina htela" pokusavaju slagati sebe da je to van njih samih, u jednom trenutku i postaje zaista van njih, dok imaju mogucnost da ucine ista ljudi se ponasaju nalik na perad, nojeve konkretno i zabijaju glavu u pesak

nastavak:

bojeci se da ce otici na mesto koje ne poznaju, DANAS radije ce pustiti da dodje sutra, onda ce se "lakse" izboriti sa nepoznatim sto ih plasi, ne shvatajuci da ce doci dan kada ce to neko sutra biti taj dan tada ce biti danas, u pitanju su KUKAVICE i ljudi bez previse intelekta da shvate da ce i to sutra doci, ali na zalost prebrzo.

druga opcija je da se suvise plase razocarenja i zbog toga nisu spremni napraviti bilo koji korak. opet kukavice, hrabar covek vredan koji zavredjuje taj naziv, COVEK se nikada nece prepustiti, sazaljevati, bezati od nepoznatog ....
ali veoma je tesko coveku da prizna samom sebi da je kukavica i da je strah jaci nego racio. licno prezirem takve


Poruku je menjao/la gutabgd - Petak, 2012-11-23, 1:35 AM


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 4 | 2012-11-23 , 3:23 PM

Quote (gutabgd)
da je strah jaci nego racio

Onaj tko se ne boji i zna što želi će pronaći i način i energiju da to ostvari. Dok onaj tko se boji bez obzira na energiju može ju vrlo lako izgubiti jer strah paralizira i blokira nas kao ljudska bića i time gubimo energiju. Tako da je pitanje što je uzrok, a što posljedica u ovom slučaju. Da li strah oduzima energiju ili pak nedostatak energije dovodi do straha?


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 5 | 2012-11-23 , 7:30 PM

zgodna tema...

sto s onima koji u borbi iscrpe sve mogucnosti koje su im dostupne???
nakon nekog vremena strah nestane, i pojavi se grc bespomocnosti...
i onda slijedi mirenje s situacijom, prihvacanje svog stanja...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-11-23 , 7:46 PM

Quote (Sid)
i onda slijedi mirenje s situacijom, prihvacanje svog stanja...

da Da prihvacanje sledi ali pitanje je dal se treba predati ili boriti da li i kad mislimo nema nada postoji ipak mogucnost cuda
Znam sta pricam znam sta je doci u situaciju blizu katastrofe znam kakav je osecaj kad tlo bezi pod nogama
ali znam i kolika je borba a najveca zvezda je ona koja pokazuje za koga sve to radimo.

Covek izgubi pouzdanje u bilo koga sta god bi mu neko rekao on onako ne raspolozeno odgovara ne vredi
Vredi i te kako vredi ne predati se










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 7 | 2012-11-23 , 10:47 PM

Quote (Sid)
sto s onima koji u borbi iscrpe sve mogucnosti koje su im dostupne???

mislim da se uvijek moze, nekim cudom ili sasvim slucajno pojaviti neka nova mogucnost, neka nova "ruka" za koju se moguce uhvatiti...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 8 | 2012-11-24 , 1:11 AM

Eh ko ne voli zivot..ali neko je osudjen da oboli i to neizlecivo, nekome ima spasa, ali nekome verujte i pored sve borbe nema.
Od cega zavisi, verujem da volja igra veliku ulogu u svemu tome, ali ponekad nije dovoljna, ponekad je potrebno Bozije cudo da neko prezivi.
Ne znam svasta cujem, svasta gledam, dusa me boli kad vidim koliko samo mladih ljudi umire. Kopne i pored sveg truda i volje, ne uspevaju da se izbore. Nije dovoljna samo volja, potrebna je i medicina. Vera..

Znam primer gde su zeni rekli da nece jos par meseci, pa evo i dan danas nakon dvadeset godina ona je ziva. Sta je tu odigralo ulogu, ne znam..

Recimo, ne znam da li je neko od vas gledao u jednoj emisiji prilog o majci, koja je da bi spasla svoju petogodisnju cerku podletela pod kamion, koji joj je bukvalno iskidao ligamente obe noge, celu noc su se lekari borili za zivot, verujuci da nece izdrzati svega par dana, a ona je cak i prohodala uz pomoc staka. Plakala sam gledajuci taj prilog, ona je rekla da je bilo jako tesko, bolovi su bili nesnosni, tada bi volela da ostane sama u sobi i pevala bi, sto je bol bio jaci ona je pevala glasnije, a velika volja da ostane uz svoje dve cerke joj je pomogla u tome. Bila je samohrana majka.

A znam i primera da su posle volje i truda, ljudi umirali nakon samo par meseci. Tu mislim da je najveci problem, sto se otkrije kasno. Ako se otkrije na vreme onda mislim da moze.

Ne znam nisam pametna.. Ne dao Bog nikome da se nadje u takvoj situcaiji, samo ko je to proslo zna koliko je borba teska.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 9 | 2012-11-24 , 1:32 PM

u danasnje doba medicina je cudo...
No farmakologija je biznis...
Sto ako uz svu volju jednostavno nema financijskih mogucnosti za lijecanje???
Bolesti su razlicite, neke su spore neke brze...
Kod neki se razvijaju godinama, a kod nekih je bitna svaka minuta...
I ljudi umiru, zeljeli to ili ne...
Nije li to ono sto se zove prirodna selekcija???
Jaci i zdraviji opstaju...
Koliko god to zvuci nehumano, socijalno neprihvatljivo, mislim da jeto tako...
Svi bi zeljeli pozivjeti, ali jednostavno covijek nije masina kojoj se nakon nekog vremena mogu promjeniti izhabani i losi dijelovi...
I uz sav trud, zelju, volju, uz sva ljecenja, ma s koje strane svijeta dolaze, ljudi ce umirati...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








718
poruka na forumu
55 286



post # 10 | 2012-11-26 , 9:42 AM

Quote (devils_angel)
nedostatak energije dovodi do straha

ja sam neko ko zastupa ovu teoriju


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








409
poruka na forumu
50 74



post # 11 | 2012-11-26 , 1:04 PM

Zapravo, ko će znati, sve je to relativno. :D





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 12 | 2012-11-26 , 2:56 PM

Za druge ne znam, ali sad znam za sebe da ne zelim.
Ali sve je individualno.
Ne bih volela da zivim onda kada bih pala u postelju, i da ovisim o nekome. E jedino tada.
A sta sam radila u proslosti to je mladost ludost :) Vise ludost. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 13 | 2013-02-02 , 6:31 PM

istina je da cemo svi jednom umrijeti...
neki ranije, neki kasnije...
no nije li u ljudskoj prirodi da se bori???
da kada "pogleda" smrti u oci, shvati da zeli jos da zivi...
mislim da da


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








718
poruka na forumu
55 286



post # 14 | 2013-02-03 , 2:24 AM

Quote (devils_angel)
da kada "pogleda" smrti u oci, shvati da zeli jos da zivi...

jer se boji smrti i egocentrican je.
govorim o prosecnom coveku


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








1354
poruka na forumu
453 256



post # 15 | 2013-02-03 , 2:32 AM

Ponekad pozelim ne probuditi se! ;)


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Da li ljudi zapravo žele umrijeti?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]