• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Vi i vaši zubi... (Zubi su ogledalo zdravlja!)
Vi i vaši zubi...



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-10-19 , 8:20 PM

Kako izgleda vaš odlazak kod zubara, koliko puta idete, šta radite sa vašim zubima i kakve sve probleme imate u vezi njih? "Za većinu ljudi je odlazak kod zubara prava trauma, mnogo pitanja pre pocetka, strah od mašinica za popravku i njihov nezaboravni zvuk''.
Da li obavezno koristite anesteziju ili možete i bez nje? Koliko plomba imate, izvadjenih zuba, da li ste radili neke korekcije estetske prirode? Imate li protezu ili ste je nosili jedno vreme? Znači li vam kratka konverzacija pre same intervencije sa zubarom da vas opusti malo, ili volite da odmah krene na posao, da se što pre završi?



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








90
poruka na forumu
11 23



post # 2 | 2013-12-24 , 3:26 AM

Istina je da je odlazak kod zubara prava trauma. A kako da ne bude, kada treba odabrati pravog zubara? Po mom mišljenju, zub, kada počne da se kvari, više nije dobar zub. Izlečiš koren, ako nije mnogo "otišao" i staviš kočić, ili umetni zub, ali su oni papreni... Imam takvo iskustvo sa zubarima, da su mi više odmogli, nego pomogli. Razumem ja da treba ići prevencije radi, ali on mi nađe neki kvar na zubu koji me nije boleo, navodno popravi i mene počne da boli. Imam iskustva i da mi je istanjio zub toliko da se slomio...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2014-01-05 , 7:54 PM

Zubar je obavezan 2x godisnja kontrola izmedju ako se bas mora

inace nemam neke velike probleme sa zubila pa tako da nema ni skandala i nekih anastezija
mada bude ako se vadi ali to retko.

Kao dete sam nosila protezu jer su moji teli da imam lepe zube i pravilno da narastu mrzela sam ih tad jer
su mi se deca rugala a sad mogu reci hvala.

Smatram da su zubi jedan dio licne karte osobe.







  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 4 | 2014-01-05 , 11:18 PM

Quote Dusomoja ()
Smatram da su zubi jedan dio licne karte osobe.


Potpisujem!


.....








33
poruka na forumu
2 49



post # 5 | 2014-01-18 , 6:31 PM

Ja sam opsjednuta lijepim zubima. I jeste zubi su jedan dio lične karte osobe.
Ja sam u decembru imala operaciju, morali su da mi sijeku desnu i vade očni zub iz gornje vilice ( zub je bio u desni gore skroz otišao kod oka, nije mogao izrasti )
Napatila sam se, sat i 35 minuta su oni meni to radili, sve sam osjetila plus nekih mi 5,6 anestezija dao doktor kao da me ne boli, ali dok mi je ono brusio, i vadio zub kad nisam umrla.
I prekjuče sam otišla, stavila navlaku na zub i evo sad sam sve u tripu ispašće mi, ni ne jedem kako treba.
Zanima me da li neko od vas ima navlaku na zubu?? Kakvo vam je iskustvo sa tim navlakama? Ja sve imam osjećaj da će da ispadne, iako mi je zubar rekao da ne brinem ništa i da slobodno jedem.
E, i plomba u gornjoj vilici između jedinica, jaooo stalno se ogledam gledam da li je ispala.
Ahahahahaah, haos


Poruku je menjao/la Brit93 - Subota, 2014-01-18, 7:28 PM








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 6 | 2014-07-23 , 4:22 PM

kad sam bio klinac uhhhhhh mrzeo sam zubara mnogo %) a onaj zvuk jaoooo uzasa .....sada je to mnogo drugacije naravno inace nemam sad problema sa zubima mada sam imao kao mali jer mi je vilica bila mala pa su se zubi gurali nisu imali mesta zato sam morao vaditi jedan mislim 5 gore da bi se rasporedili bolje :)
sada je sve ok i hvala bogu na tome :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 7 | 2014-07-25 , 10:58 AM

izgleda isto kao kod deteta koje place i trazi kud da pobegne,al sto se mora mora se,sreca komsinica i dobra prijateljica mi je stomatolog pa me naruci sama i kaze ima da dodjes nemoj da dolazim po tebe :(


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








278
poruka na forumu
43 244



post # 8 | 2014-08-25 , 2:55 PM

Ne što mi je zubar mlad i zgodan,ali je pravo uživanje posetiti ga. :*
Redovno idem kod zubara,nekad i samo da kafu popijem :D


Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!








640
poruka na forumu
67 157



post # 9 | 2014-08-25 , 6:22 PM

Odlazim samo kad moram da vadim, da oprostite...
Fali mi par zubića, al devera se. Žvaćem mekšu 'ranu, a imam đe da zadenem i slamku za gusti sok. Sve ima svoje prednosti i mane :)










14
poruka na forumu
2 15



post # 10 | 2014-08-25 , 7:30 PM

evo ja sad od zubara,posle na jedvite jade potrefljenog leeka i vadjenja zivca uspesno stavljena plomba :(

imam jos u ponedeljak da popravim dva al mali jedva vidljivi kvarovi i poliranje

a imam neodoljivu zelju svaki put kad krenem da se najedem belog luka :D








98
poruka na forumu
6 61



post # 11 | 2014-10-30 , 11:37 PM

Ja sam prosle god popravio sve zube..i nemam kvarnih i ok su mi nisu zuti al nisu ni izbeljivani onako lepa prirodna boja sta ja vec znam :D eee sad problem je to sto su uzasno krivi pa sam pre 2 nedelje stavio fiksnu protezu na obe vilice..i uzas nema nista dobro normalno :D bolovi su tu..ne mogu da zvacem kao covek i ove zice me sve bodu u obraze i jezikom ih zakacinjem tkao da imam rana po ustima na sve strane ali oke izdrzace se i to pa valjda za god ili 2 imacu prelep osmeh :D jedino sad malo glupo svi mi bulje u usta :D





  Orion



203
poruka na forumu
228 1631



post # 12 | 2014-10-31 , 4:39 PM

Perem zube min 2x na dan, nekad i 3-4x ako se negdje ide brows vodicu za usta koristim također :D

Meni je fora kada vidim nekoga sa aparatićem, najviše zbog toga što osoba dakle brine za sebe.

Slaba sam na lijepe zube i dobar osmijeh., uff :D


╔═══╗ ♪
║███║ ♫ [ ғʀᴇᴅᴅɪᴇ ᴍᴇʀᴄᴜʀʏ - A kind of magiC ]
║ (●) ♫
╚═══╝♪♪ ▄ █ ▄ █ ▄ ▄ █ ▄ █ ▄ █
ᴍɪɴ●- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ●ᴍᴀx








98
poruka na forumu
6 61



post # 13 | 2014-10-31 , 5:38 PM

Ja sam pre ove proteze prao zube ujutru i uvece a sad ih perem 4 puta i mazem desni sa nekim gingival gelom..posto imam osetljive desni a ova proteza ih jos vise upalila :D








166
poruka na forumu
209 566



post # 14 | 2014-10-31 , 5:43 PM

Quote Orion ()
Slaba sam na lijepe zube i dobar osmijeh., uff


Cudno ja vise volim kad djevojka nema zube xd

Na kontorlu idem svaka tri mjeseca. Inace planiram da promijenim zubarku jer svaki put cekam minimum po pola sata duze nego sto mi je bilo zakazano,a neozbiljnost ne volim, ne radi mi dzabe zube(kad ima potrebe za tim) pa da toliko cekam ;)
I pogresno me je savjetovala da koristim konac za zube dok mi je druga zubarka strogo naglasila da ga ne korisitim jer moze donijeti vise stete nego koristi.


Bolje da places kod psihologa nego da se smijes kod psihijatra...








98
poruka na forumu
6 61



post # 15 | 2014-10-31 , 5:46 PM

Kakvu stetu moze da nanese?
Ja koristim konac za zube ne stalno al neki put


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Vi i vaši zubi... (Zubi su ogledalo zdravlja!)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]