• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Operacija vena
Operacija vena






4
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 2013-11-30 , 5:46 PM

Nisam još napunila 30 a muku mučim sa proširenim venama.Da li je neko radio operaciju,a posebno me zanima ta laserska metoda.
Kako se izvodi ? Kažu da je bezbolna.Jel to rade kod nas ?





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2013-11-30 , 6:58 PM

Marina-Marinče, ako ti pomaže našao sam ovaj link u kojem je sve detaljno opisano a ima i jako mnogo pitanja ljudi sa istim problemom na koje je odgovarala stručna osoba.

Nadam se da ćeš pronaći odgovore na bar neka pitanja ovde:

Code
http://www.analife.rs/menu/2221/operacija-prosirenih-vena-laserom/


Ukoliko je neko na forumu ovde imao slican problem nadam se da ce da se javi i ti kaže informacije iz 1 ruke. :)

P.S. Naravno da je rade kod nas ali mislim da nije baš jeftina, najbolje da postaviš pitanje oko cena na linku iznad i dobićeš cenovnik na mail, ako ti zatreba mogu da ti postavim linkove do još nekih ordinacija koje se bave s tim pa da uporediš. :)








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 3 | 2013-11-30 , 11:24 PM

Kazu da to nije izlecivo sta god da se pokusa.Neki koji ih imaju tvrde da su pokusavali sve sto su culi i rezultata nema ili kratko traju.Mene vise zanima kako nastaju pre tridesete jer to je veliki problem i kako ih izbeci kada vec kazu da u lecenju nema dugotrajnih pozitivnih rezultata.


Poruku je menjao/la Korisnica - Subota, 2013-11-30, 11:26 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 4 | 2013-12-01 , 0:55 AM

Quote Korisnica ()
Kazu da to nije izlecivo sta god da se pokusa.Neki koji ih imaju tvrde da su pokusavali sve sto su culi i rezultata nema ili kratko traju.


Pusti ti te rekla/kazala price nas narod je poznat po tome. :)

Naravno da je izlecivo samo nije isto kad odes kod nekod specijaliste i kod nekog lekara opste prakse. Recimo prijateljica moje stare je nedavno operisala isto to samo u drzavnoj bolnici i bolje joj je samo sto u drzavnoj nece da prihvate sve dok ti se noga skroz ne sjebe zato su najbolja opcija privatne klinike. Ti sto tvrde da su sve probali i "ne moze" su verovatno probali sve sem da otvore novcanik. :)

Marina-Marinče, i dalje tvrdim da ti je najbolja opcija da kontaktiras neku od specijalizovanih klinika za to cisto da se informises sta i kako, bar je to besplatno pa posle odluci sta ti je najbolja opcija. :)








305
poruka na forumu
403 1340



post # 5 | 2013-12-01 , 2:49 AM

Quote Admin ()
Pusti ti te rekla/kazala price nas narod je poznat po tome. Naravno da je izlecivo samo nije isto kad odes kod nekog specijaliste i kod nekog lekara opste prakse.


Bravo...sve si kazao...a ipak da dodam,kada malo novac pomirisi doktor drugacije te gleda ;)


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 6 | 2013-12-01 , 2:54 PM

Quote Admin ()
Pusti ti te rekla/kazala price nas narod je poznat po tome. :)


To su price ljudi koji imaju taj problem i tvrde da su probali sve moguce-nije dalo rezultate dugotrajne.Da jeste,do danas bi dobar deo njih bio izlecen. :)

Quote Admin ()
Naravno da je izlecivo samo nije isto kad odes kod nekod specijaliste i kod nekog lekara opste prakse. Recimo prijateljica moje stare je nedavno operisala isto to samo u drzavnoj bolnici i bolje joj je samo sto u drzavnoj nece da prihvate sve dok ti se noga skroz ne sjebe zato su najbolja opcija privatne klinike. Ti sto tvrde da su sve probali i "ne moze" su verovatno probali sve sem da otvore novcanik. :)

Ne slazem se sa tobom zato sto imam kontakt direktni sa osobom koja ima problem sa venama i ne zna nikoga ko se izlecio ili na duze staze uspeo da resi taj problem a kada trazis lek i u kontaktu si sa ljudima koji imaju isti problem vidis kakvo je realno stanje stvari.

Quote Don_Petar ()
kada malo novac pomirisi doktor drugacije te gleda ;)


U Srbiji i regionu recimo da,iako zavisi koji doktor,nisu svi takvi.Probaj to u Nemackoj gde su se neki od ovih ljudi lecili da vidis reakciju lekara,osoblja,policije,sudstva itd.


Poruku je menjao/la Korisnica - Nedelja, 2013-12-01, 2:59 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 7 | 2013-12-01 , 4:23 PM

Korisnica, ti uvek vidiš sve crno ka najcrnjem. :)

Ne bi trebalao da ubiješ curu u pojam u startu valjda ima doktora za to zato i kažem da se posavetuje. Da li je neko od tih tvojih ljudi bio spreman da iskešira 500-1200e za operaciju?

Ako nije onda stvarno ne znam o čemu se priča ovde, koliko para toliko muzike tako to ovde ide trebalo bi da su svi shvatili to već, a mi nismo Nemačka pa poređenje nema smisla stanje je takvo kakvo je. nzm

Ako je ovoj ženi što sam spomenuo pomogla klasična operacija a imala je totalno razvaljene vene ne znam što ne bi pomogla laserska koja je mnogo bolja, u specijalizovanoj klinici a sumnjam da cura ima skroz razvaljene vene u najgorem slučaju je negde na sredini što je sigurno izlečivo.

Osim toga ukucaj u google bilo šta o proširenim venama i čitaj stotine korisnika kako pričaju na koji način su rešili to i da li je uspelo, jbg toliko ljudi tvrdi da je uspešno rešilo problem, toliko stručnih članaka gde pišu da može da se reši, toliko klinika specijalizovanih baš za to koje nude konsultaciju itd i sad jedna-dve osobe kažu da ne može i to je 100% zaliveno betonom i neosporivo. :D

Rekla/kazala se nikad ne treba uzimati ozbiljno pa makar ti bio rod najrođeniji ne samo zato što ta osoba možda ne zna o čemu priča već kako ti možeš da znaš koliko je osoba sposobna i da li je iskoristila sve opcije i zakucala na sva vrata ili joj 1 doktor reko ne može i ostalo je na tome. :)

Pre jedno 3 godine kolega mi imao problema i ode na hirursko u Somboru i doktor mu da dijagnozu koja je nemoguća, čak i mi okolo koji nemamo pojma o medicini shvatimo to i nagovorim ti ja njega da ode kod privatnog hirurga u NS ( živeo sam pored klinike pa sam ga odmah uputio tamo ). Čovek mu kaže ovaj nema pojma u pitanju je rutinska stvar, da mu izveštaj i kaže idi u Sombor kod načelinka hirurgije i daj mu ovo i reci da sam te ja poslao, ode lik a načelnik ga lično preuzme i odradi operaciju i eno ga ko nov. A onaj doktor koji mu dao dijagnozu oće iz kože da iskoči ( inače to je bio doktor sa jedno 30-40 godina prakse ).

1500 dinara ( cena pregleda kod privatnika ) ga je spasilo od nepotrebnog rezanja zbog pogrešne stvari. Zato uvek treba tražiti 2 mišljenje ako ti nešto nije po volji posebno kod ozbiljnih stvari. :)








592
poruka na forumu
208 1412



post # 8 | 2013-12-01 , 8:16 PM

Quote Marina-Marinče ()
Nisam još napunila 30 a muku mučim sa proširenim venama.Da li je neko radio operaciju,a posebno me zanima ta laserska metoda.
Kako se izvodi ? Kažu da je bezbolna.Jel to rade kod nas ?

Prvenstveno odeš kod lekara, al kod jedno 3-4 i zatražiš više mišljenja, jer operacija i trošak ti možda i netreba. Moj otac je imao proširene vene koje su bile u kasnom stadijumu gde su se pojavljivali čepovi i vene pucale. Prva 2 lekara su mu rekla operacija, druga 2-va su mu prepisali neke masti i steznik medicinski za butine koji je nosio. Na kraju je koristio te masti, steznik i neki melem od kestena iz narodne medicine te su mu otoci prošli i bolest se povukla, noge su mu izgledale sasvim normalno posle godinu dana.
- Moj savet je da prvo obiđeš 3-4 spicijaliste za to. Imaš dobrih u kragujevcu, beogradu i čačku. Što se tiče privatnih lekara kod god kojeg je moj otac otišo platio je skupo pregled i preporuku za operacijom koja na kraju ispostavilo se nije potrebna.

Added (2013-12-01, 6:16 PM)
---------------------------------------------
Quote Korisnica ()
Mene vise zanima kako nastaju pre tridesete jer to je veliki problem i kako ih izbeci kada vec kazu da u lecenju nema dugotrajnih pozitivnih rezultata.

To nastaje uglavnom kod fabričkih radnika koji stoje za presom na betonu uz radničke cokule, profesionalno oboljenje koje sam video bezbroj puta u fabrici de sam radio preko 10 godina. Izbegava se i smanjuje rizik obućom sa mekšim đonom i rešetkastom podlogom na kojoj se stoji. Smanjuje se cirkulacija krvi u nogama ali pritisak je veliki od gornjeg dela tela te vene se šire a vremenom i začepljuju pa pucaju. Osoba neaktivna i van posla koja posle 8-10 sati na poslu samo legne i odmara noge povećava rizik od toga, a trebalo bi da prošeta izmasira noge itd..Ko ima i genetski nasleđene probleme nekad nemože lako to izlečiti ili uopšte, ali nije to neizlečiva bolest, pojavi se i ovako nasledno.








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 9 | 2013-12-02 , 0:02 AM

Quote Admin ()
Korisnica, ti uvek vidiš sve crno ka najcrnjem. :)

Ne bi trebalao da ubiješ curu u pojam u startu valjda ima doktora za to zato i kažem da se posavetuje. Da li je neko od tih tvojih ljudi bio spreman da iskešira 500-1200e za operaciju?


Crnjak je davati laznu nadu osobama koje je ocajnicki zele a ne biti iskren.Biti iskren se isplati kad osobe zeljne utehe dodju sebi i shvate ko je folirao a ko nije.Desavalo mi se da ljudi tako saopste da sve gledam najgore a kad uvide da sam realno direktno saopstila sta imam kazu da sam bila u pravu.

Naravno da svako treba i vise lekara da obidje i zatrazi misljenja a trajnog izlecenja za sada nema.Oni su davali i daleko vise isprobavajuci razne metode izlecenja,tako da im ta cifra koju si napisao ne bi bila problem.

Ne treba odustajati-medicina napreduje,stalno se nesto novo pronalazi ali treba biti svestan da za sada moze samo upotreba kratkotrajih metoda vise puta da pomogne na dug vremenski period.

A to rekla-kazala-ne obazirem se ali kada ljudi sa tim problemom razmenjuju iskustva to nije prazna prica vec realna stvar.

Haeven hvala(da te ne citiram,izbacuje me net,sajt,sta li vec).

A da je ovo gadno-kazu jeste,posebno kod mladjih devojaka jer ne mogu da nose obucu sa visokim potpeticama(jezivo je bolno zbog vena tvrde),noge lako oteknu i retko kad mogu da odu na plivanje ili izadju u minicu bez carapa koje nisu providne da se vene ne bi videle.


Poruku je menjao/la Korisnica - Ponedeljak, 2013-12-02, 0:10 AM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 2013-12-03 , 1:06 AM

Srce moje odi kod dr Dragića dok ti ne pređu u gori stadijum jer je taj čovek čarobnjak.Ravan je Gandalfu ,znam vrlo dobro iz sopstvenog iskustva.
Meni je uradio pre dve godine intervencije na obe noge.
Nasledila sam tu deformaciju od mojih a prekinula sam tradiciju ublažvanja tegoba na operacionom astalu.
Ne mogu tvrditi da je jeftin al da mi je obavio zahvat majstorski jeste.
Pokušaj na netu da nađeš o njemu.Znači čovek radi strogo vene !








4
poruka na forumu
0 0



post # 11 | 2013-12-09 , 4:40 PM

Dobro hvala vam.
Našla sam ih na fejsu. jel ovo sigurno https://www.facebook.com/pages....5666184 ?
Kako ste ih kontaktirali ? Poslala sam im mail na koji su mi odgovorili da ih nazovem ili će oni mene nazvati radi zakazivanja pregleda.
Ustručavam se bez obzira što znam da moram to da uradim.








592
poruka na forumu
208 1412



post # 12 | 2013-12-09 , 4:50 PM

Koko pogledah zasad samo njihove objave i reklame, ma obiđi ti i državnog lekara za svaki slučaj :)








4
poruka na forumu
0 0



post # 13 | 2015-01-05 , 11:16 AM

Naišla sam na ove članke.Zaista sam iznenađena da se o njima tako malo znalo kod nas ??

http://www.novosti.rs/vesti....ommends

http://www.24sata.rs/novi-sa....7.phtml

https://www.dropbox.com/s/cj7r38zpt4982m8/SCAN.pdf

Added (2015-01-05, 10:16 AM)
---------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=SijJbP-KL7s

Ovde mi se dopalo što kaže da proširene vene nisu estetski problem već zdravstveni ali ih mi žene eufemistično da tako kažem svrstavamo u puki estetski problem.
Sve tako zataškavamo nikako ne valja.Čisto samozavaravanje.









1
poruka na forumu
0 0



post # 14 | 2015-03-30 , 12:12 PM

Moj brat je operisao pre nedelju dana obe noge kod njega.Kaže da je oduševljen rezultatom da nije uopšte ni pomišljao da će to tako da izgleda i tako opušteno da bude.
Zakazao je operaciju u staroj ordinaciji pre mesec dana ali su se oni u međuvremenu preselili u novu tu kod glavne novosadske pošte.
Kaže da je to sve toliko veliko da bi se on skoro izgubio da ga sestra nije dovela do operacione sale. :)
Čujte ako tako izgleda privatna klinika znači da je mnogo pacijenata moralo biti operisano tamo da je čovek ulagao u opremu.
Znamo da u Adamovićevoj palati nije mogao da ima stan makar ko.








4
poruka na forumu
0 0



post # 15 | 2019-01-11 , 1:56 AM

Bila sam u toj ordinaciji na pregledu.Sad samo da skupim za obe noge da bi mogla odjednom da ih se resim.Sve je kao da smo u Nemackoj.Pratim inace koliko je zena operisao i sta kazu https://www.facebook.com/Centar-....5666184
gostovao je na tv Vojvodina ai to je onako vise biografski intervju bio mada interesantno za cuti. zona komfora - to je ta zamka :( 
https://www.youtube.com/watch?v....KUoZxdR


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Operacija vena
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]