• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Sindrom 21. veka
Sindrom 21. veka






2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 1 | 2014-02-16 , 8:23 AM



Prema stručnjacima moderan život postao je toliko stresan da je sam po sebi postao specifična bolest nazvana „sindrom 21. veka", prepoznata i od strane Svetske zdravstvene organizacije. On uteče na sve fizičke funkcije, a manifestira se kroz opći osećaj slabosti, umora do smanjenja seksualnog poriva.
Ubrzani tempo života ostavlja posledice na naše zdravlje, a sve više ljudi prolazi kroz stresno razdoblje zbog dugova i novčane krize.

Da li i vas pogađa Sindrom 21. veka?


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2014-02-16 , 1:34 PM

Da to je to !
Tempo zivota, stres ,termini, umor,nezadovoljstvo uhhhh

Ponekad sednem negde na klupu pa posmatram ljude kojom brzinom hodaju zure oni sto voze auta nemaju strpljena na semaforu da cekaju svi nekako smrknuti grrrrr grozota videti zasita.

Ja sebe ponekad analiziram po tom pitanju sto se tice financije hvala bogu nema da se zalim ali zato neko j nezadovoljstvo neki stres me ubija,zapitam se da li je i drugima tako ,mada danas je tesko pitati to nekoga jer pomisle sta kog briga kako ja zivim.
Jedno sam zakljucila da covek tako nece moci dugo,mozda ce se on za sebe povuci ali ce ga smarati drugi.










2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 3 | 2014-02-16 , 2:37 PM

upravo tako imee :)

Sto je najgore svuda oko sebe vidis nervozne i neraspolozene ljude iza svakog coveka stoji neka velika briga koja ga stresira i tera da pokaze neklu svpoju stranu koju mozda ne bi pokazao da je drugacije.

I sama sam dosta nerozna i u obavezama, zurim i natrpavam se obavezama, jer imam osecaj da ako stanem da ce sve stati .. ovaj tempo zivota koji vodim tera me idem dalje da ne stajem nego da se borim za svoje i sebe .

A.i posledice toga su stres,nezadovoljstvo drugim stvarim i nedostatak vremena za sebe samu %)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 4 | 2014-02-16 , 2:46 PM

cim se nadje vreme za net vise od 30 min znaci da sidroma nema xd xd xd logicno zar ne B)








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 5 | 2014-02-16 , 3:09 PM

Za sve smo to krivi mi sami novac je danas postao sve svi jure za njim jer je neophodan za bilo sta,za sve sto covek hoce da uradi mora ga imati :) I to je dovelo do toga da ljudi samo jure posao porodica izlasci druzenje covek je danas rastrzan na 100 strana i sve to vodi velikom stresu,nerviranju i slicnim stvarima :D
Jedino sto mozemo da uradimo jeste da usporimo malo odmorimo udahnemo duboko i shvatimo da se sve ne moze stici,nego onoliko koliko mozemo :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 6 | 2014-02-16 , 3:48 PM

vega777, slazem se sa tobom ..

Quote Impi ()
cim se nadje vreme za net vise od 30 min znaci da sidroma nema logicno zar ne

bravoo :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 7 | 2014-02-16 , 4:34 PM

Impi, to ne mora ništa značiti nzm

Drugačija je priča kad taj neko sedi ceo dan na netu,ali neki ljudi od silnih obaveza ne stižu ništa ,pa im tix pola sata na netu predstavljaju jedini vid oduška i možda društvenog života :)

I sam si nekad u gomili posla,obavezama i slično al odvojiš vremena da čuješ drage osobe na fb,skajpu ili gde već :) Pogotovo ako si daleko od svojih,pa je to jedini vid komunikacije nzm


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 8 | 2014-02-16 , 6:42 PM

Ja lično ne radim nista, nisam u nekim obavezama, i ono sto imam to je sitno nesto, zavrsim za par sati i to je to :) ali vidim na ostalima da vise nema zivota, kao zivota, nego sam pidzama i radno odijelo, pa jbt, jos samo da odrede tajming kada ce ko morati u wc i ako zakasnis 1 min, trazi prvi cosak da vrsis nuzdu :D i onda s oprostenjem mogu i da nas "bubnu" :D
Ali sto se mora, mora se :) ako hoces da radis, moras i da trpis, i kazi samo jednu protiv svojih nadredjenih, oni jedva cekaju da ti pokazu vrata na koja ces izaci i neces se vise vratit :) zalosno ali istinito :)










1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 9 | 2014-02-17 , 12:22 PM

Quote vega777 ()
Za sve smo to krivi mi sami novac je danas postao sve svi jure za njim jer je neophodan za bilo sta,za sve sto covek hoce da uradi mora ga imati

Slazem se s ovim da
Danas je tako u vecini slucajeva ljudi zive sto na sat,ja sam sama u obavezama preko glave pogotovo sada %) %) %)
Nemam nesto vremena za druzenje u posljednje vrijeme pa navratim ovdje i malo pobjegnem od svakodnevnice :D
Quote Nutella92 ()

Drugačija je priča kad taj neko sedi ceo dan na netu,ali neki ljudi od silnih obaveza ne stižu ništa ,pa im tix pola sata na netu predstavljaju jedini vid oduška i možda društvenog života

Slazem se i sa ovim :D ruza

Added (2014-02-17, 10:22 AM)
---------------------------------------------

Quote Pegaz ()
ali vidim na ostalima da vise nema zivota, kao zivota, nego sam pidzama i radno odijelo, pa jbt, jos samo da odrede tajming kada ce ko morati u wc i ako zakasnis 1 min, trazi prvi cosak da vrsis nuzdu i onda s oprostenjem mogu i da nas "bubnu"
Ali sto se mora, mora se ako hoces da radis, moras i da trpis, i kazi samo jednu protiv svojih nadredjenih, oni jedva cekaju da ti pokazu vrata na koja ces izaci i neces se vise vratit zalosno ali istinito

Moram da dodam slazem se i sa ovim da tacno u potpunosti da kao sto Pegaz rece zalosno ali istinito ehhhh :)


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Sindrom 21. veka
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]