• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » 6 razloga zašto nikad ne bi trebalo da ljuštite jabuku (Zdravlje na usta ulazi)
6 razloga zašto nikad ne bi trebalo da ljuštite jabuku



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2014-02-21 , 12:37 PM



Jabuku treba samo da operete i da je pojedete sa korom, jer je kora ono što je najzdravije kod nje. Evo zbog čega je jabuka bolja sa korom.

1) U KORI SE NALAZI VEĆINA VLAKANA

Jabuka srednje veličine sadrži 4,4 grama vlakana. Bez kore, dobijate samo 2,1 gram vlakana, što nije dovoljno da se nazove ni „dobrim izvorom vlakana“.

2) U KORI SE NALAZI I VEĆINA VITAMINA

Jabuka srednje veličine sa korom sadrži 8,4 miligrama vitamina C i 98 internacionalnih jedinica vitamina A. Bez kore, jabuka sadrži 6,4 miligrama vitamina C i 61 internacionalnu jedinicu vitamina A.

3) JABUKE MOGU DA OLAKŠAJU PROBLEME SA DISANJEM – ALI SAMO AKO IH JEDETE SA KOROM

Jedinjenje koje pomaže kod problema sa disanjem naziva se kvercetin i nalazi se najvećim delom u kori jabuke. Jedna studija je došla do zaključka da ljudi koji jedu pet ili više jabuka nedeljno imaju zdravija pluća od onih koji ih jedu manje ili ih ne jedu uopšte.

4) KVERCETIN ČUVA I VAŠE PAMĆENJE

Ovaj antioksidant se bori protiv oštećenja na moždanom tkivu koja se povezuju sa Alchajmerovom bolešću i drugim sličnim bolestima – bar kod pacova.

5) KORA MOŽE DA SPREČI I RAK

Studija vršena 2007. godine na Kornel univerzitetu došla je do zaključka da su jedinjenja koja se nazivaju terpeni i koja se nalaze u kori jabuka „sposobna da spreče ili ubiju ćelije raka u laboratorijskim uslovima“. Konkretno, ova jedinjenja deluju protiv raka jetre, debelog creva i raka dojke, prema autoru ove studije.

6) JEDNA JABUKA SA KOROM DNEVNO SPREČAVA GOMILANJE KILOGRAMA

U kori se nalazi i urzolinska kiselina, bitno jedinjenje za borbu protiv gojaznosti. Urzolinska kiselina povećava mišićnu masu i količinu braon masti koja sagoreva kalorije, pa se tako smanjuje i rizik od gojaznosti – bar kod miševa.

Kako vi jedete jabuke? I koliko ih uopste cesto konzumirate?


Fajlovi: 6365119.jpg (45.5 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 2 | 2014-02-21 , 12:41 PM

Quote Life_is_good ()
Kako vi jedete jabuke? I koliko ih uopste cesto konzumirate?

Puno ,, volim da jedem ih ... i sve sto se od njih pravi :)
Jos kad sam cula da su dobre za grudii uhh onda pogotovo uh volim da jedem :p

Ja je nikad ni ne gulim, sladja mi onako jestii da je grizem :p

Jabuka u kuci, doktor iz kuce ;) Tako kaze neka izreka ;)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








246
poruka na forumu
78 175



post # 3 | 2014-02-21 , 12:51 PM

A pesticidi i ostali? zbunjen





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 4 | 2014-02-21 , 1:03 PM

Quote strumfeta_mala ()
Puno ,, volim da jedem ih ... i sve sto se od njih pravi

I ja isto, pogotovu pitu od jabuka sa cimetom, i jos gore secer u prahu. :D klopa

Quote strumfeta_mala ()
Jos kad sam cula da su dobre za grudii uhh onda pogotovo uh volim da jedem

Ne treba ti plasticar, imas jabuke. :p Nadam se da na moje nece uticati. lol

Quote strumfeta_mala ()
Ja je nikad ni ne gulim, sladja mi onako jestii da je grizem

A tako ih voles. :D

Ja ih jedem bas cesto, voce inace dosta konzumiram. Ne ljustim ih nikada, vec ih jedem onako sa sve korom. :D Ne bas kao ''uciteljica da ih grizem'' :p , vec ih prvo lepo isecem pa onda jedem. :D

Dobre su i za zube, ''par jabuka na dan i ne treba cetkica''. :D Uvek sam bio ekonomican. :D


Poruku je menjao/la Life_is_good - Petak, 2014-02-21, 1:04 PM



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2014-02-21 , 1:18 PM

Quote Life_is_good ()
Ne bas kao ''uciteljica da ih grizem''

znas koji je to merak.. kad se onako zagrize ... evo sad mi se zubii joj... moram sad jednu da smazem :p
Quote Life_is_good ()
Dobre su i za zube, ''par jabuka na dan i ne treba cetkica''.

gj to je tacnoo ....

Quote Life_is_good ()
Nadam se da na moje nece uticati.

rastuu :0 lol :lol: hahahhahhahha ako imas misice vidjet ce lol


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 6 | 2014-02-21 , 1:27 PM

Quote Otilija ()
A pesticidi i ostali?

Danas nema sta se ne prska, kada bih gledao na to ne bih nista ni smeo da jedem. :) Ja to lepo dok perem jabuke pre jela, zamisljam da i pesticide skidam sa onom vodom. :D

Quote strumfeta_mala ()
znas koji je to merak.. kad se onako zagrize ... evo sad mi se zubii joj... moram sad jednu da smazem

Joj verujem ti, vidi se da ih sa uzivanjem grizes. :p

Quote strumfeta_mala ()
rastuu :0 lol hahahhahhahha ako imas misice vidjet ce

Ja samo sto sam pojeo jednu, vidi sta mi uradi. :(

xd



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








246
poruka na forumu
78 175



post # 7 | 2014-02-21 , 9:47 PM

hahahaha ovo je i mene nasmejalo


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » 6 razloga zašto nikad ne bi trebalo da ljuštite jabuku (Zdravlje na usta ulazi)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]