• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » 7 načina da izgubite na težini tokom 7 dana!!
7 načina da izgubite na težini tokom 7 dana!!






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 1 | 2014-05-07 , 6:46 PM


Probajte sljedećih nekoliko jednostavnih trikova tokom jedne nedelje - po jedan za svaki dan - kako biste naučili novi pristup hrani i vježbama.

NEDELJA
Isplanirajte jelovnik za čitavu nedelju. Tako ćete imati bolji uvid u što šta jedete, koliko, kako, broj unjetih kalorija, što je sigurno bolje od stihijskog uzimanja obroka, bez plana i programa.
Još jedan savet: nekoliko namirnica možete spremiti jednom nedeljno, i “razvući” ih na celu sedmicu.

Na primer, u nedelju ispržite dva pileta, i meso rasporedite po danima, skuvajte određenu količinu belog pasulja i leblebija samo u vodi, i moći ćete tokom nedelje da ih ubacujete u obroke ili salate.

PONEDELJAK
Rasporedite dragoceno vreme i zadatke tokom nedelje. Ako treba da idete u jedan deo grada gde ne idete često, razmislite šta biste tu još mogli da obavite ili da nekog obiđete. Neke obaveze raspodelite i na druge ukućane. Kada pravite listu zadataka, budite realistični, ne zahtjevajte previše.

UTORAK
torak odredite kao dan kada ćete naučiti da rasporedite obroke, jer i sami znate da je zdravije jesti češće a manje, nego sesti i najesti se jednom dnevno.

SRIJEDA
Mesto obeda: odredite samo jedno mesto gde ćete uzimati hranu, bilo da je to kuhinja ili trpezarija.
Nije dobro da se naviknete da jedete u bilo kojoj prostoriji (u dnevnoj sobi za televizorom, ili za kompjuterom...) jer tako nećete moći da kontrolišete apetit.

ČETVRTAK
Kad jedete nemojte raditi ništa drugo. Multitasking je potreban na poslu, ali ne i kad je jelo u pitanju. Jer, ako jedete dok vozite, gledate TV, radite na računaru.... ne znate koliko ste pojeli, samo odjednom osetite da ne možete više. Ovako, ako se koncentrišete samo na jelo, nahranićete i stomak i oči i mozak, i više nećete imati potrebu za grickalicama između obroka.

PETAK
Potražite podršku, organizujte drugarice da i one krenu sa vama na kuru mršavljenja ili na vežbe (bazen, vožnju bicikla....) Lakše je kad imate društvo.

SUBOTA
Naučite da kontrolišete misli. Baš kao što neka mesta bude želju za hranom, to isto rade i misli.
Ako poželite da pojedete čokoladicu svaki put kada na reklami vidite čokoladu, počećete tako da reagujete i kad samo pomislite na čokoladu. Istrenirajte sebe i naučite da odbacujete takve misli, ako treba zaposlite ruke, tako što ćete, na primer, početi da štrikate, ili uzmite i crtajte nešto.

Nadam se ce vam koristii i pomocii ...
Ja sam se u nekoliko pronasla i presmijla sam se .. :D

P.S. Slika one koke je namjerno gore.. da Vas MOTIVISEM da čitate dalje ... ccc


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 2 | 2014-05-14 , 3:20 PM

nije ti ovo lose ali posto vezbam obicno sam gladan kao vuk pa moram jesti dobro hahahaha :p


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 3 | 2014-05-14 , 6:15 PM

vega777, pa jedi manje.. kad sam ja mogla .. mozes i ti bre... pocela sam da vcr neke salte... %) vise cu poceti da sanjavam

eJ To su neki svajeti koji bi trebali pomoci sad hoceli ... nzm
kAKO ce kad ja konstantno jedem pred tv ili za lep. bez toga nemogu ... uvijek mi nesto u ustima (cips ili stapici) ccc


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








222
poruka na forumu
86 729



post # 4 | 2016-02-12 , 1:02 AM

Nije ovo ništa,kod mene je dobro to što ja mogu da smrsam kad hoću samo prestanem da jedem slatko i hleb i za 5 dana 3kg :D




Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » 7 načina da izgubite na težini tokom 7 dana!!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]