• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Komarci (Efikasan preparat)
Komarci






2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 1 | 2014-05-22 , 8:42 AM

Narode svi znate sta su komarci al ovo je ubitacno

Jel zna neko efikasan preparat protiv ove gamadi koja je sad u naletu katastrofalnih razmera %)

Ne moze da se dise od njih i u nos ulaze,Autan ne pomaze,nemam pojma cime decu da zastitim :(

Ceo grad se cese :D

Mene nikad nisu ujedali,zasto ne znam,al me sad ujedaju :(


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








256
poruka na forumu
33 238



post # 2 | 2014-05-22 , 2:34 PM

Zapusi nos. :D








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 3 | 2014-05-22 , 6:48 PM

Vagabond83, <_<


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 4 | 2014-05-22 , 6:59 PM

LaMistress, evo sad sam ovo nasla na netuu pa probaj mozda ti pomogne :D

Recept za rješavanje dosadne napasti :D

-dvije kašike vode
-50g smeđeg šećera
-jedan gram svježeg kvasca
-prazna plastična flaša od jedan i po ili dva litra.


1. Odsijecite vrh flaše.
2.Zagrijte vodu i u njoj otopite smeđi šećer. Pustite da se ohladi, pa sipajte u flašu.
3. Izdrobite kvasac i dodajte u tečnost. Nije potrebno da se meša.
4. Poklopite flašu vrhom koji ste odrezali, ali naopačke, da bude kao ljevak. Obmotajte flašu crnom kesom.
5. Postavite zamku u ugao prostorije, na terasu ili u baštu. Mijenjajte je svake dvije nedjelje.
Komarce privlači plin koji se oslobađa prilikom fermentacije šećera.
Ovaj način oslobađanja od komaraca je potpuno bezbjedan i zdrav i može da se koristi i u blizini djece, a djeluje i na tigraste komarce.


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








108
poruka na forumu
35 310



post # 5 | 2014-05-22 , 8:09 PM

Spas od komaraca: Napravite surovu zamku!
Autor: mondo.rs
Komaraca bi bilo u rojevima i bez obilnih padavina i vode koja je ostala za poplavama. Ovako ćete se odbraniti...
Svakog proleća, dolaze nam i komarci.
Ovog puta biće ih još više, posle katastrofalnih poplava koje su pogodile našu zemlju i mnogo baruština koje su ostale u delovima zemlje gde se voda, do sada, povukla.

Sprejevi, gelovi, mreže za prozore, sveće koje teraju komarce, sve to i dalje je u prodaji i može vam pomoći.

Ali, da li ste znali da od jedne prazne plastične flaše možete napraviti smrtonosnu zamku za čitav roj komaraca? I da to zaista deluje...

Sve što vam je potrebno je, kao što smo napisali, prazna plastična flaša zapremine dve "litre", gram kvasca, 50 grama žutog šećera i dva decilitra tople vode, tj. jedna čaša.

Flašu isecite vodoravno, otprilike na trećinu od vrha. Sipajte vode toliko da, kada vrh flaše okrenete "naopako", i spustite prema dnu, grlić ne ulazi u vodu, već ostane iznad dva, tri centimetra. Tada, selotejpom pričvrstite dva dela flaše.

Sipajte toplu vodu i šećer, a potom ubacite i kvasac.

Flašu uvijte u krpu i ostavite na simsu, terasi ili kraj prozora koji najčešće držite otvorenim u kući.

Smesa vode, šećera i kvasca proizvodi uglen dioksid koji neodoljivo privlači komarce. Oni će se spuštati u zamku u uletati kroz uzani otvor, a potom ostajati zarobljeni unutra.

Praktično i gotovo besplatno



Proleteri svih zemalja, ujedinite se.








592
poruka na forumu
208 1412



post # 6 | 2014-05-22 , 10:49 PM

Quote LaMistress ()
Ne moze da se dise od njih i u nos ulaze,Autan ne pomaze,nemam pojma cime decu da zastitim

Napraviš promaju po kući i to ih rastera, zatvoriš nakon toga prozor i legneš spavaš, znam da i kad zapalim vatru nevole i beže od dima. Najviše ostanu ako ima stajaće vode po sudoperama, čašama, otvorenim flašama i slično. eve neki link možda zanimljivo pročitati:

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/komarci








145
poruka na forumu
383 664



post # 7 | 2014-05-23 , 10:17 PM

Ja imam kiselu krv nikako da mi pridju komarci :D


Muskarac pre braka skida zvezde sa neba...
Posle mu je tesko i sijalicu da promeni. . .


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Komarci (Efikasan preparat)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]